Dodaj do ulubionych

JASKRA - pytanie do rodziców - krople

21.03.17, 22:59
Witam, byliśmy tydzień temu na konsultacji u prof Prosta i okazało się, że Gosi w ostatnim czasie niepokojąco urosła gałka oczna, miała także ciśnienie 24. Dostaliśmy krople TRAFLOTAN, ale w ulotce jest napisane, że nie wolno ich stosować u dzieci!

Szukam innego okulisty, by to przekonsultować, bo boję się podawać córci kropelki przez 3 mies. do kolejnej wizyty.

Czy mogliby mi pomóc rodzice dzieci z jaskrą, jakie wy stosujecie krople?
Obserwuj wątek
  • aneta-1989 Re: JASKRA - pytanie do rodziców - krople 22.03.17, 00:45
   Witam czy może prof.Prost przepisał kropelki TAFLOTAN? Ja mam kontakt z mamą dziewczynki,która ma jaskrę wrodzoną,w styczniu była na wizycie i profesor przepisał właśnie TAFLOTAN,też się obawiała czy może ich podawać,od pewnego czasu właśnie jej córka przyjmuje te kropelki,proszę się nie obawiać prof.Prost wiedział jakie kropelki przepisuje :-)
  • 1mamaalutki Re: JASKRA - pytanie do rodziców - krople 23.03.17, 20:20
   Witam,

   Nasza wówczas 8-miesięczna córeczka dostawała przy podwyższonym cisinieniu betoptic S, latanoprost, a kiedy krople nie pomagały dodatkowo 1/4 tabletki diuramidu 250mg. Po operacji ma zalecony betoptoc S lub zamiennie (uskarża się, że betoptic ja szczypie) timo comod 0,5 % (obecnie ma prawie 4 lata).
   Myślę, że jedyną osobą mogącą rozwiać Pani wątpliwości jest prof. Prost, który krople zlecił. Producent nie powie nic poza tym co jest w ulotce, bo informacja w nim poparta jest badaniami. Pozdrawiam serdeczniejsza i trzymam kciuki za opanowanie sytuacji.
   MamaAlutki
    • wiol232 Re: JASKRA - pytanie do rodziców - krople 25.03.17, 22:53
     Gosia wcześniej też dostawała Betoptic S,gdy było ryzyko pooperacyjne. Kontaktowałam się z innym okulistą dziecięcym, który powiedział, że te krople mają taki zapis w ulotce, bo nie było badań z udziałem dzieci! Są stosowane czasami u dzieci, mają silniejsze działanie niż Betoptic.
     Mamoalutki, gdzie leczycie córeczkę na nadciśnienie oczne/jaskrę?
  • izi66 Re: JASKRA - pytanie do rodziców - krople 27.03.17, 08:49
   Witam, moja córcia ma jaskrę wrodzoną, w maju skończy 7 lat. Leczymy się u prof. Prosta od jej 4 miesiąca życia. Patrycja przez ostatnie kilka lat miała krople Travatan. Prof. Prost na ostatniej styczniowej wizycie też zmienił Patrycji krople na Taflotan (Pani napisała przez "r", ale myślę,że o tą samą nazwę chodzi). Też przeczytałam ulotkę i zaraz zadzwoniłam do prof. i pani w rejestracji mi powiedziała,że prof. na pewno wiedział co przepisuje :), ja mu ufam. My stosujemy je od miesiąca i wszystko jest w porządku, ale za 1.5 tygodnia mamy kontrolę. U Nas ciśnienie było dobre, ale prof. zmienił, bo czasami organizm może przyzwyczaić się do danego leku.

   Ma Pani konto na facebooku? Jeśli tak to zapraszamy do naszej grupy "Dzieci niewidome i słabowidzące".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka