Dodaj do ulubionych

gypsi poradź - infekcja ucha

21.05.11, 15:09
Moja 4,5 latka 3 miesiące temu miała infekcje ucha niestety nie obeszło się bez antybiotyku ale i większych szkód na zdrowiu nie było,niestety tym razem ma obustronną infekcję uszu,mała dostała antybiotyk ale lekarz kazał się wstrzymać do 5 dni (u nas wypadnie w niedzielę) i jeśli nie przejdzie to wtedy antybiotyk podać,najgorsze jest to że mała często nie słyszy co się do niej mówi nawet z bliska,przekręca nie mal że wszystko,trzeba do niej mówić głośno lub powtarzać po 5 razy aby zrozumiała o co chodzi,martwi mnie to niesamowicie, jak wyleczy się z tego cholerstwa to słuch jej wróci do normy czy już tak jej pozostanie?
mam zamiar po wszystkim zabrać ją na badanie słuchu i upewnić się czy aby na pewno jest wszytko ok ale do tej pory to chyba zwariuję,niby nic strasznego mogłoby ci się wydawać ale ja się strasznie martwię.
Bardzo proszę o poradę
Obserwuj wątek
    • gypsi Re: gypsi poradź - infekcja ucha 21.05.11, 15:30
      Obustronne "prawdziwe" (i wymagajace antybiotyku) zapalenie ucha srodkowego zdarza sie niezwykle rzadko, zwykle jest 1-stronne.
      To co opisujesz to moze byc zapalenie trabek sluchowych rozprzestrzeniajace sie z gardla, ktore moze podrazniac rowniez uszy i powodowac zbieranie sie w nich plynu (slaby drenaz przez obrzekniete i zapadniete trabki), a absorpcja plynu (i uposledzenie sluchu) po takiej infekcji moze trwac i kilka miesiecy.
      W razie watpliwosci trzeba zrobic badanie sluchu, ale przede wszystkim worcic do GP na kontrole (czy dacie antybiotyk, czy nie), zeby jeszcze zajrzal do ucha i zobaczyl jak sytuacja wyglada.
      • szczur.w.sosie Re: gypsi poradź - infekcja ucha 21.05.11, 15:53
        Też tak miałam. Nas GP skierował do laryngologa a ten zlecił 2 razy badanie słuchu.
        Jestem bardzo zadowolona, bo mi dzieciak ponownie "ogłuchł" na wakacjach w Pl i poszłam tam do prywatnie lekarza, a ten mówi, że "trzeba migdały wyciąć i to kosztuje 4 tysiące"...
        Badanie słuchu zrobiliśmy po powrocie do uk. A i nic wycinać nie kazano nam tutaj.

Infekcje ucha ma czasem, niestety. Czasem dostaje antybiotyk, czasem nie. Ale tak się zastanawiam, jak można temu zapobiec? Bo że dziecko się przeziębi, ma katar, kaszle, to OK, ale żeby jakoś nie rzucało się na ucho...
      • bebe52 Re: gypsi poradź - infekcja ucha 21.05.11, 16:37
        znaczy się tak najpierw zaczęło sie od zwykłego przeziębienia katar,trochę kaszlu,gorączka.
        potem gorączka rosła,katar słabł,kaszel też ucichł ale mała zaczęła się skarżyć na prawe ucho,po 3 dniach przeszło też na lewe i gorączka wzrosła do 40,5 stopnia więc poszliśmy do lekarza a ten dał antybiotyk ale jak napisałam na początku to mamy czekać do niedzieli jeśli nic się nie poprawi to dopiero wtedy podać małej antybiotyk.
        Gardło mała ma czyste
        Najbardziej martwi mnie ten słuch czy mała już będzie taka przygłucha czy jej to przejdzie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka