Dodaj do ulubionych

Kto nie powinnien się opalać?

13.06.21, 13:20
COVID-19. Zaszczepieni i ozdrowieńcy nie powinni od razu się opalać. Zagrożenie jest duże.
Włoscy eksperci ostrzegają, że ozdrowieńcy oraz zaszczepieni przeciwko COVID-19 powinni bardzo uważać w upalne dni i nie przesadzać z kąpielami słonecznymi. Ich zdaniem skóra takich osób jest bardziej narażona na promieniowanie.

wiadomosci.wp.pl/covid-19-zaszczepieni-i-ozdrowiency-nie-powinni-od-razu-sie-opalac-zagrozenie-jest-duze-6650180648496000a

----------------------------------------------------------
Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
Obserwuj wątek
          • uoia Re: Kto nie powinnien się opalać? 14.06.21, 21:15
            Nikt nie powinien sie opalac. Opalanie moze uaktywnic, rozne; znamionka, brodaweczki, przebarwienia. Z wlosow robi siano. Opalanie, moze uaktywnic, niektore preparaty lecznicze, np. (najprostsze i latwo dostepne) oparte na wyciagach z dziurawca. Duzo osob to stosuje, a jest mocno fotouczulajace. Opalanie, bardzo, ale to bardzo niszczy skore. Za pare latek opalajace sie osoby zaczynaja wygladac, jaj stare zeszloroczne kartofelki. Osobiscie nie polecam.
            • engine8 Re: Kto nie powinnien się opalać? 14.06.21, 22:43
              Juz ja wole takie przypieczone kartofelki niz te blade i pelne plam starczych

Ja sie oplam niestety czy na szczescie nawet usilujac sie nie opalac. Podobnie jest z reszta "lokalsow" i gwarantuje ci ze na plazy lokalni wygladaj o wiele lepiej i atrakcyjniej niz te blade ciala z europy.
            • krakkrakusek1au Re: Kto nie powinnien się opalać? 15.06.21, 03:13
              uoia napisała:

> Nikt nie powinien sie opalac. Opalanie moze uaktywnic, rozne; znamionka, broda
              > weczki, przebarwienia. Z wlosow robi siano. Opalanie, moze uaktywnic, niektore
              > preparaty lecznicze, np. (najprostsze i latwo dostepne) oparte na wyciagach z d
              > ziurawca. Duzo osob to stosuje, a jest mocno fotouczulajace. Opalanie, bardzo,
              > ale to bardzo niszczy skore. Za pare latek opalajace sie osoby zaczynaja wyglad
              > ac, jaj stare zeszloroczne kartofelki. Osobiscie nie polecam.
              Mam takie samo zdanie. Do wyprodukowania potrzebnej ilości witaminy D3 wystarczy ok 15 minut częściowo odsłoniętych rák, nóg i twarzy na łagodnym słoneczku (rano albo wieczorem). Najlepszy jest półgodzinny spacer albo trucht.
                • uoia Re: Kto nie powinnien się opalać? 15.06.21, 17:24
                  engine8 napisał(a):

> A nic gorszego jak widok bladych cial z plamami jak kartofle zeszloroczne.
                  > Umiarkowana opalenizna jest super.

Twoje poglady sa mocno passe. Moda na opalenizne dawno minela, nawet Doda to zrozumiala. Super to wyglada zadbana skora, chroniona przed sloncem. Unikanie nadmiernego slonca, zaczyna doceniac sie po 50 urodzinach.
                    • uoia Re: Kto nie powinnien się opalać? 15.06.21, 22:31
                      engine8 napisał(a):

> I mnie to mowisz?
                      > No tak wy jestescie bardzo do przodu.... pod kazdym wzgledem. smile)

Jacy "wy", ja jestem tu sama, nie chowam sie za nikim. Nie wyszedles jeszcze z PRL-u, wtedy tez takiej formy uzywano.
                        • uoia Re: Kto nie powinnien się opalać? 16.06.21, 00:38
                          engine8 napisał(a):

> Wy tzn ludzie z Polski bo ja jestem "My" z dalekiej i zawsze cieplej zagranicy

Chcesz przez to powiedziec, ze wstydzisz sie, ze jestes Polakiem? Wiesz, ja mam obywatelstwo US, dobrze ponad 20lat i nigdy nie przyszloby mi do glowy, zeby nazywac sie Amerykanka. Kocham ten kraj, uwielbiam moje tu zycie, nie zamienilabym tego miejsca na zadne inne, ale...duza czesc mojego serca jest w Polsce, chociaz duzo rzeczy mnie sie tam nie podoba. Co robisz na polskim forum? Chcesz czy nie, Polak z Ciebie zawsze wyjdzie, teraz wyszedl taki bardziej gnidowaty.
                          • engine8 Re: Kto nie powinnien się opalać? 16.06.21, 17:36
                            A ja sie Polskosci nie wypieram ale dla mnie USA jest juz moim krajem i dlatego czuje i mowie ze TU (w US) jestem u siebie a jadac do Polski jade , do Was czy jak tam nazywac. Polska to miejsce gdzie sie urodzilem i wychwalem i mam wspomnenia, rodzina oraz garstek przyjaciol... Tu przezylem duzo ponad polowe swojego zycia.
                            To nie wstyd ale to gdzie sie czujesz "w domu". A ja sie tu czuje. to jest moja nowa "ojczyzna" ktora mne przyjela z otwartym rekami kiedu ta prawdziwa wycisnela jak wrzoda na d.
                            Gnidowata to moze jestes sama...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka