Dodaj do ulubionych

Witajcie we wrześniu

01.09.08, 07:44
Miłego słonecznego dnia wszystkim życzę
Obserwuj wątek
      • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 09:15
        Dzień piękny od rana.Babcia na chodzie.Posprzątałam,zjadłam,
        podlałam kwiaty,pranko się pierze,a teraz przy kawusi trochę odpocznę,zanim
        wnuczki przyjdą ze szkoły.

--
        Nie wystarczy zdobywać mądrości,trzeba jeszcze z nich korzystać.
        Cycero (106-43 p.n.e.)
        • ditula-31 Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 10:33
          I ja witam wrseśniowo. U nas zaczyna być dopiero spokojnie, na bulwarze nie
          słychać łomotu perkusji i głośnego grania aby przyciągać piwoszów. są rozbierane
          wszystkie namioty-stragany na bulwarze i w centrum. Teraz mogą turyści zobaczyć
          nasz piękny Hel, a my tubylcy możemy posiedzieć na balkonie i wieczorem zasypiać
          przy otwartym oknie gdyż słychać tylko szum fal, czasem przeleci krzycząca mewa.
          Zycie przy bulwarze znów jest piękne.
          • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 14:03
            Witam wszystkich serdecznie- w ten przepiękny wrześniowy
            dzień.Nadszedł mój ulubiony miesiąc wrzesień.Czytam własnie co pisze
            ditula, muszę przyznać, że od kilku lat jestem każdego lata nad
            morzem i strasznie denerwuje mnie to "straganiarstwo" na każdym
            kroku.Kocham nasze morze i zawsze chciałam mieszkać na
            wybrzeżu.Pachnie morze,pachnie wiatr - jest fantastycznie.Teraz
            byłam w Stegnie w domu "Bałtyk" - Cudnie !!!Ditula ,zazdroszczę Ci
            tego widoku i zapachu morza.
            • ditula-31 Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 15:37
              Kumpelciu, możesz zazdrościć, ale nie w sezonie, bo wtedy jest całe miasteczko
              zasłonięte straganami, to jest jedno wielkie targowisko i pijalnia piwa. Na
              ulicy siadają różni grajkowie a egzotyczni goście potrafią godzinami walić w
              tamtamy, bywa ich czterech, trzech wali jeden biega po piwo jeśli w puszce po
              szprocie w sosie pomidorowym uzbiera się odpowiednia suma. Dziś widzę to na
              wesoło, ale gdy po takim "koncercie" zmęczeni bieganiem po piwo odchodzą, nam
              przez długi czas jeszcze grają tamtamy w głowie. Pozdrawiam
          • babas.ka Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 14:55
            Zazdroszczę wszystkim mieszkającym nad morzem.Już od dawna zastanawiam sie czy
            nie sprzedać swojego mieszkania i nie kupić gdzieś nad morzem.Przeraża mnie
            tylko ta przeprowadzka ,bo muszę przeprowadzać sie prawie przez całą Polskę,a to
            kosztuje majątek.Kocham nasze morze i może się kiedyś zdecyduję.
            • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 15:09
              Trudny masz wybór babas.ka.Z jednej strony góry,a z drugiej morze.
              Pewnie by się chciało tu i tu.Ja mam dobrze,nie mam tego,
              ani tamtego,bo mieszkam pośrodku.Tylko,czy napewno dobrze.
              A w ogóle,to co Ty robisz przy kompie? do łóżka!
              Ja też ledwo się wykaraskałam z gardłem,a załatwiłam się mocno schłodzonym arbuzem.

--
              Cycero (106-43 p.n.e.)
              • babas.ka Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 17:40
                Droga Jago.Poleżałam i mam dosyć.Popatrzałam w telewizor,Poczytałam
                książkę,rozwiązałam krzyżówkę i już mnie gnaty bolą.Ja nie cierpię
                chorować,jestem jeszcze "chorsza"niż wczoraj.Posiedzę przy kompie to chociaż nos
                nie będzie mi się zatykał.Jak nie przejdzie do jutra to pójdę do mojej doktórci
                ,niech przepisze coś mocniejszego bo już nie mam cierpliwości .
                • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 22:49
                  Nie dziwie ci sie -tez nie cierpię lezeć i chorowac.Wspolczuję.My dzis
                  pojechalismy do naszej świeżo upieczonej uczennicy z torcikiem-w koncu nie co
                  dzień wnusia idzie do I klasy!Wrocilismy prawie wieczorem.Padam na nos bo było
                  dosc goraco,jeszcze zrobilismy rajd po sklepach,zaliczylismy bibliotekę a po
                  powrocie musialam jeszcze moje zwierzaki nakarmic.Wyobrazcie sobie-stoję w
                  kuchni i kroję im takie psie kielbasy w kostke a cała trójka i dwa koty siedzą
                  i patrzą mi na rece.Uśmiałam sie jak diabli.
        • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 10:35
          Dzisiaj z rana mogę się z Wami przywitac.Magdalena wyjechała z
          rodzicami na wczasy,a po wczasach pójdzie do przedszkola.Nie wiem
          jak tam się zaaklimatyzuje,ale babcia na wszelki wypadek w
          pogotowiu.Jakoś dziwnie miec tak dużo czasu i nie spieszyc się.U
          mnie piękna pogoda,świeci słoneczko i jest ciepło.Życzę miłego dnia.
    • babas.ka Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 14:01
      Witajcie we wrześniu.Słonko świeci a ja leżę bo złapała mnie grypa.Wyszłam tylko
      do apteki po gripexy i cholineks do ssania.Kilka dni temu byłam z siostrą na
      lodach i sie zaprawiłam.A miałam na dzisiaj plany ,iść na bazarek po pomidory i
      wysuszyć i iść na działkę po ziółka.Cóż zrobić teraz leżę kicham i sm.....POzdrawiam
      • gklej Re: Witajcie we wrześniu 01.09.08, 14:22
        cześć Wam wszystkim, ja też mam dziś wnuczka, ugotowałam na obiad
        pierogi z serem i ruskie.
        Wrociłam wczoraj z mojego rancza, kurcze grzybów jeszcze nie ma, bo
        bardzo sucho w lesie.
        W sobotę mam wyjazd do Anglii muszę się pomału szykować.
        • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 02.09.08, 08:58
          Co jest,śpicie?Słoneczko pięknie przyświeca,a ja siedzę przy kawce i
          klikam.Gklej,czy Ty pierogi robisz sama,czy kupujesz?Ja nie pamiętam
          kiedy ostatnio robiłam pierogi.Teraz robię knedle,a zimą pierogi
          leniwe.Pozdrawiam i życzę Wszystkim miłego dnia.
          • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 02.09.08, 09:26
            Witajcie Dziewczynki.Koło 8-mej zaświeciło pięknie słoneczko
            ale już nie świeci.Pochmurno,pachnie deszczem.
            Wstawiłam gołąbki i jeszcze zrobię kluski śląskie,bo zostały
            kartofelki.Przydałoby się jeszcze upichcić jakieś ciasto.

www.qz.pl/images/wpisy/3494_1.jpg
            --
            Cycero (106-43 p.n.e.)
                • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 02.09.08, 20:07
                  Witaj Basiu smile ja też lubię placki ziemniaczane,ale z cebulą i pieprzem, a do
                  popicia kefir.Nie znaczy ,że nie zjem na słodko.
                  Lubię też babkę ziemniaczaną z patelni z cebulką przysmażoną z kiełbaską i
                  skwareczkami.
                  Mój wnuczek właśnie poszedł do gimnazium i dostał się do
                  szkoły sportowej,bo to siatkarz.
                  Widać gołym okiem,że jesień nadciąga,oby tylko zbytnio się nie śpieszyła.
                  Miałam coś dzisiaj upiec słodkiego,ale robiłam gołąbki i pyzy,to już mi się nie
                  chciało.Może jutro,bo nie zawsze mi się chce piec.
                  Pogoda była do niczego,pochmurno i trochę kropiło.
                  No to cześć.
                  --
                  Cycero (106-43 p.n.e.)
                  • prazanka44 Re: Witajcie we wrześniu 02.09.08, 20:58
                    Dzień dobrysmile
                    Już wróciłam ze wsi. Ładnie tam, ale nie chciałabym tam mieszkać na
                    stałe. Jestem człowiekiem miasta, lubię anonimowość w tłumie. Dlatego
                    internet też mi pasuje. Naprawdę nie dlatego, żebym lubiła tu wyczyniać jakieś
                    ekscesy.
                    • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 03.09.08, 09:04
                      Na Podhalu piękne słońce i bezchmurne niebo. Podobno tak ma być przez następne 10 dni. Kto kocha góry, to dla niego teraz jest najlepszy okres na wędrówki. Tłumy turystów już wyjechały, można odpocząć i nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami.
                      • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 03.09.08, 09:33
                        Jak dzisiaj pięknie na dworze.Prawdziwe w pełni lato,a już się wczoraj
                        martwiłam,bo było baardzo brzydko.
                        Wracajcie dziewczyny,bo nas cosik mało.Grenka odeszła,dede też
                        i to akurat wtedy,kiedy zaczęło się klarować.Wracajcie dziewczyny,
                        jest już wporzo,jak mówią młodzi.

--
                        Cycero (106-43 p.n.e.)
            • b_6_5 Re: Witajcie we wrześniu 02.09.08, 18:45
              Witajcie we wrześniu! Piekny dzionek był od rana - ale to w końcu lato jeszcze.I z tej okazji pospalismy razem z piechem do 8,30.W końcu żadna robótka się nie szykowała oprócz pranka ale jak to mówi mój ąż samo się pierze.Ale naszła mnie ochota na placki ziemniacznae, więc napiekłam.Njalepiej lubimy ze śmietaną i cukrem - nawet Maczuś zjadł i nawet się oblizywał.Wnuczek wpadł jak po ogień też zdążył się załapać - oczywiście z miną no bo ta szkoła już się zaczęła -wiadomo.Ale to nie są żarty od przyszłego roku już czeka go gimnazjum.Aha jeszcze upiekłam placek ze śliwkami.Buziaki.Basia.
              • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 03.09.08, 10:32
                U mnie pięknie świeci słoneczko.Placki ziemniaczane, dobry
                pomysł.Ciasto też przydałoby się upiec.Czy ktos z Was ma jakiś
                ciekawy przepis na kabaczka.Ja robię takiego nadziewanego,jak
                gołabki tylko,że mięsko ugotowane i taki bigos,czy leczo, jak kto
                woli.Przydałby się jakiś nowy przepis.Życzę miłego dnia.
                • ditula-31 Re: Witajcie we wrześniu 03.09.08, 11:12
                  Dzionek w Helu też piękny. wczoraj wieczorem było widać z mola całe Trójmiasto
                  i wiatraki nad Zatoką Pucką podświetlane zachodzącym słońcem.Cudności! Życzę
                  wszystkim dobrego dnia. Edyta
                    • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 03.09.08, 19:10
                      witam wrześniowym słoneczkiem .
                      Kabaczek dla leniwych: rozgrzać olej na patelni i włożyć do niego obrany
                      ,pozbawiony pestek ,pokrojony w"półkrążki" kabaczek lub cukinię. Po 5min można
                      zdjąć.Podaję do drugiego dania .Trzeba posolić na talerzu .aga
                      • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 06:55
                        Witam wietrznie. U mnie halny, ale to i dobrze. Wywieje wszystkie spaliny i smrody i znowu będzie można na Krupówkach oddychać świeżym powietrzem. Na szczęście ja mieszkam wysoko i czystego powietrza u mnie dostatek.
                        Muszę teraz wziąć się za koszenie mojej łąki. Po halnym zawsze pada a trawa rośnie wtedy w ekspresowym tempie.
                        • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 07:47
                          Witajcie kochani.Moje słoneczko już wstało o 6-tej.Trochę marudziło
                          niezdecydowane,ale już znów świeci.
                          Doruś,a jak u Ciebie wieje halny,to czy Ty masz jakieś dolegliwości z nim związane ?

Moje słoneczko wstało.
                          fotoforum.gazeta.pl/3,0,1435767,2,2.html
                          --
                          Cycero (106-43 p.n.e.)
                          • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 08:00
                            jaga_22 napisała:

Doruś,a jak u Ciebie wieje halny,to czy Ty masz jakieś dolegliwości z nim
                            związane ?

Nie mam żadnych, widocznie na ceprów nie działa. Moje sąsiadki, góralki z dziada
                            pradziada, już 2 dni przed halnym wiedzą, kiedy będzie wiać. Boli je głowa, źle
                            śpią, skarżą się na jakieś dolegliwości sercowe i chodzą "przymulone". Nie
                            potrzebują barometru.
                                • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 08:39

aga-kosa napisała:

Na szczęście wieczorem zabrałam z podwórka suszone grzyby- miałabym zajęcie
                                  dosuszyć od nowa. Jutro rano powinne być nowe

Aga, chyba tylko u Ciebie są grzyby. Mieszkam przy b. grzybowym lesie. Było
                                  trochę na początku lata, teraz nie ma nic. Zaglądam niemal codziennie w
                                  sprawdzone miejsca i pusto. Zawsze w ogrodzie miałam prawdziwki i rydze, w tym
                                  roku ani jednego. Grzybnia wyschnąć nie mogła, bo często były ulewy. A więc co?
                              • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 08:37
                                U mnie dzisiaj świeci słoneczko.Będę robic knedle i gotowac zupę
                                buraczkową.Aga,dziękuję za przepis,skorzystam.Już ktoś mi
                                podpowiedział, że kalarepkę można pokroic w plastry,ugotowac i polac
                                masłem z bułką tartą.Do drugiego dania dobry dodatek.Teraz jeszcze
                                kabaczka będę smażyc.Ja mam warzywniak i chcę wszystko
                                wykorzystac,bo w końcu po to sadzę i sieję.Życzę miłego dnia.
                                • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 12:25
                                  2 duże cukinie /kabaczki, 4 dość duże buraczki /surowe/ obrać ,zetrzeć na grubej
                                  tarce.
                                  4 cebule pokroić w drobną kostkę
                                  1szkl. octu
                                  1 szkl cukru
                                  1 szkl oleju sól, pieprz ,ziele
                                  Wymieszać po 12godz. pasteryzować w dżemowych słoiczkach -20 min.aga
                                  • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 04.09.08, 22:11
                                    U mnie tez są grzyby-kozaki i prawdziwki.Prawdziwki tradycyjnie maja
                                    robaczywe trzony,diabli mnie biorą.Pozno zajrzałam na forum i ta rewelacja
                                    "rzekomej" Grenki az mną tąpnęła.W życiu nie uwierzę że to ona napisała.
                                    -A jadłyscie gotowane rzodkiewki z tartą bułeczką i masełkiem?
                                    • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 07:33
                                      Myślałam, że jak u nas nie ma grzybów, to nie ma nigdzie. A tu prosze, takie
                                      rewelacje. Bardzo Wam zazdroszczę, bo jestem grzybiarą. Kocham zbierać, jeść
                                      mniej a obierać w ogóle nie lubię. Wczoraj pokazały sie rydze, trochę wieczorem
                                      znalazłam.
                                      Dzisiaj na śniadanie będzie jajecznica z rydzami, albo rydze z patelni, takiej
                                      jednoosobowej, bo nie jest ich za wiele.
                                      • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 09:08
                                        U mnie piękny poranek.W nocy chyba padało.Dzisiaj idę na ryneczek i
                                        kupię troche grzybków.Kto mieszka blisko lasu ten
                                        szczęściarz.Dorka556, życzę smacznego,a pozostałym miłego dnia.
                                        • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 09:28
                                          Dzień dobry dziewczynki.Z rana była duża mgła,ale już się wypogadza.
                                          Jest cieplutko.

Tak było o 7.30
                                          fotoforum.gazeta.pl/3,0,1437844,2,2.html
                                          fotoforum.gazeta.pl/3,0,1437845,2,1.html
                                          --
                                          Cycero (106-43 p.n.e.)
                                            • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 13:08
                                              witam grzybowo.
                                              Na stronie Optymalni. org,pl/galeria na zdjęciu 6 i 20 jestem ze swoim ślubnym
                                              szczęściem na spływie kajakowym .
                                              Nie wiem czy dobrze zaadresowałam -jak córa wpadnie to ją poproszę o przesłanie aga
                                              • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 13:33
                                                Aga Ty to pewnie tyłem stojąca podtrzymująca kajak w granatowych spodenkach?

www.optymalni.org.pl/galeria.php?id=1
                                                --
                                                Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 15:45
                                                  przepraszam...
                                                  Na zdjęciach z VII spływu w kajaku -jako siła napędowa- mąż mnie tam niecnie
                                                  wykorzystywał i na 20 stoję w pomarańczowej kangurce.To jak na razie jedyny
                                                  sposób pokazania Wam mojej twarzy- nie ośmieliłabym się pokazać z tyłu .aga
                                                  • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 17:30
                                                    Jutro jadę ale będę do was zaglądac.Przykro mi to pisac ale jak sie człowiek
                                                    na spokojnie zastanowi to kto by znał hasło Grenki? Ja jej nigdy nic złego nie
                                                    zrobiłam.Nie odbiera telefonu wiec nie moge sie niczego dowiedziec.Naprawdę sie
                                                    tego nie spodziewałam.Jakos nie moge o tym zapomniec.
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 05.09.08, 19:27
                                                    Nie martw się Irenka ja i napewno reszta Ci wierzy.
                                                    Dla mnie jest to podpadające,że grenka się nie odezwała.Nie wierzę,że nas nie czyta.
                                                    To jest dla mnie niepojęte,tak jak niepojęte czego chcą ode mnie trole.
                                                    Wmawiają mi chamstwo,choć to właśnie oni mnie atakują.
                                                    --
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 06.09.08, 06:29
                                                    Witaj Dorka i i reszta dziewczyn.
                                                    Doruś... zaraz po Adze podałam linka.

Ja niestety nie wypatrzyłam Agi,bo na 20 -tym zdjęciu to
                                                    tylko z daleka kajak widać.

www.optymalni.org.pl/galeria.php?id=1
                                                    --
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 06.09.08, 08:51
                                                    Aga...mi również miło.
                                                    Słonko nareszcie decyduje się na wyjście.
                                                    Pewnie będzie tak ładnie jak wczoraj.
                                                    Teraz mam labę,bo syn cały tydzień jest w Pradze i mam komputra tylko dla
                                                    siebie.Niestety jutro koniec mojego nadużywania monitora.
                                                    --
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 06.09.08, 11:44
                                                    Witam Was,u mnie świeci słoneczko,a ja w pracy;-((((.Aga, cieszę się,że Cię
                                                    poznałam.Jaguś,Ty tylko za bardzo nie szalej przy tym komputerze.Są ludzie,
                                                    którzy uzależnili się od tego wirtualnego świata i chcąc się dowartościować
                                                    potrafią rozmawiać sami ze sobą,bywają agresywni,obrażają się......itp.Szkoda mi
                                                    takich ludzi,ale to ich wybór.Miłego dnia.
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 06.09.08, 12:24
                                                    Aniu mi to jednak nie grozi,a po ostatnich wpisach nawiedzonych ,to
                                                    już zaczynam mieć wątpliwości,czy jest mi komputer potrzebny.
                                                    Teraz sobie klikam i oglądam telewizję,bo syn ma w internecie.
                                                    Teraz idą 3 odcinki "Na Wspólnej"
                                                    Zrobiłam 2 słoiki rybek w zalewie,gotować dzisiaj też nie będę,bo
                                                    za dużo jedzenia w lodówce.Jednym słowem dzisiaj odpoczywam,
                                                    a słonko ostro praży.

--
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • aga-kosa Re: witajcie 07.09.08, 09:24
                                                    dzień dobry.
                                                    Byłam po mleko prosto od krowy.Po drodze znalazłam trzy dorodne ,zdrowe
                                                    kanie.Będą flaczki dla nas obojga, bo przepis przez Was podany jest świetny.Dziś
                                                    flaczki będą na rozgotowanych żeberkach. aga
                                                  • iryska2604 Re: witajcie 07.09.08, 11:48
                                                    A mój mąż dzwoniąc dziś do mnie pokrzykiwał:-o,mam jeszcze jednego,o-jeszcze
                                                    trzy (prawdziwki oczywiscie)Psy mu dzielnie pomagały.Ciekawe co on z nimi
                                                    (prawdziwkami) zrobi jak mnie nie ma.
                                                  • jaga_22 Re: Wtajcie wrześniowo. 07.09.08, 12:59
                                                    Dopiero teraz mogłam zasiąść za pulpitem.Właśnie dostałam SMS-a
                                                    od córki,że już jest w szpitalu i ma miejsce pod oknem.Całe
                                                    szczęście,bo dzisiaj jest u nas bardzo gorąco 29 st.
                                                    Jutro ją czeka laparoskopia.

--
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • dorka556 Re: Wtajcie wrześniowo. 08.09.08, 06:33
                                                    Witam, mam okropnego pecha. Dzisiaj mieli mi przywieźć koks. Zamówiłam, bo od dawna nie było deszczu, była piękna słoneczna pogoda. Myślałam, że będę miała suchutki i nie będę płaciła za wodę. Akurat w nocy mocno padało. Spróbuję przełożyć dostawę. Może mi się uda.
      • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 08.09.08, 07:21
        Już myślałam,że będzie dzisiaj brzydko,bo z rana padał deszcz
        a mapa pogody też niezachęcająca,a tu nagle po siódmej wyszło piękne
        słoneczko.Według prognozy ma być tylko 19 st.
        a jest teraz 18 i mam nadzieję,że jeszcze nabije chociaż 5 st.

--
        Cycero (106-43 p.n.e.)
        • b_6_5 Re: Witajcie we wrześniu 08.09.08, 19:27
          U mnie dzisiaj od rana piekna pogoda i bardzo grzalo co jest bardzo dziwne o tej porze w górach.Po południu troche się zachmurzyło - ale słonko górą.Oczywiście obowiązkowy spacerek z moim Maczusiem.Zdążyłam zrobić barszczyk czerwony i jeszcze na deserek racuszki z jabłkami.Pycha.Aha i były jeszcze ruskie pierogi.Ale najbardziej mnie wnerwiają moje okna - 17 sztuk,Ledwo skończyłam już zachlapane w nosie mam - przetrę tylko od zewnątrz.I co jest zastanawiające- jak były stare okna to tak się nie brudziły - a te nowe - czy te szyby jakościowo lepsze - już sama nie wiem.Pozdrawiam z ciepłych Karkonoszy.Basia.
          • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 08.09.08, 19:35
            Basiu powieś bardziej gęste firanki,albo siadaj plecami do okna .
            Mieszkałam 30 lat w G.Sowich i miałam 17 okien- znam ten ból.
            Plecami do okien lepiej się czyta ,bo światło pada tam gdzie trzeba i zmarszczek
            nie widać .aga
    • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 08.09.08, 12:05
      Witam wszystkich- u mnie też leje, ale mnie to nie przeszkadza
      ponieważ wczoraj było tak parno, że myślałam że skonam. Od jutra
      poprawa pogody więc dzisiaj odpoczywamy.Chcę się pochwalić, że mam
      już nową klawiaturę-bombowa, nie to co stare truchło ( kosztowała 29
      zł.)Pozdrawiam !!!
      • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 09.09.08, 06:11
        To prawda dede,ranny ptaszku,ale ze mnie też jest niezgorszy.,
        Trochę mi nawet chłodno,a nie chcę okna zamykać.
        Siedzę u Misi żeby jej było weselej(królik) bo znów tęskni za panią.Wczoraj cały
        dzień nie jadła,była apatyczna.Ożywiła się jak zadzwoniła córka ze szpitala,że
        już jest po wszystkim.

--
        Cycero (106-43 p.n.e.)
          • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 09.09.08, 09:37
            Za oknem pięknie świeci słoneczko.Pościel wywietrzona,przepierka
            zrobiona,kurze pościerane i odpoczynek z kawusią przy
            komputerze.Basiu, ja też mam tyle okien i już dawno stwierdziłam,że
            stare okna nie wymagały tak częstego mycia.Szyby w nowych oknach są
            takie jakby tłuste,wystarczy deszcz i już są zacieki.Ja mam 4 okna
            dachowe i to jest zakała.Jakoś nie mogę się dorobic rolet,a taką
            ładną roletą można by było zasłonic i tak by nie raziło.
            Jaguś,zadziwiłaś mnie,że królik tęskni za swoją panią.Wydawało mi
            się,że królika trudno oswoic, nie lubi głaskania,przytulania,potrafi
            ugryźc...Chyba się pomyliłam.Twojej córci życzę szybkiego powrotu do
            zdrowia.Wszystkim miłych wrażeń w dniu dzisiejszym.
            • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 09.09.08, 12:05
              To królik miniaturka,on jak piesek .Kiedy przychodzi córka wypuszcza go ze
              swojej zagrody,a on hyc i już leży obok niej na kanapie.
              Lubi też głaski.Tylko ona ma prawo do tego,innym robi uniki.
              Tak myślę sobie,że to zależy w jakim środowisku jest zwierzątko
              wychowywane,ile mu się poświęca uwagi.
              Zwierzęta dużo rozumieją, mają instynkt i intuicję.
              Ludzie odizolowani też się nie rozwijają.

--
              Cycero (106-43 p.n.e.)
              • b_6_5 Re: Witajcie we wrześniu 09.09.08, 19:06
                witam cieplutko wszystkich.Przepiękna pogoda od rana a grzalo to słoneczko jak opętane.I dobrze oby tak dłużej.Obudziłam się dziś o 6 (zawsze tak się budze bo oglądam na 2 serial stary jak świat "W labiryncie".)i tak sobie myślę - co ja w ogóle robię czy ja kiedykolwiek pracowałam i miałam jakieś obowiązki - jak dobrze być od tych problemów pracowniczych z dala.Niech żyją ci co już nie muszą pracować.Zeby jeszcze każdy miał dość godziwe pieniążki to by było ok.Dzwoni dziś koleżanka z pracy i mówi "Basia jak ja ci zazdroszczę,że nie musisz już przebywać w tym "wariatkowie".No i racja - nie muszę i nawet wołami by mnie nie zaciągnęli już.Chociaż nie powiem lubiłam to co robiłam.Rozgadałam się jak na przekupa na rynku,Pozdrawiam a Maczuś podaje łapkę.Bużka.Basia.
                • ktosia57 Re: Witajcie we wrześniu 09.09.08, 20:07
                  witam po raz pierwszy jestem nową forumianką tuż przed wolnościa ,ale jeszcze
                  nie mogę sie zdecydować iść na emeryturę tą wcześniejszą czy nie ,atmosfera
                  pogoni za stanowiskami,pracocholizm wsrod młodych jestem tym trochę zmęczona
                  pozdrawiam z nad morza
                  • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 09.09.08, 21:32
                    Witam wszystkich-dzisiaj była wspaniała pogoda i jutro też się
                    zapowiada prawdziwe lato.
                    Iryska- życzę Ci żeby synkowi się poprawiło i mogłabyś wrócić do
                    swojego domu.Będzie dobrze, ale z tego co piszesz to jeszcze to
                    trochę potrwa, skoro tyle czasu spędzasz w tym szpitalu.
                    A ktosia57 - radzę iść na emeryturę, bo potem może ich wcale nie być-
                    w naszym kraju to teraz nic nie jest pewne.Radzę pomyśl nad tym.
                    • dede43 Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 07:23
                      Witajcie stare i nowe forumowiczki. Na dziś już nie mam żadnych
                      obowiązków, bo córcia wróciła z zamorskich wojaży odpada nawet
                      współopieka przy wnukach. Życzę słonecznego dnia.
                      • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 08:49
                        dzień dobry - byłam na ekologicznych zakupach w niewielkim gospodarstwie.Pani
                        hoduje kurki na trawie, krowy dwie na prawdziwej łące,kilka kaczek, piękne
                        pomidory i od wczoraj ma jeszcze winogrona obrastające stodołę.
                        Nasze wnuki kiedyś zapytały czy pani Hania ma swój sklep czynny całą dobę -bo
                        oni chodzili po mleko 3 x dziennie.Potem zapytały dlaczego to mleko od pani jest
                        inne niż ze sklepu .aga
                        • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 09:49
                          Witam, ja też mam swoją p. Hanię. Biorę od niej mleko kozie. Osoby, które je próbowały zawsze bardzo dziwiły się, że nie ma zapachu "swoistego". Robię z mleka pyszny ser a od niedawna, nie wylewam serwatki, tylko ją piję,ponieważ przeczytałam w necie, że wszystko co cenne jest w serwatce a nie w twarogu.
                          Moja koza pasie się na ogromnej polanie i ma do wyboru najsmakowitsze ziółka.

--
                          byle do wiosny...
                          • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 10:57
                            Gdybym miała taką p.Hanię to też bym piła mleczko.
                            Ciekawa jestem,czy jest ktoś,kto nie pił koziego mleka,bo ja piłam,
                            ale to było dawno. Serki kozie ze sklepu są drogie i nie wiem
                            jak smakują.
                            Tak jak wczoraj piękna słoneczna pogoda.
                            Za parę godzin mąż jedzie po córkę do szpitala.Misia chyba przeczuwa,bo cała w
                            skowronkach,podskakuje,goni koty jak się
                            zbliżą do siatki.

--
                            Cycero (106-43 p.n.e.)
                            • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 12:58
                              Aga, z serwatką piekę najprostsze, pod słońcem ciasto ze śliwkami. Chleba z mąki orkiszowej nigdy nie piekłam. Piekę taki z ziarnami, daję siemię, słonecznik, dynię i płatki owsiane. Baaaardzo długo jest świeży. Muszę raz spróbować z mąką orkiszową. Podobno jest droga. Ciekawa jestem , czy któraś z naszych forumek, poza nami też sama piecze chleb.

-
                              byle do wiosny...
                              • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 13:57
                                Ja nie piekę,ale chleba jako takiego dużo u nas nie idzie.
                                Przydałby się taki co może i 3 dni poleżeć.
                                Macie taką maszynkę do pieczenia chlebka ?

--
                                Cycero (106-43 p.n.e.)
                                • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 14:32
                                  na stoiskach ze zdrową żywnością spotyka się chleb w torebce/od 4,80-
                                  6,90.nowosądecki, góralski. orkiszowy. Tam na 1/2 kg dodaje się tylko drożdże i
                                  wodę. Taki chleb w lodówce na nas dwoje wystarcza na 10 di i ciągle jest dobry
                                  do jedzenia.Orkiszowa mąka kosztuje 8 zł za kg.
                                  Zapach pieczonego chleba w normalnym piekarniku - BEZCENNY.aga/
                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 14:45
                                    Aga,to znaczy ,że pieczesz w zwykłej foremce.
                                    Niedaleko jest sklepik ze zdrową żywnoscią,ciekawe,czy mają taką mąkę.
                                    Muszę zajrzeć.
                                    --
                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                    • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 10.09.08, 17:58
                                      Witaj ktosia57.Jeżeli chcesz porady, to odwlekaj odejście na emeryturę jak
                                      najdłużej.Nie sądzę żeby coś się zmieniło w przepisach emerytalnych do końca
                                      roku,ale bądź czujna,bo możesz stracić przywilej.
                                      Dziewczyny,chleba nigdy nie piekłam.Kupuję taki pełnoziarnisty,ale ostatnio
                                      stwierdziłam,ze coś mi nie pasi i chyba przejdę na razowy ze słonecznikiem.Chleb
                                      jem przez trzy dni,bo mąż tylko bułki.Życzę miłego popołudnia.Wyjeżdżam na kilka
                                      dni,odezwę się w przyszłym tygodniu.
                        • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 11.09.08, 08:48
                          Ja mam 4.I do tego 3 koty.We wcześniejszych watkach sa nawet ich zdjęcia i
                          wszyscy juz znają mój zwierzyniec.Namawiam cie równiez do przejscia na emeryturę
                          -jest świety spokój!
                          Pisałyscie o chlebie-w niedziele na poznanskim rynku mają być targi chleba i
                          jakies imprezy.Moze uda mi sie choć na troszke tam wpasć i zrobic pare
                          fotek-jak pogoda dopisze.
                          • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 11.09.08, 10:10
                            Dzień dobry Wszystkim.To chyba już koniec pięknej pogody.
                            Ktosia57,ja miałam swego czasu 3 koty i 2 psy.Z całego zwierzyńca zostały 2 koty
                            i jeszcze mam królika.Nie wyobrażam sobie domu
                            bez zwierząt.
                            Mój wnuczek zachorował na psa,ma 11 lat, męczy nas nieustannie.
                            Żadne argumenty do niego nie trafiają.Mnie chce w to wkręcić,że
                            niby piesek mógłby być u mnie,jak oni są w szkole,a to w sumie oznacza cały
                            dzień i cały kłopot spadłby na mnie.
                            Bronię się jak mogę i szkoda mi dzieciaka.
                            Ja jak tylko mogłam,przeszłam na wczesniejszą emeryturę,ale jeszcze
                            pracowałam 2 lata.Teraz już od 2 lat ma wspaniałe wakacje,chociaż
                            na brak zajęcia i tak nie mogę narzekać.
                            --
                            Cycero (106-43 p.n.e.)
                            • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 11.09.08, 10:52
                              dzień dobry- w Pyrlandii pochmurno .Jestem jednak radosna niczym szczypiorek na
                              wiosnę.
                              Ktosia, mam w tej chwili owczarka szkockiego -lessi.Ale mamy 0.24 ha ogrodu i
                              podwórka. Jak Arunia widzi ,że ubieram strój do jazdy na rowerze dostaje kota.
                              Jeśli nie zgadzam się na wspólny wyjazd idzie do pana i mnie obszczekuje.Kot
                              tego nie robi ,ale jak wraca z łajdactwa to go pół osady słyszy.
                              Pies to miłość za pieniądze i ogromna odpowiedzialność . aga
                              • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 11.09.08, 13:33
                                Witam wszystkich- na południu Polski jest teraz pochmurno, ale nadal
                                bardzo ciepło.Bardzo lubię jesień, to moja ulubiona pora roku.Jeżeli
                                chodzi o psy, to jak przeszłam na emeryturę, wnuki zapragnęły
                                pieska.Ja się sprzeciwiałam, bo wiem że to jest obowiązek który też
                                spada na mnie. I tak jest. Młodzi do pracy, dzieci do szkoły a
                                piesek oczywiście do mnie.Na szczęście blisko mieszkamy a i te
                                zmiany też się tak często nie pokrywają.Jest to duży obowiązek ale
                                teraz nie wyobrażamy sobie wszyscy, gdyby zabrakło naszej suni.To
                                jest ogromne przywiązanie.
                                • ktosia57 Re: Witajcie we wrześniu 11.09.08, 22:20
                                  miałam psa kiedy byłam piękna i młoda,teraz już tylko piękna ha,ha był to
                                  kundelek ,był z nami 16 lat,stratę jego bardzo przeżyłam.Był nianią moich
                                  dzieci.zgadzał się na wszelkie pieszczoty z ich strony ,a cichaczem wyjadał im
                                  kiełbaskę z rączek.Był bardzo kochany ,dlatego trudno mi teraz się zdecydować
                                  zbyt szybko przywiązuję się do psiakow.Na wybrzeżu ciepło grzyby rosną.Pozdrawiam
                                        • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 12.09.08, 13:17
                                          Nienajlepiej się dzisiaj czuję,ale ,że jako jestem baran umyłam
                                          okno w sypialni,choć wcale nie było brudne i poprzynosiłam kwiaty (kolonchoe)z
                                          balkonu i poustawiałam na oknie i resztę kwiatów gdzie
                                          się dało.Mówią,że będą przymrozki w ten weekend,to nie chcę być zaskoczona.
                                          Na dworze tak jak u wszystkich,czyli beznadziejnie.
                                          --
                                          Cycero (106-43 p.n.e.)
                                          • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 12.09.08, 15:42
                                            dobrze mnie mąż podejrzewał. Byłam w lesie - tam dało się odczuć ,że pełnia
                                            tuż, tuż. Nawet kozaki już usychają . Trzeba będzie poczekać na zmianę Księżyca.
                                            Znajomy myśliwy mówił ,że w czasie pełni to on na polowania nie chodzi - bo to
                                            czas na regenerację lasu.aga
                                            • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 12.09.08, 16:31

Witam wszystkich- u mnie świeci słoneczko, jest trochę chłodniej niż
                                              wczoraj.Dzisiaj robiłam pierożki ruskie.mniam mniam- a teraz właśnie
                                              pomyślałam dlaczego one są "ruskie".Bardzo mi "muli" dzisiaj
                                              komputer i pisze od czasu do czasu, że jest mało miejsca na
                                              dysku.Trzeba coś wywalić ale co? jak wszystko ważne.Pomyślę.///
                                              • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 13.09.08, 09:15
                                                Oj chłodno dzisiaj....Kumpelko,te pierogi w Legnicy nazywały sie
                                                legnickie(wiadomo czemu,to była mała Moskwa)a w Jeleniej Górze sudeckie.Tak
                                                naprawde takie one ruskie jak ja Szecherezada,bardziej białoruskie.
                                                • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 13.09.08, 11:49
                                                  Witam bardzo ciepło,bo na dworze ziąb.
                                                  Mam nadzieję,że jeszcze będzie trochę cieplej.
                                                  U mnie jest tylko 9 st. i wiaterek.
                                                  Założyłam sweterek i dalej mi zimno,jestem zmarżluch.
                                                  Wypiłam gorącej kawy i też tylko na chwilę się rozgrzałam.

--
                                                  Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • dorka556 Re: Witajcie we wrześniu 14.09.08, 08:15
                                                    Witam w niedzielny b.zimny ranek. Naubierałam na siebie mnóstwo ciepłych rzeczy, ręce mi jednak grabieją a chciałoby się trochę postukać w klawiaturę. Jak myślicie , w takich rowerowych rękawiczkach dałoby się? Gdzieś je mam. A może obetnę palce w takich zwykłych? I tak chyba zrobię. A Wy jak sobie radzicie, w te ostatnie letnie dni?
                                                    --
                                                    byle do wiosny...
                                                  • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 14.09.08, 10:29
                                                    zadbałam o ciepełko wcześniej - mam lipówkę na rozgrzanie i smocza krew do
                                                    spróbowania się od biedy nadaje.Nastawiłam pierwsze suszone węgierki na koniak
                                                    proboszcza i z tego wynika,że: jeśli się szybko nie ociepli mogę popaść w
                                                    nałogi aga
                                                  • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 14.09.08, 16:04
                                                    A na południu jest szaro,buro,zimno i smętnie.Siedzę w domu i
                                                    nigdzie się dzisiaj nie ruszam.Troszkę poklikam,poziewam, poczytam i
                                                    tyle. Nie lubię niedzieli, wolę zwykły dzień.Nawet ludzi dzisiaj nie
                                                    widać -okropnie mulasto !Pozdrawiam wszystkie dziewczęta bo chłopców
                                                    nie ma ( ciekawe dlaczego ).///
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 14.09.08, 18:06
                                                    Witajcie wieczorową porą.Dopiero teraz mogłam wejść na komputer.
                                                    Wynalazłam sobie moją bluzę czerwoną z polaru,bardzo cieplutką i założyłam
                                                    cieplejsze portki.Dzisiaj i tak było lepiej niż wczoraj,bo nie ma wiatru i 12
                                                    st.,to już coś.
                                                    Obejrzałam jeszcze raz " mam talent "
                                                    a przedtem Kubicę,znów stanął na podium.
                                                    Wieczorem zobaczę tańce i będzie po niedzieli.
                                                    --
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 14.09.08, 18:31
                                                    Ktosia- następnego dnia do szklanki trzeba nalać 40 kropli miętowych / jak nie
                                                    masz własnych to kupione w aptece/ do tego do pełna wody i wypić duszkiem .
                                                    syndrom dnia wczorajszego mija.
                                                    Wypróbowałam na gościach po weselu córki. ==
                                                    ==Dziewczyny jak to robicie,że macie dużo wolnego czasu aga
                                                  • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 15.09.08, 08:51
                                                    dzień dobry wszystkim, którym się udało wstać.PR Trójka od rana nadaje audycję
                                                    nie lubię poniedziałków.A to właśnie dziś świta nadzieja ,że to będzie dobry
                                                    dzień, dobry tydzień,że ludzie będą radośni,że ,że,że....i niech tak będzie -
                                                    wszystkim tego życzę aga
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 15.09.08, 09:34
                                                    Witajcie.Chyba p.Kret mówił dzisiaj,że będzie chłodno do pażdziernika.
                                                    Na dwoje babka wróżyła.
                                                    Mam nadzieję,że pażdziernik będzie łaskawszy.
                                                    Teraz nawet słoneczko leciutko się przebija przez chmury,na dworze 7st.

--
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • dede43 Re: Witajcie we wrześniu 15.09.08, 16:37
                                                    Przed chwila siadłam do kompa, ale jako pierwsze obejrzałam zdjęcia
                                                    córci z sobotnio-niedzielnych zawodów, a głównie z wycieczki z
                                                    maluchami po Karkonoszach.
                                                    A teraz dzieńdoberek wszystkim. Miłego dnia.
                                                  • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 15.09.08, 20:33
                                                    Jestem już w domu.Byłam w Bieszczadach,ale zimno przegoniło nas.Nie
                                                    jestem zadowolona z wyjazdu,a droga powrotna była okropna.Przez
                                                    Kraków,a własciwie od Wieliczki przedzieraliśmy się 3h.Życzę miłego
                                                    wieczoru i ciepełka,bo przeczytałam,że wszędzie zimno.
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 16.09.08, 10:03
                                                    Z każdym dniem robi się zimniej w mieszkaniu.Mogliby już
                                                    zacząć grzać.Niby pażdziernik ma być ładny,ale na dwoje babka wróżyła.
                                                    Nie pada,ale i tak pochmurno bez słoneczka.
                                                    Zaraz wstawię na rosół,to chociaż w kuchni będzie cieplej.
                                                    --
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 16.09.08, 10:11
                                                    Siedzę przy kawusi.W domu trochę chłodno.Zastanawiam się, co gotowac
                                                    na obiad.Córka powiedziała,że Madziunia chyba nie je obiadów w
                                                    przedszkolu,bo po powrocie woła,że jest głodna.Muszę ugotowac coś,
                                                    co by jej smakowało.Nad Soliną już pustawo,liście na drzewach
                                                    jeszcze się nie przebarwiły,deszcz i zimno sprawiły,że wyjazd się
                                                    nie udał.Hej,Bieszczady,hej Bieszczady.Na Bieszczady nie ma
                                                    rady.Chciałoby się pokowboic,a tu trzeba krowy doic.....wink))Miłego
                                                    dnia.
                                                  • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 17.09.08, 07:56
                                                    A tu 11 st.Siostra mieszka w starej kamienicy ,kaloryferkow nie ma a nie chcę
                                                    jej nabijać rachunkow za prąd.Zresztą nie mam pojęcia gdzie i jak sie ten piec
                                                    włącza.Dzis bardzo wazny zabieg,prosic Boga tylko aby przetrzymał.Już nie mogę
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 17.09.08, 10:14
                                                    Już nie muszę zazdrościć dede,od wczoraj u mnie też grzeją,
                                                    inne życie.
                                                    Chyba nie ma się już co łudzić o cieplejszych dniach.
                                                    Ktoś w TV dzisiaj wspominał,że w pażdzierniku na tydzień przyjdzie babie lato.

Przyszła jesień bezszelestnie,
                                                    Zaskoczyła liście we śnie,
                                                    Kolorami malowała,
                                                    Barwą życie ozdabiała.

Letnie dni już przegoniła,
                                                    Babie lato zaprosiła,
                                                    Wrzosów dywan rozłożyła,
                                                    I kolorem świat pokryła. (znalezione w internecie_

--
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 18.09.08, 08:55
                                                    Ktosia57,czy gofry nie zaszkodzą Ci na "boczki"?wink)).Ja też lubię
                                                    gofry,ale ostatnio muszę się pilnowac,bo trochę przybrałam.Mam
                                                    gofrownicę, podajcie sprawdzony przepis na gofry.Nie chcę takiego z
                                                    internetu, bo ostatnio zrobiłam polewkę piwną, której nikt nie
                                                    chciał jeśc.Za oknem pochmurno i wilgotno.Przeczytała wiersz Agi i
                                                    stwierdziłam,że nie jest już tak, jak dawniej.Nawet świerszcz nie ma
                                                    gdzie się schowac,bo wszędzie kaloryfery, ale za to my mamy
                                                    internet.Miłego dnia.
                                                  • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 18.09.08, 10:05
                                                    Dede,czy Ty zawsze musisz mieć lepiej smile
                                                    U mnie nie ma mowy o słoneczku,na szczęscie chociaż nie pada i nie ma
                                                    wiatru,więc i bez słoneczka znośnie.
                                                    Od dzisiaj do niedzieli wnuki będą u mnie,bo córka wyjeżdża służbowo do
                                                    Szwecji,a raczej popłynie.
                                                    Trzeba coś upiec,bo wczoraj wnuczek pytał się,czy zostało jeszcze ciasto śliwkowe.

--
                                                    Cycero (106-43 p.n.e.)
                                                  • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 18.09.08, 11:23
                                                    Witam dziewczęta!U mnie mokro, ciemno i buro./-Ale słyszałam, że
                                                    jeszcze będzie pięknie, dlatego czekam cierpliwie.Dzisiaj mam dyżur
                                                    rodzinny, więc piesek u mnie.Poprzytulałam się do psiny- kochana
                                                    sunia.Patrzę za okno i wszędzie mglisto, niech to szlag.
      • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 18.09.08, 13:47
        Wyzdrowiał mój siedmioletni "Orzeł'- wczoraj na wszelki wypadek
        podałam mu porost islandzki ,gotowany na mleku i dziś poszedł już do
        szkoły.Ale zaraz następny telefon najmłodszy"Orzełek" ma temperaturę
        a rodzice muszą wyjść z pięciolatkiem. Naturalnie babcia
        powiedziała tak.
        Mam nadzieję ,że wieczorem dotrę do domu.Pozdrowienia aga
        • iryska2604 Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 08:24
          Za oknem 13.Jade dzis do domu,kazę sobie napalic w piecu i wygrzeję sie
          wreszcie.Tak naprawdę to nie wiem na ile jadę ,zabieg jako zagrazajacy zyciu
          znow odwołali,polezy jeszcze -póki co uruchamiamy wszelkie kontakty.Muszę
          odsapnac psychicznie bo pewnie sprzatania bedzie w domu....tak ze fizycznie to
          raczej nie ma co liczyc na luz.
          • dede43 Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 09:49
            Witajcie jesiennie. U nas nadal nie pada, a od wczesnego ranka jakby
            się nawet przejaśniło. Tyle, że zimno, a okazało się, że tweedowa
            marynarka nie była wiosna w pralni. Zaraz polece do takiej co pierze
            w godzine, bo odbieram dziś wnuki z przedszkola i pójdziemy na
            spacerek. W tej marynarce nie zmarznę.
          • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 09:50
            Witajcie kochani.Za oknem buro i ponuro,bo siąpi deszczyk jesienny.
            W domu cieplutko i przyjemnie.
            Irenka,tyle różnych operacji się teraz robi,nawet tętniaka aorty
            piersiowej.Jeszcze nie tak dawno tylko za granicą był ratunek.Bądż
            dobrej myśli.

--
            Cycero (106-43 p.n.e.)
            • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 10:39
              Wróciłam do domu -Odpukać w nie malowane "Orły" sprawne- chociaż żartowałam
              sobie z siedmiolatka,że musi być chory bo chce iść do szkoły.Ale ma to chyba w
              genach po mamie / polonistka/
              W domu już jesienna bieganinka . Za oknem słońce chce świecić -trzymam kciuki ,
              niech mu się uda. aga
              • 52ania Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 11:10
                U mnie ponuro.W domu chłodno.Czsami zazdroszczę tym, co mieszkają w
                blokach,że jesienią mają ciepło i przytulnie.Mogę napalic w
                kominku,ale bedę miała ciepło tylko w salonie i sypialni.Niby to
                ciepło rozchodzi się po całym domu,bo salon jest bez drzwi,a z holu
                jest wejście na piętro,ale różnica temperatur jest duża.Najcieplej u
                góry,ale życie skupia sie na dole.Pozostaje jedynie podgrzac
                gazem.Wiecie,że w ubiegłym roku tez było zimno we wrzesniu.Życzę
                ciepła i spokoju.
          • aga-kosa Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 13:30
            To jest rodzaj mchu, który u nas jest pod ochroną ,ale w aptekach zielarskich i
            nie tylko, można kupić /od1,50- 2,50zł/ porost sprowadzany z tundry. Botaniczna
            nazwa TARCZOWNICA ISLANDZKA -ludowa nazwa płucnica.Na opakowaniu jest napisane
            żeby gotować to w wodzie i osłania ścianki żołądka / przyznaję ,że wtedy jest
            gorzkie/.
            Wiem od zielarza i sprawdziłam to wielokrotnie ,że jest doskonałe przy :
            przeziębieniu, grypie, anginie, bronchicie, oskrzelach.
            Rozmawiałam a naszą lekarz rodzinną / mądra kobieta bo kończyła kursy
            zielarskie/ i też jest tego zdania,że skutkuje. Jej nie wolno pacjentowi
            przepisać TAKICH ziół.To samo powiedział płucny lekarz, który brał ode mnie przepis.

Jedna czubatą łyżkę wieczorem / kiedy chory już w piżamie /wsypać do
            emaliowanego garnka , zalać jedną szklanką mleka , przykryć , zagotować,
            przecedzić, wypić bardzo mocno ciepłe łyżką w łóżku.
            Smakuje wtedy gdy człowiekowi coś dolega. Po wyzdrowieniu jest nieciekawe w smaku.
            Jak mi coś dolega robię sobie podwójną porcję .
            Żeby dzieci chętniej piły dodaję do tego kakao rozpuszczalna lub miód.
            Swatowa pije to to na astmę , twierdzi,że jej lżej. Chwała Bogu nie mam astmy -
            nie wiem nic z doświadczenia. aga
              • jaga_22 Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 13:51
                O poroście islandzkim
                www.dlapacjenta.pl/sklep/product_info.php?cPath=&products_id=764
                www.nokaut.pl/oferta/porost-islandzki-50g.html
                Witaj Anerim,dobrze,że zdecydowałaś się wrócić.
                --
                Cycero (106-43 p.n.e.)
                • kumpelka15 Re: Witajcie we wrześniu 19.09.08, 15:36
                  Witam wszystkie miłe forumowiczki!- U mnie tak jak
                  wczoraj:ciemno,szaro,buro i smętnie.Ale podobno już za tydzień ma
                  być nawet 30 st.ciepła.Ciekawe czy się sprawdzi, bo trzeba się
                  jeszcze trochę nacieszyć pogodą, zanim przyjdą zimne dni.Pozdrawiam!