Dodaj do ulubionych

Wspomnienia...

19.09.20, 21:21
Znalazlam przypadkowo artykul dotyczacy miasta Jönköping, w ktorym mieszkalam przez kilka lat i w ktorym urodzil sie moj syn. Pamietam jak dzis, kiedy po raz pierwszy przejezdzalam tamtedy w nocy, w drodze z promu w kierunku Sztokhomu do mojej szwedzkiej cioci . Zachwycilam sie pieknem domkow letniskowych lezacych na zboczach, a w kazdym z nich swiecily sie lampki stojace w oknach.
Po drugiej stronie autostrady E4, w dole widac bylo bylo ciagnace sie dziesiatkami kilometrow jezioro,
w ktorym odbijaly sie swiatla samochodow... Pomyslalam, ze tu chcialabym zamieszkac smile

www.aftonbladet.se/nyheter/a/56Vj0W/villaagare-fast-pa-giftig-mark-det-ar-som-att-sitta-pa-tjernobyl

PS. Artykul dotyczy oczywiscie czegos innego, a wklejam go wylacznie z powodu zdjec.
Obserwuj wątek
      • pia.ed Re: Wspomnienia... 19.09.20, 23:38
        Engine, zamieszkalam w Jönköping po moich trzecich odwiedzinach w Szwecji,
        po wyjsciu za maz... big_grin

Chris, przepraszam... szukalam w tematach gdzie moge sie wpisac, ale nie tak daleko
        jak 3 miesiace wstecz, a ze byl taki temat, to niestety zupelnie zapomnialam...

chris.w1 napisał:

> niepotrzebnie dublujesz wątki

• pia.ed Wspomnienia... 21.09.20, 01:40
            chris.w1 napisał:

> pia, następnym razem możesz skorzystać z wyszukiwarki 'szukaj',
            jest u góry pod rozpocznij wątek'

Nie pierwszy raz proponujesz, abym czegos samodzielnie szukala, ale moim najwiekszym problemem jest to,
            ze nie potrafie znalezc "slowa-klucza" i szukanie przedluza sie w nieskonczonosc wink

Tym razem tez nie wiem dokladnie czego mam szukac na forum... czy chodzi Ci o slowo "wspomnienia"?
            A gdybym wymyslila tytul "Dawnych wspomnien czar", czy tez bym znalazla poprzedni watek?
            • chris.w1 Re: Wspomnienia... 21.09.20, 04:49
              pia.ed napisała:
              > Tym razem tez nie wiem dokladnie czego mam szukac na forum...
              > czy chodzi Ci o slowo "wspomnienia"?

mnie o nic nie chodzi, skąd mam wiedzieć co chcesz szukać? szukaj sobie co chcesz.
              Wątek na temat wspomnień 'Nasze wspomnienia' został już założony
              • pia.ed Re: Wspomnienia... 21.09.20, 11:58
                chris.w1 napisał:
                > niepotrzebnie dublujesz wątki

Chris, teraz rozumiem, ze na Szukaj na forum mialam wpisac
                wspomnienia i w ten sposob dowiedziec sie, czy watek o tym temacie juz istnieje...

Engine, mialam w Szwecji ciocie, siostre mojej mamy, ktora w 1945 roku zostala przewieziona karetka szwedzkiego Czerwonego Krzyza z obozu kobiecego w Ravensbrück do Malmö, gdzie przyjela ja szwedzka rodzina. Przebywala w obozie niedlugo, wiec byla w dobrym stanie fizycznym.
                Dostala tam sie z lapanki w pociagu... razem z nia jechal takze moj ojciec. Nadarzyla sie okazja do ucieczki,
                z ktorej moj ojciec skorzystal, ale nie 18-letnia ciocia Bronia, swiezo upieczona maturzystka, znajaca swietnie jezyk niemiecki i francuski, ktora "chciala zwiedzic swiat" big_grin

Ciocia wyszla w Malmö za Szweda, przeprowadzila sie do lezacego 450 km na polnoc miasta Linköping,
                i tam wlasnie spedzalam wakacje. Podczas jednego z wyjazdow poznalam przyszlego meza, Szweda...

.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka