Dodaj do ulubionych

Boja sie innych dzieci? (2 latek)

16.09.09, 13:38
Jacek reaguje czasem panicznie na obce dzieci(nic mu nie robia!)
--
"Szkoda,że mamy nie mogą też sobie pójśc, kiedy im sie podoba, i spac poza
domem. A mamom byłoby to szczegolnie potrzebne co jakiś czas" by Muminki

Jacek
Obserwuj wątek
    • nieniska Re: Boja sie innych dzieci? (2 latek) 11.07.11, 00:15
      Hej
      cieszę się, że trafiłam na to forum smile długo zastanawiałam się czym spowodowane są opisane tutaj zachowania. Moja córeczka też ma 2,5 latka, panicznie boi się dzieci.Kiedy idę z nią na plac zabaw podchodzi np do zjeżdżalni tylko wtedy kiedy nikogo nie ma, jeśli jakieś dziecko zbliży się,Mała od razu ucieka. Bardzo nie lubi głośnych urządzeń, jak się czegoś wystarszy od razu mówi że "boi się kuziacia" odkurzacza (bo buczy głośno wg niej).Do dziadków, których widzi co tydz też od razu nie podejdzie,musi minąć określony czas aby mogła się oswoić z sytuacją. Chodziłam z J. do klubu malucha żeby miała kontakt z rówieśnikami, 2 miesiące zajęło jej przyzwyczajanie się do grupy,potem zajęcia się znudziły i znowu się odizolowała.Dużo by opowiadać..będę częsta bywalczynią tego Forum smile
      • kariimak Re: Boja sie innych dzieci? (2 latek) 22.07.11, 21:31
        Witam,
        moja 3 letnia coreczka tez boi sie dzieci i głosnych dzwiekow. Na placu zabaw zachowuje sie dokladnie tak ja opisałas swoja coreczke Nieniska. Zauwazyłam jednak ze szybciej sie przelamuje jesli dziecko jest starsze od niej - 5 ,6 latki. Z takimi nawet chetnie próbuje sie bawic. Zaczeła ignorowac dzieci w swoim wieku a ostanio przestala tez reagowac panika i rykiem na dzieci młodsze - ktore nie chodza i nie mowia. Do dorosłych jest w miare otwarta. A po katach rozstawia tych których zna smile
        Byłam u psychologa.... powiedziała ze na razie obserwowac, bo Mała ogólnie jest kontaktowa i powinnismy miec nadzieje ze wszystko sie wyrówna. NA razie widze malenki postep... zobaczymy.
        • nieniska Re: Boja sie innych dzieci? (2 latek) 26.07.11, 21:07
          kariimak - dokładnie, starsze dzieci moja też bardziej toleruje, niemowlaków wręcz się boi, i lepiej się czuje wśród dorosłych. Jestem po lekturze "Dziecko wrażliwe" J.Poland, zaczęłam stosować jej rady i mam nadzieję, że będzie lepiej. Zauważyłam też że im jest starsza tym bardziej się przekonuje do pewnych sytuacji, także też jestem dobrej myśli smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka