Dodaj do ulubionych

tyflopedagogika i inne..

29.05.06, 17:29
Czy ktoś z was ma informacje o zajęciach,kursach,szkoleniach dla rodziców z
zakresu tyflopedagogiki (nauka o wychowaniu i kształceniu jednostek z wadą
wzroku) lub działaniach pomocowych dla dzieci ze schorzeniami wzroku.Jako
rodzice nie chcemy wyręczać nauczycieli ,ale chcemy świadomie z nimi
wspóldziałać w procesie kształcenia dzieci.
Gdzie takich informacji szukać?
Moje koło PZN nie jest zorientowane w tym temacie.
Obserwuj wątek
    • tolka11 Re: tyflopedagogika i inne.. 29.05.06, 19:46
      ja kończyłam studia podyplomowe z tyflopedagogiki na UJ, trzeba było mieć
      wykształcenie pedagogiczne. No i drogo: 1500 za semestr [4 semestry], ale mnie
      płaciło miasto. prawdę mówiąc u mnie na Śląsku nie słyszałam o żadnych kursach,
      jedynie języka migowego. Ale popytam i poszukam.
    • przemo99 Re: tyflopedagogika i inne.. 03.07.06, 23:39
      W Warszawie jest Akademia pedagogiki Specjalnej , gdzie są zajęcia z
      tyflopedagogiki , orientacji przeztrzennej i terapii widzenia.Wykłada tam między
      innymi p. Monika Orkan-Łęcka i Małgosia Walkiewicz - obydwie pracująw Tęczy
    • maja_bee Re: tyflopedagogika i inne.. 26.08.21, 11:08
      Wiem co czujecie, sama miałam duże problrmy z komunikacją pomiędzy mną, moim dzieckiem a nauczycielami, niestety ostatnio wszyscy są bez serca i robią tylko tyle ile się od nich wymaga, zero serca do wykonywanego zawodu. A przecież to są nasze dzieci, które już i tak wystarczająco cierpią. Z tej bezsilności sama zapisałam się na studia z zakresu tyflopedagogiki, teraz od października będę już na 3 semestrze na WSKZ, co jest świetne, to to, że mam większą wiedzę i wiem jak pomóc czy rozwiązać problem, który dotychczas był bagatelizowany. Oczywiście nie namaiwam wszystkich rodziców do studiowania, ale my wiemy najlepiej czego potrzeba naszym dzieciom, do tego jeszcze odpowiednia wiedza i wszyscy są szczęśliwi :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka