Dodaj do ulubionych

Usuwanie pieprzyka-pytanie

12.08.11, 12:54
zamknięty
Jakis czas temu zapytalam moja GP o usuniecie pieprzyka (jest dosc duzy), a ona podala mi numer, na ktory mialam zglosic chec usuniecia go. No i tak zrobilam. Przyszla mi data operacji (minor surgery) na 19.
I wszystko byloby dobrze, gdyby nie to, ze nie wiem czy zabieg jest platny czy nie? Bedzie przeprowadzony przez NHS, ale czy usuwanie ze wzgledow czysto estetycznych (szczerze mowiac GP nie sprawdzila jaki jest typ tego pieprzyka-domyslam sie, ze to nie jest takie proste) bedzie bezplatne?
No i nie wiem czy tego 19. od razu bedzie operacja czy najpierw jakies badania?
    • moniamech Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 12.08.11, 13:37
      zamknięty
      mowisz najprawdopodobniej o wlukniaczku.. w pl robia to za free z NFZ, tu raczej tez. trudno to nazwac operacja, to jest maly zabierg - znieczulenie miejscowe, wyciecie, sszycie :) wiec nie widze problemu gdyby mieli to zrobic to odrazu
          • yoggi87 Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 15.08.11, 18:17
            zamknięty
            Ja mialam na szyi. Nie wadzil mi, ale mi sie nie podobal, maly, ale odstajacy. powiedzialam to mojemu GP, umowil mnie na usuniecie i tyle. Zabieg darmowy. Znieczulenie, ciecie, szycie. Niewiem czy 15 minut wszystko trwalo. Po wycieciu od razu wysylaja to na badanie, przy wyjeciu szwow powiedzial, ze wynik w porzadku.
            • omotoyosi Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 15.08.11, 22:22
              zamknięty
              mam pytanie do tych co usunely pieprzyki : ile czasu wam sie goilo? ??

ja mialam kiedys na twarzy usuwane metoda zamrazania (??? nie byly wycinane skalpelem tylko wypalane mroznym powietrzem...nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ale mi odrosly :/ i teraz pojawily sie nowe i ja tez je chce usunac...
              • kingaolsz Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 16.08.11, 10:48
                zamknięty
                Bolalo mocno do zdjecia szwow, pozniej goilo sie pare tygodni, blizna dosc dlugo widoczna - ja mialam usuwane z mostka miedzy piersiami, wiec ciezko bylo nie naciagac skory przy codziennym ruchu i mysle, ze to tez nie pomagalo.
                Mam do usuniecia jeszcze pare, ale nie moge sie zebrac.
                • jacinda Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 16.08.11, 11:11
                  zamknięty
                  Ten moj duzy bolal strasznie. Ponoc byl bardzo gleboki i trzeba oczywiscie wszystko wyciac, aby nie odrastal. Mialam 7 szwow. Drugi byl troche mniejszy (wypukly), nic nie bolal, ale i tak mialam 3 szwy.
                  Szwy mialam przez 7 dni. Pierwsze 3 dni bolalo strasznie, nie moglam sie smiac (przez pierwsze dwa dni nie moglam mowic). Potem goilo sie jakies 6 miesiecy. Najpierw byly strupy, gdy te odpadly, to lekkie zaczerwienienie. Musialam smarowac taka mascia kremowa (strasznie droga, nie pamietam nazwy), ale oplacalo sie, bo w ogole nie mam blizn. Minelo jakies 6 lat i nadal nic nie widac.
                  Teraz chce usunac z piersi i dekoltu i chyba wroce do mojego chirurga plastyka.
          • 1mzeta Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 16.08.11, 10:28
            zamknięty
            Ja usuwałam- mojej GP wówczas powiedziałam, że dwóch dermatologów w PL poradziło usunąć. Zabieg miałam w mojej przychodni przeprowadzony przez innego GP, który ma kwalifikacje do takich zabiegów, a całość poszła na histo. Po 4 dniach zdjęcie szwów było.
      • moccabristol Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 16.08.11, 20:30
        zamknięty
        carmelaxxx napisała:

> hmm to ja sie zapytam was... czy kazdy pieprzyk sie usuwa? bo ja mam ich sporo
        > , takich malutkich i plaskich a dwa spore i wypukle.

Nie ,nie każde znamię barwnikowe się usuwa:).
        Praktycznie u każdego człowieka można stwierdzić kilkanaście zmian tego typu. Najbezpieczniejsze są znamiona wyniosłe szypułkowate ( tak typowy pieprzyk ) i owłosione, najgroźniejsze - wrodzone i dysplastyczne. Liczba znamion barwnikowych u ludzi rasy białej zazwyczaj jest duża, u każdego człowieka można wykryć kilkanaście zmian tego typu. Często pojawiają się w wieku wczesnodziecięcym, ale najwięcej znamion barwnikowych przybywa w wieku 20-30 lat. Ryzyko rozwoju nowotworu jest niewielkie, zwłaszcza w znamionach wyniosłych, większe natomiast istnieje w przypadku znamion wrodzonych i dysplastycznych .
        Wskazania do usunięcia:

powiększenie się rozmiarów znamienia oraz jego pogrubienie
        nierównomierne przebarwienie powierzchni znamienia z rozmaitymi odcieniami brązu i ogniskowymi odbarwieniami
        odczyn zapalny w obrębie znamienia
        nadżerki, krwawienie, świąd
        umiejscowienie w miejscu draznienia
        i... względy estetyczne czyli nie podoba mi się i już:)
        Najlepiej usuwać u dermatologa-onkologa, bo oni właściwie juz "na oko" jeszcze przed wysłaniem materiału do badania histopatologicznego wiedzą z czym mają do czynienia. Wycina sie z dosyć dużym marginesem.

• naprawaprotez Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 19.04.13, 01:16
          zamknięty
          Odnosnie Tematu : Usuwanie Pieprzykow Londyn , w Londynie.
          Mozecie Panstwo wykonac bezbolesny zabieg Usuwania Pieprzykow w Londynie w Klinice Medycyny Estetycznej.
          www.DifferentClinic.co.uk,
          lub www.UsuwanieZylakow.co.uk

Different Clinic and Hospital
          112 Boundary Road , London NW8 0RH, T.02076256879. Grzegorz
    • kalasotka Re: Usuwanie pieprzyka-pytanie 19.08.11, 21:50
      zamknięty
      Chcialam tylko napisac, dla zainteresowanych tematem:)
      Bylam na usunieciu. Cale usuwanie trwalo 10min. Akurat ten moj pieprzyk byl z tych odstajacych, wiec mozna go bylo odciac u podstawy, a powstale miejsce wypalic i pozostaje tylko blizna (jeszcze jej nie widzialam). Inne usuwa sie wycinajac i wtedy zakladane sa szwy. Tego sie najbardziej balam, ale jak widac nie jest to jedyna opcja.
      Dzieki znieczuleniu miejscowemu nic nie czulam w trakcie, ani po.
      Tak, ze polecam:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka