Dodaj do ulubionych

Synek nie chce grać w piłkę i inne gry zespołowe

07.09.20, 12:38
Mój synek 8 lat ciężko znosi porażki. Jest zdolny w wielu dziedzinach, ale nie bierze udziału w niczym, w czym miałby być oceniany w obawie przed porażką. Tak samo nie chce grać w piłkę nożną i inne sporty drużynowe. Do kosza, owszem sobie porzuca, ale tak sam z siebie, w meczu na WF-ie nie chce brać udziału.
Kiedyś go zapisałam na piłkę, ale wyszedł z płaczem i powiedział, że nigdy nie będzie chodził na piłkę (bo mu ją wykopują).
Rozmawiałam z wychowawczynią i właśnie zdałam sobie sprawę, że o ile w tym wieku ona robi mu fory, to gdy będzie starszy, na WF-ie będzie w coś grał, a najpewniej w piłkę nożną. On z piłki nie potrafi absolutnie nic.
Chciałabym go jednak przekonać do tego sportu na tyle, aby potrafił te podstawowe rzeczy, które potrafi każdy chłopiec w jego wieku. Niestety w Polsce mamy taką presję, że w piłkę musi umieć każdy chłopak kopać. Nie chcę z niego zrobić Lewandowskiego, ale dobrze by było, żeby choć trochę nauczył się grać już teraz. Żeby umiał się odnaleźć między chłopakami, nawet jeżeli któryś go potrąci, uderzy. No i dzięki grze drużynowej może nauczyć się lepiej znosić porażki.
Czy macie jakieś rady jak go nauczyć, zachęcić? Zapisanie do klubu piłkarskiego odpada, bo już się zraził, z resztą w jego wieku chłopaki już wymiatają. Może z tatą pochodzić na boisko i trochę pokopać, ale tata to tata, a gra z rówieśnikami to co innego...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka