Dodaj do ulubionych

astygmatyzm - mnóstwo pytań-pomoc

09.09.10, 11:55
Witajcie, podczytuje Wasze forum od jakiegoś czasu by znaleźć na nim odpowiedzi na dręczące mnie pytania - część już odszukałam, ale mam jeszcze kilka niewiadomych i wierzę, że mi pomożecie.
Synek lat 4 od póltortaroku nosi okularki bo jest krótkowidzem i ma astygmatyzm - OP sfera -0,5 cylinder -3,5 oś 20, OL sfera 0,00 cylinder -4 oś 165 - moje pytania to czy z taką wadą ma jakieś ograniczenia w wysiłku fizycznym (basen, karate, tańce) oraz czy jego wada kwalifikuje się do otrzymania stopnia o niepełnosprawności? Dodatkowo synek zezuje - prawo oczka czasami ucieka mu do zewnątrz - na to okulistka zaleciła zaklejania, ale po kilku m-cach nie widać żadnej poprawy i zastanawia się nad operacją - czy waszym dzieciom samo zaklejanie pomogło? czy operacja jest konieczna i do jakiego wieku musimy ją przeprowadzić bo gdzies czytałam, że najlepiej do 6 lat.
Przepraszam Was jesli moje pytania wydają Wam się śmieszne, ale liczę, że jednak podsuniecie mi odpowiedzi lub adresy fachowych stron gdzie mozna poczytać o tym co mnie dręczy.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • asiak2007 Re: astygmatyzm - mnóstwo pytań-pomoc 04.01.11, 10:41
      No niestety nikt nie odpisał, więc piszę ja. Dziewczyno masz normalne zdrowe dziecko!!! ma niewielką wadę wzroku i myślę że nie powinnaś szukać nic na siłę. Wiem że każdy ubytek u swojego ukochanego dziecka to ogromny kłopot dla rodzica ale uwierz mi- nie szukaj na siłe problemu tam gdzie go nie ma. Jeżeli chcesz skonsultować zeza to szczerze polecam dr Wójcik w Krakowie, ale ze swojego doświadczenia myślę, że przy tak niewielkiej wadzie wzroku to wystarczy zaklejanie i ewentualnie ćwiczenia pleoptyczne w poradni leczenia zeza. Pozdrawiam
      • malgosie-krakow Re: astygmatyzm - mnóstwo pytań-pomoc 04.01.11, 12:01
        Witaj. Moja starsza córka również ma wadę wzroku (nadwzroczność i astygmatyzm). Takie wady wymagają odpowiedniej korekcji i systematycznych kontroli okulistycznych. Tak jak napisała moja poprzedniczka w kwestii zeza można się zawsze skonsultować i wtedy rozważać ewentualny zabieg. Twoje dziecko jest pełnosprawne i z całą pewnością rozwija się prawidłowo. Moja młodsza córka jest po zaćmie obuocznej i nie ma orzeczenia. Niepełnosprawność dziecka to nie przywilej w wysokości zasiłku pielęgnacyjnego tylko całe lata leczenia, operacje i rehabilitacja. Myślę, że przeciwwskazań nie ma żadnych ale to pytanie do okulisty.
        Pozdrawiam
        • luckykasik :) 04.01.11, 23:10
          Dziękuję Wam za odpowiedzi - ulżyło mi, dobrze, że wada i zez nie są takie to straszne jak mi się wydawało. Życzę wszystkim rodzicom i ich pociechom zdrówka i pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka