Dodaj do ulubionych

uważajcie przy kupnie mięsa

23.05.20, 13:26
forum.gazeta.pl/forum/w,77,140320115,140320115,Nieprzyjemny_zapach_miesa_.html
Obserwuj wątek
      • adria231 Re: uważajcie przy kupnie mięsa 23.05.20, 21:06
        Ostatnio lepiej przerzucić się na zielonkę... Słyszałam o polskich kurczakach z salmonellą, których nie przyjęła Bułgaria, słyszałam o rolnikach, którzy nie mają zbytu na zwierzęta rzeźne i zmuszeni są do utylizacji tych hodowli. Nawet, jak mięso nie wydziela dziwnych zapachów - lepiej go unikać.Idzie lato, padał deszcz będą więc rzodkiewki ,pomidory, ogórki. Jakoś przeżyjemy- chyba, że dopadnie nas koronawirus. Wtedy będziemy mieć dwa wyjścia( jak opowiadał stary góral).
        • mobic Re: uważajcie przy kupnie mięsa 24.05.20, 08:25
          W dzisiejszych czasach trudno jest powiedzieć co jest zdrowe dla nas a co nie. Rzodkiewki, pomidory czy ogórki jeśli rosły na nawozach sztucznych chemicznych to nie wiadomo czy będą zdrowe dla nas? Na Pewno będą zdrowe jeśli ktoś u siebie hoduje bez chemii na nawozach naturalnych tak samo i z mięsem jest. Swoje kury, kaczki czy wieprzowina u siebie gdy to wszystko jest hodowane to na pewno jest zdrowe.
            • mobic Re: uważajcie przy kupnie mięsa 24.05.20, 16:39
              Zimą na bazarku kupiłem ładną zieloną pietruszkę. Żonka nadziała kurczaka tą pietruszką i w czasie pieczenia wytworzył się ogromny smród jakimiś nawozami a pietruszki zapachu wcale nie było. Jak powąchałem tego smrodu to kurczaka potem nie jadłem nawet nie spróbowałem. Pietruszka ładna zielona ale nie miała zapachu tego co powinna mieć.
              • x94x Re: uważajcie przy kupnie mięsa 24.05.20, 19:59
                Ja mrożę zieloną pietruszkę, seler, koperek, szczypiorek. Mrożę też korzeń marchwi, selera, pietruszki. Tnę na elektrycznej maszynce korzeń marchwi, selera i pietruszki, mniej więcej taką samą ilość, mieszam w dużej misce i mrożę, mam cała zimę do zupy i mięsa. Kupiłam do sałatki jarzynowej niedawno pietruszkę i w ogóle nie ma smaku pietruszki. Na mięso trzeba uważać, bo różne rzeczy robią z nim w marketach, stare myją w środkach chemicznych. Mówią o tym sami pracownicy, pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka