Dodaj do ulubionych

czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach

04.05.06, 13:36
Chodzi o wiek ok. 2 lat.
Nie wiem jak przekonać córeczkę, aby polubiła własne łóżeczko.
A może pomoże zmiana na dorosłe łózko? Tylko to może być niebezpieczne. Czy
macie jakieś sposoby aby zabezpieczyć taki tapczanik od strony ściany i od
podłogi.
I chodzi mi przede wszystkim o to czy wrażliwe dziecko da się nauczyć
samodzielnego spania- nie chcę stosować drastycznych sposobów.
Obserwuj wątek
    • mamaemilii Re: czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach 05.05.06, 09:31
      Chciałabym Ci odpowiedzieć na pytanie, ale mam trochę za mało danych. Na pewno
      jednak mogę Ci napisać, że da się nauczyć dziecko spać w jego łóżeczku, a nawet
      samo zasypiać...

Tak było u nas, choć od początku mała spała ze mną w łóżku. Kiedy to zrobiło
      się męczące, przenosiliśmy ją do jej własnego łóżeczka. Potem musieliśmy
      nauczyć zasypiać bez karmienia, bez wtulenia we mnie... jest to jednak
      możliwe smile

Wygląda jednak na to, że Twoja córka nie lubi swojego łóżeczka. Dobrze byłoby
      wiedzieć, dlaczego tak jest. Wtedy można to zmieniać - niekoniecznie przez
      zmianę łóżka.
      • flurcia Re: czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach 30.05.06, 18:15
        Ola śpi ze mną i zasatanwiam się jak ją tego oduczyć? Czy któegoś razu przestać
        z nią spać? Boję się jednak tych nocnych wędrówek. Teraz przynajmiej moge się
        wyspać, bo Ola spi cała noc. Nie powiem podoba mi się to jak małe ciałko wtula
        się we mnie. Ze mną też zasypia, bo trzyma mnie za rękę. Ostanio miałam
        spotkanie towarzyskie postanowiłam z niego nie rezygnować. Ola zasnęła sama, bo
        z tatą nie chciała, pytała tylko kiedy przyjdzie mam, ale nie płakała.

Jak ją nauczyć spanie samej w swoim pokoju?
        • mamaemilii Re: czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach 01.06.06, 10:58
          Agnieszko, a czy Ty czujesz taką potrzebę uczenia jej spania w swoim łóżku?
          Sama piszesz, że się wysypiacie obie. Nocnych wędrówek nie unikniesz, bo spanie
          z mamą chyba dla każdego malucha jest atrakcyjniejsze od samotnego i dzieci
          próbują "do bólu" nas zmiękczać smile

Widzisz, że Ola potrafi sama zasnąć, podejrzewam, że w dzień też zasypia sama?

Na Twoim miejscu, gdybym czuła, że dziecko MUSI się nauczyć zasypiać samo (bo
          wspólne spanie stało się uciążliwe, bo przyda jej się to w innych sytuacjach),
          to chyba zrobiłabym z tej nauki pewne "święto". Uatrakcyjniłabym miejsce
          samodzielnego spania i przedstawiałabym samodzielne spanie, jako etap
          wkraczania w dorosłość, dojrzewania.

I co o tym wszystkim myślisz?
    • sweet.joan Re: czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach 05.05.06, 10:54
      Mój śpi w swoim łóżeczku od zawsze, więc nie było problemu z przyzwyczajaniem.
      Problem natomiast pojawił się teraz, gdy chcemy z mężem "wyprowadzić się" do
      drugiego pokoju. Do tej pory dzielimy jeden na całą rodzinkę. Do tego chcemy
      Młodemu sprawić nowe łóżko, a wszelkie nowości są przez niego bojkotowane.
      A propos zabezpieczenia łóżka dla dziecka: jeśli to jest łóżko z ramą, można je
      zabezpieczyć barierkami. Zobacz na stronie Ikei - mają tam takie przesuwane
      barierki na ramę łóżka.
      Pozdrawiam
      • anisr Re: czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach 05.05.06, 20:47
        Żadna z moich córek nie spała w łóżeczku dłużej niż do pół rokusmilePogodziłam się
        z tym i nawet to polubiłamsmileAle teraz zauważyłam że Daga(2 latka) na drzemke
        popołudniowa wchodzi...do łózka siostrysmileNa antresoli!Na początku sie bałam o
        nia ale teraz juz nie-radzi sobie świetnie.Myslę, że nie będę na pewno
        przyzwyczajac jej do łóżeczka-po diabła?Po prostu zrobimy jej pokój...z łózkiem
        starszejsmile
        Myślę, że u ciebie tez by to mogło zadziałać-po prostu nowe, atrakcyjne miejsce
        do spania, tak by maluch myslął że to on sam zdecydowałsmile
        A wszelkim metodom odzywczajania, przetrzymywania itp jestem przeciwna.Wychodzę
        z założenia że dziecko wie lepiej czego potrzebuje-a wrazliwcy potrzebuja
        bliskośći i jużsmile
    • dorfi123 Re: czy Wasze dzieci śpią w swoich łóżeczkach 24.08.06, 18:04
      Witam. Dzisiaj znalazłam Wasze forum i stwierdziłam, że moje dziecko pasuje do
      opisów z większości wątków.
      Co do spania w łóżeczku to skończyło się, kiedy Michał miał 5 miesięcy a ja
      poszłam do pracy. Wcześniej przesypiał sam pięknie całą noc. Od kiedy zaczęłam
      pracować skończyły się przespane noce. Michał budził się jak w zegarku co
      godzinę i sprawdzał czy jestem. Po tygodniu miałam dosyć. Byłam tak niewyspana,
      że wzięłam go do siebie. Pierwszą noc przespał przyczepiony kurczowo do mojej
      piżamy. Nawet mi ją porwał. I od tej nocy śpimy razem. Teraz Michał ma 3 lata i
      raz stwierdził, że mogę spać z tatą a on będzie spał sam. Była to co prawda
      tylko jedna noc, którą przespał sam, ale powoli chyba dojrzewa do samodzielnego
      łóżeczka.
      Trochę się boję tego samodzielnego spania, bo w nocy wędruje po łóżku i ciągle
      muszę go przykrywać.
      No i będzie mi brakowało przytulania smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka