Dodaj do ulubionych

Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia

07.12.21, 09:11
Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia! Jak do tego doszło i na jakie reakcje społeczeństwa możemy teraz liczyć?
Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/Komisja-Europejska-ZAKAZALA-BOZEGO-NARODZENIA-03-12-2021
Obserwuj wątek
      • marii51 Re: Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia 07.12.21, 11:03
        mobic napisał:

> Słów „Boże Narodzenie” należy unikać, aby nie urazić innych. Tak sugeruje proje
        > kt wewnętrznego poradnika Komisji Europejskiej.
        >

to pomysł jednej pani ---30-stronicowy notes
        ====nie zakceptowany, poszedł do korekty i dokładnego przemyślenia smile
        ps .. zdarzają się ludzie, ktorzy tak bardzo chcą być zauważalni ..b zauważalnismile
        • tuttifrutti1234 Re: Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia 07.12.21, 12:27
          marii51 napisała:

> to pomysł jednej pani ---30-stronicowy notes
          > ====nie zakceptowany, poszedł do korekty i dokładnego przemyślenia smile
          > ps .. zdarzają się ludzie, ktorzy tak bardzo chcą być zauważalni ..b zauważaln
          > ismile

wszystkim wiadomo, że chodzi tutaj o wewnętrzne sprawy i wychodzącą na zewnątrz korespondencją, nie dotyczy to obywateli unii,

osobiście nie jestem zachwycony gdy otrzymam pod koniec roku kartkę z życzeniami mniej więcej takiej treści:
          Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, radości z przyjścia na świat Chrystusa Zbawiciela, obfitych łask bożych w Nowym Pańskim Roku 2022 itp.....

wystarczy mi Wesołych Świąt, dużo szczęścia w Nowym Roku, udanego Sylwestra...
      • pia.ed Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia? 19.12.21, 13:40
        Jak dotad Komisja nie zakazała używania slowa Boże Narodzenie
        i wg mnie nie zakaże nawet w przyszlosci, bo projekt zostal odrzucony!
        Czyzbys nie przeczytal artykulu do konca? big_grin

mobic napisał:
        > Słów „Boże Narodzenie” należy unikać, aby nie urazić innych.
        Tak sugeruje projekt wewnętrznego poradnika Komisji Europejskiej.

• opt Re: Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia 25.12.21, 18:55
      Każdy niech sobie świętuje jak chce i co chce i nikomu nic do tego. Większość, a niewiele się pomylę kiedy powiem ,że prawie wszystkie święta wywodzą się z tradycji słowiańskich. To ,że zostały zaadaptowane do potrzeb wiary nie upoważnia nikogo do ich zawłaszczania i nazywania świętami bożego narodzenia. Dla mnie to święto Słońca, odradza się na nowo ,coraz widniej , coraz cieplej , coraz dłużej świeci a ja czekam na to ciepełko...
      • krakkrakusek1au Re: Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia 25.12.21, 21:08
        "Każdy niech sobie świętuje jak chce i co chce i nikomu nic do tego"- Zgadzam się. W Australii Boże Narodzenie nazywa się "Christmas" i obchodzone jest różnie- katolicy obchodzá teraz a ortodoksi i starokatolicy później, ateiści, buddyści, hindusi i wiele innych religii Bożego Narodzenia nie obchodzá. Najstarsza kontynuowana od conajmniej 65 tysięcy lat na ziemi kultura aborygeńska Bożego Narodzenia w sensie europejskim nie obchodzi.Tutaj nawet dzień staje się teraz coraz krótszy a nie dłuższy jak w Polsce. My wigilię celebrowaliśmy tylko częściowo po Polsku- nie było opłatków a tradycyjne polskie potrawy wzbogacone były kotletami, owocami morza i kurczakiem. Tu muszę zaznaczyć, że w rodzinie mamy: Aborygenów, ateistów, katolików, Anglikanów, ortodoksów, żydów i protestantów. Duża część rodziny nie celebruje wigilii lecz pierwszy dzień świát. Wczoraj więc raczeni byliśmy obiadem zawierajácym: szynkę, kurczaka, "kraklings"(upieczona świńska skóra), krewetkami królewskimi, owocami morza, sałatami, pieczywem, wodá, napojami gazowanymi kawá/herbatá i napojami alkoholowymi. Wszystko to było do wyboru i każdy obsługiwał się sam. W sumie było ponad 40 osób z naszej rodziny- przy czterdziestej czwartej pomyliłem się i przestałem liczyć. Najmłodsi mieli po kilka miesięcy a najstarsza 96 lat.
        • adria231 Re: Komisja Europejska zakazała Bożego Narodzenia 26.12.21, 04:45
          W Australii dwa razy spędziłam święta Bożego Narodzenia:
          W 2000 roku w namiocie na Wyspie Kangura( koło Adejajdy), a w 2005 roku na Tasmanii( też w namiocie).
          Świętowaliśmy w małym jednosamochodowym towarzystwie i po polsku(opłatek,kutia,życzenia itp). Mieszkaliśmy na dobrze wyposażonych kempingach.
          Pobyt na kempingu sprawia, że człowiek jest bliżej wspaniałej australijskiej przyrody.To tam włamywał mi się kangur do namiotu, pozwolił się nawet poklepać po karku ( mam to nawet na filmie). Miałam też okazję zobaczyć dekoracje świąteczne w Melbourne : ruchoma wystawa sklepowa z motywami Opowieści Wigilijnej Dickensa, pięknie udekorowane domy i podwórka. Natomiast najjbardziej urzekła mnie ulica Bulwar (jakiś tam ) w Melbourne. Tam od czasów przedwojennych mieszkańcy konkurują w dekoracjach swoich posesji.Na okres świąt(ok dwa tygodnie) nawet elektrownia dostarcza im bezpłatnie prądu w godzinach wieczornych, a ruch uliczny jest jednokierunkowy, a prędkość samochodu nie przekracza prędkości spacerujących. Przyjeżdżają tam liczni zwiedzający , z okien samochodu widać grupki mieszkańców przed niezwykle udekorowanymi domami śpiewających kolędy. Tego nie da się zapomnieć..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka