Dodaj do ulubionych

czy przy nowotworach szyi OB jest wysokie??

04.12.08, 22:33
witam, od jakiegos czasu mam jakies dzowne bole w szyji, w okolicach
tarczycy,tak jaby mnie cos dusilo... nawet wydaje mi sie ze "cos tam siedzi"
robila usg szyji ale nic nie wykazalo, ostatnio mialam tez robione podstawowe
badania krwi i OB jest w porzadku, czy w tego typu nowotworach mozliwa jest
sytuacja ze dzieje sie cos zlego a OB jest w normie???? bo wiem ze w
nowotworach mozgu tak wlasnie jest....
Obserwuj wątek
    • scept89 Re: czy przy nowotworach szyi OB jest wysokie?? 06.12.08, 00:26
      Przewazajacej wiekszosci nowotworow nie diagnozuje sie ani na podstwawie OB ani
      na podstawie morfologii krwi.

Bardzo wysokie OB jest w szpiczaku (plasmocytoma), podwyzszone jest takze w
      Hodgkin lymphoma (ziarnica zlosliwa).

Zanim uznasz ze _na pewno_ masz nowotwor szyi niewidoczny w USG pomysl o
      prostszej diagnozie, np:

en.wikipedia.org/wiki/Globus_hystericus
      Pzdr

• scept89 Re: boli mnie ta szyja 07.12.08, 17:34
        niecha27 napisała:

> i to mialo byc smieszne???

Co mialo byc smieszne? Proba uswiadomienia ze istnieja choroby psychosomatyczne?
        Nie widze w tym smiesznosci ale tez poczucie humoru mamy zapewne inne.

> boli mnie ta szyja wiec cos chyba musi byc nie tak,
        > no nie?

Spytaj zdrowego jak byk 16-latka czy np. w czasie silnego stresu nie boli go
        serce. Myslisz ze to miazdzyca?

Stres objawia sie m.in. bolami. Nie oznacza to ze kazdy krewny osoby chorej na
        raka na pewno nie ma nowotworu. Jesli jednak badania diagnostyczne nie wykaza
        niczego co byloby powodem do niepokoju to jest jakis etap kiedy sobie trzeba
        powiedziec dosc, znalesc speca od chorob psychosomatycznych a nie wykonywac USG
        nr 121 bo "cos tam (nowotworowego oczywiscie) MUSI byc".

Istnieja (na szczescie dosc rzadkie) zespoly genetyczne gdzie sklonnosc do
        okreslonych nowotworow wystepuje w rodzinie. W calych USA na prawie 300 milionow
        ludzi znanych jest 400 pacjentow z 64 rodzin ktore maja zespol Li-Fraumeni:
        ghr.nlm.nih.gov/ghr/disease/lifraumenisyndrome
        Smiertelnosc w ciagu roku z tego powodu ocenialbym pi * drzwi na porownywalna z
        utopieniami w wannie jacuzzi podczas kapieli albo uderzen od pioruna na polu
        golfowym.

Oczywiscie nie jest to jeden jedyny neogenny(?) zespol genetyczny ani
        najczestszy, ale tez nie wystarczy miec dowolna mutacje genu X aby rozwinal sie
        u nas nowotwor Y.

Znasz typ nowotworu Twojego taty?

Pozdr.
    • cherrie Re: czy przy nowotworach szyi OB jest wysokie?? 07.12.08, 10:20
      Ja mialam podobny problem - ok. miesiaca po tym jak zdiagnozowali u
      mojego taty nowotwor pluca. Bylam kilka razy u lekarza, badanie krwi
      usg tarczycy, laryngolog i nic.... Bylam wsiekla bo nikt nie
      traktowal tego powaznie, a ja naprawde mialam cos z tym gardlem.
      Popadalam niemal w panike. Po ok 6 tyg. przeszlo tak samo jak
      przyszlo. dzisiaj mysle, ze to ze stresu.
      Pozdrawiam
      Cherrie
    • otojestmis Re: czy przy nowotworach szyi OB jest wysokie?? 07.12.08, 20:43
      Mi się zdaje niecha 27, że nikt tu nie próbuje żartowac ani być złośliwym. Czytam to forum od jakiegoś czasu i takie zjawiska tu nie istnieją (nie ma tu nawet odsyłania do wyszukiwarek, tylko cierpliwe odpowiedzi po raz któryś na to samo pytanie).
      Moja teściowa ma raka, a ja sama miałam nerwicę lata temu i chcę Ci coś opowiedzieć. Gdy zaczęłam mieć objawy świadczące o nerwicy, lekarze przeprowadzili szereg badań (jak w Twoim przypadku), które miały wykluczyć choroby somatyczne. Wszystkie wyniki były ok. Wtedy rozpoczęto leczenie zaburzenia podstawowego. Od lat jestem zdrowa, jednak gdy byłam chora pomimo całej swojej racjonalności, wiele razy myślałam, że skoro boli mnie brzuch, to zaraz na pewno zwymiotuję. Objawy, jakie wysyłało mi ciało były rzeczywiste. Twoje poczucie posiadania czegoś w szyi też na pewno jest rzeczywiste i dałabyś się pociąć, że coś tam jest. Jednak lekrze wykonali Ci najważniejsze badania, rozumiem że także zbadano Ci tsh i wykluczono choroby tarczycy, które czasem dają uczucie ucisku w szyi (mimo jej niepowiększenia-subiektywne odczucie części chorych). Fizycznie jesteś więc zdrowa.
      I mi wydaje się, że to reakcja na chorobę osoby bliskiej. Mój mąż, gdy u teściowej odkryto raka sam również zaczął chorować. Wiele objawów (wysokie CRP, które Tobie pewnie nie dałoby spokoju ;)) wskazywało na to, że jest mu coś poważnego. Okazało się jednak, że wszystko przeszło jak ręką odjął, gdy udało mu się z chorobą matki oswoić. Idę o zakład, że jest tu wiele takich osób. Myślę, że głęboko w nas tkwi z jednej strony ten pierwotny lęk przed śmiercią, a z drugiej wielki żal z powodu cierpienia najbliższych i chęć wzięcia tego na siebie.
      Nikt nie chciał Cię tu obrazić, ale możesz wziąć pod rozwagę, to co napisałam
      pozdrawiam i życzę zdrowia
      • niecha27 Re: czy przy nowotworach szyi OB jest wysokie?? 09.12.08, 22:19

>Jednak lekrze wykonali Ci najważniejsze badania, rozumiem że także zbadano Ci
        tsh i wykluczono choroby tarczycy,

lekarze nic mi nie wykonali, twierdza ze guzy mozgu nie sa dziedziczne i nie
        powinnam sie denetwowac, wszystko samo przejdzie.... sama zrobilam sobie
        prywatnie usg szyi juz pare miesiecy temu a od tego czasu ma wrazenie ze jest
        gorzej.....
        na tarczyce z kolei chorowala moja babcia, wiec moze cos w tym jest. bede
        musiala przypiac do muru moich medykow zeby zlecili mi jakies badania w tym
        zakresie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka