Dodaj do ulubionych

LTD - company - rozliczenie roczne.

19.11.13, 16:15
Czy jest ktos w temacie roliczen LTD i moglby mi udzielic kilku informacji. Ksiegowa wlasnie zaspiewala mi za rozliczenie mojej firmy 600£, wkurzylam sie chce sprobowac rozliczyc ja sama online.
Firma jest mala, jednosobowa bez pracownikow, prowadzona w domu. Czy moge zaksiegowac w koszty dzialanosci czesc rentu, i mediow ( prad, gaz, woda) i w jakiej wysokosci? Czy oprocz rozliczenia rocznego trzeba zrobic cos jeszcze?

Naprawde bede wdzieczna za pomoc.
Obserwuj wątek
    • xiv Re: LTD - company - rozliczenie roczne. 19.11.13, 22:38

Co do Home Office - między 2 a 4 funty za tydzień, choć jeśli na przykład sprzedajesz rzeczy na eBayu i cały skład masz w domu, to możesz policzyć więcej.

www.trafalgaraccounting.co.uk/knowledge_base/article/company_expense_guidelines/
      www.contractorcalculator.co.uk/contracting_home_office_expenses_limited_company.aspx
      www.accountingweb.co.uk/anyanswers/question/one-person-limited-company-claiming-expenses-use-home-office
      Nie jestem księgowym, ale byłem w podobnej sytuacji jak twoja. Rozliczenie online nie jest aż takie proste, ale jeśli to nie jest pierwszy rok twojej działalności i masz już jakieś rozliczenie na którym możesz się oprzeć, to jest łatwiej.
      • liley11 Re: LTD - company - rozliczenie roczne. 19.11.13, 22:47
        To wlasnie za ta wiedze (zdobyta w ciagu kilku lat studiow i wiele lat praktyki)ksiegowa sobie liczy i wcale ten koszt nie jest taki duzy. Mozesz sama probowac odkrywac Ameryke, ale to tak jak z montowaniem zlewu i doplywu wody z ksiazka w reku;) ja wolalabym zaplacic, aby ktos to zrobil porzadnie i szybko niz spedzic mnostwo czasu na rozszyfrowywanie i sprzatanie czy remontowanie po powodzi;)
        • xiv Re: LTD - company - rozliczenie roczne. 20.11.13, 00:28
          Akurat mnie księgowy (po studiach podobno, na pewno chartered) tak fajnie zrobił, że następnych dwóch to odkręcało. A księgowy liczył sobie 500 (+VAT) za roczny bilans, a potem 700 (+VAT) za zeznanie podatkowe. To było dziesięć lat temu i od tego momentu nie ufam żadnemu księgowemu. Muszę wiedzieć skąd każda liczba pochodzi, a od tego momentu rozliczenie się to już nie jest większym problemem.

Ale masz rację z tym dopływem. Są ludzie, którzy wolą zapłacić i nie mają pojęcia za co zapłacili, a są tacy którzy wolą zrozumieć o co w tym chodzi.
            • xiv Re: LTD - company - rozliczenie roczne. 20.11.13, 15:00
              > Do lekarzy tez nie chodzisz? Bo nie sadze, ze zawsze mialas trafna diagnoze i
              > leczenie.

Do lekarzy chodzę. Ale ponieważ mam dwóch w rodzinie, to zawsze można zweryfikować wiedzę mojego GP. (Który nota bene jest bardzo fajny i wspólnie robiliśmy research, aby się dowiedzieć co dolega mojemu synowi)

> Nam glowne rozliczenie robi ksiegowa ((Chartered) bo tak bezpieczniej, zmniejsza
              > szanse na kotrole.
              Nie zmniejsza. Kontrole są losowe. Chyba, że chodzi o to, że masz większe szanse na popełnienia jakiegoś błędu. Tu się zgadzam. Ale na całe szczęście HMRC jest bardzo pomocne i nie ma problemu z korekcją. Wiem coś o tym, bo się machnąłem na samym początku z VATem. I oddali mi pieniądze, na ich własny wniosek :)
    • whitediamond Re: LTD - company - rozliczenie roczne. 20.11.13, 06:53
      ja akurat uzywam firmy ksiegowej, z tym ze mam z nimi kontrakt roczny I oplaca mi sie
      natomist jezeli chodzi o expenses to nie, nie mozna odliczyc sobie rentu czy mediow, nawet jak pracujesz w domu (tez sie nad tym zastanawialam kilka lat lemu), jak masz jakis email to moge ci przeslac wyjasnienie od mojego ksiegowego co mozesz odliczyc.
      • kalpa Re: LTD - company - rozliczenie roczne. 20.11.13, 09:18
        Jeśli masz nadal w planach prowadzić własny biznesik, to może rozważ zrobienie odpowiedniego kursu. Koszt nie jest wielki, a korzyści spore, bo wiesz o co w tym chodzi i nie płacisz już komuś.
        ja jestem na kursie księgowości, dopiero zaczynam i powolutku rozjaśnia mi się w głowie.
        Bez podstawowej wiedzy bym sobie rozliczenia nie zrobiła, ale już te paręnaście godzin kursu bardzo mi pomogło.
        Pomysl o takim rozwiązaniu na przyszłość :)
        pozdrawiam ciepło :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka