Dodaj do ulubionych

rak kolczystokomórkowy

13.04.12, 12:49
u mojego znajomego zdiagnozowano raka kolczystokomórkowego skóry. Ma liczne znamiona na plecach, które lekarze mu wycinają (jedno na tydzień). Lekarz powiedział,że po wycięciu znamion zobaczy się czy są przerzuty, jesli nie będzie to ok, obecnie przerzutów nie ma. mam pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji, czy takie leczenie jest skuteczne? Nie chce z nim zbyt dużo o tym rozmawiać a bardzo przeżywam tą sprawę.
Obserwuj wątek
      • bei Re: rak kolczystokomórkowy 16.04.12, 16:40
        Trzeba zaufac lekarzom, mnie laika dziwi metoda diagnozawnia-drogą eliminacji.
        Myślałam, ze znamiona mozna obejrzec w jakims videodermatoskopie i bedzie to wiarygodne.
        Nie wiem dlaczego tak malo ich wycinają na jeden raz. Moja znajoma usuwala kilka znamion na raz-dokladnie 8 szt.
        Zapewne lekarz prowadzący ma taki system diagnozowania.
        Czy znajomy konsultowal się jeszcze u kogoś?

(--
        olaromanska.blox.pl/html

www.dlaleszka.cba.pl/
        • lekkosc Re: rak kolczystokomórkowy 17.04.12, 09:25
          ech..usuwają jedno na tydzień bo on nie chce zrezygnować z pracy...i tylko jeden dzień w tygodniu bierze wolne. Nie konsultował się i zapewne nie będzie bo mówi, że mu nie zależy, że nie ma tutaj niczego co byłoby mu żal zostawić...
          • gontcha Re: rak kolczystokomórkowy 17.04.12, 20:51
            Witaj,
            O raku kolczystokomórkowym skóry poczytaj tutaj: www.onkonet.pl/dp_nskory.html
            Usuwanie podejrzanych znamion jest jak najbardziej prawidłowym postępowaniem, Dziwi mnie tylko jedno w tygodniu, bo naprawdę można jednorazowo usunąć kilka zmian. Znajomy powinien też zrobić podstawowe badania, w tym RTG płuc, morfologia.
            Pozdrawiam

--
            Aequam memento rebus in arduis servare mentem !

Fundacja SAMARYTANIN - Opole
            • lekkosc Re: rak kolczystokomórkowy 18.04.12, 18:11
              dziękuję za odpowiedź i link, trochę podniósł mnie na duchu. Lekarze mogliby usunąć więcej znamion, ale on się na to nie zgadza ponieważ w tygodniu zwalnia się z pracy tylko na jeden dzień (a usuwać mogą jedno dziennie). Najbardziej mnie przeraża to jego pogodzenie i kompletny brak chęci walki. Np pali papierosy chociaż wie, ze przy tego typu raku jest to mocno niewskazane (jak zresztą przy wszystkich rakach)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka