Dodaj do ulubionych

wypadanie włosów po radioterapii (brachyterapii)

03.06.07, 12:40
Zabiegi (4 napromieniowania w odstępach tygodniowych) dotyczyły pochwy.
Po ostatniej dawce (30.05.07) zauważyłam, że moje włosy zrobiły się sztywne,
bardzo matowe i wyglądają jak spalone po zbyt mocnej ondulacji.Dzisiaj przy
myciu zauważyłam, że włosy wypadają mi nie pojedynczo ale kępkami. W ulotce
jaką otrzymałam na onkologii na temat radioterapii nic nie jest napisane o
takich skutkach ubocznych.W marcu, z powodu raka trzonu macicy, usunięto mi
narządy rodne wraz z węzłami chłonnymi. Teraz mam wszystkie możliwe objawy
przekwitania. Czy możliwe, że problem z włosami ma związek z zaburzeniami
hormonalnymi ?
Może ktoś miał podobne objawy i może podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam wszystkich
Anna
Obserwuj wątek
    • b_a_l_b_i_n_k_a Re: wypadanie włosów po radioterapii (brachyterap 03.06.07, 13:20
      Aniu, no tak może się zdarzyć. Ale za jakiś czas wszystko powinno wrócić do
      normy.

      Co do menopauzy. Czy pyatłaś lekarza o hormonalną terapię zastępczą? Jeśli Twój
      nowotwór nie miał podłoża hormonalnego, można ją wprowadzić. Wtedy objawy
      menopauzy nie są tak uciążliwe. Moja Mama miała plasterki horm. i bardzo dobrze
      spełniły one swoją rolę.
      • annat4 Re: wypadanie włosów po radioterapii (brachyterap 03.06.07, 16:22
        To był nowotwór błony śluzowej trzonu macicy (adenocarcinoma). Nie wiem, czy to
        jest nowotwór na tle hormonalnym ale jest to możliwe. Całe życie miałam
        zaburzenia hormonalne i przyjmowałam wiele lat leki hormonalne (zaburzenia
        cyklu, problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży itp.)Włosy wypadają mi od kilku
        lat (teraz mam 49 lat) ale nigdy nie w takich ilościach jak dzisiaj.
        Przy okazji chciałabym podziękować Ci za to forum. Jak bardzo jest potrzebne
        wiedzą Ci, których dotknęła choroba nowotworowa.
        Dzięki za wsparcie.
        Anna
    • estelka1 Re: wypadanie włosów po radioterapii (brachyterap 03.06.07, 14:09
      Aniu, mojej mamie też sie zdarzyło, że po radioterapii wypadły jej włosy. I co
      najgorsze, przez ponad 4 miesiące wcale nie miały ochoty odrastać. Później
      jednak wszystko wróciło do normy. Fakt, ze mama miała naświetlaną głowę i skóra
      na niej była mocno poparzona, ale myślę że w związku z tym, Ty tym bardziej nie
      musisz się obawiać, że u Ciebie nie będą chciały rosnąć. Wiem, że to nic miłego
      stracić włosy, ale nie załamuj się tym. POzdrawiam, Agnieszka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka