Dodaj do ulubionych

Czerwiec - wita piękną pogodą

01.06.11, 06:22

Mamy czerwiec miesiąc kwiatowy, owocowy, letni. Czerwie są tylko w nazwie (chyba).
Pożegnaliśmy miły maj.
Obserwuj wątek
    • aga-kosa Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 08:43
      Czuk 1, czerwie nie tylko w nazwie; w ulach są czerwie inne owady też mają swoje. A czerwienią się truskawki ( właśnie mąż poszedł je zerwać bo może padać) z moment będą porzeczki zwane świętojankami, maliny leśne o przecudnym aromacie.Nic tak się na nalewkę leśniczego nie nadaje jak leśne maliny.Pozdrawiam wszystkie dorosłe dzieci, które mają jeszcze rodziców. aga
      • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 08:58

Zazdroszczę Ci takich swoich owoców i..... tego co z leśniczówką się wiąże. Na pewno nie musisz tez kupować niepewnych ogórków......
        • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 09:08
          O ogórkach na każdej stronce big_grin.
          Było także o ziemniakach big_grin
          Mam posiedzenie, albo *poleżenie*
          u kosmetyczki. Muszę kończyć. Pa. sad
          • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 09:32
            Nic dziwnego. Zaczął się sezon ogórkowy. Również w tym "medium".
            • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 12:58
              Witajcie. Piękny dzień, ale sucho. Wieczorem mąż napełnił zbiornik pod pompą, a ja rano podlewałam. Ależ się nadźwigałam konewek. I to tylko dlatego,że coś boję się uruchomić pompę z "wężem". Bo jak znam życie i swój zmysł techniczny, na pewno coś zepsułabym.
              • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 13:29
                Witam w czerwcu,pogoda dzisiaj piękna,co do ogórków to ucierpieli na tym całym zamieszaniu
                nasi polscy producenci.Sąsiad mojej mamy pan Wojtek,który od lat uprawia ogórki w szklarniach
                musiał wyrzucić 12t świeżych ogórków,bo ludzie przestali je kupować bojąc się zatruć.Pan Wojtek posiada odpowiednie atesty i nie mieszka w Hiszpanii lecz w Polsce na Lubelszczyźnie.
                • mattos Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 13:39
                  Pogoda ładna aby tak dalej. Pozdrawiam
                  • dede43 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 01.06.11, 14:37
                    Witajcie. Czytam, że u Was pięknie, a u mnie nieco pochmurno, choć wygląda, że się przetrze.
                    • voxave Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 02.06.11, 05:38
                      Zycie i byznes--to ulotne byty...

Ale pogoda piekna smile
                      • czuk1 Czerwiec - na medal 02.06.11, 06:24
                        Pięknie.
                        Rolnicy modlą się o deszcz.
                        • super.222 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 06:30
                          Jak zaczęło wieczorem to padało całą noc.
                          Teraz niebo szare, na szybach krople deszczu.
                          Gdzie Wy macie taką pogodę, żeby był upał ?
                          Miłego dnia. smile
                          • waga_1949 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 06:37
                            A u nas od wczoraj ma się na deszcz, ale niestety ani kropla nie spadła. Czekam na syna przyjeżdża na kilka dni, z rana wpadnie na kawę.
                            • czuk1 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 08:05
                              Punktowe i niewielkie opady..... to za mało.
                              Teraz jest decydujący okres dla kwitnienia, rozwoju i w sumie wysokości plonów polowych
                              roślin uprawnych. Bo warzywa to ogrodnik sam podlewa i tu dużego zagrożenia nie ma.
                              • xy.5 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 08:11
                                Witam,wczoraj grzmiało,ale nie padało,zobaczymy co będzie dzisiaj,miłego dnia.
                                • czuk1 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 11:46

Czerwcowy bukiet dla uczestniczek forum:

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2749469,2,1,clip-image002.html
                                  od Mariusza (nowego)
                                  • czuk1 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 11:48

fotoforum.gazeta.pl/photo/8/aj/wj/rlsq/bBWZ0CK7OyMIdw6jfX.jpg
                                  • czuk1 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 12:01
                                    Wpadka techniczna. Nie działa mój "warsztat" gromadzenia zdjęć. Przy okazji nieopatrznie podałem adres do miejsca zgromadzenia zdjęć moich. Mnie (niestety) nie otwierają się.

Przesyłam Paniom czerwcowy bukiet kwiatów. Z życzeniami udanego lata.
                                    Bukiet może być ładny na pulpit.
                                    Szukać go jednak trzeba na poprzednim poście a życzeń na jeszcze wcześniejszym.
                                    • anerim Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 14:11
                                      Otrzymać bukiet pięknych kwiatów, to miłe.
                                      A u mnie na stole margerytki i ogrodowe dorodne chabry, ładnie się komponują .
                                      Miłego czerwcowego popołudnia wszystkim smile
                                      • iryska2604 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 18:44
                                        Przed godziną zaswieciło słońce - troche poźno ale...A juz myslałam ze popada a tu nic. Az mi głupio że tu czlowiek tak bzdurzy o deszczu a jak obejrzałam w TV jakie znów szkody na Slasku Cieszyńskim to nie ma słów.
                                        • waga_1949 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 19:33
                                          A deszczu jak nie było, tak nie ma. Od rana podlewanie.
                                          • czuk1 Re: Czerwiec - na medal 02.06.11, 21:18
                                            21.oo. Miasto kresowe Z. Temperatura Tyskiego w ogródku na Rynku Starego Miasta - 9 st.
                                            Temperatura powietrza 25 st !!!!!
                                            Chmury popłynęły na Roztocze.
                                            Jutro cd. pięknego lata.
                                            Lato klimatyczne rozpoczęło się w Polsce - wczoraj. Wg Polskiego Radia i ustaleń meteorologów UE. Którzy określili tę datę na podstawie wieloletnich badań meto dot. Europy, w tym Polski.
                                            • czuk1 Re: Czerwiec - na medal 03.06.11, 12:47

Teraz 30 st. w cieniu.
                                              To jest trzeci dzień lata, "wg ustaleń UE".
    • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 07:15
      Czy ja się w tym tygodniu wyśpię ??

Dzień dobry ...
      • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 07:35

Łatwe do spełnienia, skuteczne życzenie
        ....pogodnego dnia, bez szkodliwych stresów.....
        • aga-kosa Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 09:15
          Czerwone dorodne truskawki na krzaczkach w ogrodzie aż się proszą o zrywanie i natychmiastowe zjedzenie.
          Pomna tego co mówi pani minister myję toto dokładnie. Przed chwilą mąż przyniósł nowe a ja od sąsiadki rolniczki prawdziwą maślankę.
          Zanosi się na kolejny upalny dzień i taki koktajl z truskawkami i grudą lodu, w cieniu , pod ogromnym orzechem..
          Gdzie słonecznej Grecji do nas...kiss) aga
          • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 11:08
            Właśnie zajadam dzisiejsze zerwane,
            lecz kupione na ryneczku, po 6,-/kg.
            Bez śmietanki, z odrobiną cukru.
            Dzień jest prześliczny. Miłego...https://emoty.blox.pl/resource/buziak.gif
            • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 12:44

Wcześniej o pół godziny. Jadłem truskawki (2 x kubek) pokrojone w kubku słodzone słodzikiem.
              Też świeże. Kupione na bazarku po 6 zł/kg.
              • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 14:27
                Witam,straszny upał dzisiaj mamy,po 16 jadę do mamy na kilka dni,miłego weekendu pozdrawiam.
                • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 17:17
                  Na wzajem wink
                  • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 18:58
                    Dzisiaj pierwsze własne truskawki, jaki zapach!
                    • iryska2604 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 19:50
                      Udało mi sie ostatnio kupić takie słodziutkie ze nie potrzebowały cukru .Upał jak wszędzie. A ja przygarnęłam małe kociątko,ludzie chcą sie jak najszybciej pozbyć kłopotu i teraz męczę sie zeby go nakarmić.Nie bardzo nam to wychodzi...
                    • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 03.06.11, 19:53
                      Chciałabym, aby taka pogoda utrzymała się w drugiej połowie czerwca. A na razie jutro grill -młodzi zaplanowali,poczynili wszelkie starania, my użyczamy działki,grilla,naczyń. Ale będzie niezłe zamieszanie -wszystkie dzieci i wnuki - razem 8 dorosłych,pięcioro dzieci w wieku 17 lat-2 tygodnie. Jednym słowem balanga (nie mylić z bunga-bunga).Miłego weekendu Wam wszystkim życzę.
                      • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 04.06.11, 06:36
                        Nad moim miasteczkiem rozlegają się kościelne dzwony, obudziły mnie jak co ranosmile
                        Dobrego dnia!
                        • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 04.06.11, 06:50
                          Tak długo śpisz? Żartowałam. My mamy za sobą intensywne podlewanie całej działki. Ale było trzeba, bo dalej zapowiadają upały.
                          • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 04.06.11, 07:20
                            @anerim
                            Mnie budzi pianie kogutów u sąsiada.
                            One pieją raniutko. smile
                            -----------------
                            @waga
                            A nie możecie podlewać wieczorem ?

Szczęśliwego dnia życzę wink
                            • dominika.24 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 04.06.11, 09:08
                              Dzień dobry przejechałam wczoraj Polskę w poprzek jestem na miejscu testuję sprzęt no i jest susza.W czerwcu zaczną się sianokosy to i deszcz spadnie bo chyba było tak że św Piotr prosił panabucka o deszcz a panbucek pytał kiedy ma dać ten deszcz to św Piotr odpowiedział kiedy ludzie prosą a panbucek zrozumiał że kiedy kosą no i tak na sianokosy zawsze jest deszcz.Tak jakoś było miłej soboty.
                              • dede43 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 04.06.11, 13:08
                                Dzień dobry w czerwcową sobotę. Pięknie dziś.
                                • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 05:56
                                  Jak spać do piątej przy takiej pogodzie (15 st), gdy pieją liliputki sąsiadów a trójka weselników
                                  bawi się osiedlowym placu zabaw ? Wstaję, ..... dzisiaj będzie dobry dzień ? wink, smile
                                  • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 08:25
                                    ... trójka weselników bawi się na osiedlowym
                                    placu zabaw < napisał Czuk.

Kurcze, nie przyszło mi to do głowy.
                                    W piaskownicy? Wstałam, ale ... co to za
                                    wstawanie???? Witam radośnie...big_grinbig_grin,
                          • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 04.06.11, 09:00
                            Wago, pochwalę się, hm...już umyłam cztery okna i piję kawę, pozdrawiam wink
    • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 08:30
      W nocy mlodzi buszowali drąc się w niebogłosy i szukając patyczka do oka , policji oczywiście nie było ...nienawidze wiosny w mieście , uaktywnia męty .

Dzień dobry .
      • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 09:01

@sagittarius954 wink, smile i super.222 smile. smile. smile
        Każde osiedle ma swoją specyfikę.
        A widzisz , na moim osiedlu budzą kogutki liliputki. Ich pianie - to jak krzyk duszonego człowieka.
        A ta młodzież, dzisiejsza ? Dwie dziewczyny i chłopak - ok. 20 letni. Dopili z butelki szampana.
        Pohuśtali się na wszystkich możliwych huśtawkach. Podciągnęli na drążku. Wszystko sympatyczne. Tylko po co te przeraźliwe piski i słowo .... k. wink
        Zapomniał wół ...... wink

• sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 09:06
          Czuku , człowieku, ja święty byłem i nie odstapie od tego zdania ...Howg! big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
          • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 09:11

A więc byłeś tylko " świętym ....ale cielęciem".

Ja nie byłem też chuliganem.
            Mama mówiła: ........... (tj. Mariuszku smile) idź do kolegów,
            pojeździj na nartach,..... itd
            A ja .....w domu, przy mamie. Bo przyjeżdżałem tylko na ferie
            i wakacje.
            Byłem też świętym cielęciem. Ha. smile
            • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 09:12

Lecę na doroczną imprezę - Jarmark......
              • amityr Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 12:25
                A mnie nygus już w wieku 8lat kamieniem bezpośrednio łeb rozwalił. Krew się lała strumieniem bo to było zaraz nad brwią. Mieliśmy się bić tylko "na pięści" a ja wystąpiłem w obronie koleżanki Halinki. Najbardziej bolała mnie jednak pupa po zastrzyku jaki dostałem od lekarza. U mnie też u sąsiadki piał kogut a teraz rolę przejęła kura. Coś ostatnio nie pieje ,pewno poszła pod nóż.Jest takie przysłowie ,że jak u kogoś pieje kura ale musi być czarna to ktoś bliski umrze. Dodam ,że podłożone komuś pióro od takiej kuru przynosi nieszczęście temu komuś.
                • iryska2604 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 14:47
                  No to jak poszła pod nóz to bedziesz mial spokój.Kiedyś mąz przytargał kogutka -liliputka.O matko,jak to stworzenie sie darło!!!I to skoro swit-jakby miał zegarek w srodku. Szybko kazałam oddac.Teraz mnie budzą psy jak sasiad idzie do pracy.Ale z reguły przewracam sie na drugi bok.
                  Mam nadzieje na odrobine deszczu bo wlaśnie jakies czarne chmury nadciagnęły.A nie było juz czym oddychać.
                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 17:39
                    Cieszcie się,że koguty budzą o piątej. Moje koty depczą po mnie już przed czwartą. Nie potrzebuję budzika. Anerim,że też przy tej pogodzie chciało Ci się myć okna?. Ja muszę do tej pracy nastawiać się przez kilka dni. Jak przeszłam na emeryturę myłam co tydzień. na szczęście przeszło mi. Dzisiaj przejechaliśmy rowerami blisko czterdzieści km po lasach i polach nadodrzańskich. Widzieliśmy bociany,czaple, stada ryb w potoku. Jednym słowem Polska jest piękna.
                    • iryska2604 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 19:24
                      W taki upał? Miałam nadzieje na choć parę kropel deszczu a tu 3 razy zagrzmiało, chmury znikły i znów swieci słońce.Wyschniemy tu na wiór.
                    • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 21:29
                      waga_1949 napisała:
                      Cieszcie się,że koguty budzą o piątej. Moje koty depczą po mnie już przed czwartą. Nie potrzebuję budzika.
                      -----------------------------------
                      A ja, jeszcze w kwietniu punktualnie o 6-tej budził mnie, delikatnie dotykając nosem moją rękę , przesympatyczny i mądry piesek - york "Haker". Prosił - idziemy na spacerek ?
                      • amityr Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 21:55
                        A co teraz z nim się stało?
                      • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 05.06.11, 22:36
                        Piesek wrócił do swojego pana. Był przejściowo.
                        • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 06.06.11, 10:23
                          Cześć!
                          • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 06.06.11, 10:28
                            Witajcie. Kolejny suchy dzień. Diabli mnie biorą, ale podlewałam z rana, bo co mam robić? Po wczorajszej wycieczce rowerowej czuję się super, skutki odczułam wsiadając na rower dzisiaj rano,trochę siedzenie bolało. Wam i sobie życzę deszczu!!!!!!
    • dede43 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 06.06.11, 15:03
      Duchota, pewnie będzie padać. Dzień dobry
      • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 06.06.11, 15:20

15.oo. Kresy Polski. Temp. 30 st. w cieniu na głębokim, zacienionym tarasie.
        • dominika.24 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 06.06.11, 15:29
          W czasie suszy ogród suchy o świcie lałam wodę 40 min ale to tyle co kropelka.
          • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 06.06.11, 17:46
            Uf jak gorąco ... zdjąłbym to i owo ale czy wy mnie nie podglądacie ???big_grinbig_grinbig_grinbig_grin

Dzień dobry big_grinbig_grinbig_grin
            • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 07:56
              Ta pogoda jest zbyt piękna dla mnie, lubię jesień. Witam chłodno smile
              • amityr Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 08:13
                Jest cudownie a jak wszystko rośnie . Mam własne ,truskawki,porzeczki wczesne czerwone pychota. A ogórki puściły wąsy i będą zaraz dziadków udawać. Poziomek też mnóstwo. Winorośla rosną jak szalone nadrabiając straty z przemrożenia.Biedne kiwi nie odbiło i już chyba po nim.Kaput i to jedyna smutna wiadomość.Piesio pasio szaleje.
                • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 08:35
                  Po nocnych ulewach znacznie chłodniej.
                  Ale, skoro @Amityrowi wszystko rośnie,
                  to ja się bardzo cieszę. Być może jest to
                  przyczyna jego dzisiejszej wyjątkowej
                  elokwencji, która nagle wyskoczyła jak
                  pocisk armatni.Ogórki puściły wąsy
                  i będą zaraz dziadków udawać.
                  Superka szaleje...wraz z piesiem...https://emoty.blox.pl/resource/101.gif
                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 11:20
                    Kurcze, Super, ale Ci deszczu zazdroszczę. U nas od kilku dni tylko się zanosi. Codziennie rano idę o piątej na działkę i podlewam,podlewam. Nie mam grządek, ale żal kwiatów,krzewów i drzewek. Trawy na razie nie kosimy, bo boję się,że słońce wypali.
                    • dominika.24 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 11:27
                      Pogoda piękna ale jak wygląda deszcz już nie pamietam.
                      • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 14:33
                        Czas w plener. Zobaczyć co w trawie piszczy.
                        Jest 30st, w głębokim cieniu.
                        • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 22:09
                          Witam późną porą,ale dopiero wróciłam do domu i na chwilkę tu zajrzałam,u nas upalnie i ani kropli deszczu,po pracach w ogródku dopiero teraz chwilka przy kompie,kolorowych snów życzę.
                          • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 22:47
                            xy.5
                            Sucho u nas. Mają być "zamknięte" lasy bo zagrożenie kompleksów leśnych jest ogromne.
                            Narzekają rolnicy i ogrodnicy.
                            Spokojnego snu również Tobie życzymy wink,smile, smile
                            podpisał dyżurny forum - Mariusz

("z upoważnienia" kol/kol)
                            • dominika.24 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 07.06.11, 23:06
                              Dyżurny poszedł na jednego... to ja podyżuruję,zanosi sie na burze i spanie odleciało ale wam życzę spokojnej nocy.
    • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 06:43
      Dzień dobry big_grin
      Z rana odwiedziła mnie sroka wrzeszcząc, dopóki nie wyszedłem na balkon i nie przetłumaczyłem, że to tylko pies z kotem i też lubia widoki poranne .smile
      • aga-kosa Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 08:48
        Jak sroka skrzeczy
        • aga-kosa Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 08:52
          Wago, spodenki z pampersem kosztują około 40 zł. Nie przepłacaj.
          Dzisiaj muszę też zrobić sok z płatków róży więc zamiatania ganku nie będzie.Sroki też pogonię. smile aga
          • dominika.24 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 10:13
            Burzy jednak nie było chyba poszła bokiem.Ago lubię takie cudy-niewidy co dzieją się u Ciebie.Wrona ogonem zamietła ganek i przyjechali goście ja obserwuję kota którą stronę sobie myje to znaczy że z tej strony ktoś nadjedzie.
            • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 10:33
              U mnie było, którą łapką myje z tej goście przyjadą smile No i jak prawa ręka swędzi to 'będziesz się z kimś witać'smile
              • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 10:47
                Dzień duszny i parny.
                Piję drugą kawę i pilnuję procesu
                technologicznego w kuchni.
                ----
                https://emoty.blox.pl/resource/th_cooking.gif (człowiek musi też jeść)
          • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 11:31
            aga-kosa napisała:

> Wago, spodenki z pampersem kosztują około 40 zł. Nie przepłacaj.
            > Dzisiaj muszę też zrobić sok z płatków róży więc zamiatania ganku nie będzie.Sr
            > oki też pogonię. smile aga

Póki co pojeżdżę jak dotąd, bo pampersów jeszcze nie potrzebuję. Ale dzieki za podpowiedź, nie wiedziałam o czymś takim.
            • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 11:33
              Witajcie. Czyli u Was też deszczu niet. To w takim razie gdzie on jest?
              • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 14:42
                U nas idzie chmura deszczowa. Jutro spadek temp. do 23 st i przelotne opady, również w czwartek, ale zimniej 19 st. wink
                • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 14:50
                  Witam,na jutro u nas zapowiadają opady deszczu i burze,deszcz był 5 km dalej,a my oglądaliśmy wczoraj tęczę.Miłego dnia życzę.
                  • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 14:55
                    Właśnie lunęło, tak 'kuńkretnie' smile
                    A teraz słychać grzmoty....lepiej niech się nie wygłupia smile
                • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 15:26

14:42 . U nas idzie chmura deszczowa. Jutro spadek temp. do 23 st i przelotne opady, również w czwartek, ale zimniej 19 st.

15.25 Budzę się z drzemki. Pada. Przed godziną wróciłem z przejażdżki rowerowej.
                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 16:33
                    A ja nie wierzę meteorologom. Oszukują i tyle.
                    • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 08.06.11, 18:59

Już po deszczu. Trawa i moje pelargonie podlane. wink
                      @wago smile
                      Nie jest źle. Jedynie konkretne prognozy dla miasta x, y
                      są nieprecyzyjne. No i , prognozy długoterminowe nie zawsze trafione.
                      Natura często jeszcze "sprowadza do parteru"programistów prognoz meteo.
                      Póki co walka jest nierówna.
                      • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 09.06.11, 06:46
                        Witam Was radośnie. Nareszcie deszcz. Byłam na działce ale tylko po to, aby nakarmić koty. Nie musiałam podlewać. Co za ulga.
                        • aga-kosa Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 09.06.11, 08:28
                          Ale w mojej części Pyrlandi spadł w nocy deszcz przecudnej urody. Zdążyłam oplewić ogródek , odpocząć i po 23 zaczął się taki cichy,cichutki, drobny, drobniutki, pionowo z nieba na spragnioną ziemię. Stałam z psem na ganku i wdychaliśmy chłodne, mokre powietrze. Wczoraj upał sprawiał, że Brysio nie mógł znaleźć sobie miejsca a wykąpać się nie pozwolił. ;0 aga
                          • tofika Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 09.06.11, 08:43
                            doczekałam się deszczu obfitego na spragnione moje roślinki działkowe i tyci burzy
                            dzisiejszy poranek to sama przyjemność - rześkie powietrze ,takie świeżutkie i pachnące koszoną trawą, tylko te traktorki kosiarek tak ryczą - aż zamykam już okno -zapowiadany mam jeszcze kolejny deszcz -.. i dobrze
                            z pozdrowieniami -miłego dnia
                            • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 09.06.11, 12:14
                              Witam,dzisiaj przed 6 zagrzmiało,pokropiło dalej odleciało,strasznie jest duszno mimo tego,że słońce za chmurami,miłego dnia.
                              • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 09.06.11, 17:58

U nas (teraz właśnie) gęsty deszcz
                                pięknie podlewa umierające trawy.
                                I wyręcza działkowiczów.
                                Ale niepotrzebnie święci moje pelargonie.
                                Nic dziwnego, że mówimy :
                                .... człowiekowi to trudno dogodzić....
                                • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 09.06.11, 19:27
                                  Wreszcie u mnie pada od 16,trochę grzmiało dość blisko,ale sobie dokądś popłynęły burzowe chmurzyska,został deszcz wyczekiwany od tygodni,oby choć przez noc popadał.
                                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 10.06.11, 07:26
                                    Witajcie. U nas, czyli na zachodzie będzie nieźle, gorzej mają ci mieszkający na wschodzie. Czuku, masz rację pogoda nie potrafi zadowolić wszystkich jednocześnie. Gorąco - źle, zimno-źle, pada-źle, nie pada-tragedia.
                                    • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 10.06.11, 07:42

Właśnie. Chmurno, wietrzno i zimno.
                                      A miało być tak pięknie. wink
                                      • marii51 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 10.06.11, 07:57
                                        To nic, to nic ...smile
                                        "Lato czeka , lato czeka, razem z latem ,czeka las... a tam ciągle nie ma nas ... smile
                                        • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 10.06.11, 11:03
                                          "Lato, lato , lato czeka, razem z latem ,czeka rzeka, razem z rzeką,czeka las.. a tam ciągle nie ma nas" ....
                                          Zgadza się. Czekają roztoczańskie lasy i wilka Puszcza Solska.
                                          • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 10.06.11, 17:10
                                            Witam,nadal pada przelotnie i jest chłodno,z przyjemnością odpoczywam po upalnych dniach.
                                            • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 06:47
                                              Dzień dobry. Na razie jest ładnie. Uaktywniła się moja sąsiadka, od czwartej ran o wrzeszczy na cały głos kolędy i inne pieśni kościelne , teraz wyrzuca coś przez okno. Słychać tylko brzęk na chodniku. Gdyby nie obudziły mnie wcześniej koty, zrobiłaby to ona. Odpowiednie służby zajmą się nią, jak komuś rzuci coś na głowę ze swojego 4 piętra i stanie się nieszczęście. Miłej soboty.
                                              • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 07:05
                                                Witam,nic miłego taka sąsiadka,zapewne to jakaś chora osoba i wymaga opieki.U nas pada równy i spokojny deszczyk,całą noc też padał.Miłej soboty i niedzieli.
                                                • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 07:11
                                                  To schizofreniczka. Ale przed chwilą słyszałam hymn Polski w jej wykonaniu, stwierdzam,że
                                                  w przeciwieństwie do Kaczyńskiego zna słowa bardzo dobrze.
                                                • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 07:19
                                                  Udręka prawdziwa takie sąsiedztwo... Ja dzisiaj znowu na działce, jaki tam relaks i spokój, zapachy, kolory. Dowiedziałam się, ze w promieniu metra od jałowca powietrze jest tak czyste, cyt." że można operacje przeprowadzać", jest pozbawione wszelkich bakterii. Mam dwa, więc pławiłam się wczoraj w tym balsamicznym powietrzu w chwilach odpoczynku, patrzyłam na ogromne dęby za drogą i byłam szczęśliwa. Ziemianie pewnie wiedzą o czym mówięsmile
                                                  • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 07:20
                                                    Zapomniałam...miłego, dobrego dnia smile
                                                  • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 08:25
                                                    Śłońca coraz mniej , widocznie zbliża się deszczz... Dzień dobry big_grin
                                                  • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 11.06.11, 13:00
                                                    Słabo słonecznie, ale ciepło.
                                                    Miłego dnia wszystkim życzę. big_grin
                                                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 07:57
                                                    Dzień dobry. Koty nakarmione, powietrzem działkowym płuca przewietrzone, pod obiad wszystko przygotowane - a więc na rowery. Tyle,że nie na długą wycieczkę. jedziemy przypilnować 9 mies. wnuczka, bo młodzi jadą na jakiś kabaret. Miłej niedzieli wszystkim.
                                                  • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 08:37
                                                    Mąż, zapalony wędkarz, pojechał zapolować na "białą rybę". Ja będę zielonoświątkować. Pięknego, dobrego dnia wszystkim, szczególnie Iryscesmile
                                                  • voxave Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 09:31
                                                    Dzisiaj brak słonca od rana---i dobrze---ostatnio tak mi dopiekło---Zielone Swiątki,umajone kościoły nie wiem czemu kojarzą mi się z 1-szym Maja ---jako dziecko w pochodzie jechałam na pace ciężarowego Stara,który był przybrany wycietymi młodymi brzózkami....smile
                                                  • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 11:51
                                                    Nie dano mi pospać po nocce....zjem i lecę na kijkowanie, potem mam w planie inne przyjemnośći ....w sumie mogłoby być super-extra gdyby nie ponockowe zmęczenie.

Miłego popołudnia Wszystkim życzę.

Czuk ma włoski weekend....normalnie zazdraszczam troszku, fajne są imprezy w Zamościusmile
                                                  • czuk1 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 12:20
                                                    metalin napisała:

Czuk ma włoski weekend....normalnie zazdraszczam troszku, fajne są imprezy w Zamościusmile

Pozdrawiam Cię metalin smile
                                                    Faktycznie mamy włoski ale zimny weekend.
                                                    Program - www.zamosc.wonder.pl/album_DziejeSie_fkw.jpg
                                                  • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 18:26
                                                    I ja Ciebie pozdrawiam smile
                                                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 20:22
                                                    A cożeś Metallin tak w nocy zaszalała?
                                                  • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 12.06.11, 20:56
                                                    Pracowałam.
                                                  • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 07:04
                                                    Trzeba bardzo uważać.
                                                    to jest 13-ty dzień miesiąca.
                                                    Ale co tam: dzień dobry !https://emoty.blox.pl/resource/buzki.gif
                                                  • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 07:22
                                                    Gdybyś nie przypomniała miałabym spokojny dzień a tak cały czas będzie mi mrugało czerwone światełko z sygnałem 13-13-13-13....crying
                                                  • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 08:12
                                                    "Trzynastego nawet zimą jest wiosna ..." - Jak w poniedziałek tak przez cały tydzień ...Gdyby nie kobieta , mozna by się o jutro zupełnie nie martwić ...

Dzień dobry big_grin
                                                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 09:10
                                                    13 to mój ulubiony numer od chyba zawsze. Nr rej. naszego samochodu też kończy się 13, ale mam koleżanki w Wydziale Komunikacji, mogłam powybierać. Miłego dnia.
                                                  • dobra-kobieta Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 10:03
                                                    "Gdyby nie kobieta , można by się o jutro zupełnie nie martwić ... "
                                                    mam całkiem odmienne zdanie!! Mnie 13-ty juz bardziej zaszkodzić nie moze(chyba) !! Tfu,tfu, odpukać, bo druga noga jeszcze cała.
                                                  • amityr Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 15:41
                                                    Na 13 nie mogę narzekać.Nr rej mojego Opla po z sumowaniu też mają 13.W ogóle żeby nie płeć to nie raz czytając Agi posty myślę ,że to moje.Staram się ale zawsze mi coś wyskoczy 14-ego.Nawet teraz najpierw trójka zamiast 4 mi się wtryniła i musiałem poprawiać.
                                                  • teliszon Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 13.06.11, 17:57
                                                    W 3miescie slonecznie i pieknie.
                                                    Dzien dobrych uczynkow-towarzyszylam kolezance w czasie badan i wizyt lekarskich,kupilam moim zieciom w prezencie koszulki z logo UEFA na EURO 2012.
                                                    Uciesza sie synkowie,bo fani pilki,a u siebie by nie kupili.
                                                    Pewnie za to,ze taka mila jestem,dostalam od sympatycznego pana, promocyjne, trzy czerwone lizakismile
                                                    Pozdrawiam forum.
                                                  • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 06:38
                                                    Dzień dobry big_grin
                                                    Pytanie mam: gdzie się podział
                                                    założyciel tego wątku?
                                                    smile
                                                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 09:45
                                                    Witajcie. Znowu , niestety, susza i trzeba było podlewać. A założyciel może jeszcze śpi?
                                                  • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 17:00
                                                    Ciekawe o którego założyciela wadze chodziło ?big_grin
                                                    Dzień dobrysmile
                                                  • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 17:04
                                                    Pół godziny temu zaczęło padać.
                                                    Kijki dzisiaj na kołek, ale cieszę się.
                                                    https://emoty.blox.pl/resource/zaba2.gif(będą kumkać wieczorem)
                                                  • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 17:45
                                                    To Superka pytała co z założycielem tego wątku, więc napisałam co przypuszczam.
                                                  • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 20:42
                                                    Witam wieczorową porą,wyjeżdżałam i dopiero wróciłam,pracowałam w ogrodzie i sadzie,kolorowych snów życzę.
                                                  • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 14.06.11, 20:48
                                                    kolorowych smile
    • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 07:26
      Pogoda , tylko weekend rozpocząć ...smile

Dzień dobry big_grin
      • waga_1949 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 07:49
        Wczoraj pięknie wieczorem popadało, nie musiałam podlewać rano. Jesteśmy już spakowani, wyjeżdżamy, oby tylko pogoda dopisała. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego.
        • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 12:35
          Życzę Ci Wago pięknej pogody.
          Wyjazd - rozumiem - na urlop.

Umyłam dwa okna, był hydraulik, poszedł kupić jakąś spłuczkę,
          wrócił i zainstalował. Woda w łazience leci i szumi. Super.
          Na obiad zupa pomidorowa z ryżem i naleśniki z serem.
          Później chwila wypoczynku i - o ile pogoda dopisze - kijki.
          Kurcze - tak mi się chce żyć w spokoju. smilehttps://emoty.blox.pl/resource/friends.gif
          ----
          • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 12:58
            Szczęśliwych dróg Wago, a pozostałym w domach sprawnie działających instalacjismile
            • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 13:02
              Dzięki Wago i bezpiecznej drogi , z całą resztą sobie poradzicie smile
              • dede43 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 15:12
                Dzień dobry dziewczynki. Dziś pojechałam sobie do IKEI wydać 20 złotowy bon przysłany pocztą. Kupiłam za 19,99 wieszak na apaszki, bo stary stracił już oplot sznurkowy i apaszki zjeżdżały na dno szafy. Zapłaciłam oczywiście bonem, więc właściwie mam go za darmo.
                Chciałam jeszcze zajrzeć do OBI po lampkę na biurko, ale zrobiło się za gorąco.
                • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 15:33
                  dede43

>Dzień dobry dziewczynki

Nie obrażę się jak częściej będziesz zaczynała właśnie tak.....to normalnie uskrzydla smile
                  • iryska2604 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 16:23
                    Dzień dobry!!! W poniedziałek chyba wyjdę.Pozdrawiam.Pogoda piękna,humor dopisuje.
                    • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 15.06.11, 18:26
                      Witam,ja wyjadę w niedzielę jak dodrze pójdzie,dzisiaj chyba znowu popada,bo się zachmurzyło i słychać dalekie "pomruki" burzy.
    • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 16.06.11, 06:24
      Nad ranem powiało chłodem ...

Dzień dobry smile
      • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 16.06.11, 06:39
        Pochmurno, nieprzyjemnie.....czyżby po lecie? Przysłowie pono głosi, że jaka Małogorzatka (był 10-tego) takie pół latka. Hmmmm, w Małgorzaty u mnie było pochmurno i brzydko....
        • wrzosowapolana Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 16.06.11, 06:53
          Na Śląsku słonecznie i bardzo ciepło. Zapraszam smile
          • metalin Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 16.06.11, 06:59
            Zaczynam się powoli pakować .....jeno kierunek przeciwny....ale dziękuję , mam nadzieję, że to tylko chwilowe fanaberie aury.
            • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 16.06.11, 09:43
              Witam,świeci słońce,miłego dnia.
              • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 07:36
                Dzień dobry. Chłodno.https://emoty.blox.pl/resource/coffeenews.gif
                • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 13:34
                  Ręce to mam tak długie że do pietra niżej sięgaja i nawet goryl to przy mnie przystojniak tongue_out

Jeśli dopiszę do końca tego wątku , będzie to nie byle jaki sukces big_grin

Dzień dobry big_grin
                  • dede43 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 14:53
                    Dzień dobry wszystkim.
                  • voxave Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 14:57
                    Sagi --ktoś nadepnął był ci na rączki , nie zauważyleś smile
                    • iryska2604 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 19:03
                      Pogoda marzenie.Na szczęście-bo inaczej diabli by mnie brali.Już mnie trochę nosi,dobija mnie ta bezczynnosć.Całe szczęscie że mozna chodzić na spacery,nawet dziś graliśmy w karty.
                      • sagittarius954 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 19:21
                        lubisz karty ? zaraz zaraz może cos wymyslę ,...ale ty kuruj sie masz chodzic na spacery zażywać słońca i rozmów z podstawowa czynnościa usmiechac sie big_grinbig_grin
                        • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 17.06.11, 19:43
                          Witam wieczorową porą,właśnie pogrzmiało i popadało,miłego wypoczynku życzę.
                          • xy.5 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 18.06.11, 07:26
                            Witam z rana,już popadało,ale przebija się słońce,dzisiaj sobota dla domu,a jutro wyjazd do Lublina,miłego weekendu.
                            • super.222 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 18.06.11, 09:03
                              Taka sobota big_grin
                              Kuchnia, lektura ("Biały zamek" Pamuka).
                              Dzień dobry.https://emoty.blox.pl/resource/foodsmiley010.gif
                              • iryska2604 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 18.06.11, 14:42
                                Popadało ale melduję że na spacerze byłam.Natrzaskałam duzo fotek a jutro planuję wychodne bo moge sie wypisać na małą przepustkę i niedziela z rodzinką co to rzut beretem...
                                • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 18.06.11, 17:36
                                  • anerim Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 18.06.11, 17:50
                                    U mnie pada obficie, więc za chwilę książka " Nie ustawaj w biegu" W. Whartona.
                                    • dede43 Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 19.06.11, 09:00
                                      A wy ciągle o deszczach. Tych kilkanaście kropel we Wrocławiu nawet trudno nazwać deszczem. Miłego dnia.
                                      • aga-kosa Re: Czerwiec - wita piękną pogodą 19.06.11, 09:32
                                        Od kilku dób mamy tak w mojej części Pyrlandii, że w nocy jest deszcz a w dzień rozsądnie słonecznie. I tak trzymać proszę natury.
                                        Pogoda w sam raz na wypad do lasu, nad jezioro. aga