Dodaj do ulubionych

przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 pytanie

09.10.10, 12:16
Przechodzenie z piersi na butle nie przebiega latwo, ale dalam sobie/nam czas do pn na calkowite odejscie od piersi. Obecnie karmie malego jeszcze co 12-14 godz. Ale nie o tym...

Przetestowalam butelki. Czuje sie juz specjalistka w tej dziedzinie. Nie mialam czasu i ochoty szukac coraz to nowych rozwiazan, wiec kupilam je niemal w ilosci hurtowej;-)
gdyby ktos byl zainteresowany moge opisac w jednym zdaniu kazda z butelek.
narazie kroluje u nas TT te w ksztalcie cyca i miodowe Aventu.

I tutaj male pytanko: wiem, ze oba materialy z ktorych produkowane sa butelki Aventu nie zawieraja BPA
 Poylethersulphone – commonly called PES. A BPA-free plastic with a honey color.
 Polypropylene – commonly called PP. A BPA-free plastic with a slightly milky hue.
ja mam w domu butelki z PP i PES i zdecydowanie bardziej podobaja mi sie te z PES - tzn. bardziej przypominaja uwielbiane przeze mnie szklo (ktorego niestety nie uzywam bo za ciezkie a dziecie machalo lapkami i glowa wiec sie balam).
Te z PP przypominaja mi taka "tania chinszczyzne" ale to moje subiektywne odczucia.

Mozecie podzielic sie Waszymi wrazeniami co do rodzaju plastiku z ktorych zrobione sa ogolnie butelki (tzn. nie chodzi mi konkretnie o Avent)? Czy mozna powiedziec, ze ktores sa lepsze/gorsze, zdrowsze ....?
Obserwuj wątek
    • agaciha Re: przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 py 09.10.10, 12:30
      Dla mnie ta cala afera z BPA to po prostu wielka reklama. Tak podobno badaja wszystko dla dzieci a tu nagle okazuje sie w XXI wieku, ze cos jest takie niezdrowe i zaczyna sie akcja wymieniania. Gdyby bisfenol byl az taki szkodliwy to powinno w ogole nie byc w sprzedazy butelek,ktore go zawieraja a jeszcze przez kilka miesiacy mozna bylo je spokojnie kupic w kazdym sklepie. Te bez BPA byly po prostu drozsze i tyle.
      Ja tez karmie synka butelkami Tommee Tippee bo Aventu doprowadzaly mnie do szalu tym, ze przeciekaly. Co do wygladu- hmmm synowi w sumie obojetne:) Nie myje nigdy butelek w zmywarce bo szybko sie niszcza i wygladaja na zuzyte.
      Powodzenia! :)
      --
      https://www.suwaczki.com/tickers/atdc6iyee23qcgt4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc20mmxeoh6tuf.png
      • yadrall Re: przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 py 09.10.10, 12:49
        Wiesz co? Dla mnie wykladnikiem dobrej butelki jest to,ze moje dziecie z niej pije :) Wyglad jest mi serdecznie obojetny. Maly dostal od poczatku Avent i tak zostalo-one nie przeciekaja jezeli sie dobrze dokreci smoczek. Zadnych innych butli nie probowalam,bo bylo mi szkoda kasy skoro maly pil bez problemow.
        --
        https://lb1f.lilypie.com/QfiWp1.png
        • cherrie Re: przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 py 09.10.10, 13:47
          ale ja nie o wygladzie...
          Kupilam kilka bo na zakupach jestem raz w tyg. a musialam szybko przestawic synka na butelke. Naczytalam sie tez, ze dzieci niektorych butelek/smoczkow nie toleruja zbyt dobrze, a ze nie mialam mozliwosci jazdy codziennie po inna, kupilam poprostu kilka.
          Synek dobrze toleruje wiekszosc, ale niestety jako niedoswiadczona w karmieniu butelka kupilam tez o malej pojemnosci, wiec sa praktycznie za male. bede musiala w krotce kupic te wieksze a ze mam jedna z PP, a druga z PES to sie najzwyczajniej zastanawiam, ktore TWORZYWO sie lepiej sprawdza tzn. pod katem mycia w zmywarce/wysokiej temperatury/zadrapan itp.
          • yadrall Re: przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 py 09.10.10, 15:07
            Ja butli nie myje w zmywarce,wiec nie wiem. Avent ten zloty (cholerka nie wiem jak to nazwac) to po dluzszym uzyciu wyglada tak samo jak zwykla butla-moze troche bardziej szary-szczerze mowiac teraz musze sie dobrze przyjrzec,zeby ustalic ktore butle sa zwykle,a ktore te lepsze. Wszystkie sa szare i porysowane :) Choc tylko melko w nich podaje...
            Te mniejsze butle sa ok do podawania wody/soczku/herbatki,bo pamietaj,ze dziecko na mm powinno dostawac dodatkowo picie-wode/sok/herbatke,bo inaczej moga (nie musza) byc klopoty z zatwardzeniem.
            --
            https://lb1f.lilypie.com/QfiWp1.png
          • benignusia Re: przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 py 09.10.10, 23:18
            dla pierwszej dwójki miałam avent,i byłam zadowolona...ale przy trzecim dziecku przeszłam na TT,i są super,kształt piersi,więc najmniej protestów było przy tej butli....chciałam żeby były BPH free,i wybrałam te....kolorowe,dla chłopca z łódeczkami niebieskie:) ale to właśnie te większe.miałam miodową i przeźroczystą,ale nie robi mi to różnicy,do tego dla mnie ważny jest smoczek,dlatego TT
            --
            trzy najpiękniejsze dni mojego życia-26.04.06 07.12.07 i 24.07.09 szczęsliwa mama córki i dwóch synów;)
          • benignusia Re: przetestowalam butelki do karm.;-) i mam 1 py 09.10.10, 23:23

apropos mycia w zmywarce,niewiem czy tylko u mnie ale po myciu w zmywarce ,nalaniu wody do butli i jak np woda stała jakiś czas-pół godziny -przygotowana w tej butli to czułam....finish,no poprostu czułam te cytryne:) więc przestałam myć w zmywarce,im mniej detergentów tym lepiej...do tego na początku kiedy mąż wrzucił z garnkiem z sosu pomidorowego TT zrobiła się szaro czerwona,poprostu podatna na zafarbowanie,i wyglądała conajmniej brzydko.więc myśle ze u nas butle w zmywarce sie niszczyły,i źle smakowały(mnie-mały nie protestował...)może gdybym myła bez tabletki na programie dziecięcym...ale 3 butelki tak myć.....

--
            trzy najpiękniejsze dni mojego życia-26.04.06 07.12.07 i 24.07.09 szczęsliwa mama córki i dwóch synów;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka