Dodaj do ulubionych

CZERNIAK a światło podczerwieni

31.05.09, 17:47
Czy ktoś z Was ma informacje n/t leczenia schorzeń kręgosłupa
światłem podczerwieni u osób po wycięciu czerniaka?
Obserwuj wątek
      • annalaura28 Re: CZERNIAK a światło podczerwieni 08.06.09, 21:23
        Witaj. Nie za bardzo wiem , co masz na myśli "Rzekomo w Stanach i Japonii
        stosowane jest światło
        podczerwieni u pacjentów z nowotworami z dużymi sukcesami" Zapewne chodzi Ci o
        naświetlania lampą solux stosowane w Fizjoterapii, promieniowanie podczerwone
        ir, nie jest stosowane w leczeniu nowotworów, wręcz jest przeciwwskazaniem,
        szczególnie dotyczy to czerniaka, który jest nowotworem mało przewidywalnym i
        nigdy nie wiadomo, gdzie pojawią się ogniska przerzutowe(jeśli w ogóle się
        pojawią). Jestem fizjoterapeutką i nie wykonałabym Ci tego zabiegu.
        • elusia.5 Re: CZERNIAK a światło podczerwieni-do annalaura28 09.06.09, 13:11
          Dziękuję Ci bardzo,że zechciałaś odpowiedzieć,ale nie chodzi mi o
          lampy solux.Promieniowanie podczerwieni stosowane jest w
          urządzeniach typu maty i masażery w zaspołach bólowych
          kręgosłupa.Wiem,że u nas leczenie w/w schorzeń(kręgosłup)promieniami
          podczerwieni w przypadku czerniaka jest przeciwwskazaniem.Chodzi mi
          o urządzenie "MAXIPED "-ultrafalowy masażer podczerwieni
          poprawiający krążenie krwi.Czy możesz mi odpowiedzieć na następujące
          pytanie:Czy będąc po wycięciu czerniaka(5 lat temu,bez zajętych
          węzłów wartowniczych),mogłabym bezpiecznie stosować ów masażer po
          uprzednim wyłączeniu funkcji podczerwieni?
          Jestem osobą z dużymi problemami dot.kręgosłupa,a jednocześnie
          świadomą ograniczeń stymulujących zabiegów.Twoja opinia będzie dla
          mnie szczególnie ważna.
            • annalaura28 Re: CZERNIAK a światło podczerwieni-do annalaura2 09.06.09, 17:33
              Witaj. Prawdę powiedziawszy nie mogę się wypowiedzieć na temat tego urządzenia,
              gdyż go nie znam. Na rynku jest dużo urządzeń tego typu i wierz mi, większość z
              nich jest nieskuteczna. Sama mam masażer do stóp(mam płaskostopie poprzeczne i
              podłużne, stąd straszne bóle stóp nawet po krótkim staniu) z funkcją
              podczerwieni i muszę przyznać, że szkoda było pieniędzy, bo zupełnie nie pomaga.
              Przeczytałam w internecie na temat MAXIPED i jeśli mogę Ci coś doradzić, to kup
              sobie lepiej matę masującą(za podobną cenę), poszukaj w Media Markt lub
              Saturnie, możesz najpierw wypróbować w sklepie. Sama zastanawiam się nad zakupem
              i muszę przyznać, że dobrze masuje bo próbowałam. Elusia staraj się unikać
              podczerwieni, ultradźwięków, lasera, pola magnetycznego i elektroterapii. Wiem,
              że ból kręgosłupa potrafi być straszny. Nie wiem jaka jest u Ciebie przyczyna
              tych dolegliwości, czy to tylko przeciążenie, czy też dyskopatia? Jeśli to
              drugie, to polecam Ci metodę Mc Kenzie, albo terapię manualną. Są
              fizjoterapeuci, którzy się w tym specjalizują i warto się do nich udać. Dobrze
              by było gdybyś zrobiła sobie rezonans kręgosłupa, chyba, ze już masz. Polecam Ci
              basen 2 razy w tygodniu, hydroterapię i masaż. Wiem, że to wszystko kosztuje,a z
              funduszu trzeba czekać 3 miesiące na zabiegi(paranoja). Dobrze by było gdybyś
              codziennie ćwiczyła mięśnie kręgosłupa i brzucha w pozycjach niskich(leżenie
              tyłem, przodem ,klęk podparty), może powinnaś mieć stosowany wyciąg, trakcje na
              kręgosłup. Mam nadzieję, że czerniak nie był usuwany z okolicy pleców, bo wtedy
              i z tymi zabiegami trzeba ostrożnie. Zastanawiam się też czy nie możesz stosować
              lampy bioptron(nie znalazłam przeciwwskazań odnośnie czerniaka), ale myślę, że
              lepiej poradzić się w tej kwestii lekarza fizjoterapeuty, albo onkologa.
              Pozdrawiam
              • elusia.5 Re: CZERNIAK a światło podczerwieni-do annalaura2 09.06.09, 23:06
                Dziękuję Ci bardzo za obszerną odpowiedz.Czerniaka miałam usuniętego
                właśnie na plecach.Jeśli chodzi o kręgosłup,to mam
                zwyrodnienia,skoliozę,osteofity,uciski na worki oponowe i skręcenie
                kręgosłupa wokół własnej osi i Bóg raczy wiedzieć co tam jeszcze....
                Gimnastykuję się,pływam,mam też lampę Bioptron,ale wciąż szukam
                czegoś nowego(zainteresuję się metodą Mc Kenziego,o kórej
                piszesz).Wiesz Anno,że bardzo pomaga mi taniec?Jak mam tylko
                okazję,to szlifuję parkiet,ale niestety mój mąż wykazuję w tej
                dziedzinie min.aktywności.Zamiast masażera...... chyba zainwestuję w
                jakiegoś "dansiera".Mam jeszcze jedno pytanie.Uważasz, (w kontekście
                mojej cholery)że refleksoterapia stóp nie byłaby przeciwwskazaniem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka