05.05.06, 10:21
Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
Obserwuj wątek
    • redchili Re: Wystawiacie faktury VAT? 05.05.06, 16:18
      1. Jak to wygląda w
      > praktyce, czy często spotykacie się z prośbą od klientów o wystawienie faktury
      > vat?

Raczej często - zdecydowanie wygodniejszy jest wejscie w VAT - chociaż
      niekoniecznie najtańsze (choćby kasa fiskalna) - w dalszej perspektywie jednak
      się opłaca :)

2.> Przy fakturach vat jest jeszcze kwestia podpisu odbiorcy, podobno klient musi
      > przesłać nam stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż zgadza się na wystawienie
      > faktury bez podpisu, to trochę komplikuje sprawę, stąd pytanie do
      > doświadczonych forumowiczów, jak rozwiązaliście ten problem?

Nie my rozwiązaliśmy, a ustawodawca ;) Od początku zeszłego roku wymóg podpisu
      odbiorcy na fakturze nie obowiązuje, drukujesz i wysyłasz, możesz również wysłać
      jako plik np. .pdf, tak aby klient sam sobie wydrukował. Podpis odbiorcy moze
      się przydać jedynie w wypadku wystawiania faktur z odrocznym terminem płatności,
      zeby klient nie mógł się wykręcać ;D
      • ypsilon.ypsi Re: Wystawiacie faktury VAT? 08.05.06, 15:45
        Zdecydowałem się by zostać VATowcem, faktycznie w mojej branży będę musiał
        wystawić faktury VAT, więc prędzej czy później trzeba będzie w VAT wejść.
        I jeszcze jedno, znajomy kóry torchę lepiej orientuje się w sprawach podatkowych
        poinformował mnie że jeśli zdecyduję się na VAT, to koniecznie muszę zakupić
        kasę fiskalną, bez względu na to kiedy rozpoczynam działalność i jakie mam
        obroty - czy faktycznie tak jest?
        • redchili Re: Wystawiacie faktury VAT? 08.05.06, 16:06
          nie do końca

VAT to jedno, kasa fiskalna to drugie. Mozesz być VATowcem i nie mieć kasy,
          mozesz nie być, a mieć obowiązek posiadania kasy.

Kasa w zasadzie potrzebna jest przy prowadzeniu sprzedaży na rzecz osób
          fizycznych. Jeżeli faktury wystawiasz tylko firmom - kasy nie musisz mieć.

Sama kasa służy do ewidencji sprzedaży, przy okazji i ewidencji na potrzeby
          VATu, ale tylko przy okazji.

A tu jest wszystko wyjaśnione co do zasad
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=37366&w=40944274&a=40965948

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka