Dodaj do ulubionych

A tymczasem nowa Premier:

13.07.16, 10:57
www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wielka-brytania-theresa-may-i-jej-pomysl-ws-imigracji-niepokoja,660248.html
Obserwuj wątek
    • mia.12 Re: A tymczasem nowa Premier: 13.07.16, 13:05
      Sam fakt,ze przyszlo jej cos takiego do glowy swiadzczy,ze ta kobieta jest calkowicie oderwana od rzeczywistosci.Swoja droga jakby to mialo wygladac?Podjechaliby np pod kazdy szpital w kraju i deportowali polowe pracujacych tam pielegniarek;)Jezeli ktos zarabia mniej(swoja droga ciekawe skad wziela jej sie akurat ta kwota) ale utrzymuje sie sam bez pomocy od panstwa to w czym problem?Mieszkajac w Londynie moze to malo ale ?35K w innych czesciach kraju spokojnie wystarczy.Wiem,ze to jej pomysl sprzed lat ale po ostatnich wydarzeniach w sumie nic mnie chyba juz nie zdziwi.Kto wie czy za chwile jej nie olsni i stwierdzi,ze 35K to tez z malo i moga zostac tylko ci,ktorzy zarabiaja 60K;)A najlepiej nich sami lekarze zostana a reszta won;)
      • steph13 Re: A tymczasem nowa Premier: 13.07.16, 17:31
        Co sie czepiacie. May najwyraźniej powiedziała ze będzie to przedmiotem negocjacjom EU - jesli oni uszanują status Brytyjczyków zamieszkałych na kontynencie to tutejsi europejczycy tez bedą zostawieni w spokoju. Proste i logiczne, it does take two to tango.
        • mama-123 Re: A tymczasem nowa Premier: 13.07.16, 19:02
          Steph,

Nikt tychze Brytyjczykow nie wyrzuca. Zatem jej argument jest bezpodstawny. Chwalic sie, ze kogos sie nie uderzy, jesli ten ktos nas nie uderzy, nie jest jakims wielkim osiagnieciem ani tez chwalebna rzecza.
                  • a74-7 Re: A tymczasem nowa Premier: 14.07.16, 11:14
                    Byc moze trzeba bedzie sie zdeklarowac dla wielu czy chca byc british czy wracac do domu. Skonczy sie wymachiwanie formulka" jestem obywatelem Europy "
                    Brytyjczycy sami wybiora kogo potrzebuja :-)
                    • ann.38 Re: A tymczasem nowa Premier: 14.07.16, 15:20
                      a74-7 napisał:

> Byc moze trzeba bedzie sie zdeklarowac dla wielu czy chca byc british czy wraca
                      > c do domu. Skonczy sie wymachiwanie formulka" jestem obywatelem Europy "
                      > Brytyjczycy sami wybiora kogo potrzebuja :-)

Mnie się nie wydaje żeby głównym problemem okazała się niechęć do przyjęcia obywatelstwa. Raczej niespełnianie warunków, niższe niż wymagane dochody itp. Wyobrażasz sobie rodziny, mieszkające tu od lat, dla samej zasady/honoru odmówią obywatelstwa i wbrew swoim planom/woli wyjadą z kraju? Chyba, że coś innego miałaś ma myśli.
                      • princesswhitewolf Re: A tymczasem nowa Premier: 14.07.16, 23:21
                        tez uwazam ze segregowanie ludzi na podstawie zarobkow jest ohydne. Zwlaszcza ze w srednia krajowa zarobkow to 26kpa a srednia londynska to wlasnie jakies 35kpa.
                        Raczej sie cieszyc powinna ze sa Polki ktore wykonuja upiornie ciezki zawod pielegniarki za psie pieniadze.
                    • ilonka45 Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 10:33
                      Jak chcesz I musisz to sie deklaruj, cokolwiek to znaczy, do domu wracam codziennie po pracy. W swoim typowo polskim wtracaniu sie w nie swoje sprawy, zapomnialas, albo nie potrafisz zrozumiec, ze naprawde istnieja ludzie, ktorzy sa "obywatelami Europy" nie tylko tacy jak ty, ktorzy czuja potrzebe udowodnienia kim sa. Pozdrawiam wszystkich "happy in your own skin"
      • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 13.07.16, 23:45
        Nie lubie jej bo jest mdla, zero charyzmy, zero inspiracji w tym co mowi, i brak tego czegos je ne se quoi.
        Ale daje jej szanse. Zaskoczyla na plus mianujac Borysa na jedno z najwyzszych stanowisk w rzadzie. Bye bye shifty George Osborne - kolejny plus. 'Brexit means Brexit. Plus numer trzy. Trzymam ja za slowo.
              • princesswhitewolf Re: A tymczasem nowa Premier: 14.07.16, 23:15
                no ja nie rozumiem ludzi ktorzy prowadza zawodowo np uslugi skierowane dla Polakow, a glosowali na Leave. WIdocznie nie chca miec klientow. Lepiej jak ich klienci wyjada i obroty biznesu spadna... Sorry ja nie panimaju strzalow we wlasna stope.
                • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 14.07.16, 23:23
                  Mieszkam tutaj od 28 lat. Polacy sa w UK na wielka skale od 12. Polacy i jezyk polski to w zadnym wypadku nie jest moje byc albo nie byc. Poza tym nie lubie tkwic w jednej branzy zbyt dlugo. O mnie sie naprawde nie martw.
                  • princesswhitewolf Re: A tymczasem nowa Premier: 14.07.16, 23:39
                    ja sie nie martwie. Ale po co sobie utrudniac zycie? Przeciez to twoi klienci. To im zadedykowalas szmat zycia i ich interesom i pomocy w zalatwianiu ich.

Wiesz zrozum mnie, ze nie mam nic przeciwko temu na kogo glosujesz tylko dla mnie to ...nielogiczne. Nielogiczne ze wzgl na zawodowe powolanie, w to co sie reprezentuje zawodowo pewne... integrity. Przeciez twoi klienci moga widziec, aaa Pani ANia co to nam pomagala tak naprawde nie chce bysmy tu byli... A i pytanie czy ty tez nie jestes Polka? Jestes. Ja tez. Paszport tego nie zmieni, ani fakt ze moje dziecko jest polangielskie.

a co to ma znaczenie czy jestes 28 lat czy 12? Tak samo mogli nabyc praw jak i ty.

ja przyjechalam tu w 1996. Czyni mnie to lepsza czy gorsza lol?
                    • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 00:15
                      Moj biznes to nie powolanie tylko...biznes. W ciagu 14 lat istnienia moja firma kilkakrotnie zmieniala profil. Jest 2 lata starsza od Polski w UE. Brexit to bedzie kolejne wyzwanie. 'Pomoglam' tysiacom Polakow przez te lata, ale to byl i jest biznes.
                      Kim jestem. Jestem Brytyjka, ktora kiedys w zamierzchlej mlodosci przyjechala z Polski. Tutaj jest moj srodek ciezkosci. Z Polska lacza mnie, tak jak Najme z sasiedniego watku, tylko wspomnienia z dziecinstwa i wczesnej mlodosci. Wzruszen patriotycznych dostarcza mi Wielka Brytania. Ostatni raz wczoraj w czasie przemowienia pozegnalnego Camerona.
                      Staz pobytu ma znaczenie, to jest jak w starym dobrym malzenstwie. Z uplywem lat wiezi sie poglebiaja, korzenie zapuszczaja sie coraz glebiej. To nie jest ani gorsze ani lepsze, nie te kategorie.
                      Ja Cie nie probuje przekonywac, zebys porzucia bagaz polskosci, ktory ciagniesz uparcie za soba. Ciagnij sobie jak Ci z tym wygodnie. Ale Ty tez nie probuj mnie przekonywac kim jestem a kim nie jestem, i co powinnam czuc do Polski czy do Anglii. Moja samoswiadomosc ma sie dobrze.
                      • princesswhitewolf Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 00:25
                        >Jestem Brytyjka, ktora kiedys w zamierzchlej mlodosci przyjechala z Polski.
                        Polska lacza mnie, tak jak Najme z sasiedniego watku, tylko wspomnienia z dziecinstwa i wczesnej mlodosci.
                        Taaaa... mowi to tlumacz z j. polskiego obslugujacy miesiecznie dziesiatki klientow polskich a takze forumka, uczestniczka forum polskiego. Inaczej bys tu nie bywala. Bycie Brytyjczykiem nie wyklucza bycia Anglikiem czy Walijczykiem czy Polakiem czy Iranczykiem. To nie nacja tylko przynaleznosc panstwowa. Tu nie chodzi o wzruszenia patriotyczne tylko gdzie sie wychowalas, i jakie tradycje obchodzisz. Nie ma znaczenia co czujesz patriotycznie do Camerona. Ja nie czuje nic ani do Camerona ani do jakichkolwiek polskich politykow jakich ledwo kojarze.

>Z uplywem lat wiezi sie poglebiaja, korzenie zapuszczaja sie coraz glebiej.
                        No, i dlatego nie wpadlabym na pomysl bycia tlumaczem z j. polskiego gdybym nie miala glebokich wiezi z Polska i jakos dla mnie nie mialoby to znaczenia. ( nie wpadlam... i nie strzelam sobie w stope proszac sie o to by klienci moi wyjechali)

>Ale Ty tez nie probuj mnie przekonywac kim jestem a kim nie jestem, i co powinnam czuc do Polski czy do Anglii.

Probowac moge, a ty oczywiscie masz pelne prawo kompletnie to zignorowac. Moim celem jest wykazanie tylko pewnego albo 1. braku logiki ( od wielu lat tlumacz ( linkedIn) i pomagacz w zalatwianiu interesow polskich a nagle chce by jej klienci wyjechali lol 2. albo bardzo bardzo zimno podchodzisz do zycia i do biznesu i faktycznie nie ma oddania do zawodu ani klientow, jest chlodna rachunkowosc i kalkulacja
                        • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 00:32
                          Bedac tlumaczem wykorzystuje kwalifikacje i umiejetnosci zawodowe, a nie wiezi z Polska.
                          Jestem aktywna na tym forum, na angielskojezycznych grupach facebookowych i na Mumsnet.
                          Wzruszen patriotycznych dostarcza mi ten kraj, nie Cameron jako osoba ;)
                          A zreszta, co ja Ci bede.
                          Whatever. Goodnight.
                          • princesswhitewolf Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 00:40
                            Aniu ale tu nie mowa o patriotyzmie. Dla mnie w ogole patriotyzm w 21 wieku to anachronizm. W zbyt wielu krajach mieszkalam by byc patriotka.
                            Po prostu dziwi mnie takie zimne podejscie do zawodu. Ja swojej pracy oddaje cala wiare i naprawde angazuje sie by pomoc pacjentom, inzynierom i calej firmie. Nie robie tego tylko dla pieniedzy ale i z wiary w co sie robi. Wiekszosc ludzi ma podobnie.

>Jestem Brytyjka, ktora kiedys w zamierzchlej mlodosci przyjechala z Polski.
                            Polska lacza mnie, tak jak Najme z sasiedniego watku, tylko wspomnienia z dziecinstwa i wczesnej mlodosci.

Bede szczera. Spotykam taka postawe tylko wsrod ludzi ktorzy:
                            1. albo sa zupelnie odcieci od Polski i Polakow na emigracji ( takich poznalam paru w Kalifornii podczas studiow) Ot uciekali zydzi i wyjechali do USA w latach 50tych. Nie mieli od dziecinstwa kontaktu z krajem. Z radoscia mnie spotykali i costam dukali po polsku podkreslajac ze sa z Polski, Polish American choc tej polskosci tam byla garstka. Nie pozowali wcale, wrecz pozowali na Polakow dosc nieudolnie.

2. Jesli pracuja z Polakami i bywaja na Polskich forach to bardzo czesto pochodza z polskich wsi i malych miasteczek to jakies kompleksy przez to przemawiaja.Chociaz spotkalam w polskim sklepie kiedys i warszawiaka udajacego ze stracil akcent polski lol. Przeszlam na angielski by mu bylo wygodniej, a potem ten angielski musialam poprawiac. Biedaczysko... Normalnie niezakompleksieni ludzie majacy stycznosc zawodowa z Polakami czy posylajacy dzieci do Polskiej szkoly uwazaja sie w UK nawet po 40 latach i za Polish British a nie za British tylko. Jesli sie spedzi 20 lat conajmniej w Polsce, a pozniej dzien dzien otacza takimi ludzmi to zyje sie w tej kulturze w duzym stopniu i jest sie Polakiem. Bywa i inaczej. Bylam cale lata otoczona tylko nie- Polakami. Tu poza mama i 2 kolezankami tez nie mam do czynienia z Polakami poza forum, bo rodzine i prace mam anglojezyczna... ale w zyciu nie przyszloby mi do glowy by gadac ze jestem tylko British bo jestem i bylam tez Polish. 23 lat zycia sie nie wymazuje tak latwo:))To nie kraj ktorego mam powod aby sie wstydzic.

• princesswhitewolf Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 00:46
                              Aniu, wybacz jesli mowie czasem dosadnie. Masz pelne prawo zignorowac co mowie i masz prawo do swojej opinii.
                              Jestem czlowiekiem prostolinijnym i widze pewna "schizofrenicznosc" voting Leave gdy sie pol zycia spedza sluzac rodakom z kraju dziecinstwa jako tlumacz i nimi otaczajac sie w pracy.
                              Znam kolezanke ktora z powodu kompleksowi + traum w PL odcieli sie od Polski. Ona mowi ze jest British. Do glowy nie przyszloby im aby pracowac w zawodzie obslugujacym Polakow. Nie po to wyjechali by Polakami sie zajmowac. Aha, nie bywa na polskich forach bo jest dosc konsekwentna w swojej postawie. Mowi do mnie po angielsku
                              • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 07:58
                                Nie rozumiem tej dyskusji nt. 'kompleksow' calego tego pojecia, ktore tak jest uwielbiane przez Polakow. Nie rozumiem, nie pojmuje, co to ma oznaczac. Kompleks czego i dlaczego mialabym go miec??? Nie ogarniam. Kompleks Edypa, God complex? Wiem, ze Polacy sobie wyrzucaja 'kompleksy' czesto, bawi mnie to i pozostaje zagadka, co autor chcial przez to powiedziec.
                                Traumy zwiazane z Polska, owszem, ale dopiero teraz, kiedy co kilka lat jezdze tam z koniecznosci, niestety juz tylko na pogrzeby.
                                Przed zostaniem tlumaczem pracowalam przez 10 lat w IT w testing and QA, a wczesniej jako Catering Manager w szpitalu polozniczym. Czy to tez mnie jakos okresla??
                                Powtarzam, pracuje *w tej chwili* uzywajac jezyka polskiego jako narzedzia zarobku. Kwalifikacje tlumaczeniowe robilam tutaj, bo moj polski magister anglistyki nie byl wystarczajacy. Glosowalam Leave bo nie lubie tego co UE reprezentuje soba w swojej obecnej postaci. Nie podoba mi sie jak UE wplywa na ksztaltowanie mojego kraju (UK), nie ma to nic wspolnego z wykonywana praca, nie jestem az tak wyrachowana, zeby glosowac Remain wbrew przekonaniom, tylko dlatego zeby nie stracic klientow.
                                Nie probuj mi niczego 'tlumaczyc' bo naprawde nie ma potrzeby.
                              • ilonka45 Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 10:20
                                Dzieki serdeczne princess za Twoje wpisy, myslalam, ze moje spotrzezenia sa bardzo udosobnione. Za kazdym razem jestem oskarzana o "siedzenie na plocie" pouczana jak to ja czegostam nie rozumiem. Mam bardzo podobne doswiadczenia do Twoich :) Pozdrawiam
                            • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 08:51
                              No widzisz, a dla mnie patriotyzm to nie anachronizm.
                              W Polsce uridzilam sie i mieszkalam caly czas az do wyjazdu w Lodzi. Nie wiem czy to wystarczajaco male miasteczko zeby Ci przypasowalo do teorii ;)
                              Wiem tylko, ze jest to miejsce malo porywajce swoim pieknem, a w miare modernizacji brzydnie w oczach. Jest coraz bardziej przeorane ulicsmi szybkiego ruchu, siecia pozakrecanych dwupoziomowych betonowych 'rozwiazan komunikacyjnych', koszmarnie sie tam robi. Na kilka kamienic w centrum polozono duza warstwe podkladu, wysmarowano szminka i podobno jest pieknie. Jak dla mnie jest sterylnie i bezplciowo. Ale zeby od razu jakas traume z tego powodu miala? Nie sadze ;)
                            • lucasa Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 11:30
                              Dziewczyny wyluzujcie troche. Juz sie nie mozna odezwac na forum aby nie dostac gratis wnikliwa analize wlasnej osoby.

Princess jak tak zgrabnie stworzylas sobie 2 kategorie, to utworz trzecia - specjalnie dla Ani i bedziesz miala to z glowy i mogla zaczac komentowac wydarzenia zamiast uprawiac amatorska psychoanalize.
    • free_range_rat Re: A tymczasem nowa Premier: 15.07.16, 10:09
      Boris Johnson został Foreign Secretary!!

Nie wiem śmiać się czy płakać

Rozumiem fascynację Brytyjczyków chłopcami z Eton, ale na miłość boską! Z perspektywy kontynentu to tak jakby Polska Ministrem Spraw Zagranicznych uczyniła Korwin-Mikkego lub Leppera. Waszczykowski przy Johnsonie to ostoja taktu i dyplomacji.
    • mama-123 Re: A tymczasem nowa Premier: 18.07.16, 22:52
      Jesli ktoras z Was chcialabywsprzec projekt, ktory ma na celu
      1. pociagniecie do odpowiedzialnosci karnej tych, ktorzy glosili nieprawdziwe hasla podczas kampanii przed referendum,
      2. doprowadzic do prawnego wstrzymania rzadu przed formalnym rozpoczeciem Brexitu
      mozna wesprzec kampanie: www.crowdfunder.co.uk/brexitjustice/?

Projekt zostal dzis wsparty przez The Independent i gazata ta zrobila kawal dobrej roboty w propagowaniu tej waznej kwestii, jaka sa dwie rzeczy, o ktorych napisalam powyzej.
      Zachecam do wsparcia tej kampani.
      • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 10:25
        Fantastyczny pomysl. Kampania w celu uniewaznienia wynikow demokratycznego referendum. Gdyby chciec pociagnac do odpowiedzialnosci wszystkich politykow, ktorzy klamia w czasie kampanii wyborczej to w parlamentach na calym swiecie zostaliby wozni i sprzataczki.
        Mama 123 masz chyba swiadomosc, ze jakiekolwiek proby wycofania sie teraz z Brexitu maja duze szanse doprowadzic do zamieszek w kraju i spotegowania sporadycznych i odosobnionych jak na razie incydentow nienawisci rasowej. Zgadnij kto na tym ucierpi?
        Popieralas pozostanie w UE. Przegralas. Zachowaj godnosc i pogodz sie z wynikiem. Wiekszosc kraju juz to zrobila i idzie naprzod. Read the memo and move on.
        • krecik Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 11:38
          aniaheasley napisała:

> Fantastyczny pomysl. Kampania w celu uniewaznienia wynikow demokratycznego refe
          > rendum. Gdyby chciec pociagnac do odpowiedzialnosci wszystkich politykow, ktorz
          > y klamia w czasie kampanii wyborczej to w parlamentach na calym swiecie zostali
          > by wozni i sprzataczki.

Pieniadze wrzucone w bloto. Inicjator kampanii sie sprytnie zarzeka, ze moga przegrac sprawe i jesli fundusze nie zostana ruszone, to beda zwrocone (wystarczy, ze zatrudnia prawnika i juz beda "ruszone"). I ze nie beda ich wykorzystywac na koszty wlasne, ale moga, jak zajdzie taka potrzeba...

Kampania nie ma szans powodzenia, ale jestem pewna, ze wspomoze kieszenie prawnikow i kariere organizatora.

> Mama 123 masz chyba swiadomosc, ze jakiekolwiek proby wycofania sie teraz z Bre
          > xitu maja duze szanse doprowadzic do zamieszek w kraju i spotegowania sporadyc
          > znych i odosobnionych jak na razie incydentow nienawisci rasowej. Zgadnij kto n
          > a tym ucierpi?

Oczywiscie, ze takiej swiadomosci nie dopuszcza sie do glosu. Uniewaznienie referendum = wymazanie go z historii. Te miliony, ktore glosowaly za wyjsciem cichutko przyjma do wiadmosci, ze sie mylily i gdyby nie ta paskudne klamstwa Leaversow, przyjelyby za oczywista ta jedyna objawiona prawde strony Remain. Peace on earth.

Ag
      • glasscraft Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 11:10
        Smutne jest to, ze wyraznie nie zdajesz sobie sprawy, ze jedyny powod, dla ktrego mozesz nawolywac do naplucia na demokratyczny wybor spoleczenstwa bez wizyty smutnych panow walacych w drzwi o trzeciej nad ranem, wyciagajacych sie z lozka I wrzucajacych do wiezienia, jest to ze zyjesz w demokracji. Jezeli chcesz, zeby Twoje wybory byly szanowane, zacznij szanowac wybory innych.
      • lucasa Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 12:37
        Mama123 nie podpisuj i nie plac.
        Tak jak napisala Ania - gdyby referendum bylo uniewaznione/nie wziete pod uwage zaczelyby sie zamieszki.
        Ja sama bylam zdzwiona ile osob na forach i roznych grupach FB pisalo ze glosowali za pozostaniem ale ze juz teraz nie powinno sie robic zadnych ruchow tylko uszanowac wynik.
        Nie po to sie przeprowadza referendum aby potem manipulowac i uzyskac swoja wizje swiata
        • mama-123 Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 18:30
          Poniewaz demokracja w tym kraju ma sie jeszcze dobrze, a prawo sie szanuje, wiec nie ma zadnego problemu w tym, zeby prawo bylo szanowane.
          Widze, ze na naszym forum brytyjskosc ma pewne ograniczone oblicze, demokracja tak, ale jesli nam pasuje; prawo tak, ale jesli nam pasuje.
          Judicial review (niestety nie wiem jak to sie mowi po polsku), moze jedynie stwierdzic czy rzad ma mandat do rozpoczecia Brexitu; jesli jednak mozna udowodnic, ze rzad takiej wladzy nie ma (tylko parlament), no to wtedy parlament sam bedzie nad tym dyskutowal, a parlament wybrany rowniez demokratycznie. Parlament moze zdecytowac sie na Brexit, badz nie, jednakze jesli nie potrzyma wybikow referendum, to oczywiscie nie bedzie to latwa sytuacja, zamieszek oczywiscie mozna sie spodziewac. Wlasnie dlatego Lord Heseltine mowil o tym jak nieodpowiedzialnie zachowali sie liderzy Brexitu, w tym tu uwielbiany przez niektorych Borys.
          • glasscraft Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 18:41
            mama-123 napisała:

> Parlament moze zdecytowac sie na Brexit, badz nie, jednakze jesli nie potrzyma wybikow ref
            > erendum, to oczywiscie nie bedzie to latwa sytuacja, zamieszek oczywiscie mozna
            > sie spodziewac.

Czyli co, po trupach do celu?
          • lucasa Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 19:39
            Poczekaj, a dlaczego te review i cala akcja nie zaczela sie zaraz po ogloszeniu daty referendum? Wtedy nikt sie zastanawial czy to legalne?
            A teraz co? Nawet jak wynik bedzie taki, ze to parlament decyduje a nie rzad to myslisz, ze parlament postapi wbrew woli wiekszosci?
            Ile osob podpisalo ta petycje? I ile to jest procentowo w porownaniu do tych co glosowali za out?
          • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 20:27
            mama-123, upal Ci zaszkodzil dzisiaj? Przeciez to Ty sugerujesz, zeby nie szanowac woli wyborcow w referendum I zeby nie szanowac prawa i zasad demokracji.
            Ja rozumiem, ze niektore osoby bedac w tym kraju kilka lat moga nie wiedziec jak przetlumaczyc na jezyk angielski rozpatrzenie przez sad decyzji administracyjnej, ewentualnie sadowe rozpatrzenie sprawy, ale zeby w druga strone tak zapominac polskiego, to troche obciach chyba, nie sadzisz?
            • mama-123 Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 22:23
              Nie, nie szkodzi. Co do judicial review to nie wiem jak sie to prawidlowo tlumaczy i nie mam z tym problemu. W Polsce robilam magistra z zupelnie innej dziedziny i zatem pewne kwestie (o ktorych nie mysle na codzien)sa mi znane po polsku a nie po angielslu. Natomiast judicial review mialam na prawie planowania gdy robilam magistra z innej dziedziny tu w Londynie, dlatego wlasnie nie znam pewnych okreslen po polsku.
              Nie musze wszystkiego wiedziec, nawet jesli wiem wiecej niz przecietny czlowiek.
              Ad rem
              Czy jest to wolny i demokratyczny wybor czy jest to wybor przez otumanienie spoleczenstwa?
              • glasscraft Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 22:45
                Rozumiem ze gdyby wynik byl w druga strone, to bylby demokratyczny a nie wygrany przez bande europejsko otumanionych baranow? Tak, ja wiem ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, ale takie zaklinanie rzeczywistosci jakie Ty uprawiasz to zadka przypadlosc.
                  • steph13 Re: A tymczasem nowa Premier: 19.07.16, 23:54
                    Kiedy wreszcie ludzie dadzą sobie spokój z rozważaniem wszelkich opcji. Naród zaglosowal, wyraził opinie i dokonał wyboru. Jednym sie podoba innym nie ale rzeczywistość jest taka jaka jest. Możemy oczywiscie wzorować sie na np Zimbabwe i głosować do upadłego aż obecni niezadowoleni zadowolą sie albo i dalej. Totalna bzdura. Sama głosowałam wbre własny, przekonaniom na Remain . Ale jak na razie z wyniku referendum, jestem raczej zadowolona i nabieram optymizmu co do przyszłości mojego kraju. Heseltine ma swoje czasy świetności za sobą i jego opinie niespecjalnie sie dzisiaj liczą.
                    • aniaheasley Re: A tymczasem nowa Premier: 20.07.16, 10:27
                      Jeden jedyny raz glosowalam wbrew sobie (na mlodego Tony Blair?a) i nigdy wiecej, ma sie potem fatalna zgage czy tez kaca ;) Teraz mam nadzieje, ze to sie wszystko nie rozmyje w tysiacu debat, dyskusji, awantur ?kampanii? typu ta, ktora tutaj lansuje mama-123, i ze nie bedzie oznaczac dlugich niekonczacych sie lat wprowadzania wyniku w zycie. Pozwalam sobie jednak na umiarkowany optymizm, w koncu przeciez, kurcze, jest wygrane referendum. Mam nadzieje, ze sprawy juz teraz, w ciagu miesiaca, poszly za daleko, i ogolna atmosfera jest w dobrym kierunku, i nie sadze, zeby komus przyszlo do glowy to jakos negowac, mam nadzieje, ze nikt nie zaryzykuje wywolania potencjalnych konsekwencji takiego wycofania sie z wyniku referendum. May to jest wielka niewiadoma, ale poki co ufam jej, ze wykona zadanie sprawnie i profesjonalnie. Jestem tez jakos dziwnie przekonana, ze jest cichym Brexitowcem, troche jak Ty, Steph ;)
                      Wszystko tez wskazuje na to, ze psychicznie EU juz nas wypisala ze swojego klubiku, i tego sie trzymajmy.
                        • lucasa Re: A tymczasem nowa Premier: 20.07.16, 13:00
                          Zamiast ?? dalam usmiech :)
                          Ja przez cala kampanie myslalam ze jest mnostwo cichych zwolennikow remain ktorzy glosowali out aby pokazc tej brzedkiej Unii ze nie bedzie sie szarogesic. No, ale w druga strone? ... :)))
                      • krecik Re: A tymczasem nowa Premier: 20.07.16, 12:29
                        aniaheasley napisała:

> e z wyniku referendum. May to jest wielka niewiadoma, ale poki co ufam jej, ze
                        > wykona zadanie sprawnie i profesjonalnie. Jestem tez jakos dziwnie przekonana,
                        > ze jest cichym Brexitowcem, troche jak Ty, Steph ;)

Ja to w ogole mysle, ze trzy czwarte dramatycznych przetasowan, deklaracji itp it'd podczas kampanii poprzedzajacej referendum bylo ustawione I wyrezyserowane. Ja wiem, ze analitycy I publicysci zwalaja mala moc przekonywania frakcji Remain na ich wiare, ze ludzie beda glosowac za pozostaniem ale ja w to nie wierze. Mysle, ze bylo Tam wiecej takich cichych wlacznie z top level.

Ag
                      • steph13 Re: A tymczasem nowa Premier: 20.07.16, 20:18
                        Aniu, ja byłam bardzo vocal Brexitowcem ale uległam w głosowaniu pod naporem córek, które obawiały sie o ich kariery w City. I tak sobie pomyslałam, to ich przyszłość a nie moja wiec nie chce pocUcia winy jesli wszystko pojdzie belly up.
                        Ale po cichu, cieszę sie, ze jest jak jest i jestem dobrej myśli ze kraj wyjdzie na prosta bez kajdanów EU.Onwards and upwards!
    • mama-123 Re: A tymczasem nowa Premier: 22.07.16, 19:02
      Dla tych, ktorzy sa interesowani wsparciem ruchu:Movement for Europe. Jutro w wielu miejscach w Anglii kolejny raz odbeda sie marsze, ktore maja na celu, wsparcie pozostania UK w EU. W Londynie marsz rozpocznie sie o 12-tej, pod Hiltonem na Park Lane (W1K 1BE). Zachecam do wziecia udzialu, jesli uwazacie, ze UK powinno pozostac w jednosci z Europa. Wszystkie szczegoly mozna znalezc fb pod nazwa:movement for Europe

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka