Dodaj do ulubionych

Dużo to czy mało???

18.01.21, 10:55
Mój kolega, inżynier elektryk, przepracował w przemyśle 50 lat na stanowisku specjalisty odszedł teraz na emeryturę. Dostał 7 tys. zł do wypłaty na rękę. Acha nie miał żadnych przywilejów, zwyczajny ZUS jak każdy.
"Wesołe jest życie staruszka........."
Obserwuj wątek
    • adria231 Re: Dużo to czy mało??? 18.01.21, 11:52
      Fakt, za 7 000 zł miesięcznie można wygodnie żyć( jeżeli nie ma na utrzymaniu roszczeniowej rodziny, jeżeli ma własne mieszkanie, jeżeli nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań). Są jednak ludzie, którzy takie pieniądze potrafią przepuścić w kilka dni i wtedy czeka ich trochę niewygód....
    • engine8 Re: Dużo to czy mało??? 18.01.21, 17:26
      W sumie nic dziwnego
      Emeryture wylicza sie tak ze
      "podstawe emerytury" dzieli sie przez przewidywana pozostala dlugosc zycia...
      Wiec zakladajc ze jako inzynier zaczal pracowac w wieku 25 lat, niezle zarabial i po 50 latach jak przeszedl na emryture w wieku 75 lat to nic dziwnego bo zostalo mu niewiele lat poniewaz ZUS zaklada jeszcze ok 10 lat - a wiecv polowe tego co by mu zostalo w wieku 65 lat i wtedy dali by mu polowe z tego....
      Proste rachunki i w sumie na jedno wychodzi - pobralby w sumie z ZUS mniej wiecej tyle samo w ciagu okresu emerytalnego....(20 lat ppo 3.5 tys czy 10 lat po 7 tys) .
      A kiedy w wieku 65 lat mogl jeszcze podrozowac i naprawde sie cieszyc zyciem nawet za 3.5 tys to w wieku 75 raczej bedzie to siedzenie na D i chodzenie do przychodni...
      Ale kazdy ma wybor.

• chris.w1 Re: Dużo to czy mało??? 18.01.21, 20:42
        engine8 napisał:
        > kiedy w wieku 65 lat mogl jeszcze podrozowac i naprawde sie cieszyc zyciem
        > nawet za 3.5 tys to w wieku 75 raczej bedzie to siedzenie na D i chodzenie do przychodni

poniekąd prawda, w wieku 65 i więcej podróżowałem, w wieku 75 siedzę na dupie z powodu Lockdownu
        i chodzę do lekarzy

zdjęcie z mojej pierwszej podroży na emeryturze

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/AdrQ0RCIoACF1Df7wB.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka