Dodaj do ulubionych

Na jakich materacach spicie?

28.05.15, 22:47
Ok, wiem juz jakie lozko, ale po przeczytaniu "wszystkiego" o materacach, ciezko mi sie zdecydowac.
Teorie sa takie:
– nie kupowac piankowego, bo sie odksztalca/rozciaga itp. itd., generalnie wyrzucony pieniadz,
- powinien byc sprezynowy-kieszonkowy,
- powinno sie wyprobowac materac osoboscie

Ok, moje preferencje: twardy, twardy i nie skaczacy, jak na sprezynach, no i moze jeszcze tani!
Wyprobowalam dzis w Ikea ( bo mam pod domem:-) chyba wszystkie materace i powiem tak: odpowiadaly mi tylko te piankowe. Byly "plaskie" bez wyczuwalnych zgrubien i nie kolysaly sie tak, jak lozko wodne. Nie cierpie tego uczucia zapadania sie, jak w puchu.
Ja moglabym na deskach chyba spac.
No i teraz pytanie czy te materace poliurathenowe ( w pl nazywane lateksowymi;-), ikeowskie sa naprawde takie kiepskie? Ok, nie musi starczyc mi na 25 lat, ale tak z 5 dobrze by bylo;-)
Piszcie, jakie materace macie!
Moze macie ikea Morgedal albo Malfords?
A i jeszcze kusi mnie troche Hesseng- bo taki naturalany, malo chemii itd, no ale drogi jak na moj budzet i te...sprezyny;-)
Obserwuj wątek
    • plain-vanilla Re: Na jakich materacach spicie? 29.05.15, 10:23
      Nie wiem, czy Ikea w NI ma jakies specjalne materace na wystawce? :-)
      Ja poszlam dwa razy sprawdzac materace. Wszystkie piankowe (lateksowe) byly dla mnie nie do przyjecia. Zapadalam sie w nich jak w puchu. A tez bralam wlasnie pod uwage piankowy, ale byl nie do przyjecia ze wzgledu na to zapadanie.
      Materac wybralam firm, bo wszystkie medium kolysaly sie jak lozka wodne. Po dostarczeniu okazalo sie, ze materac jest o wiele twardszy niz ten w IKEI. W Googlach znalazlam odpowiedz. Bardzo duzo osob piszacych, ze materac przywieziony do domu okazal sie o wiele twardszy niz ten, ktory sprawdzali w sklepie. W sklepie te materace sa juz zmiekczone przez tysiace ludzi probujacych i podskakujacych na nich.
      Jesli kupisz w IKEI to masz 90 dni na zmiane zdania. Jesli zamowisz z dostawa do domu, to materac zabiora za darmo i przywioza nowy za te sama kwote albo mozesz doplacic roznice. Jesli kupisz w sklepie, to musisz sama odwiezc.
      Moj materac byl dla mnie tak twardy jak dechy, nawet zastanawialam sie nad wymiana, ale w koncu machnelam reka. Mamy materac HAMARVIK.
    • szczur.w.sosie Re: Na jakich materacach spicie? 29.05.15, 19:07
      Mamy z Ikei (Sultan czy jakoś tak) piankowy. Nie zapada się, nam wygodnie. Taki sam, tyle że single ma jedno dziecko. Służą już jakieś 9 lat.
      Reszta dzieci śpi na japońskich futonach - te są dla miłośników twardości i wygody przy wszelkich przeprowadzkach.
      Materace i futony są po prostu rzucone na ziemię.
        • robak.rawback Re: Na jakich materacach spicie? 29.05.15, 21:23
          tez mam sultana - ale to wybor nie moj tylko landlorda bo z tego co zdarzylam sprawdzic online, drogi nie byl, chyba ponizej 100 funtow.
          na poczatku byl ok - tez wole twardsze wiec mi odpowiadal bo sie nie zapadal ale teraz po paru latach juz zostal troche utluczony, wiec moim zdaniem sluzy moze na 2-3 lata, potem sie zaczyna robic miekkawy w roznych kluczowych miejscach.
    • carmelaxxx Re: Na jakich materacach spicie? 29.05.15, 22:35
      ja jakos 3 lata temu kupilam twardy materac sprezynowy z dodakowa warstwa memory, ekstra gruby bo ok 40 cm, wygodnie sie spi bo sie nie zapadamy a warstwa memory powoduje ze nic nas w grzbiety nie uciska. Probowalismy materace z ikei ale nawet te niby najtwarsze byly dla nas zwyczajnie za miekkie.
      • lucasa Re: Na jakich materacach spicie? 30.05.15, 00:32
        my tez mamy podobny jak Carmelaxxx, taki dla mojego kregoslupa z problemami najlepszy. (najpierw poczytalam recenzje, faktycznie sie sprawdzil). Nie wiem jak teraz ale przez pewien czas bylo pelno dosyc tanich ofert materacow kieszonkowych z warstwa memory na grouponie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka