Dodaj do ulubionych

Kto byl we Francji i doradzi?

03.07.12, 22:27
Mam 4 dni na urlop, pomyslalam o Francji, w glowie tylko zarys :) jak to mowil Ferdek Kiepski, mam pomysla :) i w sumie tyle :P Chcialabym zobaczyc wieze Eiffla, porobic sobie zdjecia i jechac dalej :) czyli nocowac w Paryzu nie chce, potem pojechalabym na plaze , jak logistycznie to zrobic? tzn jaka plaze wybrac? ze sluchu slyszalam tylko lazurowe wybrzeze , ale jak daleko to jest i czy warto to nie wiem , jaka fajna piaszczysta plaza we Francji (wezme w okolicy hotel na 2-3 noce i tam spedze reszte urlopu) polecacie? moze slyszeliscie jakies opienie od znajomych albo bylyscie osobiscie? No ciekawa jestem bardzo , gdybym sama jechala to na zywiol , ale bedzie dziecko,wiec musze jakos logistycznie rozegrac :) bede wdzieczna za wszelkie rady
Obserwuj wątek
    • aniaheasley Re: Kto byl we Francji i doradzi? 03.07.12, 22:35
      Ja jezdze do Francji co roku od wielu lat :)

Jezeli chcesz na te plaze dojechac w jeden dzien to proponuje np. okolice Nantes, okolice Bay of Biscay, tylko to jest wybrzeze atlantyckie, czyli morze jest lodowate. Ale tubylcy i tak w nim plywaja codziennie. Bylam tam w tym roku w czerwcu, i turysci nie wchodzili ale lokalni jak najbardziej.

Jezeli samochodem na lazurowe, to rozloz to sobie na dwa dni, z noclegiem na przyklad w okolicach La Rochelle, albo Orleans (supre miasteczko do szybkiego zwiedzenia np. 1-2 godziny rano przed dalsza podroza).
      Jezeli bys sie zdecydowala dojechac jednak nad Srodziemne, to polecam okolice Languedoc-Roussillion raczej niz samo Cote d'Azur, czyli okolice Bezier, i Carcassonne (tam gdzie ktorys z sredniowiecznych dowodcow powiedzial kiedys, bijcie jak leci, Bog rozpozna swoich), piekne, dluuuuuugie piaszczyste plaze tam sa i urocze wioski.
      A jezeli na lazurowe to polecam np. Frejus, tak mniej wiecej w polowie drogi miedzy Cannes a St. Tropez, czyli mozna zrobic jednodniowy wypad w jedno i drugie miejsce.
      Ale to raczej jakbys miala co najmniej 7-10 dni w sumie, bo jak nie to sie strasznie umeczycie.
      Aha, autostrady we Francji sa absolutnie super, ale nie polecam podrozy, zwlaszcza na poludnie kraju w weekendy, bo korki (le bouchon) sa tez zupelnie nie z tej ziemi.

Udanego urlopu :)
    • murasaki33 Re: Kto byl we Francji i doradzi? 03.07.12, 22:54
      Wybierajac sie na szybkie obskoczenie Paryzewa, warto poswiecic na to dzien i jakims nocnym pociagiem skoczyc potem na poludnie albo odwrotnie, poludnie najpierw - wiem, ze jest dobre polaczenie z Londka Zdroju do Marsylii - tez fajne miasto i w drodze powrotnej zaczepic o Paryz.
      • ciocia_ala Re: Kto byl we Francji i doradzi? 04.07.12, 08:33
        Podobniez ten pociag do Marsylii z Paryza pokonuje trase w 3 godziny?!? Prawda to? Z Ladka do Paryza jestes w 2 godziny i ja bym wybrala jakis hotel jednak w Paryzu niedaleko stacji kolejowej. A potem na poludnie.

Jazda na poludnie samochodem (na Lazurowe) w tak krotkim czasie odpada. Zajmie Ci caly dzien. I pamietac trzeba o platnych autosradach. My jezdzimy do znajomych kolo Lyonu i to dla mnie jest juz daleko. Nad morze nie dotarlismy w takich podruzach, bo tam gdzie zostajemy tez jest pieknie.

A w wersii dla leniwych - w Calais tez jest plaza :) Wylazisz z promu i idziesz na plaze. A potem autem (chyba 3 godziny albo cos) do Paryza.

• kingaolsz Re: Kto byl we Francji i doradzi? 04.07.12, 09:02
      My tez co roku do Francji jezdzimy, okolice Beziers tez nam pasuja, tym razem bedziemy blizej Perpignan. Wybrzeze Languedoc-Roussillon jest przyjemniejsze wg. mnie od Lazurowego (Côte d'Azur), no, ale tego lazuru juz nie ma ;) bo kolor morza w Nicei robi niesamowite wrazenie :).

Co do wypadu na 2-3 dni to bym sie nie porwala, bo podroz (zwlaszcza z dzieckiem) to sa 2 dni. My nocujemy pod Paryzem z reguly. Raz przejechalismy cala trase na raz, ale powiedzielismy, ze nigdy wiecej. Paryz zwiedzamy w drodze powrotnej, tzn. wyruszamy rano z wybrzeza, poznym wieczorem jestesmy w hotelu i z rana ruszamy na zwiedzanie i wieczorem mamy pociag pod kanalem ( wole ta opcje, bo oszczedza duuuzo czasu, a bilety kupuje za punktyw Tesco). No, ale to jest takie zwiedzanie na chybcika, bo to tylko kilka godzin. Nocujemy w hotelach/motelach Formule1 ( www.hotelformule1.com/gb/formule1-deals/index.shtml ) bardzo podstawowe, ale tanie i parkingi maja.

Aha, autostrady we Fr sa plante, wiec na wybrzeze to koszt 100-120 euro w jedna strone.

Szczerze mowiac to na Twoim miejscu wybralabym 3-4 dni w Paryzu po prostu, jesli chcesz sie zatrzymac w centrum to moge polecic hoteliki Tim Hotel ( www.timhotel.com/fr/accueil.htm ) - ale z parkingiem moze byc problem. Jesli nie przeszkadzalyby Ci dojazdy to polecam z dzieckiem wypad na kamping pod Paryzem
      tu
      www.vacansoleil.co.uk/camping/info/france-paris/pommeuse/campsite-chene-gris-le/VGB/5/2015000/
        • kingaolsz Re: Kto byl we Francji i doradzi? 04.07.12, 17:45
          niestety jestem pewna, bo jezdzimy regularnie i placimy :( sa odcinki za np. 33 euro, pozniej za 27 euro i zeby przejechac przez cala Francje nad samo morze, niezla sumka sie robi :( mozna mniejszymi drogami bezplatnie, ale wtedy to i dlugosc podrozy sie zwieksza.
          • clonek13 Re: Kto byl we Francji i doradzi? 04.07.12, 18:55
            kingaolsz napisała:

> niestety jestem pewna, bo jezdzimy regularnie i placimy :( sa odcinki za np. 33
            > euro, pozniej za 27 euro i zeby przejechac przez cala Francje nad samo morze,
            > niezla sumka sie robi :( mozna mniejszymi drogami bezplatnie, ale wtedy to i dl
            > ugosc podrozy sie zwieksza.

no i w tym momencie sie chyba wycofam z tego pomyslu , bo to mi zawyzy koszty wyjazdu, gdybym jechala na dluzej to luz,ale na 4 dni jechac i tak wydac na sama autostrade to mi zal :(
            w UK pogoda paskudna, myslalam jeszcze o Kornwalii ale pogoda wg prognoz bez rewelacji , moze dolozyc i leciec na plaze :) hmmmm
            • aniaheasley Re: Kto byl we Francji i doradzi? 05.07.12, 07:32
              4 dni samochodem to akurat na podroz, 2 dni tam, 2 dni z powrotem :)
              Autostrady - potwierdzam, ponad 100 euro na pewno.
              Jezeli chodzi o pogode natomiast, to musialoby to byc poludnie Francji, bo na wybrzezu atlantyckim mozesz trafic na pogode dokladnie taka jak w Anglii...

My bylismy na campingu, z bezposrednim dojsciem do plazy w okolicy Saint Hilaire de Riez (region Vendee) na poczatku czerwca w tym roku, i akurat mielismy szczescie, bo padalo tylko jeden dzien, ale po naszym wyjezdzie znajomi zostali i padalo im caly drugi tydzien.
              A zdecydowalismy sie tam, a nie na samo poludnie jak zwykle, bo mielismy tylko tydzien czasu, i tam mozna dojechac w jeden dzien bez bolu, bylismy na miejscu ok. 17.30 francuskiego czasu, wyjazd z Londynu 5.00 rano, prom o 7.05 z Dover, o ile dobrze pamietam.
              No i blizej, czyli mniej sie na autostrady wydaje :)
              Jezeli ktos kocha caly klimat francuskich wiosek, plus w miare dzikie, w miare puste dlugie piaszczyste plaze bez konca, to w Vendee wszystko znajdzie co lubi, z wyjatkiem zapewnionej dobrej pogody niestety.
    • derka1 Re: Kto byl we Francji i doradzi? 04.07.12, 16:18
      Ja niczego nie polecam albo raczej polecam wszystko - bo kocham Francje miloscia szczera i zazdrosc mnie zzera jak czytam, ze ktos sie wybiera. Do tej pory mam zal do losu, ze malzonek nie z tamtej strony kanalu ;-). Milego pobytu.
    • miss_scary Re: Kto byl we Francji i doradzi? 05.07.12, 23:37
      Francja w 4 dni w tym Paryz i plaza jest jak najbardziej realny podrozujac szybka koleja tgv ale tak skakac w 4 dni sie niezbyt oplaca, jest wiele ofert na wyjazd eurostarem Londyn - Paryz w tym hotel wliczony i ja bym radzila taki wyjazd, w Paryzu 4 dni to tak w sam raz, miejsce urokliwe, pstryknac zdjecie slynnej wiezy i jechac dalej troche szkoda, bo miasto zasluguje na wieksza uwage ale jak wolisz plaze to moze Kornwalia, Devon, Dorset?
      • clonek13 Re: Kto byl we Francji i doradzi? 03.09.12, 12:00
        update:
        Zaliczylismy Paryz :)
        Cala trasa spoko, ale tuz przed wjazdem do Paryza i samo centrum to jakas masakra, korki, brak lin podzialowych na pasach, i kazdy jedzie jak chce :) sam wyjazd z centrum kosztuje duzo nerwow a potem jest OK. Parking mielismy oplacony i auto stalo caly pobyt w podziemnym parkingu niedaleko hotelu. Hotel mielismy zaraz przy Luwr wiec wszystkie punkty wycieczki ktore byly w tej okolicy odbylismy pieszo,reszta metrem . Na trasie do Paryza jest autostrada platna , jest jednak droga inna, za ktora placic nie trzeba, ciut dluzej sie jedzie ,ale ruchu nie ma i jedzie sie bez korkow, przestojow. Pozdrawiam serdecznie!
    • kawa80 Re: Kto byl we Francji i doradzi? 26.12.12, 21:37
      Mam pytanie, przypuśćmy że mam szalony pomysł, wyskoczyć na ... 1 dzień do Paryża. Przelot samolotem. Zwiedzanie piechotą i lokalnymi środkami transportu. Ile jestem w stanie zwiedzić w ciągu powiedzmy 14 godzin, za jaką kwotę, ile mogą mnie kosztować 2-3 posiłki? Takie krótkie poszwendanie się ulicami Paryża itp.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka