Dodaj do ulubionych

Globalne ocieplenie?

09.05.21, 12:18
W sobote po poludniu musialam przy jezdzie rowerm w miescie zlozyc czapke... bo marzl mi kark...
Dzisiaj podobno duzo cieplej ale kiedy otworzylam okno, to wkrotce musialam zmknac,
bo powialo chlodem.. Widac to takze po spacerujacych, bo wszyscy jeszcze w cieplych kurtkach,
choc Szwedzi kiedy tylko zaswieci slonce natychmist zaczymaja sie lekko, nawet za lekko ubierac!

www.vackertvader.se/malm%C3%B6

www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-05-08/pod-oslona-nocy-w-warszawie-sypal-snieg-stolica-byla-najzimniejszym-miastem-w-polsce-wideo/

www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-05-03/sniezny-poranek-na-warmii-mazurach-i-podlasiu-zima-chyba-nigdy-nie-przestanie-wracac-zdjecia/

Bozena Korcik
zaraz prognozy sie zmienia i bedziesz mial 30 jak dobrze w piecu napalisz

Wojciech Boroń
Jak zyje tyle lat, to jeszcze nigdy nie pamietam tak zimnej wiosny i tak dlugo przeciagajacej sie zimy. Czegos takiego to jeszcze nie bylo. Plakac sie chce. Ten cholerny snieg to chyba do lipca bedzie posypywal. Straszne!!!!

Łukasz Małysz
Przez ten chłód i wegetacja się opóźniła. U mnie na działce w zasadzie co roku podczas
majówki tj. 1-3 pojawiają się kwiaty na wiśniach. W tym momencie patrzę przez okno
i kwiatów nie widać. Spodziewam się ich w tym tygodniu, ale opóźnienie jest.
Brzozy też jakby później wypuściły liście.

Obserwuj wątek
      • adria231 Re: Globalne ocieplenie? 09.05.21, 21:13
        Piękny dzień. Pojechaliśmy w skałki wapienne . Był grill, spacer, wiele słońca i przyjaciół. Po powrocie do Krakowa zobaczyłam z 10 piętra mojego mieszkania zaśnieżone Tatry.
        To był naprawdę udany dzień.....
          • pia.ed Globalne ocieplenie? Zanieczyszczenie powietrza? 10.05.21, 17:33
            krakkrakusek1au napisał:
            > Widziałem przed chwiłá na Facebooku fotografie z Krakowa. Przepiękne widoki...

Czy byly to widoki przyrody czy tez widoki odrestaurowanych kamienic? A moze zdjecia zostaly zrobione, kiedy akurat nie bylo smogu? wink
            W Polsce nie bylam od 15-u lat... Smogu nie zauwazylam, natomiast za kazdym pobytem dusilam sie od smrodu papierosow, bo palily panie recepcjonistki w sanatoriach, nawet w takich w ktorych gorne pietra byly zajete przez tzw. "szpital sanatoryjny". Palily tez panie w kuchni i kelnerki, ktore podawaly prywatnym gosciom w jadalni... W efekcie z kuchni - zamiast zapachow kuchennych - moj nie przyzwyczajony do papierosow nos wyczuwal dym, ktorego nie znosilam...

W szpitalu w Swinoujsciu, na korytarzu, zostalam zaskoczona dymem papierosowym, ktory wydobywal sie z malutkiego pokoju ksiegowej, w ktorym 5 pielegniarek urzadzilo sobie palarnie, aby po chwli w tej przesiaknietej dymem papierosowym odziezy, wejsc na sale gdzie lezeli pacjencia z astma i innymi problemami z oddychaniem!

• adria231 Re: Globalne ocieplenie? Zanieczyszczenie powiet 16.05.21, 18:42
              W sprawie smogu trochę się poprawiło dzięki akcji wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Wymieniono ich bardzo dużo. Były na ten cel jakieś dotacje.
              A wracając do zimna w Australii -pamiętam sierpień 2005 roku . Wyjechaliśmy z Melbourne przy temperaturze 3 stopnie C. Pojechaliśmy do Gold Cost, Zamieszkaliśmy w apartamentowcu blisko plaży,mieliśmy też odkryty basen do dyspozycji. Pamiętam temperatura 24 stopnie C. A to była zima....Nie dziwię się więc, że tak wielu seniorów z południa Australii sprzedaje swoje domy i na stałe osiedla się na północy( niektórzy na stałe mieszkają w kamperach na kempingach).
      • adria231 Re: Globalne ocieplenie? 10.05.21, 11:57
        Faktycznie , obecnie częściej można zobaczyć takie widoki.
        Pamiętam, jak nastąpiły wolne soboty, a ja z rodziną wróciłam wieczorem w niedzielę do Krakowa byłam zdumiona , gdy zobaczyłam gwiazdy na krakowskim niebie.A stało się to dzięki zamknięciu zakładów pracy na dwa dni......

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka