Dodaj do ulubionych

Ogladanie TV-pozwalacie?

08.11.12, 17:33
Coreczka ma 10,5 mca (po zacmie OL) i z uporem maniaka staje przed Tv w ciagu dnia i podziwia reklamy, teledyski, itp. z soczewka i bez...czy nie zaszkodzi Jej to?
Obserwuj wątek
  • tata_gabrysi Re: Ogladanie TV-pozwalacie? 09.11.12, 14:26
   Nasza Gabrysia (12,5 miesiąca) bardzo lubi TV, pokazujemy jej przede wszystkim filmiki dedykowane dla niej z zestawu "Sokole Oczka", zwykłej TV staramy się nie pozwalać oglądać, ale nie jesteśmy w tym konsekwentni, bywa, że gapi się w TV przez chwilę.

   Na konsultacji w "Tęczy" psycholog dziecięca zdecydowanie odradziła TV ponieważ dynamika zmiany obrazów w T jest dla tak małego dziecka za duża i nie wpływa to korzystnie na jego rozwój.

   Myślę sobie jednak, że o ile TV na pewno szkodzi małym dzieciom ze zdrowymi oczkami, a tyle w przypadku naszych dzieci takie silne bodźce wzrokowe mogą przewrotnie być korzystne do pobudzenia patrzenia z określonych, dalszych odległości... oczywiście wskazany jest umiar

   Pozdr.,
   T.
    • blueish Re: Ogladanie TV-pozwalacie? 12.11.12, 21:00
     To są dwie różne kwestie - oglądanie TV i zbyt bliskie podchodzenie do ekranu z wyvranym filmem.

     Nasze dzieci - i dobrze widzący i pozaćmowy synek - w tym wieku w ogóle nie oglądały, dla mnie TV i małe dziecko się wyklucza. Przy czym u nas to było łatwe do wdrożenia, bo nie mamy telewizora w domu, a dziadków poprosiliśmy, żeby nie włączali kiedy jesteśmy z dziećmi.

     Teraz (chłopcy 3 i 5 lat) ogladają trochę bajek z płyt, Rekin - kiedy zmienialiśmy mu okulary na progresywne - nawet miał zalecenie od okulistki oglądania bajek przez chwilę pod odpowiednim kątem, żeby ćwiczyć patrzenie przez nowe szkła. I chyba dobrze to działa, bo coraz ładniej sam opowiada, co właśnie robi Clifford czy co znalazł Krecik:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka