Dodaj do ulubionych

Lepszy start nauka czy kolega proszę o pomoc

15.09.19, 20:43
Witam.
Proszę o pomoc które przedszkole wybrać czy mam bardziej patrzeć na naukę czy kolegów?


Prywatne przedszkole mam koło domu 200 metrów jest to przedszkole na osiedlu gdzie jest 25 w tym pięcioro 2,5 latków koszt 360 zł, z tego przedszkola 15 dzieciaczków (które znam i też synek bo bawi się często na placu zabaw z nimi ) pójdzie do 1 kl do szkoły do którego pójdzie moje dziecko (szkołę mam też blisko i na 100% pójdzie do tej.)Jest 2 opiekunek plus jedna czasami do pomocy, wychowawczyni tak sobie.

Przedszkole państwowe jest w mieście mam 3 km od domu mam samochód odbierać będę ja albo mąż jest 25 dzieciaczków wszystkie 3 latki są 3 panie do pomocy, wychowawczyni super. koszt to 6 zł obiad i wiadomo 1 zł za godzinę plus dojazdy myślę że z 70 zł na miesiąc.


Ale martwię się że z synkiem w przedszkolu państwowym nie będzie chodziło żadne dziecko które pójdzie z nim do naszej szkoły nie będzie miał kolegi ani koleżanki a w tym prywatnym dzieciaki zaprzyjaźnią się ze sobą i z moim nie będą się bawić. Myślę że są jeszcze inne przedszkola gdzie są jeszcze inne dzieci które pójdą do naszej szkoły do 1 kl ale ich nie znamy a w sumie to nie wiem czy są.

u nas w szkole pan dyrektor wymyślił że dziecko może sobie wybrać kolegę z którym chcę iść do 1 klasy i tak idą a mój nie wybierze bo bedzie sam w przedszkolu przez 4 lata i pójdzie sam a w szkole nie ma zerówki, tylko od razu 1 kl.
Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka