Dodaj do ulubionych

Noworodek po operacjii zacmy wrodzonej

06.09.20, 13:32
Witam wszystkich!
Przychodze tu po opinie i porady rodzicow dzieciaczkow ktore przeszly operacje zacmy.
Oto nasza historia:
Julia urodzila sie w czerwcu tego roku. W trzeciej robie zycia katarakta obu oczu zostala potwierdzona ( ja tez urodzilam sie z katarakta, ktora stwierdzono i operowano w wieku 3 lat w CZD). Byl to szok, bo dlaczego?! Niestety geny nie wybieraja.
Z racjii tego ze mieszkamy w Londynie zostalismy skierowani do Moorfields Eye Hospital I w 11 tygodniu Julia miala usunieta zacme obu oczu ( byla bardzo rozlegla, nie bylo na co czekac).
Teraz moje pytanie: jak rozwijaly sie wasze noworodki po operacjii? Mala ma dopiero 12 tygodni, 2go dnia po operacjii juz miala okularki na nosku. Jeszcze trudno stwierdzic co widzi a co nie, kontrola za tydzien. Mala nie chce wogole lezec na brzusslzku, jest bardzo nerwowa, placzliwa. Czy u Was przeszlo to z czasem? Czy mialo to wplyw na rozwoj motoryczny? Po jakim czasie dzieci przyzwyczily sie do okularow? Po 6 tygodniach mamy dostac soczewki, jak poradziliscie sobie z zakladaniem u tak malych dzieci.
Mimo ze ja sama mam doswiadczenie z zacma, nigdy nie mialam do czynienia z tak malym dzieckiem, stad moje wszystkie pytania.
Dziekuje za wssystkie pytania I wskazowki.
Mama Julii
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka