Dodaj do ulubionych

Przesunięta i zwężona źrenica w jednym oku

04.01.11, 19:50
Witam,

jestem mamą 7 miesięcznej córci z jaskrą wrodzoną. W jednym oczku Patrysia ma przesuniętą i zwężoną źrenicę. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Może Wasze dzieci miały operację na to? Jeśli tak, to kto ją wykonał i gdzie?
Jak byliśmy u dr Dobrowolskiego w Sosnowcu, to powiedział, że narazie by tego nie ruszał, bo jest ryzyko wystąpienia zaćmy w tym oku. Pani doktor M. Pilas-Pomykalska z Łodzi (ona operowała Patrycję) powiedział, że jeśli ciśnienie w tym oku wzrośnie to wtedy przy operacji obniżającej ciśnienie pokusiłaby się o poprawienie tej źrenicy-przesunięcie na środek i rozciągnięcie, ale mówiła, że to ryzykowna operacja. Dopiero w marcu będziemy u prof. Prosta, więc też go o to spytam.
Dziękuję za wasze odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • 1-agusia Re: Przesunięta i zwężona źrenica w jednym oku 05.01.11, 10:24
      Witam jestem bardzo ciekawa co odpiszą inne osoby gdyż my mamy podobny problem.Marzenka urodziła się z zaćmą obuoczną i niestety pierwsze zabiegi miała robione w Łodzi i wykonała je dr Pomykalska miesiąc póżniej przy operacji drugiego oka okazało się że ma już zaćme wtórną i skierowano nas do innego szpitala.Tam się dowiedziałam od lekarza że oprócz wtórnej zaćmy Marzenka ma pozostawioną żrenice wąską i epilistyczną co utrudnia jej patrzenie.Lekarz rozmawiając z drugim lekarzem mówił o błędzie lekarskim jaki popełniła lekarka z Łodzi.Obecnie Marzenka ma niecałe 4 lata widzi ale dr Jaworski mówił że to jej utrudnia patrzenie jednak że o żadnym zabiegu nam nie mówił który by tą żrenice rozciągnoł może dlatego że córka po tych wszystkich operacjach dostała jaskre wtórną.Bardzo bende wdzięczna za każdą odpowiedz gdyż sama jestem ciekawa czy z tym można coś zrobić.
      Pozdrawiam
      • izi66 Re: Przesunięta i zwężona źrenica w jednym oku 05.01.11, 17:01
        Cześć Agusia,
        dziękuję za odpowiedź. Nareszcie znalazłam osobę, której dziecko operowała dr Pomykalska. Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy mogłabyś mi szczegółowo to wszystko opisać tzn. kiedy zaćma była zdiagnozowana u Marzenki i w których miesiącach życia była operowana? Dlaczego odesłali Was do innego szpitala? W Łodzi nie dali rady jeszcze raz zoperować? Pod czyją kontrolą teraz jesteście? Jaką Marzenka ma teraz wadę i jak sobie radzi? Jeśli nie chcesz pisać na forum to napisz na e-maila: izi66@poczta.onet.pl będę b. wdzięczna za informacje.

Odnośnie naszego przypadku to ja nie miałam wyjścia i nasza córeczka musiała być operowana w Łodzi. O chorobie dowiedziałam się w sobotę 26 czerwca 2010r. i wtedy od razu dostaliśmy skierowanie do Matki Polki, tego samego dnia stawiliśmy się w szpitalu, a za 3 dni była operacja. Ogólnie nie mogę mieć zastrzeżeń do lekarzy, bo operacje się udały i ciśnienie spadło. Operacje były bez komplikacji i powikłań, ale teraz gdyby córcia miała mieć kolejną, a przy tym poprawianie tej źrenicy to zastanawiałabym się czy robić to w Łodzi. Tak jak wspomniałam wcześniej dr Dobrowolski narazie by tego nie ruszał - zalecił 5 razy dziennie zakrapiane tego oczka kroplami Tropicamid, które rozszerzają źrenicę. Jest szansa, że po kroplach źrenica może się rozszerzyć (zakrapiamy 5 razy dziennie). Jak byłam u prof. Prosta we wrześniu, to on podczas badania, gdy rogówki były całkowicie nieprzezierne, zauważył, że źrenica jest przesunięta i powiedział, że z czasem można to zoperować.

Pozdrawiam
        • izi66 Re: Przesunięta i zwężona źrenica w jednym oku 17.01.11, 21:12
          Cześć Aga,
          wiem, że na pewno tą źrenicę można poprawić to nazywa się fachowo "plastyka źrenicy" i takie operacje wykonuje prywatnie prof. Prost z Warszawy. Musiałabyś pojechać do niego na konsultację. Oto namiary:

Prof. dr med. Marek Prost
          Dr med. Ewa Oleszczyńska – Prost
          04-603 WARSZAWA-ANIN
          ul. Hertza 9
          tel/fax 022 815 20 09
          Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie pod nr tel. (0-22) 815-20-09 w dniach:

poniedziałek, środa, piątek w godz. 8-20 wtorek, czwartek w godz. 14-21
          www.okulistykadziecieca.pl/
          Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka