Dodaj do ulubionych

EMERYCI placą dwa razy podatki

05.05.20, 10:29
To szokujące, ale prawdziwe.
W Polsce pobiera się od milionów Polaków dwa razy ten sam podatek.
Zanim przejdziesz do dalszej części,
proszę, nie uzasadniaj, pobierania od emerytów w Polsce,
dwa razy tego samego podatku powiedzeniem, że podatki płaci się wszędzie.
````````````
Tak to prawda podatki pobiera się wszędzie, jednak podatki muszą być „normalne”, a nie niszczące społeczeństwo, zaraz zobaczysz, jak niszczy się, miliony Polaków pobierając z nich ten sam podatek dwa razy, najgorsze w tym jest, że ten podatek jest narzucany na jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, czyli biednych, emerytów i rencistów.

O co dokładnie chodzi?

W Polsce pracując całe życie, płacisz bardzo wysoki podatek od pracy, część już raz opodatkowanych pieniędzy z pracy zbierasz, a właściwie musisz oddać, na przyszłą emeryturę.

Pieniądze z przyszłej emerytury pochodzą z wcześniej zarobionych pieniędzy, które zostały już raz opodatkowane.
na podst wiad napisanych Tekst linku
Obserwuj wątek
    • engine8 Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 05.05.20, 22:06
      Tzn w Polsce sie palci podatki praktycznie 3x bo wydajc emryture tez placicie podatki typu VAT?
      No chyba skladki emrytalne nie sa opodatkowane?

U nas nie sa i emerytura rowniez nie jest (oficjalnie).
      A wiec ofocjalnie my placimy podatki ale tylko raz..tzn kiedy wydajemy kase na rzeczy nie-medyczne i nie-spozywcze..
        • engine8 Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 07.05.20, 01:06
          No woec to prawda ze ja mam jaks tam emruture z Polski... Ale nie mam pojecie jak to zostalo policzone, jak sie to ma to wartosci pieniadza i okresu kiedy pracowalem... No i do tego policzono nam prawdziwe skaldki tylko tam gdzi sami potrafilismy udoewednic ile zarabialismy a reszta rzad (czy nierzad) zrzycil ze swojej odpowiedzialnosc i jak nie udowdnisz to zakladmy ze zarabiales min... Bzdurne zwlaszcze ze jak zona mial 2 prace gdzie zarobki byla o wile powyzej tej minimalne a potem jedna gdzie nie ma zakladu ani danych a potem jeszcze jedna z duzymi zarobkaami to min logiki by sugerowalo ze ta nieudokumentowana placa posrodku byla nie mniejsz niz poprzednie... No wiec tu w 100% ukradli czy tez "opdatkowali" zwlaszcza ze ZUS zawsze pobieral skaldki i powiniem miec dane kot ile zarabial i ile placil?
          U nas jest instuyrucja ktora sie tym zajmuje i oni nie tylko wszytko maja ale daj ludziom wzor do ktrego wystarczy podstawic dane skadkowe plus przeliczniki za lata starsze (aby sprwadzic wszytko do wrtosci porownywalnych i uwzglednic fakt ze nasze skladki "zarabialy"... i wychodzi ile w kazdym miesiacu sie dostanie
          • vermieter Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 07.05.20, 03:04
            Teraz masz czarno na białym, że USA są mistrzami świata w zbieraniu i przechowywaniu danych osobowych.
            Rzekomo niedemokratyczna PRL zostawiła to do dyspozycji obywateli, kto chciał to przechowywał swoje świadectwa pracy. Na tym polega wolność wyboru.
            Tak przesiąkłeś tą ameryką, że nawet nie dostrzegasz jak jesteś szpiegowany.
            • engine8 Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 07.05.20, 20:13
              Ale ja mowie ze nie jestem szpiegowany? Oczywiscie ze jestesmy - na kazdym kroku.....I nikt ani tego nie ukrywa ani nikomu nie przeszkadza aby sie od tego bronic - jesli sie da.
              Nasz numer Social Security wie gdzie pracujesz, gdzie mieszkasz, ile zarabiasz, jakie i gdzie masz pozyczki, Karty kredytow etc etc.... ile kasy w banku i ile dlugow ....

W wiekszci wypadkow to pracuje na korzysc ale jak chca kogos przeswietlic to nie ma problemu....
              Ale, nikt cie glowy nie zawraca i tego nie wykorzystuje przeciwko - dopuki placisz podatki...
              • vermieter Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 08.05.20, 08:10
                używałem do niedawna nokia 2323 classic, od dwóch lat mam nawet smartfona, trzeba iść z duchem czasu wink. Służy jako telefon i w czasach corony otrzymuję głupie filmiki na whatsapp,karty kredytowej nie posiadam, kredytów też nie. GPS jest mi niepotrzebny. Nie udzielam bez zastanowienia zgody na przetwarzanie moich danych osobowych, dlatego skrytka mailowa przypomina moją skrytkę pocztową z napisem keine Werbung (żadnej reklamy).
                Mniej znaczy więcej!
                • marii51 Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 14.06.20, 11:56
                  ak się okazuje, wprowadzony przez kilka laty system emerytalny spowodował, że coraz mniej osób ma prawa do odebrania minimalnej emerytury i naprawdę wiele osób odbiera je w wysokości o wiele niższej!

Rekordowa liczba osób pobierających emeryturę niższą, niż wartość minimalna!
                  Jak wynika z wprowadzonego niegdyś systemu emerytalnego, emerytura wynosi dokładnie tyle, ile składek emerytalnych dana osoba odłożyła. Z tego względu naprawdę dużo osób pobiera zadziwiająco niskie świadczenia, które wynoszą nawet… kilka groszy.

Jak informują dane z Gazety Wyborczej, ta liczba nieustannie wzrasta.

- To rekord. Jeszcze w 2011 r. było ich niespełna 23,9 tys., dwa lata później 91 tys., a w zeszłym roku 280 tys. - głosi Gazeta Wyborcza.
                  Tekst linku
                  • engine8 Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 14.06.20, 18:57
                    Zaraz, zaraz..
                    Po ierwsze - zrat prada mowi ze posiadanie tylko czesciwych informacji moze byc bardzo niebezpieczne - a tam wlasnie nie pisza dalczego tak sie dzieje....
                    Moze dlatego ze od minimalnej zabuerja podatek i skaldki ZUS i ludz odstaj mniej?
                    Albo dlatego ze nie wszytkim nalicz sie jednakowo.

Ja tam sie na Waszych systemach nie znam i to co napisze moze byc tylko cesciw prawda ale ale jak wypelnialem dokumenty to mnie poinformowano ze sa - czy byly, dwie metody naliczania i wybierane one byly w zaleznosci od ilosci lat przepracowanych... i tak sie liczylo lata skladkowe i nieskladkowe itp..
                    A wiec jak ktos mial "duzo" to mu naliczano na pierwszy sposob i jesli wtedy jak mu wychodzilo malo to dostwal "co namniej minimalna"...
                    (cos tam pisza ze biora pod uwage 10 kolejnych i dowolnie wybranych przez zainteresowanego lat z ostatnich 20 przepracowanych...)

A ci co mieli "malo" lat albo nie mozna ustalic z jakichs tsm powodow ta pierwsza metoda to im naliczno na podstawie tzw "kapitalu pczatkowego" Czyli jak piszesz liczono ile i kiedy kandydat wplacil do puli ZUS , przliczano przez jakies wspolczynniki ile ta kasa powinna byla zaorbic i wylicxano ile beda wyplacac i tutaj nie ma okreslonego minimum.... mozna dostac grosze....
                    Co ponoc sie zdarzyl ze jakas pani w sklepie przacowala tylko jeden dzien i skaldki ZUS zaplacila i teraz dostaje 17 groszy...

Tak ze zalezy od sytuacji.

No wiec zakldajc ze pisz prawde iz coraz wiecej ludzi ma emrytury wyplacane wg zgromadzonego kapitalu pocztkowego - pytanie byloby dlaczego?

Patrzac i sluchajc z boku mzna by powiedziec ze buc moze coraz wiecej ludzi nie kwalifikuje sie na pierwsza metode pniewaz jalbo nie praocwali wystarczijaco dlugo albo pracowali ale nie placili skaldek do ZUS - . Kiedys kazdy musial a teraz jak sie pracuje na czarno, u prywaciaza ktory sl;adek nie odprowadzal czy kto tam wie na jakich zasadach to nikt skladek nie odprowadzal i puszka w ZUS pusta....

No i co zauwazylem ze odroznieniu od nas gdzie sie planuje emryture od momentu rozpoczecia pracy i na dlugo przed przejsciem na emeryture wie sie jak sie bedzi na niej zyc (i jak widomoze kiepsko to sie mocno oszczedza) , to w Polsce dopiero jak sie ma wiek emerytalny i pojdzie do ZUS to dopiero wtedy sie wie jak sie bedzie zylo...i wtedy juz nie ma z czego oszczedzac...
                    • engine8 Re: EMERYCI placą dwa razy podatki 14.06.20, 19:08
                      O masz tutaj warunki na otrzymanie minimalnej

serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1438951,minimalna-emerytura-2020-kto-moze-otrzymac-ile-wyniesie.html

Najniższa emerytura w 2020 roku wyniosłaby w tym przypadku 1135,6 zł brutto.

I nam obliczono - nie wiem jak zonie al emnie na pewno wg kapitalu poczatkowejo - zona ktora przepracowala w Polsce 10 czy 11 lat dostaje ok 50 zl wiecej niz minimalna a ja przepracowalem tylko 4 lata i mam ~polowe tego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka