Dodaj do ulubionych

wcześniak z krótkowzrocznością

19.07.06, 14:35
Witam,
szukam kogos kto ma podobny problem. Otóż jestem mama obecnie 13-miesiecznego
dziecka urodzonego jako wczesniak w 27 tyg. ciazy. Miesiac temu zdiagnozowano
u niego sporą krótkowzroczność. Bylismy u 3 lekarzy, każdy mówi co innego,
jene przepisał okularki, druga pani zaproponowała soczewki. Każdemu wychodzą
inne pomiary wady. dziecko nawet chetnie chodzi w okularkach, ale chyba bola
go w nich oczka, gdyż mruga. Szukam dobrego okulisty w warszawie lub
okolicach.To dla mnie pilne!!! proszę o kontakt osoby z podobnym problemem.
Obserwuj wątek
          • edytaw51 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 20.07.06, 10:28
            Piotrusiowi zdiagnozowali tę wadę dopiero miesiąc temu i tak na dobrą sprawę
            nie wiem jaka ona właściwie jest, gdyż robiono pomiary 3 razy i za każdym
            wychodziło co innego. Myslę, że ok. -2,5 i -8. Duża różnica miedzy oczkami.
            Okulary ma na -1 i -5,5. Byliśmy juz u 3 lekarzy, we wtorek wybieramu się do
            czwartego. Powiedzieli nam tylko, że wada będzie się pogłebiać wraz ze wzrostem
            oka. Jestem przerażona szczerze mówiąc. Jedna z lekarek (ponoć dobra, ale
            niemiła w kontakcie zdieckiem i rodzicami) zaleciła soczewki. Przeraziło nas
            to , jak tak małemu dziecku zakładać soczewki i wytłumaczyc, żeby nie pocierało
            ocze, bo wypadną. W związku z tym narazie sie na to nie zdecydowalismy.
            Aha, my jestesmy z Warszawy.
            A od kiedy Szymek nosi te okularki i jaką moc mają - taką jak wada czy mniejszą?
            Czy oprócz okularków stosujecie np, jakieś krople czy może ćwiczenia?
            Czy wada się zmieniła odkąd ją zdiagnozowali? A czy ktoś wam proponował
            soczewki?
            • ada28 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 20.07.06, 12:07
              mój synek też ma dużą wadę -10 i -8 nosi soczewki nam lekarka powiedziala ze
              przy jego wadzie sa one lepsze niz okularki. Oprócz krotkowzrocznosci ma
              jeszcze astygmatyzm, zeza i minimalny oczopląs. Łukasz zaczął nosić soczewki
              jak miał 10 miesięcy. Miał też zapisane okularki ale najdłużej miał je na nosie
              chyba z minute:). Z soczewkami jest tylko problem przy zakładaniu ale póżniej
              raczej ich nie zdejmuje już sie do nich przyzwyczaił. Jestem z Poznania i do
              lekarza jezdzimy do Warszawy do Prostów.
              Pozdrawiam Ada
              • edytaw51 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 20.07.06, 12:18
                Hej Ada,
                cieszę się że sie znalazłam kogos z podobnym problemem. Mnie tez własnie pani
                dr Prost zaleciła te soczewki, ale myslałam, że zwariowała. A wy chodzicie do
                pani dr czy do prof.? Bo my bylismy raz u pani dr i bardzo nam sie nie
                spodobała. A ile wasz synek ma miesiecy i czy ta wada u niego postepuje? co wam
                powiedzieli odnosnie rokowań?
                Chetnie bym z Toba pogadała telefonicznie, jesli nie masz nic przeciewko
                temu.Podaje swój prywatny adres, to jesli byś chciałą napisz na ten adres swój
                nr tel. : edytaw51@gazeta.pl
                Serdecznie pozdrawiam
                Edyta
                • tabaluga0 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 20.07.06, 22:32
                  nikt nam nie zaproponowal soczewek, ale wiem ze nie stosuje sie jesli jest
                  znaczna roznica w obu oczkach. My mamy -9, a okularki -5. Wada sie nie zmienila
                  od listopada, na szczescie sie nie poglebila.
                  Okularki zakladamy od listopada, wczesniej zaklejalismy oczka na zmiane ze
                  wzgledu na zeza, bylismy tez raz w osrodku wczesnej interwencji na terapii
                  wzroku, jednak pani stwierdzla ze Szymon sobie swietnie radzi i nie musimy
                  chodzic na zajecia. Polecila nam proste zabawy jako cwiczenia np szukanie wsród
                  kilku zabawek tej jedynej, czy wodzenie oczkami za czymś, raz blizej raz dalej.
                  moze i uwas jest taka terapia. Warto isc i sie dowiedziec.
                  wada wcale nie musi sie powiekszyć, oczka zawsze zmierzaja do plusów niz do
                  minusów wiec i ja mam nadzieje ze z czasem bedzie chociaz troszke lepiej.
                  Mieliscie jakies zabiegi typu laser na retinopatie?
                  podaje moj nr gg jakbys chciala pogadac 1079504 Kasia
                  • edytaw51 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 21.07.06, 07:53
                    hej,
                    niestety nie mam gg, ale chetnie pogadam przez tel. jesli nie masz przeciwko
                    temu to napisz swój nr tel na maila edytaw51@gazeta.pl, a ja do Ciebie
                    zadzownie w przyszłym tygodniu.ja z kolei słyszałam, ze soczewki zaleca sie
                    właśnie wtedy gdy jest znaczna różnica w obu oczkach. i bądź tu człowieku mądry
    • tolka11 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 20.07.06, 13:50
      WiększoSC dzieci z tego forum jest pod opieką prof. Prosta. Jest
      przeciwieństwem żony, miły kompetentny, rzeczowy, doskonały fachowiec. W
      stosunku do dzieci nieskończenie cierpliwy [dla rodziców też]. A dlaczego z
      wczesniakiem skierowano cię do pano Prost, a nie do niego?
      • edytaw51 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 21.07.06, 07:58
        hej,
        zadzowniłam po prostu do rejestracji i powiedziaam w czym problem zn dziecko
        jrest wcześniakiem i ma wade wzroku i pani w rejestracji (notabene dziwna)
        odrzekłą, ze pan prof zajmuje sie wczesniakami, ale takimi dopiero po urodzeniu
        z retinopatią, a jak dziecko wieksze i z wada do pani doktor. I uwierzyłam. W
        rezultacie wyszłam stamtąd z przekonaniem, że moja noga tam więcej nie
        postanie. A teraz zamierzam sie wybrać 25.07. do drHautza. Sa sadzicie o nim?
          • edytaw51 Re: wcześniak z krótkowzrocznością 21.07.06, 10:17
            To dobrze, że masz o dr Hautzu dobre zdanie, bo ja mam do iego bliżej, a poza
            tym słyszałam, ze jest, poza fachowością, miły. A to dużo znaczy w [rzypadku
            zestresowanych rodziców.
            Mam ndzieję, że to bedzie dobry wybór i że zostaniemy u niego na lata.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka