Dodaj do ulubionych

Jak trafiliście na to forum ?

23.08.06, 10:42
Ja poprzez inne forum które już nie istnieje. Ponieważ tamto zostało
zlikwidowane a koleżanki z Kobiecej Polonii były zainteresowane tematem więc
namówiły mnie do otworzenia tego forum.
Nazwa została wybrana w wyniku demokratycznych wyborówsmile
Potem powoli zaczęło się rozkręcać , zajrzał tu Risando który został od razu
obarczony obowiązkami współmoderatora.
Przyznam że wiele z tego forum skorzystałam i pobudziło mnie do niejednej
refleksji.
Kran
Kran
Obserwuj wątek
    • sukiennica Re: Jak trafiliście na to forum ? 23.08.06, 22:49
      Dziecko mi sie urodzilo, ot co. Potomek jeszcze maly. Pomrokow wiecej wydaje
      niz slow, ale wiem, ze nadejdzie "wielki dzien" i chce byc przygotowana. A jak
      juz na to forum wlazlam, to przeczytalam od dechy do dechy. Inteligentnie to
      wszystko brzmi. Widac, ze wielu z was przerobilo doglebnie problem i gdy
      nadejdzie godzina X i nie bede wiedziec co robic, moge liczyc na pomoc od ludzi
      nie bedacych jedynie teoretykami. Pobudzacie do myslenia. Moje szare komorki
      dziekuja za wspolprace.
    • bachula_gr Re: Jak trafiliście na to forum ? 24.08.06, 13:54
      Ja podobnie jak Szanowna Zalozycielka, po aferze na innym forum wstapilam
      tutaj. I bardzo sie ciesze, czytam na biezaco aczkolwiek acz jednoczesnie mam
      swiadomosc, ze ostatnio sie obijam nie piszac wiele. Nadrobie... bo mam juz
      dwie gaduly "na stanie".
    • gaadzina Re: Jak trafiliście na to forum ? 25.08.06, 09:16
      Przez zupelny przypadek... przegladalam fora dotyczace Polonii i trafilam na
      stare forum... poczytalam troche i zapisalam w ulubionych na potem (Jaszczur
      mial zaledwie kilka miesiecy). Kiedy po jakims czasie przypomnialam sobie o tym
      i zapragnelam nowej dawki informacji w temacie, nie moglam tam juz wejsc. I
      wtedy juz zupelnie swiadomie zaczelam szukac czegos o wielojezycznosci i
      znalazlam Wielojezycznosc w rodzinie, gdzie po przestudiowaniu kilku pierwszych
      watkow zorientowalam sie, ze pisza te same osoby co na starym forum - bardzo
      mnie to ucieszylo smile

Gadzina
      • bea_mama Re: Jak trafiliście na to forum ? 30.08.06, 21:16
        cyborgus napisała:

> jakas dobra dusza dala nam cynk na forum mamy w USA, za co jestem bardzo
        > wdziecznasmile)

Ciesze sie ze komus podeslany link do forum sie przydalsmile))

Ja podczytywalam poprzednie forum, potem ze zdziwieniem zauwazylam ze jest juz
        zamkniete, a potem przeczytalam dyskusje na Kobiecej Polonii o otwarciu nowego
        forum o wielojezycznosci wiec tu przydreptalam. I bardzo sie ciesze, ze ono
        powstalosmile i jest w takiej formie jakiej jestsmile
        -
    • pianazludzen Re: Jak trafiliście na to forum ? 01.09.06, 21:16
      Ja trafilam dzis przez przypadeksmile

Dzieci jescze nie mamy, ale pewne w ciagu paru lat sie pojawia. Mam w zwiazku z
      tym duzo obaw i postanowilam sobie Was podczytywac od czasu do czasu. Jestem
      Polka, moj przyszly maz Francuzem (zadne z nas nie jest jednak dwujezyczne,
      jezyki obce wyuczone), a jezykiem w ktorym sie komunikujemy jest niemiecki i w
      Nimeczech pewnie narodzi sie potomstwosmile Oboje bardzo chcielibysmy by oprocz
      niemieckiego mowilo ono takze w naszych ojczystych jezykach.
    • kwiecienka1 Re: Jak trafiliście na to forum ? 03.09.06, 00:40
      przez przypadek smile
      jestem lektorką języka polskiego jako obcego i do tej pory uczyłam głównie
      cudzoziemców, dla których j. polski był po prostu kolejnym językiem obcym
      jednak tego lata uczyłam też młodzież polonijną* i zaczęłam interesować się
      wielojęzycznością
      no i tak trafiłam tutaj...
      pozdrawiam wszytskich

* to była szkoła letnia, podczas której ćwiczyliśmy głównie pisanie i czytanie
      bo z mówieniem nie mieli (prawie) żadnego problemu
        • kwiecienka1 Re: Jak trafiliście na to forum ? 03.09.06, 13:13
          Tak, szkoła była w Krakowie smile
          Ten kurs organizowało Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" - oni głównie zajmują
          się Polonią ze Wschodu, ale od tego roku był też kurs dla Zachodu (to podział
          istotny ze względu na dofinasnosowanie kursów).

W mojej grupie byli młodzi ludzie, czasem urodzeni jeszcze w Polsce,
          ale "uprowadzeni" przez rodziców w okresie przed-szkolnym smile))
          Dobrze lub nawet bardzo dobrze mówili po polsku (w domu mówiło się po polsku,
          była polska tv), ale największy problem był z czytaniem i pisaniem (no bo do
          szkoły chodzili już w swojej drugiej ojczyźnie).
          Jeszcze nie wiadomo jak to będzie w przyszłym roku, ale jak cokolwiek będę
          wiedzieć to na pewno dam znać smile)

Muszę przyznać, że my, nauczyciele języka polskiego, nie jesteśmy do tego jakoś
          specjalnie przygotowani sad(
          Jeżeli ktoś ma specjalizację język polski jako obcy (czyli dla nie-Polaków)
          potrafi uczyć obcokrajowców, którzy uczą się polskiego z różnych powodów
          (biznesowych, uczuciowych, hobbystycznych albo chcą zdobyć kolejny certyfikat
          znajomości kolejnego języka), a tu, w przypadku Polonii, wszystko jest inne -
          nie trzeba już nikogo uczyć gramatyki czy słownictwa (no, można je poszerzać).
          Nacisk powinien być położony na ćwiczenie pisania & czytania i tu właśnie
          pojawił się problem braku materiałów sad(( wiele musiałyśmy układać "na żywo" i
          pod konkretną grupę - być może kiedyś to wszystko zbiorę i napiszę coś w
          rodzaju podręcznika z tekstami i dyktandami smile))
          Na razie z zainteresowaniem podczytuję to forum (to i Kobiecą Polonię, którą
          chyba kiedyś zostanę) i bardzo się cieszę, że jest.
          Pozdrawiam wszystkich
          Kwiecienka ze Śliwkami
    • cyborgus Re: Jak trafiliście na to forum ? 06.09.06, 06:50
      Uniwersytet Jagiellonski organizuje tez podobne kursy wakacyjne jezyk
      +historia) juz od lat, nie wiem jaka jest dolna granica wiekowa.

wiecej szczegolow nie znam, ale mialam znajomych ktorzy wysylali swoje
      nastoletnie dzieci na nie.
      • jagaga Re: czyzby spotkanie??? 09.09.06, 15:20
        Krakow to niezle miejsce na spotkanie. Umawiac sie teraz na za rok to troche
        wczesnie, ale... Przyznam, ze juz w tym roku bedac w Pl myslalam sobie, ze
        penwie wiele z Was tez tam jest. Kran przypomnij ten pomysl jakos na wiosne -
        pewnie bedzie pare chetnych w tym i my.
    • conejito13 Re: Jak trafiliście na to forum ? 15.09.06, 10:06
      Witam serdeczniesmile Trafilam tutaj... szukajac po prostu tego tematusmile Jako ze
      niedlugo zostane mama hiszpano-polaka (hiszpano-polki)smile, bardzo mnie
      interesuje temat wielojezycznosci u dzieci i w ogole w rodzinie. Moj maz po
      polsku nie mowi, niewiele tez rozumie. Nasze dziecko, oprocz hiszpanskiego i
      polskiego, bedzie rowniez mialo od poczatku nauki w szkole/przedszkolu
      valenciano, ktory jest rowniez urzedowym jezykiem tutaj. Tak, ze bede sobie Was
      podczytywac i sie uczyc, pisac pewnie na razie niewiele, bo zanim moje dziecie
      zacznie mowic, to... Ale z checia przyjme wszelka wiedze jaka juz posiadacie z
      racji doswiadczenia w wychowaniu dzieci wielojezycznych. Pozdrawiam z Walencji.
    • tawananna Re: Jak trafiliście na to forum ? 22.09.06, 00:17
      A ja przyznaję się, całkiem szczerze i bezwstydnie smile, do cichego podczytywania
      Waszego wspaniałego forum smile

Dokładnie nie pamiętam, jak na nie trafiłam, natomiast wcześniej podczytywałam
      także stare i było mi żal, gdy któregoś dnia zobaczyłam, że już nie mogę na nie
      wejść sad.
    • balamuk Re: Jak trafiliście na to forum ? 26.09.06, 18:03
      Kiedys na to forum trafilam, poczytalam, odpadlam z braku czasu. Teraz znowu
      przez Kranowe linki - Kranie, wielka jestes! Oczywiscie czasu dalej nie mam,
      takze z powodu dwojki dwujezycznych dzieciatek...
      Czytam, mysle, podnosicie mnie na duchusmile
      • daisy123 Re: Jak trafiliście na to forum ? 30.09.06, 11:00
        Z KP dowiedzialam sie, ze nagle tak z niczego forum o dzieciach dwujezycznych
        stal sie forum zamknietym . Czytywalam to forum, ale jak sie dowiedzialam, ze
        pewnym osobom udzielajcym sie tam, z niewiadomych powodow zostalo odmowione
        uczestnictwo, po prostu tak jak wiekszosc nie poprosilam o mozliwosc
        uczestniczenia w zamknietych dyskusjach. Na KP sledzilam pomysl krana o
        powstaniu tego forum (nie poparlam dyskusji o slusznosci czy nie zakladania
        tego forum z prostej przyczyny, ze nie mialam mozliwosci pisania, ale
        podpisalabym sie "oboma recami").
        Pozdrowienia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka