Dodaj do ulubionych

dobry okulista lub klinika śląsk lub małopolska

31.08.13, 13:17
Witam,
czy może ktoś może polecić jakiegoś dobrego okulistę lub klinikę okulistyczną? Mieszkam w okolicach Oświęcimia, więc łatwo będzie mi dojechać do Katowic, Bielska lub nawet Krakowa. Trochę się bowiem przeraziłam. Córce przez pół roku wzrosła krótkowzroczność o jedną dioptrię, a lekarka zmieniła tylko okulary na silniejsze i przykazała, zeby nie czytać ksiażek z małymi literkami i nie grać w gry na komputerze. Może nie mam racji, ale wydaje mi się, że mogła się bardziej wysilić. Chyba muszą istnieć jakieś inne sposoby. Słyszalam o jakiś okularach z siateczką, która powoduje, że mięśnie oka ćwiczą. Nie znam się na tym ale pomyślałam, że trzeba przynajmniej spróbować z tym zawalczyć. Może ktoś ma namiary na dobrego lekarza.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • phpvblogpl Re: dobry okulista lub klinika śląsk lub małopols 09.09.13, 18:16
   Jestem z Katowic i szczerze odradzam Klinikę na Ceglanej. Dobre opinie ma doktor Grzegorz Pojda i jego siostra Pojda - Wilczek. Oboje przyjmują prywatnie. Nam w Katowicach nie pomógł nikt, a na Ceglanej to nam w zasadzie zaszkodzili. Ale może nasza sprawa była zbyt skomplikowana i dopiero prof. Prost z Warszawy nam pomógł....Generalnie prawie wszyscy znajomi ze Śląska leczą dzieci u Grzegorza Pojdy. Pozdrawiam.
  • amelmis Re: dobry okulista lub klinika śląsk lub małopols 10.09.13, 10:15
   potwierdzam słowa powyżej ja tez jestem zadowolona z Ceglanej w Katowicach.Tak jak każdy ma swoje dobre i złe strony tak każdy lekarz i klinika czy szpital ma swoich zwolenników jak i przeciwników.I tak już zostanie. A w klinice na Ceglanej to są naprawdę dobrzy specjaliści bo przecież to jest druga najlepsza klinika w kraju.Polecam tym bardziej ze ma pani blisko.
      • kisielka0 Re: dobry okulista lub klinika śląsk lub małopols 14.09.13, 17:07
       Do Anetki.sk A czy pani doktor do której jeździsz z dzieckiem które ma oczopląs poinformowała Was że oczopląs jest chorobą neurologiczną (choroba nerwu wzrokowego) która powinna być leczona u lekarza neurologa a nie okulisty?
       Ja też mam oczopląs od nie wiem kiedy chyba od zawsze i żaden powtarzam żaden lekarz okulista nie zgodził się na leczenie mojego oczopląsu. Poradzono mi jedynie aby znaleźć dobrego neurologa o specjalizacji schorzeń nerwu wzrokowego. To tyle pozdrawiam i życzę zdrowia.
       Myślę, że o pieniądzach jakie płacisz pisać nie powinnam.

       • tata_gabrysi Re: dobry okulista lub klinika śląsk lub małopols 14.09.13, 17:40
        Nie jest prawdą to co piszesz. Nie wygłasza się taka kategorycznych opinii nie mając wystarczającej wiedzy nt. zagadnienia, o którym się pisze. Wypowiedzi takie jak te wprowadzają tylko niepotrzebny zamęt i dezinformację na naszym specjalistycznym forum.

        Z czystym sumieniem i z własnego doświadczenia mogę polecić p. dr B. Kaczmarek, moim zdaniem znakomitego specjalistę w dziedzinie leczenia zeza i oczopląsu.

        pozdrawiam,
        Tata Gabrysi
  • sic1982 Re: dobry okulista lub klinika śląsk lub małopols 13.09.13, 12:02
   Witam,
   Moje dziecko ma bardzo skomplikowane problemy z oczami. Leczę ją prywatnie u dr Pani Erity Filipek - jest kierownikiem oddziału na ceglanej. Leczy bardzo skomplikowane przypadki.
   Klinika- no niestety ma złe opinie bo jest tam masa dzieci jest chaos i kompletny brak przepływu informacji. Jednak tam trafiają najgorsze przypadki z kraju i leczenie jest skuteczne. Oczywiście jest tam leczony zez. Wszystkie zabiegi i diagnostyki ma przeprowadzane na oddziale.
   Na początku też szukałam pomocy gdzie indziej bo ten chaos mnie przerażał.
   Byłam bardzo niezadowolona z braku informacji na temat mojego dziecka, zdawkowych odpowiedzi. Szukałam innego miejsca jednak nie znalazłam.
   Małą dodatkowo konsultowaliśmy u dr Grzegorza Pojdy - I TU ODRADZAM TEGO LEKARZA - nie wiem kto odważyłby się leczyć u niego swoje dziecko.
   Prof Prost niestety nie był nam w stanie pomóc. Ja mam jakoś do niego mieszane uczucia - jeszcze TE ceny ! chociaż nie powiem sprzęt ma imponujący.
   Mamy po drodze jeszcze kilku lekarzy m. innymi dr Jaworskiego - który nigdy tego nie zapomnę za 5 min spotkanie i odesłanie nas do prof. Prosta wziął za wizytę 150 zł bez zrobienia jakichkolwiek badań. Potem lekarzy na okulistyce w CZD w Katowicach - gdzie rozkładali ręce oraz Bardzo miłą Panią ordynator z oddziału okulistycznego w Chorzowie na Truchana - która jednak po omówieniu nam wszystkich problemów z oczkami naszej małej - jednak nie była w stanie podjąć się leczenia.
   Zaznaczam, że są to moje odczucia na temat powyższych lekarzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka