Dodaj do ulubionych

pomysly na wykorzystanie prozonych truskawek

19.01.12, 12:24
Dziewczyny, prosze podpowiedzcie mi Wasze sprawdzone przepisy na ciasta lub inne rzeczy, w ktorych mozna wykorzystac mrozone truskawki i ciasto jest super a nie rozmakniete itp.
Sprawdzalam oczywiscie moj ulubiony blog Dorotus, ale to co znalazlam z truskawkami to moim zdaniem chyba byloby lepsze ze swiezymi truskawkami. Truskawki rozmrozone jak wiadomo sa rozmakniete po jak z kompotu :-).
Nie zalezy mi jednak na przepisach na rzecyz typu lody, mussy i tego typu, bo znajac zycie potem sama bede musiala to zjesc :-) moj syn z tata nie przepadaja za takimi deserami. Jednak ciasto, ciastka, mufinki, rolady itp. to jak najbardziej, tylko czy z mrozonych da sie to zrobic?

Szczerze mowiac to nie wiem po co jak glupia co roku latem mroze tyle tych truskawek :-), wiecej juz nie bede :-). Mam cala szuflade w zamrazarce i potem nie wiem co z tym zrobic... Chyba mi zostalo z Polski z domu rodzinnego, gdzie rodzice mieli dzialke i bardzo duzo truskawek latem, potem ramrazanie. Tylko ze moja mama potem te zamrozone glownie do kompotow wykorzystywala. Teraz koptoty juz "nie w modzie" :-), wiec podpowiedzcie dobre kobiety prosze co robicie z mrozonych truskawek?

Z gory wielkie dzieki! Pozdrowienia
Aga
Obserwuj wątek
      • aga1_o Re: pomysly na wykorzystanie prozonych truskawek 19.01.12, 14:21
        Dziekie wielkie dziewczyny! jednak jak to dobrze madrego zapytac ;-) nie wpadalam na to, crumble z truskawek nigdy nie robilam, robilam z jablek, agrestu, rabarbaru ale truskawki mi do glowy nie wpadly.
        Pierogi... super pomysl, jak chlopaki nie beda chcieli to sama zjem :-) i bede znowu gruba, bo uwielbiam pierogi ;-).
        Na tarty popatrze u Dorotus, dzieki wielkie!
        A powiedzcie czy do pierogow i do tarty to wkladacie jeszcze zamrozone pierogi czy najpierw rozmrazacie?

Wiecej pomyslow oczywiscie mile widziane :-), dzieki wielkie!
        Aga
              • t.edyta Re: pomysly na wykorzystanie prozonych truskawek 20.01.12, 16:41
                Mrozone truskawki so potrzebne a wreczkonieczne do tortu truskawkowego!!!!!

Przez kilkanascie lat jest on przebojem u mnie i kazdy kto go raz sprobuje pragnie byc moim przyjacielem;)

Biszkopt przekrawamy na 3 czesci i przekladamy masa.

Masa:
                - paczka mroz. trusk (poczekac az troszeczke zmieknaale tylko troszeczke}
                - smietana kremowka 300 ml (ubic na sztywno}
                - 2galaretki trusk. rozpuscic w POLOWIE wody,czyli jesli 500ml to uzyc 250ml poczekac az sie schlodza(nie musza byc bardzo zimne bo w polaczeniu z mrozonymi trusk. wszystko szybko ostygnie)

Truskawki rozmiazdzyc na mase dodac ubita smietane i ostygniete galaretki i szybko przekladac biszkopt ,gdyz masa szybko zastyga.
                    • robak.rawback Re: pomysly na wykorzystanie prozonych truskawek 20.01.12, 19:11
                      dwa pytania do tego - probowalam kiedys polaczyc mleko z galaretka truskawkowa to mi sie scielo - smietana ci sie nie scina?
                      drugie - jak przelozysz blaty biszkopta ta masa to ona przywiera potem do ich czy sie odkleja i sa warstwy biszkopta i warstwa galarety - chodzi mi o to czy saie to wszystko razem trzyma?
                      a biszkopt to taki - ?
                      www.mysupermarket.co.uk/sainsburys-price-comparison/Home_Baking/Sainsburys_Large_Golden_Bake_Flan_Case_220g.html

t.edyta napisała:

> Mrozone truskawki so potrzebne a wreczkonieczne do tortu truskawkowego!!!!!
                      >
                      > Przez kilkanascie lat jest on przebojem u mnie i kazdy kto go raz sprobuje prag
                      > nie byc moim przyjacielem;)
                      >
                      >
                      > Biszkopt przekrawamy na 3 czesci i przekladamy masa.
                      >
                      > Masa:
                      > - paczka mroz. trusk (poczekac az troszeczke zmieknaale tylko troszeczke}
                      > - smietana kremowka 300 ml (ubic na sztywno}
                      > - 2galaretki trusk. rozpuscic w POLOWIE wody,czyli jesli 500ml to uzyc 250ml p
                      > oczekac az sie schlodza(nie musza byc bardzo zimne bo w polaczeniu z mrozonymi
                      > trusk. wszystko szybko ostygnie)
                      >
                      >
                      > Truskawki rozmiazdzyc na mase dodac ubita smietane i ostygniete galaretki i szy
                      > bko przekladac biszkopt ,gdyz masa szybko zastyga.
                      >
                      • t.edyta Re: pomysly na wykorzystanie prozonych truskawek 20.01.12, 19:34
                        Nigdy nie probowalam mleka zwyklego ,ale skondensowanie i nigdy mi sie nie zcielo.

Najpierw sie miesza delikatnie zmiksowane, lekko rozmrozone truskawki (wazne aby nie byly calkowicie rozmrozone) z UBITA NA SZTYWNO smietana i na koniec delikatnie sie wlewa ostudzona galaretke.
                        Ja przed nakladaniem masy zwilzam kazda pojedyncza strone biszkopta sokiem z cytryny z cukrem,ale czasami zwilzam galaretka.
                        Mase naklada sie natychmiast bo szybko zastyga.

Sorr nie mam czasy wejsc w link bo ide do pracy,ale biszkopt taki jak do torta .
                        Ja robie staroswieckim sposobem i ubijam zoltka z cukrem na parze.
                        • aga1_o Re: pomysly na wykorzystanie prozonych truskawek 23.01.12, 11:40
                          Dziekie dziewczyny!!!! super pomysly, na pewno wyprobuje torcik (tez robilam kiedys z truskawkami ale bez galaretki, wiec ten na pewno wyprobuje), pirogi, tarte i mufinki. Balam sie ze w mufinkach one za bardzo rozmiekna i mufinki nie wyjda, bo zawsze mufinki robilam ze swiezymi np. jagodami, malinami, ale jak mowicie ze mrozone tez sie nadaja to wyprobuje ktoregos dnia.
                          Zupa owocowa.... smak dziecinstwa :-) w lato kiedys obowiazkowo byla :-), jak moj synus sie da namowic to mu zrobie, on za zupami to nei przepada ale na owocowa moze sie jednak da namowic.

Dziekie wielkie jeszcze raz!
                          pozdr. Aga
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka