Dodaj do ulubionych

Krótkowzroczność czy tylko skleroplastyka?

10.03.07, 15:11
Moje dziecko lat 7 ma -14 na oboje oczu, do tej pory jedyne proponowane
leczenie to zabieg skleroplastyki w Katowicach.
Wybieram się też do Szklarskiej Poręby (też skleroplastyka).
Bardzo proszę o jakieś informację.
Czy ktoś miał wykonywany ten zabieg i z jakim rezultatem.
Może jest coś jeszcze innego co mogło by pomóc mojemu synowi?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Tomek z Wrocławia
Obserwuj wątek
    • kajka68 Re: Krótkowzroczność czy tylko skleroplastyka? 11.03.07, 07:29
      John co prawda moje dziecko ma inną wadę ale korzystam z pomocy lekarza ze
      szklarskiej Poręby:-)i chciałam Ci tylko powiedzieć ,że po wielu próżnych u
      których bylismy -tam znalkazłam to czego szukałam- fachowość i zrozumienie ,no
      i komunikację- wreszcie mogę swobodnie rozmawiać z lekarzem a nie być
      traktowana jak nic nie wiedzacy przedmoit...a do kogo jedziesz?pozdr- kajka
    • john_iks Re: Krótkowzroczność czy tylko skleroplastyka? 12.03.07, 17:14
      W Szklarskiej juz tego nie robią.
      A do skleroplastyki sa uprzedzeni wszyscy lekarze, z którymi się zetknąłem, poza
      oczywiście Katowicami.
      Nie wiem co robić jeszcze spróbuję w CZD.
      Teraz jedynym leczeniem jest zmiana okularów. Czy wieku 21lat, kiedy będzie
      można zrobić korektę laserową będzie coś widział?
      Pzdr
      Tomek
      • aniabednarek Re: Krótkowzroczność czy tylko skleroplastyka? 23.03.07, 15:47
        Miałam robioną skleroplastykę na jednym oku w Katowicach w wieku ok. 10 lat
        (miałam wówczas -6 dioptrii) i nie dało to u mnie żadnego rezultatu. Wada od
        czasu zabiegu pogłębiała się, zarówno na operowanym oku, jak i na drugim.
        Zatrzymała się sama, gdy skończyłam 18 lat. Trudno jest mi doradzić coś w tym
        konkretnym przypadku, u mnie jednak (i nie tylko u mnie) efekt był żadny,
        wyjąwszy mój stres, spowodowany całą sytuacją. A i metoda jest kontrowersyjna,
        więc lepiej dobrze się zastanowić.
      • aniabednarek Re: Krótkowzroczność czy tylko skleroplastyka? 08.04.07, 15:12
        Teraz mam w granicach -10 dioptrii i nie mam zamiaru jej korygować, choć
        mogłabym. Dla mnie ryzyko jest zbyt duże (choćby takie, jakie związane jest z
        każdą operacją + różne powikłania, jak zespół suchego oka i inne). Metoda jest
        stosunkowo "nowa", a przynajmniej na tyle, że trudno z pewnością stwierdzić, co
        będzie się działo np. po 30 latach od takiej operacji. Z tego co czytałam, u
        niektórych osób po kilku- albo kilkunastu latach wada ponownie zaczyna się
        pogłębiać, tak jakby efekty operacji się "cofały". Niektórzy okuliści są bardzo
        sceptyczni wobec tego zabiegu, twierdząc, że jest to, bądź co bądź, okaleczanie
        oka poprzez "ścinanie" laserem tylnich warstw i tworzenie rany w oku, co może
        miec trudne do przewidzenia konsekwencje.
        Biorąc to wszystko pod uwagę wolę mimo wszystko żyć z okularami/soczewkami, do
        czego dawno się przyzwyczaiłam i nie przeszkadza mi specjalnie w życiu niż na
        własne życzenia "wpaść z deszczu pod rynnę" i mieć jeszcze większe kłopty z
        oczami. A przy takiej wadzie i tak nie da się kompletnie wyzerować wady, więc
        okulary nadal byłyby dla mnie koniecznością.
        • crusk Re: Krótkowzroczność czy tylko skleroplastyka? 12.06.07, 10:08
          Skleroplastykę okuliści odradzają ze względu na brak potwierdzenia skuteczności
          i ryzyko powikłań. Mój syn ma teraz 4 lata, mam więc jeszcze trochę czasu do
          namysłu, ale raczej się nie zdecyduję.
          Wątpliwe też czy będzie mógł zrobić operację korekcyjną gdy będzie dorosły –
          przy astygmatyzmie nie jest to wskazane. Niestety pozostają okulary i szkła.
          Trochę też robimy ćwiczeń na akomodację, nie wiem, czy to odniesie skutek, ale
          raczej nie zaszkodzi.
          Może za kilka lat medycyna rozszerzy metody leczenia krótkowzroczności.

pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka