Dodaj do ulubionych

duża wada na jednym oku

27.10.07, 16:08
Moje dziecko ma wadę minusy na jednym oku.Czy wada może "zarazić" drugie oko
zdrowe?Proszę o kontakt z innymi matkami dzieci z podobną wadą.
Obserwuj wątek
      • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 29.10.07, 13:59
        tabaluga znam cię już z forum.Masz synka.Miło się z tobą rozmawia -mnie też
        powinnaś zauważyć.Masz wiedzę i widać ,że jesteś w temacie.Ja też od pół roku
        też znacznie poszerzyłam swoją wiedzę i okulary to już nie jest taki szok jak na
        początku.Postanowiłam zacząć nowy wątek ,abyśmy wszystkie matki krótkowidzów
        mogły pisać i dzielić się radościami ,smutkami i postępami swoich dzieci. Moja
        mała ma - 7,5 i astygmatyzm a na drugim tylko minimalny astygmatyzm.Wykryliśmy
        wadę pół roku temu.Przez ten czas zlikwidowalismy ogromne niedowidzenie chorego
        oka i tak jak mówisz oko mogłoby się wyłączyć myślę ,że w naszym przypadku nie
        dużo brakowało . Ja przeżyłam szok gdy zobaczyłam jak moja mała widzi chorym
        okiem (zdrowe miała zaklejone),dlatego przestrzegam inne matki sprawdzajcie
        wzrok swoich dzieci u nas był juz ostani gwizdek na zlikwidowanie
        niedowidzenia.Tabaluga miałaś napisac na temat szkieł twojego synka ,czy zapytać
        dlaczego ma szkła mniejsze niż wada? U nas szkła i wada są równe. co ci
        powiedziała pani dr?
        • tabaluga0 Re: duża wada na jednym oku 30.10.07, 21:30
          wlasnie mamy nowe okularki, szkla -7,5(wczeniej -7), wada- co dziwne-
          teraz wpisana w karte -9, wczesniej wspisana w karte -11, jeszcze
          wczesniej -10. Nie zapytalam bo Szymon szalał i nie chcial sie dac
          zbadac, ani nawet zmierzyc rozstawu żrenic. Wydaje mi sie ze u niego
          ciezko jest zmierzyc wadę dokładnie i lekarka nie chce
          przedobrzyć.Na komputerze tez sie nie udało wiec nie ma jakiegos
          odniesienia, za kazdym razem wychodzi inaczej. Aha, powiedziala nam
          ze nastepnym razem da nam atropine na 5 dni, zeby zbadac dokladnie i
          skierowanie na usg oka, ale to jak bedzie mądrzejszy bo teraz cięzko.
          Ale on sobie dobrze radzi w tych szkielkach, bo nie wie jak sie
          widzi idealnie, ja mam -1 i widze roznicę a on nie.
          Kiedys bylismy prywatnie u kogos innego i tez nie dala nam takich
          szkiel jak wada.

zaklejalismy oczka zeby sprawdzic czy widzi tak samo ale nie było
          problemu, nie widac było jakiegos wiekszego zdenerwowania czy cos w
          tym stylu.
          Najbardziej mnie martwią te nerwy, wydaje sie ze są coraz słabsze.

I co ciekawe) to juz z innej beczki)-zmiescilismy sie z ceną
          okularkow w kwocie zasiłku pielegnacyjnego-154 zł, oprawki i szkla
          plastikowe utwardzane.A ostatnio za same szkla zaplacilam 150 zl.
          --
          foto.onet.pl/33m79,0ov5gokvs3g0
            • tabaluga0 Re: duża wada na jednym oku 01.11.07, 20:16
              zasilek pielegnacyjny to kwota 154 zl, nalezy sie osobom ktore maja
              orzeczenie o niepelnosprawnosci, my dostalismy juz 2 raz takie
              orzeczenie, teraz do 2010r. Teraz glownie na oczka, wczesniej
              dodatkowo na rozwoj ruchowy i neurologiczny bo Szymek jest wczesnym
              wczesniakiem.

www.mps.gov.pl/index.php?gid=262
              trzeba pobrac wniosek, dac do wypelnienia lekarzowi, skserowac
              dokumentacje medyczna , złozyc i czekac, zapewne bedzie komisja i
              trzeba sie stawic, taka komisja to wg mnie smieszna rzecz bo oczu
              nie badają, tylko na podstwaie twoich "zeznań" cos tam wpisują a
              potem i tak czytaja dokumentację.
              po tyg lub dwoch dostajesz orzeczenie lub nie, w zaleznosci na kogo
              trafisz:)
              sprobowac warto.

--
              • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 02.11.07, 16:10
                U nas to nie przejdzie.Ja sama bym nie dała mojemu dziecku takiego orzeczenia
                gdybym była w komisji. Myślałam ,że należy się dlatego że dziecko ma wadę wzroku
                po prostu na leczenie i okulary.Dzięki za informację
              • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 03.11.07, 15:04
                napisz mi skąd bierze się ten wniosek ,masz rację jeżeli coś takiego się należy
                to dlaczego nie spróbować.Tym bardziej ,że co miesiąc lecimy samochodem ,plus
                wydatki związane z okularkami soczewkami płynem i plastrami wcześniej.Juz teraz
                tak mówię ale moja mała z tym jednym okiem niedowidzącym wcześniej naprawdę
                miała kłopoty z rozpoznaniem mnie z odległości 10 m.Potem wypełniony wniosek
                trzeba pokazać dr prowadząceji wysłać dokąd? Dlaczego oni nic takiego wcześniej
                nie mówią tylko można się dowiedziec od ludzi w moim przypadku ja dowiaduje się
                od ciebie .
                • tolka11 Re: duża wada na jednym oku 03.11.07, 18:02
                  Wniosek pobierasz w siedzibie Komisji ds orzekania o
                  niepełnosprawności, zazwyczaj jest albo w urzędzie miejskim, albow
                  opiece społecznej. Potem wypełnia go lekarz i składasz z wszystkimi
                  dokumentami jakie masz [leczenie, rehabilitacja, szpital] w komisji.
                  I oczekujesz na termin kiomisji. I powodzenia.
                  --
                  Judyta 1998; wcześniaki: Miłosz 2003 28 tydz.ROP V st.; Sara 2006 34
                  tydz.
                  Jeśli chodzi o ilość posiadanych dzieci, to dopiero się rozkręcam !
                  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44603
          • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 04.11.07, 11:22
            dzięki,już wiem mniej więcej; za miesiąc jade to postaram się wstępnie
            załatwić;jestem ciekawa czy pani dr nie będzie zaskoczona ,ale skoro mówisz że
            warto spróbować spróbuję bo w sumie uszczerbek na zdrowiu dziecko ma i to trwały
            , a pieniążki przydałyby się .A twój lekarz sam ci zaproponował ubieganie sie o
            dodatek czy też ktoś ci powiedział?
            • tabaluga0 Re: duża wada na jednym oku 04.11.07, 18:42
              my staralismy sie pierwszy raz jak Szymek mial pol roczku, nawet nie
              wiedzialam ze takie cos jest bo niby skad, sama pani doktor pediarta
              ze szpitala gdzie zajmowala sie małym nam podpowiedziala, potem
              neurolog nam wypelnila papiery i juz, a teraz glownie okulista bo
              neurologicznie u nas juz ok.
              Ale znam dziecko ogolnie zdrowe, ma tylko problemy z waga ciala,
              jest niejadkiem, i mowi slabiej niz rowiesnicy(ma 6 lat) i tez
              dostali orzeczenie na 3 lata, wiec warto sproboac a zawsze jakis
              pieniazek sie przyda, poza tym mozesz sobie odliczyc kwote chyba cos
              ok 2000 za dojazdy na rehabilitacje, w waszym przypadku rowniez to
              jest rehabilitacja, a jeszcze jak taki kawal musicie dojezdzac to
              juz w ogole.
              --
              • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 05.11.07, 13:37
                Doczytałam sobie wszystko na temat zasiłku w tutejszym forum w poście "zasiłek
                pielęgnacyjny". Dzięki bardzo tabaluga ,widzę że ten temat rusza wiele
                matek.Jeżeli chcę odliczyc od podatku koszty rehabilitacji(dojazdy-auto ,okulary
                soczewki-na co zazwyczaj brak rachunów )to tez trzeba miec jakąś podkładkę .Jak
                dokumentujesz to przy rozliczeniu podatkowym?Czy tylko odliczasz bez podkładki?A
                potem jeżeli jest kontrola to człowiek się obroni.
      • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 07.11.07, 15:27
        dzięki , z tego co przeczytałam do odliczenia też potrzebne jest takie
        orzeczenie o niepełnosprawności dziecka wtedy wszędzie łatwiej udokumentować
        leczenie(nie wczytywałam się dokładnie jeszcze czas na podatek)
        • alicen2 Re: duża wada na jednym oku 16.11.07, 01:00
          o matko!nawet nie wiecie jak sie ciesze ze piszecie o takich
          problemach!aż mi razniej,też mam synka z chorym oczkiem ma -9 i
          astygmatyzm,na drugim mały astygmatyzm,mieszkam w okolicach kielc i
          szukam specjalisty od dobierania soczewek u małych dzieci-pani prost
          odpada.nie wiedzialam tez ze można dostac orzeczenie o
          niepełnosprawnosci na wiecej niz 2 lata!dzieki że tu jestescie!
          • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 17.11.07, 13:26
            Ja też cieszę się nareszcie odezwał się ktoś kto ma identyczny problem -duża
            wada na jednym oku . Teraz Cię pomęczę powiedz czy sama zauważyłaś wadę? Kiedy
            to było ?.Wjaki sposób dała o sobie znać ? Porównamy oznaki u naszych dzieci. Ja
            zauważyłam wadę późno(6 lat ) ,pisałam wcześniej ,że oprócz wady mała miała
            ogromne niedowidzenie.To było najstraszniejsze ,jeżeli zaczęlibyśmy leczenie
            kilka miesięcy później to róznie by było- uspana plamka żółta i oko nie
            drgnęłoby. Ale na szczęście niedowidzenie mamy już za sobą . Powiedz od kiedy
            leczycie synka. Jakie są postępy czy wada pogłębia się ,czy jesteś zadowolona z
            soczewki? Rozumiem ,że mały nosi samą soczewkę . Moja ma i soczewkę i okularki .
            W planie pani doktor chce spróbowć z samą soczewką . Powiedz mi czy w domu macie
            innych "okularników " bo u nas to był szok.Jak silna jest soczewka czy taka sama
            jak wada -9 ,czy mniejsza?Czy w soczewce jest też cylinder na astygmatyzm- czy
            soczewka koryguje i astygmatyzm i krótkowzroczność. Pa cieszę się ,że jesteś .
            Możemy sobie popisać i na pewno nie będziemy siebie zanudzac ,przecież to
            dotyczy naszych dzieci.Pa pozdrawiam
            • urszulka28 Re:do alicent2 08.12.07, 15:56
              Odezwij się alicent 2.Trudno znaleźć matkę ,której dziecko ma taka sama wadę
              jak moje.Chciałam wymienic doświadczenia. Jeżeli nie chcesz pisać to też daj znak.
              • urszulka28 Re:tabaluga dziękuję 04.02.08, 18:50
                Tabaluga dostaliśmy orzeczenie. Miałaś rację ,że trzeba próbować. Dostalismy bo
                mnie przekonałaś .Dzięki bardzo.Teraz zabieramy się do złożenia dokumentów na
                zasiłek ale teraz to już chyba z górki? Pozdrawiam
                  • urszulka28 Re:tabaluga dziękuję 05.02.08, 15:08
                    Tak formalność.Wszystko załatwiłam 15 minut . Jeszcze raz wielkie dzięki
                    -zbiorę małej niezłą sumkę dostałyśmy do 2011 r.Za 2 tygodnie jedziemy do
                    kontroli mam stracha czy wada się nie pogłębiła.minął rok od wykrycia i sama nie
                    wiem od kiedy ma wadę? czy od początku była taka duza ?czy rosła razem z
                    dzieckiem ? I weź tu bądź człowieku mądry a same domysły to tylko dobijają mnie
                    najbardziej a przecież i tak niczego nie zmienię.
            • mmwmk2002 Re: duża wada na jednym oku 29.03.08, 19:02
              Witaj!!!
              Mieszkam w małym miasteczku, gdzie trudno o dobrego lekarza.Od około 3 lat leczę
              moje dziecko z niedowidzenia lewego oka,u lekarzy, którzy nazywają się
              "specjalistami" .Moja córka ma obecnie 5 lat. Rok czasu leczę Wiktorię w Łodzi u
              kolejnego specjalisty mówią, że jest najlepszy. Okazało się, że niedowidzenie po
              ćwiczeniach ortoptycznych drgnęło, po czym ponownie się zatrzymało. Obecnie pani
              docent przepisała córci soczewki kontaktowe (toryczne)i tu zaczęły się schody,
              nie mogę znaleźć zakładu, kolejnego lekarza (bowiem moja pani docent wypisała
              tylko receptę z informacją o wadzie wzroku, ona nie dobiera soczewek)... nie
              wiem gdzie mam się udać??? Kilka zakładów optycznych odmówiło mi, ze względu, że
              jest to zbyt małe dziecko. Proszę o pomoc. Mieszkam w okolicach Płocka, gdzie
              mam szukać ośrodka, gdzie dobiorą mojej córci soczewki. Pozdrawiam i liczę na
              kontakt
              • urszulka28 Re: duża wada na jednym oku 05.04.08, 17:05
                Jak duża jest wada u Twojej córeczki ?Czym soczewka toryczna różni się od
                miękkiej?Z tego co mi wiadomo toryczna koryguje dwie wady np. astygmatyzm i
                krótkowzroczność ? Czy mylę się ?
                U nas astygmatyzm istniał ale zminimalizował się i zostałyśmy na soczewce
                miękkiej . Czasami jednak zastanawiam się czy moja mała ma też dobrze dobraną
                soczewkę . Z tego co przeczytałam na forum prawie większość lekarzy ma problem z
                doborem soczewek korygujących jednocześnie i krótkowzroczność i astygmatyzm albo
                nadwzroczność i astygmatyzm.Również mieszkam w małym miasteczku ale całkiem w
                innym regionie Polski.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka