Dodaj do ulubionych

bialaczka-przeszczep szpiku

16.11.06, 17:08
Mojej kolezanki znajkoma ma bialaczke. Jej stan pogorszyl sie
ostatnio,komorek rakowych jest juz bardzo duzo. Dziewczyna jest mloda 28 lat :
( POtrzebny jest dawca. Chcialabym sie zapytac jakie warunki trzeba spelniac
zeby zostac takim dawca?Wiem ze nie kazdy moze i wiem ze badania sa
kosztowne,ale ja jestem mloda zdrowa i chcialabym sprobowac.Gdzie mam sie
udac?Gdzie szukac podstawowych informacji dla potencjalnych dawcow?Prosze o
jakis link, adres,telefon. Czas ucieka a chcemy pomoc.
Pozdrawiam,
susanka
Obserwuj wątek
      • aniawx Re: bialaczka-przeszczep szpiku 16.11.06, 19:28
        Witam,
        a czy szukają już jej dawcy??? Była już na kwalifikacjach do przeszczepu??
        Gdzie się leczy?? Ja coś wiem na temat białaczki i przeszczepów, bo mój
        narzeczony przez to przeszedł. Też skończyłby 28 (i to za tydzień).
        Pozdrawiam,
        ANia
        • susanka Re: bialaczka-przeszczep szpiku 16.11.06, 19:44
          Dziekuje za odpowiedzi. Jak tylko dziecko mi zasmie biore sie za lekture. Aniu
          'znam' Cie i znam historie Patryka. Nie znam zbyt wielu szczegolow dotyczacych
          tej dziewczyny. CHoroba wyszla nagle, bo miala powiekszony wezel chlonny pod
          pacha i to ja zaniepokoilo i czula sie oslabiona, ale to tlumaczyla sobie zmiana
          klimatu bo wrocila z podrozy po australii....Wiem ze lezy na Szaserow, jej stan
          byl na tyle powazny ze jak tylko dostala wyniki badan to zalecili chemie odrazu.
          Wiem ze szukaja dawcy. Wiem ze ma grupe '0' i wiem ze jest baaardzo oslabiona.
          Dzisiaj moja przyjaciolka idzie ja odwiedzic do szpitala i dowiedziec sie czegos
          wiecej od personelu. Jak tylko bede znala wiecej szegolow to napisze.
          Pozdrawiam Was serdecznie!
          susanka
          • aniawx Re: bialaczka-przeszczep szpiku 16.11.06, 19:56
            Fajnie, ze Nas znasz:) Susanka akurat grupa krwi nie ma znaczenia do
            przeszczepu. Kurcze jak tak piszesz,ze tak szybko działa białaczka to obawiam
            się ze to pewnie szpikowa ostra. Ale Susanka Patryk tez od razu dostał chemie.
            ja go o 23 w nocy wiozłam do szpitala, bo zadzwonili z przychodni, ze
            morfologia zła wyszła i prosto do szpitala nas skierowali (tego samego dnia, co
            rano robił morfologie). No niesety ta białaczka tak działa. Słuchaj, ale to
            bardzo dobrze,ze podają jej od razu chemie i niech się nie załamuje!!!! Jak to
            mój Patryk mówił - lekko nie będzie, ale jest mozliwośc przeżycia!
            Susanka ja nie wiem nawet jakie to miasto a co dopiero szpital Szaserów - ja
            jestem z Krakowa:) POwiesz mi jeszcze, ona ma rodzeństwo?? Badali ich? Juz
            szukają obcego dawcy?? Czekam na odpowiedz,
            Ania
            • susanka Re: bialaczka-przeszczep szpiku 16.11.06, 21:45
              Aniu jestesmy z warszawy. Dowiedzialam sie niewiele po wizycie kolezanki w
              szpitalu. Podobno jest dawca ktory moglby ja uratowac. Jest, ale w stanach (Wasz
              dawca byl z Wloch z ego co pamietam), ale nie moga sie z nim
              skontaktowac.Kolezanka wyglada dobrze i jakos sie trzyma, ale kolejny miesiac
              (juz chyba trzeci) lezy w szpitalu, a wiem dobrze jak szpital dziala na psychike
              :( No i tak naprawde nic wiecej nie wiem, bo to nie jest moja bezposrednio
              kolezanka. Znam ja z opowiadan, nawet nie wiem czy ma rodzenstwo (ale chyba
              nie), wiem ze meza badali ale dawca byc nie moze, nie wiem co z rodzina....
              Uciekam na strony netowe poczytac cos wiecej.
              Pozdrowionka,
              susanka
    • patrice29 Re: bialaczka-przeszczep szpiku 17.11.06, 09:46
      Jestem dawca szpiku dla siostry. Zastanawiam sie czy oni od razu umieszcza moje
      dane w miedzynarodowym banku dawcow czy musze sama sie do nich o to zwrocic.
      Wychodze z zalozenia, ze skoro juz jestem dawca dla siostry, to moge przeciez
      byc i dla kogos innego.
          • patrice29 Re: bialaczka-przeszczep szpiku 17.11.06, 14:19
            Dziekuje. Bylam na tej stronie wczesniej. Bardzo pomocna. U nas troszke inaczej
            wyglada pozyskiwanie informacji, bo siostra leczy sie w klinice w Londynie i
            tam tez odbedzie sie przeszczep. Z lekarzami na temat szczegolow bede rozmawiac
            dopiero na miejscu, ale chce sie jak najwiecej dowiedziec o okresie przed i po
            przeszczepie, zwlaszcza w kontekscie biorcy oczywiscie!
            • emgoro Re: bialaczka-przeszczep szpiku 17.11.06, 14:32
              Myslę, że w momencie stania się dawcą szpiku umieszczanym się jest
              automatycznie w rejestrze dawców szpiku i można byc napewno drugi raz dawcą,
              jeśli byłyby takie okoliczności. Róznica może polegac na ty, że procedura w tym
              zakresie w różnych krajach może, ale nie musi być odmienna. Znam osobę, którą
              była dwa razy dawcą szpiku i była dawcą niespokrewionym i to dla różnych
              biorców. Zresztą jest współpracownikiem Urszuli Jaworskiej
              Myślę, że najlepszą informację w tym zakresie uzyskasz pisząc na adres
              office@fundacjauj.pl do Urszuli Jaworskiej. Myślę, że ona odpowie na Twoje
              pytania.
              pozdrawiam Robert
              • patrice29 Re: bialaczka-przeszczep szpiku 17.11.06, 14:34
                Wlasnie nad tym sie zastanawiam, bo bez dwoch zdan chce pozostac w rejestrze
                dawcow. Pytanie czy w rejestrze brytyjskim czy polskim? Wszystkie badania
                przeprowadzala klinika w Londynie. Zreszta nie ma to pewnie wiekszego
                znaczenia, w ktrym rejestrze umieszczone zostana moje dane, byle zostaly
                umieszczone. Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka