Dodaj do ulubionych

I tu też jestem do Waszej dyspozycji.

24.02.06, 19:02
Będę na forum w każdy wtorek i piątek.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • ada16 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 27.02.06, 13:44
      Witam, w watku założonym przeze mnie na Dzieciach niewidomych

<a href="<a href="forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
      =24643&w=28720354&v=2&s=0
      /"" target
      pisze Pan , że powinnam starać się o godziny terapeutyczne dla slabowidzacego
      dziecka. Bardzo proszę o info jak to załatwić.
      Tak jak pisałam już w Trójmieściie niema żadnej szkoły dla dzieci z dysfunkcja
      wzroku.
      Czy np poradnia -ped-psy powinna udzielac nam pomocy?
      Na PZN nie mam co liczyc Ośrodki wczesnej interwencji - nie ma takiego , który
      zatrudniałby tyflopedagoga.
      Gdzie szukac pomocy?
      • ada16 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 27.02.06, 13:52
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24643&w=28720354&v=2&s=0
      • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 02.03.06, 18:54
        Witam!
        Przepraszam za brak kontaktu.Rozpoznawałem sytuacje w trójmieście. Niestety
        jeszcze niedawno był tam Ośrodek. O ile wiem to po jego likwidacji Trójmiasto
        zostało objęte programem organizacji wczesnego wspomagania. 10 marca będę w
        Laskach na spotkaniu z ministerstwem , popytam koleżanek i wizytatora z
        ministerstwa w sprawie wczesnego wsp. w Pani mieście. Podejrzewam , że problem
        polega na braku specjalistów tyflo.
        Proszę podać swój mail, prześlę rozporzadzenie.Badźmy w kontakcie. Mój mail to
        rwar@interia.pl lub oswdn@poczta.fm
    • renita1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 27.02.06, 17:58
      Co przysługuje dzieciom słabowidzącym w normalnym przedszkolu? \czy mają prawo
      do dodatkowej opieki czy tyflopedagoga? O co warto się zapytać przy wyborze
      przedszkola? Zaznaczam, że w naszym miasteczku są tylko dwa normalne
      przedszkola. Dziękuję
      • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 02.03.06, 19:01
        Czołem!
        U nas w Ośrodku nie mamay przedszkola, dlatego nie wiem jak jest z dodatkowymi
        godzinami rewalidacyjnymi dla dzieci w przedszkolu. Jest też pewnie problem z
        doświadczonym tyflopedagogiem. Poradnia Psych-ped. powinna wydac opinie o
        potrzebie zajęć w ramach wczesnego wspomagania, tylko czy macie taka placówkę.
        dzieciom 0-6 lat zgodnie z rozporządzeniem należy się od 4 do 8 godzin w
        miesiącu pracy z różnymi specjalistami.
        Zastanawiam się, czy jeśli w naszym ośrodku organizowalibyśmy takie tygodniowe
        spotkania dla rodziców i dzieci to czy byliby chętni.Oczywiście bezpłatne ,
        albo z minimalnymi kosztami.Pozdrawiam Robert Warchalewski
        • ada16 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 02.03.06, 19:19
          ponieważ w Trójmieście jest naprewe kiepsko z pomocą, radzimy sobie jak możemy.
          2x udało nam się zaprosić specjalistow z Lasek do Trojmiasta, bywamy w Laskach,
          ale nie jest to to samo co systematyczna opieka , niestety.
          co do wyjazdu - jeżdzimy - gdzie się da, ( bywamy w Owińskach) , więc i do
          WWrocławia chętnie przyjedziemy.
          mail : ada16@gazeta.pl
    • beataklaudia Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 27.02.06, 23:18
      Witam,
      kiedy można określić u dziecka stopien niedowidzenia? Czy przy takim badaniu
      dziecko musi współpracować z lekarzem czy można to określić niezależnie od
      dziecka? Moja Klaudia jest jeszcze mala nie ma szans żeby sama powiedziala do
      jakiego momentu coś widzi a kiedy już staje się to niewyraźne..
      Pozdrawiam,
      Beata
      • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 02.03.06, 19:48
        Czołem!
        Wiem, że dziecko nie musi współpracować, są testy ( Test Lei)na podstawie
        których mozna zdiagnozować wadę wzroku. U nas W Ośrodku robi to rehabilitant
        wzroku.Mogę skontaktować ze specjalistą.
        Pozdrawiam. R.W
        • beataklaudia Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 02.03.06, 20:13
          Dzieki za odpowiedź. U nas to jest tak, że wadę wzroku tj. astygmatyzm i
          niewielka krótkowzroczność mamy zdiagnozowaną i Klaudia nosi odpowiednie
          okularki od 10 mies. życia, żeby to skorygować. Ale oprócz tego mała niedowidzi
          (tego nie da się niczym skorygować) - i własnie o to niedowidzenie mi chodzi-
          czy to się da jakos okreslić..bez współpracy ze strony dziecka.
          Pozdrawiam,
          Beata
          • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 04.03.06, 07:38
            Witam!
            Z tą diagnozą okulistyczną u takich maluszków może być różnie. Diagnostyka
            anatomiczna- medyczna ( a z taką mamy do czynienia) nie zawsze pokrywa się z
            diagnozą funkcjonalną. Wielokrotnie w naszej praktyce mamy z tym do czynienia.
            My współpracujemy ze specjalistami z Ośrodków Niemczech i Norwegii. Ostatnio
            zakupiliśmy TZW testy Lea- o czym wcześniej pisałem. One pozwalają dokonać
            oceny funkcjonalnej u dzieci , które nie współpracują.
            Pozdrawiam R.W

P.S Czy posiada Pani Skypa- program internetowy, który można ściągnąć z Onetu-
            do prowadzenia rozmów, konferencji. Byłby bardzo przydatny do wymiany
            spostrzeżeń między wszystkimi uczestnikami forum, nie tylko audio, ale i video
            • beataklaudia Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 04.03.06, 09:40
              nie mam tego programu, ale na któryms forum podawali link do ściągnięcia -
              spróbuję. Czy trzeba miec jakis dodatkowy sprzęt do tego skype?
              Nie wiem Pan czy w Krakowie można gdzies te testy Lea zrobić? A może można jkos
              do Was do Wroclawia przyjechać na te testy?
              Pozdrawiam,
              Beata
              • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 04.03.06, 09:58
                Witam!
                Oczywiście,że można przyjechać, ale spróbuję zapytać krakowskich specjalistów ,
                czy u nich są dostępne. Jeśli ma Pani bliżej do Krakowa, będzie łatwiej. W
                okolicach poniedziałku, wtorku dam odpowiedź. A jeśli chodzi o Skypa to ściąga
                go się z Onetu ( lewy górny róg na stronie głównej-Onetskyp. Trzeba ściągnąć
                wersję beta -daje możliwość również wizji), zachęcam i pozdrawiam.
                R.W
                • magracka Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 04.03.06, 20:56
                  Witam, to naprawdę mily gest z Pana strony, że mimo swoich ciężkich obowiązków
                  bycia Dyrektorem, znajduje Pan czas dla nas:))))
                  Ja jestem tylko zwykłym nauczycielem i są chwile, że nie mogę wyjśc z papierków,
                  a tym bardziej na tak odpowiedzialnym stanowisku :) pełne podziwu!!!
                  Mam pytanie, mój synek widzi tylko jednym oczkiem , na którym ma ROP IV b i
                  zaćmę, właśnie w związku z tym mam pytanie, wspomniał Pan o szerokich kontaktach
                  z szanownym gronem medycznym, czy jest wśród nich specjalista właśnie od zaćmy.
                  Pierwotnie zaćma sama w sobie nie jest niczym skomplikowanym do prowadzenia,
                  tylko , że u nas w tym oczku siatkówka częściowo na prawdę tylko skrawkiem jest
                  odciągnięta, ale to już stwarza ryzyko, że podczas operacji usunięcia zaćmy
                  może nastąpić jej odklejenie. Na razie od prawie roku zaćma jest stabilna , tzn
                  nie powiększa się , a synek świetnie sobie radzi, mam nadzieję, że taki stan
                  będzie trwał długo , ale kiedyś przyjdzie ten moment i wtedy chciałabym wiedzieć
                  do kogo się skierować. Mam też jedną prośbę, pytanie? Czy prowadzicie Państwo
                  szkolenia dla kadry pedagogicznej?
                  Mój synek bedzie chodzil od wrzesnia do przedszkola integracyjnego, jest grupa
                  tworzona dopiero od wrzesnia 2006, Panie nauczycielki robią specjalizycaję z
                  oligofrenopedagogiki, więc wiedza zdobyta nie przyda im się do pracy z moim
                  synkiem. Czy ewentualnie mogłabym podać Pana adres emeilowy Pani Dyrektor
                  Przedszkola? Jest to bardzo miła Pani, bardzo chce pomóc mojemu synkowi, nie ma
                  doświadczenia, więc chcę jej pomóc. I jeszcze jedno, jeżeli synek w orzeczeniu z
                  poradni, bedzie mial wskazanie, np do zajęć z logopedą Miasto musi przyznać te
                  godziny dla przedszkola? Może ma Pan jakieś dzienniki ustaw z przepisami jak
                  takie przedszkole powinno wyglądać? Obiecaqłam wsparcie dla Pani dyrektor i to
                  czego ona nie bedzie mogla wywalczyć jako dyrektor postaram się ja jako matka,
                  pozdrawiam serdecznie
                • beataklaudia Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 05.03.06, 13:42
                  Dzieki. Jestesmy z Krakowa więc tu by było najwygodniej.
                  Pozdrawiam,
                  Beata
                  • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 09.03.06, 19:36
                    Witam!
                    Jutro będę w Laskach- mamy spotkanie ministerialne, spytam dyrektora
                    Kozłowskiego z Krakowa w sprawie testów, jak wrócę w sobote to odpowiem, jak
                    nie będzie w Krakowie to zapraszam do Wrocławia.Pozdrawiam. R.W
                    • beataklaudia Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 10.03.06, 09:58
                      Dzięki, czekam. Czy ten dyrektor Kozłowski jest z ośrodka na Tynieckiej? Czy
                      tez w Krakowie jest jeszcze jakies inne miejsce pomagające dzieciom niewidomym
                      i słabowidzącym?
                      Beata
                      • robertwar1 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 17.03.06, 20:29
                        Witam!
                        Przepraszam za przerwę. Rozmawiałem z dyrektorem Kozłowskim. Prosze się
                        skontaktować na Tynieckiej z działem wczesnego wspomagania. A jeśli chciałaby
                        Pani przyjechać na parę dni do Wrocławia , to zapraszam, wydatek finansowy jest
                        minimalny, ewentualne koszty pokrywa nasze Stowarzyszenie.
                        Zapraszam. R.W
                        • sandra1309 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 18.03.06, 00:24
                          Witam!
                          U mojego czteroletniego synka stwierdzono nadwzroczność wrodzoną. Po kilku
                          miesiącach noszenia opturatora wada została skorygowana do +2,5 (lewe +1).
                          Przed nami zabieg korekcji zeza w prawym oku. Bardzo proszę o króciutki opis
                          tego zabiegu. Czy jest inna (niechirurgiczna) metoda korekcji zeza? Czy
                          rzeczywiście jest możliwe, że synek "wyrośnie" z nadwzroczności?
                          Z góry dziękuję za odpowiedż.
                          Ola.
                          • tabaluga0 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 18.03.06, 20:49
                            na zeza mozna tez wstrzykiwac botuline, robia to w Warszawie odplatnie(ok 600
                            zl za jeden zabieg ktory czasami nie wystarcza).My tez mamy zeza ale na razie
                            czekamy.
                          • beataklaudia Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 27.03.06, 11:29
                            z tego co wiem, żona Prosta zajmuje sie leczeniem zeza i robi te zastrzyki
                            botulinowe...warto skonsultowac dziecko zanim zdecydujecie się na metody
                            chirurgiczne..
                            Pozdrawiam,
                            Beata
                            • tabaluga0 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 28.03.06, 08:34
                              tylko ze jeden zastrzyk nie wystarczy, a jednak kosztuje ok 600 zl.a zabieg
                              trwa chwlke i nie trzeba powtarzac.
                              • tolka11 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 28.03.06, 14:23
                                Moja koleżanka robiła 3 razy botuliną [2 tys. zł] i zez wracał po ok. roku. Po
                                zabiegu chirurgicznym jest spokój.
    • sandra1309 Re: I tu też jestem do Waszej dyspozycji. 28.03.06, 15:22
      Dzięki za odpowiedzi!
      Po konsultacjach z lekarzami stwierdziłam, że zabieg rzeczywiście będzie
      lepszym rozwiązaniem choć napewno większym stresem dla mnie.
      W przyszły wtorek będzie już po wszystkim.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka