Dodaj do ulubionych

Jak Telekomunikacja wrobila starsza panią

27.03.11, 15:41
w internet - mimo iz komputera nie posiada
83-letnia Alina Miedziejewska nie ma w domu komputera, mimo to przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej zaproponowali jej m.in. telefonię internetową. Odmówiła, a teraz musi zapłacić prawie 5,5 tys. zł kary
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9327543,Telekomunikacja_Polska_wrobila_starsza_pania_w_internet.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wydaje mi sie ze przedstawicielka która zawierała ta umowe - jest w jakis sposób osiągalna? Chyba wiedziała co robi a osoba w tym wieku moze nie do końca zrozumiała zasady?Najlepiej opłate pobrac od staruszki.
Obserwuj wątek
      • wrzosowapolana Re: Jak Telekomunikacja wrobila starsza panią 28.03.11, 08:42
        Dobrze, że go podjęłaś, bo to ważny temat i nie dotyczy tylko starszych i łatwowiernych osób. Wydawało mi się, że jestem ostrożna i świadoma życia w ludzkiej dżungli, a jednak wtopiłam. I prawdę mówiąc, nie bardzo wiem, jak mogłabym na przyszłość takiej sytuacji uniknąć.
        Sprawa dotyczy zwrotu kaucji, którą kiedyś wpłaciłam za lokal wynajmowany na firmę. Umowa się skończyła. Zwrot kaucji mi się należy, jak psu zupa. Nikt tego nie kwestionuje, ale...pieniędzy nie oddaje. I już. Co z tego, że jestem w prawie? Jasne, mogłabym ścigać ich sądownie, tylko, że to zbyt mała kwota (nie dla mnie, ale biorąc pod uwagę opłaty), żeby się opłacało. Nikt mi nie mówi, że mi nie odda, tylko zwyczajnie nie oddaje. Tak to trwa od 4-rech m-cy. Myślałam o windykatorze, ale biegli w temacie znajomi szybko wybili mi to z głowy. Nie powtarzając rozmów w szczegółach, sens ich był taki: kto ci coś bezprawnie i siłą zabiera, musisz bezprawnie i siłą odebrać, inaczej narobisz sobie tylko dodatkowych kłopotów i wygenerujesz większe koszty.
        Prawdę mówiąc ręce mi już opadają sad
    • waga_1949 Re: Jak Telekomunikacja wrobila starsza panią 28.03.11, 17:09
      A bo chodzą po domach, są namolni. Ale przecież wiadomo kto był u tej pani i można sprawę odkręcić. Tylko,że starsza osoba, w tym wieku, jest pogubiona , i wcale się nie dziwię. Przykre,że tak się dzieje. Może Urząd Ochrony konsumenta zainteresuje się tą sprawą.
      • wrzosowapolana Re: Jak Telekomunikacja wrobila starsza panią 28.03.11, 18:50
        Rozmawiałam dziś z koleżanką. Nie jest nieporadna. Dostała wiadomość na komórkę. Z nieznanego numeru. Za jej otwarcie tylko zapłaciła 40 zł. Interweniowała u operatora. Nic nie może zrobić tylko zablokować ten numer, ale kasy już nie ma. Mnie spotkała podobna historia z usługą Plotek. Wyświetlała mi się, jako promocja. Słała jakieś MMS-y bzdurne, które natychmiast kasowałam, bo o Dodzie to raczej nie mam przyjemności. Przypadkiem dowiedziałam się, że za tę promocję płacę! Ani jej nie zamawiałam, ani chciałam. Jak się przed tym ustrzec?
        • marii51 Re: 29.03.11, 09:05
          wrzosowapolano
          teraz to mi podpowiedziałaś ... nie mogłam zrozumieć dlaczego zniknęło mi 100zł z komórki - o jasny gwint-
          • anka125 Re: Jak Telekomunikacja wrobila starsza panią 31.03.11, 12:57
            Moją teściową (87 l) trzy lata temu "miły' przedstawiciel TP Sa namówił na podpisanie umowy z Orange na telefon komórkowy.
            Aparat za złotówkę i " nic nie będzie Pani płaciła,to tylko dla Pani wygody".
            Teściowa umowę podpisała aż na ...trzy lata.
            Okazało się,że musi co miesiąc doładowywać telefon na kwotę co najmniej 30 zł.
            Gdy tego nie zrobi zapłaci karę.
            Teściowa nie zna się ani na doładowywaniu ani tym bardziej na telefonie komórkowym.
            Dobrze,że mój mąż pojechał do niej i przejął ten nieszczęsny telefon razem z podpisaną umową.
            Był on nam tak potrzebny jak piąte koło u wozu ale zrezygnować z tej umowy bez zapłacenia kary się nie dało.
            Całe szczęście,że w lipcu kończy się ta umowa i nie trzeba będzie utrzymywać kolejnego,niepotrzebnego aparatu.
            Takie coś powinno być zabronione lub karane w jakiś sposób.
            Przecież Przedstawiciele zdają sobie sprawę że po prostu naciągają starych ludzi.
            Ale co tam!Za taką podpisaną umowę dostają prowizję więc kogo to obchodzi?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka