Dodaj do ulubionych

polskie flagi w uk

05.09.16, 13:38
tak sobie teraz patrze na zdjecia w artykule o harlow - jakas procesja polakow poszla zeby uczcic pamiec tych co zostali zabici. szczerze powiedziawszy to nie wiem jakbym zareagowala, jakby w polsce przeszedl marsz z flagami innego kraju.
jak jestes w polsce i mieszkasz w polsce to nie wywijaj na okraglo flagami innego kraju.
tak samo w anglii, jak tam siedzisz to po co te flagi polskie?
Obserwuj wątek
    • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 13:59
      Zabity zostal jeden czlowiek, drugi poszkodowany przezyl. To tak dla jasnosci.
      W mediach uznano, ze to morderstwo bylo byc moze przejawem hate crime przeciwko Polakom, i dlatego (chyba?) w ogole pomysl tego marszu w weekend. No to jak to mial byc marsz przeciwko hejtowi przeciwko Polakom to przydaloby sie polskimi flagami powiewac. Co proponowalabys w zamian? Reklamy Zywca, Piasta i Pudliszek?
      Robak, no nie wierze, ze nie widzialas nigdy tutaj roznych flag, marsze, wiece solidaryzujace sie lub protestujace przeciw, flagi Erytrei, Zimbabwe, kiedys dawno temu hasla free Mandela przy poszumie flag RPA :)
      Ten marsz to mial byc podobno taki dostojny i honorny gest. Ze Polacy tu sa i beda, i nie zycza sobie atakow i morderstw na swoich czlonkach tylko dlatego ze sa Polakami. To chyba powinno byc dosyc czytelne w zamysle?
      • yumemi Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 17:47
        Ciekawe po co przylatuja? Beda uczyc jak reagowac na ksenofobie?

Mniejszosc narodowe w Polsce tez powinny tak robic, np Ukraincy:
        rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20307712,zaatakowano-procesje-ukraincow-w-przemyslu.html, czy iles przykladow atakow w Polsce.
        wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-coraz-mniej-przyjazna-obcokrajowcom-Rosnie-liczba-rasistowskich-napasci,wid,18298790,wiadomosc.html?ticaid=117ad1
        Problem w tym ze nie wiem czy w Polsce w ogole cos sie z tym robi. A teraz polski minister bedzie wszystkich uczyl.
    • a74-7 Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 15:44
      hmm…ten" hate" dziala w dwie strony:
      www.dailymail.co.uk/news/article-3341150/Shocking-image-released-horrific-injuries-suffered-lecturer-beaten-four-Polish-burglars-meets-one-attackers-FORGIVE-him.html
      • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 17:33
        Nie bardzo rozumiem porownania, to sa dwie rozne sytuacje, pierwsza zostaje zabity uczciwy, ciezko pracujacy czlowiek, bo rozmawia po polsku, druga 4 bandziorow nie dla hate crime, tylko dla zysku zneca sie nad czlowiekiem. Moze sie myle, ale tak samo zoastalby pobity gdyby byl bogatym Francuzem lub Wlochem.
    • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 17:25
      Sorry robak, ale przesadzasz lekko, po pierwsze zabito czlowieka za to, ze rozmawial po polsku, a ten marsz byl na to odpowiedzia.Tutaj ludzie wystawiaja najrozniejsze flagi obchodzac swoje swieta a Tobie polska flaga przeszkadza.
      • yumemi Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 17:56
        Z tego co czytalam to zaatakowano go bo mowil w obcym jezyku, watpie czy prymitywny thug jest w stanie rozroznic polski od np czeskiego.
        Tez sie nad tymi flagami zastanawialam i nie wiedzialam za bardzo co o tym myslec.
        Tragedia straszna, morderstwa o jakich sie slyszy, bo ktos mowi obcym jezykiem, ubiera sie 'obco'(sprzed kilku lat koszmarne morderstwo dziewczyny ubierajacej sie jako Goth), bo jest z innej dzielnicy, wspiera inny klub footballowy etc.
        • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 20:05
          Komus sie z tymi flagami troche moze wyrwalo troche na wyrost. Dopoki sledztwo w toku to nie mozna z gory zakladac jak to bylo. Byl jakis czas temu protest Polakow przed No.10, dokladnie nie pamietam jaka byla idea, zdaje sie cos przeciwko dyskryminacji Polakow, czerwienilam sie ze wstydu, bo co jak co ale Polacy dyskryminowani w UK nie sa, chociaz wiele osob jest przekonanych, ze sa. Duzo takich przekonan wynika niestety z braku jezyka oraz z braku zrozumienia czym jest dyskryminacja. Ale slowko jest ogromnie popularne, i rodacy rzucaja nim czesto w pierwszych slowach rozmowy z roznymi urzedami, od policji po urzad mieszkaniowy. Urzednicy sa tym juz niezle zmeczeni, i witaja to slowo ciezkim westchnieniem, no bo co moga innego zrobic.
          Natomiast zachowania antyspoleczne w wykonaniu glownie mlodziezy, zreszta przewaznie mlodziezy huliganskiej i patologicznej sa dosyc czeste. Mlodziez w calym kraju bardzo kusza odzywki typu f**k off to Poland you f***ing Poles. I na tym sie z reguly konczy. No ale Polacy uwielbiaja czuc sie meczennikami, i podnoszenie wybrykow huliganskich do bycia ciemiezonych za narodowosc daje swietny material w tym zakresie.
          • yumemi Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 22:55
            Aniu, zgadzam sie calkowicie. Mlodziez patologiczna potrzebuje cokolwiek, bzdure jakakolwiek, aby wyladowac swoja agresje.. pamietam historie studenta z Hiszpanii chyba, niejedno mozna znalezc takie bo z innej dzielnicy, bo z innego kraju, inny kolor skory. Ale nie mozna podszywac tego pod jakis atak na caly narod :(( Troche wychodzi tutaj ta martyrologia mam wrazenie :( Marsz ku pamieci zamordowanego czlowieka, pamiec o nim, jak najbardziej, ale w ciszy, bez symboli narodowych, byloby duzo lepsze.
    • marninor Re: polskie flagi w uk 05.09.16, 20:38
      serio robak - wybierz sie do irl pln zobaczysz roznorodnosc flag w zaleznosci od religii :b sa i brytyjskie i ni i irlandia i ulster szkoci i co bog da :b
      a swoja droga to pomyslodawca tego marszu apelowal zeby nie bylo flag , manifestacji a marsz w ciszy , a wyszlo jak wyszlo... przerazajace jest to ze mordercami sa dzieci
      • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 00:25
        ja nie lubie afiszowania sie z flagami i mnie drazni.
        moim zdaniem jak zwykle polacy nie rozpoznaja za dobrze nastrojow i atmosfery lokalnych spolecznosci, pomimo brexitu. wiec czas na oflagowana martyrologie najwiekszej minority w anglii...
        na pewno gosciu zostal zabity bo wygladal i brzmial jak polak, i to jest niedopuszczalne, ale ta procesja tylko chyba zniecheci jeszcze bardziej moim zdaniem.

polscy ministrowie z kraju tradycyjnie homo/ksenofobicznego jak zwykle jada zeby pouczyc anglikow jaki to dobrobyt na nich sie zsypal jak wpuscili polakow do anglii... he he
        a przerazajace jest to ze grupa gnoi rzadzi miastem jak wyczytalam w jednym z artykulow - lokalni mowili ze wszyscy sie boja. a guardianie (czy podobnym) jakis placzliwy artykul na temat 'disillusioned' teens ktore nie maja nic do roboty, wiec sie biora za mordobicie....
        gdzie jest policja? jak zwykle czyjes human rights by zostaly pogwalcone jakby sie gnoi za tylki wzielo, wiec nikt ich nie tyka, chociaz wszyscy pewnie wiedza kto i co. co za czasy.
        • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 14:38
          Robak;
          Skoro sama przyznajesz, ze zostal zabity, bo wygladal I brzmial jak Polak (nie polak) to masz dystryminacje, przedtem piszesz, ze Polacy nie rozpoznaja nastrojow.... no nie nastroje sa wspaniale I przyjacielskie, tylko pare osob zostalo ciezko pobitych I jeden zabity, albo nie chcesz tego widziec, albo nalezysz do osob, ktore mowia, ze deszcz pada jak na nie pluja.

A to, ze jakies ministry polskie jada tu, to zupelnie sie zgadzam, ze nie wiadomo po co takie szopki odstawiaja, bo faceta to nie urtatuje, a te miliony, ktore wyjechaly z kraju to po czesci z powodu takich wlasnie ludzi w rzadzie. Wstyd
          • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 23:39
            ale nikt nie mowi ze nie zostal zabity przez dyskryminacje. procesja bialo czerwona jaka potym nastapila odzwierciedla ze polacy nie kumaja jak sie medialnie pokazac zeby sie zintegrowac. co bys tutaj nie mowila - nie podziala zbyt zachecajaco na lokalnych nastepna grupa mniejszosciowa ktora siedzi w anglii i wywija swoimi flagami - nawet jesli checi szczere i maja powod uzasadniony.
            to sa podswiadome przekazy ktore ludzie odbieraja, najmocniej pamietane sa rzucajace sie w oczy symbole. polska flaga to jeden z takich symboli. jak chca wywolac sympatie u lokalnych to napewno nie przez wywijanie flaga obcego kraju. wywijanie brytyjska flaga i danie np catchy slogan - np kochamy fish and chips i marmite etc (to akurat moze niestosowne na pomorderstwie) ale lokalni ktorzy pewnie generalnie maja lekko gdzies co sie z minorities dzieje - zapamietaliby to, i w duchu sie usmiechneli. nikt nie mowi o podlizywaniu sie nikomu. ale wzbudzaniu sympatii.
            hmm powinnam pracowac w marketingu...
            • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 13:07
              "kochamy fish and chips i marmite etc (to akurat moze niestosowne na pomorderstwie) ale lokalni ktorzy pewnie generalnie maja lekko gdzies co sie z minorities dzieje - zapamietaliby to, i w duchu sie usmiechneli. nikt nie mowi o podlizywaniu sie nikomu. ale wzbudzaniu sympatii.
              hmm powinnam pracowac w marketingu."
              ..Matko bosko kochano, we przeczytj jeszcze raz, plakac sie chce, inteligentna jakby nie bylo kobieta, wypisuje takie rzeczy? Trzymaj sie jak najdalej od marketing. Nie bede nawet komentowac twopich pomyslow, i marmite to nie angielski akurat wynalazek tylko australijski, powinnas to wiedziec skoro taka zintegrowana jestes.
              "ale nikt nie mowi ze nie zostal zabity przez dyskryminacje"

Wszystkie gazety o tym psiza, ze zabity bo mowil po polsku,
              • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 13:50
                Ilonko, no niestety nie znasz sie zlotko na tym co chwyta, co dziala, co sie sprzedaje. Robak ma fantastyczne pomysly, jest w tym i humor i przymruzenie oka, i dystans do siebie, i zejscie z pomnika martyrologii narodu polskiego. Kilka w jednym. A marmite, niezaleznie od pierwotnego pochodzenia jest na tyle znany w tutejszej kulturze, ze jak najbardziej sie nadaje, w jezyku sie slowko marmite zadomowilo jako skrot myslowy czegos co sie love it or hate it.

No i sprobuj czytac ze zrozumieniem, 'nikt nie mowi ze NIE zostal zabity przez dyskryminacje' - dolicz sie ilosci zaprzeczen, przeloz sobie po cichu z polskiego na polski, i nie kloc sie z punktem, w ktorym akurat wyjatkowo ktos sie z Toba zgadza w tej dyskusji.
                • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 14.09.16, 14:08
                  "Ilonko, no niestety nie znasz sie zlotko na tym co chwyta, co dziala, co sie sprzedaje."
                  Juz ci pare razy zwrocilam uwage, zebys mnie nie pouczala, a przede wszystkim wyzbyla sie pogardy, najwidoczniej nie ejstes az taka angielska za jaka bys chciala uchodzic, akurat doskonale sie orientuje w advertising I nei musisz kazdego mojego wpisu rozbierac na drobne I tlumaczyc mi jak komus niogarnietemu.
    • a74-7 Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 11:58
      "moim zdaniem jak zwykle polacy nie rozpoznaja za dobrze nastrojow i atmosfery lokalnych spolecznosci, pomimo brexitu. wiec czas na oflagowana martyrologie najwiekszej minority w anglii…"
      Spot on!
      • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 14:16
        Polacy nie polacy I oczywiscie w twoim mniemaniu sa tak glupi, ze nawet nie rozpoznaja za dobrze nastrojow I atmosfery? Zabito czlowieka a ty sie wysmiewasz z ludzi, ktorzy manisfestuja przeciw dyskryminacji. Nie pisz bzdur, ze atmosfera sie nie zmienila itd, bo same statystyki mowia, ze o 150% wzrosla liczba incydentow na tle rasowym. I nie tylko w stosunku do Polakow. Nie lubie przesady w zadna strone, ale pogarda z jaka sie tu pare osob wypowiada o Polakach mnei irytuje.
        • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 15:41
          tak zabito czlowieka, ale nie robic denerwujacej martyrologii tylko to z glowa zalatwic. jak sie z little britain nagle zrobilo little poland i na kazdym kroku czai sie polak - to jak juz chca to niech maszeruja, ale chociaz te flagi to w kieszen wsadzic, i troche strategicznie pomyslec zeby wywolac sympatie, a nie rozdraznienie.
          mogli spokojni wyjsc z pokojowymi kwiatkami i jakims transparentem z napisem - pan taki i taki zostal zamordowany - boimy sie, nie chcemy przemocy, integrujemy sie i kochamy lokalna spolecznosc. etc - mogli nawet sobie wywiesic BRYTYJSKA flage, to by bardziej zrodzilo solidarnosc - bo nikt nie chce przemocy i wszyscy cha zeby sie imigranci integrowali. ale nie, flagi polskie wezmiemy zeby podkreslac ze jestesmy nie stad tylko z innego kraju.
          ale na szczescie jest jeszcze black lives matter uk ktore z jednej strony odwroci uwage od polskich flag swoimi denerwujacymi protestami uderzajacymi w zwykluch ludzi, alE doda do zmeczena tymi wszystkimi protestami ogolnie.

chyba tez zaprotestuje - poczulam sie zdyskryminowana do szpiku kosci kiedy sie musialam rozebrac z roznych szmat na przejscu przez security na lotnisku, a muzulmankE spokojnie przepuscili w chuscie i dlugiej kurtce...
          • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 15:56
            ah jeszcze zaczelam to czytac - ale tylko te pare linijek przeczytalam....bo juz nie moge wiecej. przypomina mi sie jak obama przyjechal do anglii grozic zeby nie wychodzila z unii bo pojdzie na koniec kolejki...

....Poland runs own investigation of Polish man's death in Essex
            Polish foreign minister suggests Britons be educated that ‘Brexit will not mean throwing immigrants out of UK’ .....

www.theguardian.com/world/2016/sep/02/poland-runs-own-investigation-of-polish-mans-death-in-essex
          • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 10:37
            "mogli spokojni wyjsc z pokojowymi kwiatkami i jakims transparentem z napisem"

No tak, ale to nie marsz kwiaciarek, tylko marsz przeciwko dyskryminji Poalkow, hence polskie flagi.
            "ale chociaz te flagi to w kieszen wsadzic, i troche strategicznie pomyslec zeby wywolac sympatie, a nie rozdraznienie"

No tak, najlepiej przepraszac wszystkich w UK za to,ze nie chcemy nikogo draznic, ale niesmialo protestujemy przecw zabijaniu naszych rodakow.....

Ciekawa jestem, gdyby ktos w twojej rodziny zostal pobity, tylko dlatego, ze mowil po polsku na ulicy? Powiedzialabys: trzeba bylo na ulicy mowic po angielsku! I do tego z dobrym akcentem?

"chyba tez zaprotestuje - poczulam sie zdyskryminowana do szpiku kosci kiedy sie musialam rozebrac z roznych szmat na przejscu przez security na lotnisku, a muzulmankE spokojnie przepuscili w chuscie i dlugiej kurtce...

Dlaczego nie zaprotestowals???
          • salsa.lover Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 22:52
            robak.rawback napisała:

>, ale chociaz te flagi to w kieszen wsadzic,
            > wywolac sympatie,
            > mogli spokojni wyjsc z pokojowymi kwiatkami i jakims transparentem z napisem - boimy sie, kochamy lokalna spolecznosc. etc - mogli nawet sobie wywiesic BRYTYJSKA
            > flage,

bosz, co ty pitolisz robak za przeproszeniem! Tak, obwieśmy się wszyscy brytyjskimi flagami i napisami, że się boimi i kochamy lokalną społeczność. Genialna strategia. Jeszcze najlepiej niech wszyscy Polacy na kolanach w pokorze przejdą przed Wesministerem w błagalnym gęscie, żeby nas nie wyrzucali. To z pewnością wzbudzi sympatię, a już najbardziej szacunek u Tory i UKIP voters!
            • steph13 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 23:14
              Szacunek wzbudzi prawdziwa integracja a nie zbedne manifestowanie sie z odmiennością i jej wszelkimi symbolami. Zginał niewinny człowiek, to ze był Polakiem to kwestia drugorzędna. W tym pochodzie brali udział miejscowi ludzie bez sztandarów narodowościowych.
              • salsa.lover Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 23:33
                steph13 napisała:

> Szacunek wzbudzi prawdziwa integracja a nie zbedne manifestowanie sie z odmienn
                > ością i jej wszelkimi symbolami. Zginał niewinny człowiek, to ze był Polakiem t
                > o kwestia drugorzędna. W tym pochodzie brali udział miejscowi ludzie bez sztand
                > arów narodowościowych.

Ja wiem, że dla ciebie prawdziwa integracja to totalne wtopienie, wyparcie i "zangliczenie", ale wierz mi, że jest jeszcze mnóstwo innych modeli prawdziwej integracji, z zachowaniem własnej tożsamości kulturowej, a bez popadania w skrajny polski melancholizm. Umiar zdrowy jest we wszystkim.

Nie mówię tu o polskich sztandarach, chociaż mi one też szczególnie nie przeszkadzają, ale o pomyśle, że trzeba było nieść brytyjskie flagi (komiczny pomysł) i podkreślać, że się boimy i kochamy lokalną społeczność. Może jeszcze wazelinki? :P
                Szacunek to najbardziej budzi zdrowe poczucie własnej wartości a nie płaszczenie się i usilne próby zaskarbiania sobie czyjejś sympatii. To rzadko działa.
                • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 23:54
                  tak napewno bardzo dobrze podziala polski minister pouczajacy lokalnych jak maja lubic polakow, no i te polskie flagi. tak jak mowie - niezrozumenie dlaczego nastapil brexit. moze sie zaczniemy dziwic dlaczego poparcie merkel spada. domyslam sie ze tak jak brexit byl 'szokiem' tak i spadek poparcia dla merkel jest zapewne nastepnym 'szokiem'. no nikt sie tego nie spodziewal.
                  • salsa.lover Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 15:09
                    robak.rawback napisała:

> tak napewno bardzo dobrze podziala polski minister pouczajacy lokalnych jak maj
                    > a lubic polakow, no i te polskie flagi. tak jak mowie - niezrozumenie dlaczego
                    > nastapil brexit. moze sie zaczniemy dziwic dlaczego poparcie merkel spada. domy
                    > slam sie ze tak jak brexit byl 'szokiem' tak i spadek poparcia dla merkel jest
                    > zapewne nastepnym 'szokiem'. no nikt sie tego nie spodziewal.
                    >

Ale Ty wogóle przeczytałaś post na który odpisujesz?
                    Bo ja o żadnych ministrach nie wspominałam. Odniosłam się do TWOJEGO genialnego pomysłu maszerowania z brytyjskim flagami i prezentowania postawy "przepraszam, że żyje" i "oh jak mi wstyd", kochamy lokalsów itd.
                    Może naprawdę czas już wyrosnąć z tych polskich kompleksów i wiecznego wstydu ze swojego własnego pochodzenia. Tyle lat to nie podziałało to i teraz też napewno nie podziała.
                      • glasscraft Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 21:27
                        Nie ukrywam pochodzenia, ale tez nie w pierwszym zdaniu nie oglaszam, ze jestem Polka - po co, I tak wszyscy wiedza ze jestem nowym dodatkiem do UK, accent mnie "zdradza" (chociaz podobno po kielonku jestem z Glasgow :-P). Wstyd to krasc a nie z skads tam pochodzic.

We wsi znaja mnie pewnie wszyscy (albo wiekszosc)... jako glasscraft. Ktora tez jest Polka. Najpierw wiedza, ze to ta, co rade parafialna troche ruszyla z zasiedzenia. I ta, co lokalne kobitki sciaga co miesiac na spotkania WI. Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze jakbym zapytala we wsi o "trzy rzeczy ktore wiesz o glasscraft", to bylyby te dwie plus to ta co ratuje koty. Aha I ona chyba z Polski jest. Chociaz nie, starzy mieszkancy wsi najpierw by powiedzieli, ze glasscraft jest z sasiedniej wsi, bo u nas liczy sie ile tu sie mieszkalo I skad sie przyszlo tutaj, a potem ze jest z PL. Bo dla normalnej wiekszosci wazne jest kim jestem ja, a nie jaki paszport mam w szufladzie. A da nawiedzonej mniejszosci moj maz tez jest zlem wcielonym, ja moge wyp....lac do Polski a on do Szkocji. I dlatego uwazam, ze to co sie wydarzylo jest tragedia, bo zupelnie niewinny czlowiek zginal tylko dlatego, ze nie pasowal komus do wizji. A czy to Polak, Szkot czy Ufoludek - coz inny byl wiec mu sie nalezalo. A ze "Poles go home" sie pojawiaja to I tam - no pewnie - jak sie ma mozg wielkosci fasolki to latwiej przespelowac Pole niz Lithuanian.

P.S. We wsi mielismy accent polski historycznie - jeden ciekawy, jeden niekoniecznie. I mysle, ze dla wiekszosci ludzi liczy sie to, kim jestesmy wszyscy jako osoba, ktora tu mieszka I spotyka innych tu mieszkajacych na poczcie, czy u rzeznika.
                • steph13 Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 00:13
                  Salsą, praktycznie wybór jest dosyć prosty. Albo ktoś chce wcielić sie w tutejsze społeczeństwo albo siedzieć całe życie na marginesie, w odrębnym grajdole, li tylko z powodu miejsca urodzenia i manifestować ta swoją odrębność kulturowa, językowa, obyczajowa czy nawet kulinarna na każdym kroku i dziwić sie, ze nie każdemu sie to podoba. Nikt nie mówi o płaszczenia sie i błaganiu o litość bo takie stanowisko na pewno nie przyniesie szacunku. Skoro dokonało sie świadomego wyboru kraju zamieszkania to trzeba logicznie i praktycznie ustawić sie w nowej rzeczywistości. Właśnie jak powiedziałaś, bez popadania w polski melancholizm.
                  • salsa.lover Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 15:29
                    steph13 napisała:

> Salsą, praktycznie wybór jest dosyć prosty. Albo ktoś chce wcielić sie w tutejs
                    > ze społeczeństwo albo siedzieć całe życie na marginesie, w odrębnym grajdole,

No widzisz, a ja nie uważam, że wybór jest tak czarno biały i zero jedynkowy. Albo, albo. Twoim zdaniem trzeba albo się wcielić i stać się bardziej angielską od królowej albo siedzieć na marginesie w swoim grajdole. Otóż ja uważam, że jest mnóstwo możliwości pośrednich pomiędzy dwoma skrajnościami.

Uważam, że można się wcielić w społeczeństwo i dobrze w nim funkcjonować z poszanowaniem tutejszych zasad ale bez potrzeby ciągłego obsmarowywania i krtykowania kraju swojego pochodzenia. Można być zintegrowanym ale jednocześnie uczyć swoje dzieci polskiego i oglądać polską telewizję, jeśli ma się na to ochotę, co tu na tym forum często zdaje się być podstawowym kryterium poziomu intergracji dyskutantek ;)

Jeśli mam ochotę znajomym podać pierogi to nie musi to być od razu, jak określiłaś potrzeba manifestowania swojej odrębności kulinarnej. Może to być zwyczajnie chęć podzielenia się z ludźmi czymś nowym, innym. Gdybym powiedziała znajomej z Japonii, że zapraszając nas na sushi manifestuje swoją odrębność kulturową to chyba parsknęła by śmiechem.
                    Jakoś nie widzę takiego problemu z tajskimi czy włoskimi restauracjami, Chińskimi take-away jak Polacy mają z polskimi sklepami. Więc coś tu chyba jest nie tak.
                    Generalnie dość często odnoszę wrażenie, że największy problem z polskimi imigrantami mają... polscy immigranci.
                • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 13:41
                  "Ja wiem, że dla ciebie prawdziwa integracja to totalne wtopienie, wyparcie i "zangliczenie", ale wierz mi, że jest jeszcze mnóstwo innych modeli prawdziwej integracji, z zachowaniem własnej tożsamości kulturowej, a bez popadania w skrajny polski melancholizm. Umiar zdrowy jest we wszystkim."
                  Wlasnie o o chodzi, o umiar :)) Dla paru tu osob wszystko jest czarne lub biale i standardowe. Pozdrawiam
            • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 00:00
              Salsa, dlaczego od razu napisy, ze sie boimy? Te, ze kochamy lokalna spolecznosc na pewno nie bylyby takie glupie. To czy 'nas' stad wyrzuca czy nie jest uzaleznione, jak rzad ostatnio wiele razy juz sie wypowiadal, czy UE zagwarantuje takie same prawa dla Brytyjczykow mieszkajacych w innych krajach UE czy nie. To chyba normalne, ze rzad brytyjski troszczy sie przede wszystkim o prawa swoich obywateli rozrzuconych w Europie a nie o prawa Polakow w UK? Gwarancje obustronne bylyby rozsadnym wyjsciem z sytuacji. A jezeli w wyniku brexitu wyjedzie z UK grupa Polakow-pasozytow systemowych, to chyba wszyscy beda sie cieszyc, bo wszyscy na nich placimy.

Nie probujcie robic Malej Polski w Anglii, bo Wielkiej Polski jest az za duzo w Polsce w tej chwili. Az sie samym Polakom w tej Wielkoojczyznianej Polsce na wymioty zbiera.
                  • steph13 Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 14:43
                    E tam Ilonka, niby czytasz moje wpisy ale nic nie pojmujesz. Nie mam nic przeciwko fizycznym oglądającym Polska TV przy garnku z kapusta.. Nie robią mi żadnej krzywdy no i niem mam z nimi właściwie żadnej styczności. Dopóki wyglądają i zachowują sie jak cywilizowani mieszkańcy Wysp to jest OK.Natomiast wkurzaja mnie mocno polski zaścianek,
                    lumpen proletariat, wszelkie niedomyte doły społeczne, które Polska tak ochoczo eksportowała na zachód a teraz w podziękowaniu machają sztandarami z wdzięczności na każde zawołanie.
                    • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 14.09.16, 14:39
                      "Natomiast wkurzaja mnie mocno polski zaścianek,
                      lumpen proletariat, wszelkie niedomyte doły społeczne, które Polska tak ochoczo eksportowała na zachód a teraz w podziękowaniu machają sztandarami z wdzięczności na każde zawołanie"
                      Pojmuje az za dobrze. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka I nie nazywam maszerujacych menelami I dolami spolecznymi, na marsz bym akurat nie poszla, ale potrafie uszanowac ich decyzje. Zascianek jest wszedzie, nie widze powodu, dla, ktorego mialoby mi to spedzac sen z powiek.
                      • steph13 Re: polskie flagi w uk 14.09.16, 21:18
                        Whatever. Zapewniam cię, ze śpię wyśmienicie ale kiedy sie przebudze i z nudów zajrzę na to forum to czasami włos sie jeży na głowieod głupot jakie są tu wypisywane.
                        • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 12:19
                          "Whatever. Zapewniam cię, ze śpię wyśmienicie ale kiedy sie przebudze i z nudów zajrzę na to forum to czasami włos sie jeży na głowieod głupot jakie są tu wypisywane."

To po co sie tak zadreczasz? A na nude radze wyjsc "do ludzi" I przestac czerpac zyciowe madrosci z Guardian. Pozatym uzycie "whatever" jest nie tylko rude, ale dziecinne...
                          • steph13 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 19:24
                            Tak jak ty wychodzisz do ludzi zapewne? Podejrzewam, że ty wychodzisz a oni śmigają gdzie sie da. Rożne obelgi rzucono tu pod moim adresem na przestrzeni lat ale podejrzewać MNIE o czytelnictwo GUARDIAN!!! ! Me strictly a Daily Mail lass,love.
                            Whatever.
                              • steph13 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 21:33
                                Don't mind if i do. Ja wydaje sie obrażać każde słowo jakiego sama nie używa. Wyglada na to, ze niezależnie od tego gdzie i jak długo ktoś żyje, czym skorupka za młodu nasiąkła ........
                                        • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 22:50
                                          Tak mysle co by tu jeszcze w temacie glownym mozna napisac. Chociaz rozumiem, ze moge byc odebrana jako party pooper. W Anglii jest kilka (kilkanascie?) roznych odcieni Polakow. Przed rokiem 2004 te podzialy byly bardziej czytelne i kazdy znal swoje miejsce. Bylo pokolenie wojenne, staruszkowie powoli wymierajacy, okupujacy Ognisko od rana do nocy, z laseczkami, panie wylakierowane, wyfiokowane, z cienka jak papier porcelanowa cera, spotykajace sie na obchody, rocznice i grupowe spiewy partyzanckie. Drugie pokolenie to byli Polacy ze stanu wojennego, obecnie dobijajacy 60tki tak mniej wiecej, wtedy to bylo towarzystwo w okresie najwiekszego rozkwitu zawodowego i tezyzny fizycznej, chlopy jak deby dziewoje ze hej. Cwaniaki jakich drugich ze swieca po swiecie szukac. Zlapali pana Boga za nogi kiedy im rzad brytyjski w 1981 dal prawa do legalnego pobytu. Trzecie pokolenie to byli nowi, tymczasowi, nielegalni, przestraszeni, niepewni, pracujacy po katach, jednemu z nich Kwasniewski Aleksander bylo bodajze. I kazdy znal swoje miejsce i swoja role w tym emigracyjnym kotle. Wojenni mieli swoje harcerstwo, msze wojskowe, apele, pomniki i generalowa Andersowa. Solidarnosciowcy mieli swoje wypasione zycie w Londynie i legalnie zdobyte insurance numbers. Nielegalni mieli rozbiegany wzrok na widok policjanta, bo a nuz to Home Office jest, a kto ich tam wie.
                                          Po 2004 stary porzadek polonijny diabli wzieli i polska emigracja wymknela sie spod kontroli. Glownie ilosciowej, i co nieuniknione jakosciowej tez. Dawniejsi z ta armia nowych nie chca miec nic wspolnego, i w niektorych watkach forumowych pieknie to widac. I kiedy dochodzi do tragedii, i ktos zabije Polaka, i kiedy podobno jest to morderstwo na tle 'rasowym' to te podzialy widac jeszcze wyrazniej, jak w tym watku.
                                          • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 23:00
                                            bo anglia otworzyla wrota wszystkim od razu - jak dla mnie glupota - i ich kompletna nieznajomosc i niezrozumienie tego kto do nich wjedzie. wjechali wszyscy ktorzy chcieli zewszad wyjechac - nie do anglii konkretnie tylko wyjechac wogole albo zarobkowow - i pewnie ze 30% tychze sie meczy i nienawidzi nowego kraju. nastepnie to ci co sie moze nie mecza bo ewidentnie nie chca wyjechac, ale sie tymi flagami owijaja jak bacon rollups
              • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 13:20
                "A jezeli w wyniku brexitu wyjedzie z UK grupa Polakow-pasozytow systemowych, to chyba wszyscy beda sie cieszyc, bo wszyscy na nich placimy."
                Ale niektorzy na nich zarabiaja, choiazby tumaczac w sadach, szpitalach etc......
              • salsa.lover Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 15:38
                aniaheasley napisała:

> Salsa, dlaczego od razu napisy, ze sie boimy?

Ależ to nie mój pomysł tylko robaka. To robak stwierdziła, że taki napis byłby lepszy od polskich flag na demonstracji.

>Te, ze kochamy lokalna spolecznosc na pewno nie bylyby takie glupie.

Jedni kochają, inni po prostu mieszkają, normalnie żyją, jak każdy inny. Nie widzę potrzeby manifestowania, że kocham lokalną społeczność. To brzmi wręcz groteskowo.

To czy 'nas' stad wyrzuca czy nie jest uzal
                > eznione, jak rzad ostatnio wiele razy juz sie wypowiadal, czy UE zagwarantuje t
                > akie same prawa dla Brytyjczykow mieszkajacych w innych krajach UE czy nie.

No ale to już chyba zupełnie inny temat. Doskonale rozumiem jak to działa i akurat Polacy nie mający Brytyjskich paszportów raczej już nie mają wpływu na to co się stanie.
                Odnoszę się jednak do tego, że drażni mnie ta ciągle-przepraszająca-postawa. Jak będziemy mili i grzeczni to może nas nie wyrzucą. Człowiek został zabity a ta się czepia bo flagi jej się nie podobały, bo jeszcze nie daj boże kogoś urazimy.
                Żenada i tyle, bo łaszenie się i próby zasłużenia sobie na sympatię akurat nijak się mają do polityki.
                • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 17:38
                  Tu nie chodzi, przynajmniej mnie nie chodzi o to zupelnie, zeby kogos nie urazic, tylko o fakt, ze ten marsz oflagowany po zeby jest dowodem na to, ze Polacy zyja w UK w totalnym oderwaniu od tutejszej rzeczywistosci, nie rozumieja, bo ich to nie obchodzi, bo maja to gdzies w wiekszosci, nastrojow spolecznych, politycznych, bo nie widza nie slysza nie czuja tetna zycia kraju, z ktorym w koncu z wlasnej nieprzymuszonej woli zdecydowali sie zwiazac swoja blizsza lub dalsza przyszlosc, a na pewno terazniejszosc. To jest smutne, zenujace troche, i gdyby bylo jakos szerzej zauwazone, na pewno nie sluzy 'sprawie polskiej' w UK. Po prostu takie marsze nie pasuja do tego kraju, filip z konopii i kwiatek do kozucha przychodzi mi na mysl, jak widze takie akcje. A to ze steph laczy to z ogladaniem wylacznie polskiej telewizji z micha bigosu w dloni jest dosyc sensowne, bo jest to uparte przenoszenie Polski na tutejszy grunt.
                  Na szczescie takie marsze i protesty przechodza w wiekszosci niezauwazone, i nie robia az tak wielkich szkod, jakie moglyby potencjalnie uczynic, a konkretnie doprowadzic do jeszcze glebszej alienacji Polakow w UK.
        • a74-7 Re: polskie flagi w uk 06.09.16, 18:16
          Nikt sie z nikogo nie wysmiewa, a kazdy ma prawo do swojej opinii ,odmiennej od twojej.
          Ja nie czuje sie zahukana i pomiatana , bo jakis huliganski gang zabil czlowieka.
          Potepiam czyn,ale nie bede maszerowala pod polskimi flagami, nie czuje potrzeby okazywania w ten sposob tozsamosci narodowej, kazdy za siebie tu odpowiada.
          Polska zostala tam ,a tu jest UK.
          Inna mentalnosc. I czas to wreszcie zrozumiec .
          A teraz napisz co cie obraza w moim poscie?
            • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 10:18
              Wiem, ze bylo do mnie.
              "Nikt sie z nikogo nie wysmiewa, a kazdy ma prawo do swojej opinii ,odmiennej od twojej"
              A o jaka opinie ci chodzi? o to, ze nie przeszkadza mi pochod z flagami I nie wstydze sie swojego w polowie co prawda ze strony matki , polskiego pochodzenia? Czy o to, ze nie psiocze na Polakow lub nasmiewam sie jacy to glupi, bo czegos znowu nie wyczuli lub nie zrozumieli ?
              Nikt ci nie kaze maszerowac, ja tez bym nie maszerowala, ale nie krytykuje.

"Inna mentalnosc. I czas to wreszcie zrozumiec "
              Rozsmieszylas mnie, jaka mentalnosc? Jakze typowo po polsku zakladasz, ze siedze w jakiejs norze I non stop ogladam polska tv, latam z flaga polska po Bermondsey (do tego naprawde trzeba odwagi) chodze do polskeigo kosciola co niedziele I jem polskie jedzenie, do tego oczywiscie zyje jakas tam przeszloscia, nie znam jezyka oczywiscie....
              "A teraz napisz co cie obraza w moim poscie?"
              To, ze mnie pouczasz o jakiejstam mentalnosci I oskarzasz o stanie w miejscu. Mylisz sie jak najbardziej.

"Ja nie czuje sie zahukana i pomiatana , bo jakis huliganski gang zabil czlowieka"
              Osobiscie tez sie nie czuje, ale co to ma do rzeczy? Jest mi potwornie przykro, ze zginal ktos, tylko dlatego, ze mowil innym jezykiem.
              • a74-7 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 12:08
                robisz za martyra,droga ilonko,
                Nie pouczam,nie oskarzam , tylko wyrazam swoje zdanie do ktorego mam prawo.
                Tak samo robak nie krytykowala, tylko wyrazila swoja opinie, nawet podala przyklad kilku rozwiazan.Na pogrzeb zazwyczaj chodzi sie z kwiatami, nie wiem jak u kwiaciarek ?
                Nikt nie uzyl slowa" glupi "a do smiechu w tym temacie daleko
                ,wiec nie wkladaj mi swoich zlotych mysli "co ja mysle o Polakach."
                  • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 12:46
                    "moim zdaniem jak zwykle polacy nie rozpoznaja za dobrze nastrojow i atmosfery lokalnych spolecznosci, pomimo brexitu

Nie musisz uzywac slowa glupi, po prostu insynuujesz, ze Polacy JAK ZWYKLE ne zrozumieli czegostam, czyli albo glupi albo nie rozumiejacy jezyka.

• ilonka45 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 12:53
                  "robisz za martyra,droga ilonko, "

Postaraj sie moze dyskutowac na poziomie, nie pouczaj I nie poklepuj mnie po plecach, to takie typowo polskie.... okreslenie droga ilonko uwazam zq obrazliwe, nie nazywam cie droim dzieckiem, chociaz mam ogromna ochote..
                  • a74-7 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 13:07
                    zycze ci ilonko wielu ,wielu lat zycia w UK,byc moze kiedys znajdziemy wspolne zdanie :-)
                    Poparlam robaka, mam podobna opinie,,ale dziekuje za twoje niezwykle sugestywne zdanie co ja mysle o Polakach.
                    To nazywa sie chip on the shoulder.
                    • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 07.09.16, 17:33
                      "To nazywa sie chip on the shoulder."
                      Heheeheh ja wlasnie takeigo nie mam, ale ty ewidentnie masz takowy I jak pare tu osob kompleksy. Zauwaz, ze mnie ani flagi, ani polskie marsze nie przeszkadzaja, potrafie to uszanowac, nie musze sie z nimi zgadzac. Zauwaz tez, ze to nie ja zaczelam dyskusje o szabelkach I flagach. I przestan w koncu pouczac mnie jak kogos nie zqa bardzo inteligentnego, bo to sie robi nudne...
                      Kazda dyskusja na tym forum o Polakach lub Polsce dziala na niektorych jak plachta na byka. Naprawde trudno o jakas rzeczowa dyskusje, bez bycia posadzanym o niebycie wystarczajaco angielskim etc lub zyjacym w jakies nieswiadomosci.
                      • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 14.09.16, 14:28
                        Chyba chodzilo ci o slowo uwlaczajace.
                        Uwlaszczajace to byly reformy. Chociaz poprawna forma brzmi tutaj reformy uwlaszczeniowe. Np. moglas miec taki temat na historii w liceum: reformy uwlaszczeniowe chlopow na ziemiach polskich w XIX wieku.
                        W kazdym razie zapewniam, ze z mojej strony uwlaszczenie Ci nie grozi, dopiero bym sobie bigosu nawarzyla. Uwlaczanie Ci tez nie bylo moim zamiarem, ale jak sie tak napuszasz i zloscisz to trudno sie czasami zlotko powstrzymac.
                        • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 11:38
                          Oczywiscie, ze uwlaczajace, dzieki za lekcje historii przy okazji, w poprzednim watku przepraszalam za nieco chaotyczne wpisy, nie mam czasu w pracy na glebokie zastanowianie sie nad forma specjalnie, po 40 latach poza granicami Polski I nie majac kontaktu z jezykiem polskim oprocz forum, zauwazylam, ze niektore slowa brzmia nieco obco a niektore mieszaja mi sie z innymi jezykami. Zaczne od wymawiania na glos zanim cokolwiek skrobne (od scribe nie od skrobi) spiesznie wyjasniam znim mi sie znowu dostanie.
                        • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 11:49
                          "Uwlaczanie Ci tez nie bylo moim zamiarem, ale jak sie tak napuszasz i zloscisz to trudno sie czasami zlotko powstrzymac.
                          "
                          Jest Twoim zamiarem jak najbardziej, nazywajac mnie zlotkiem, albo robisz to zlosliwie (tak typowo po polsku) albo przyzwyczajona jestes do talking down to people. I jedno I drugie nie swiadczy za dobrze o Twoim wychowaniu.
                          • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 12:11
                            Rozumiem, ze na straganie w dzien targowy w UK nie bywasz, bo tam dopiero bys sie nasluchala 'uwlaczajacych' Ci zwrotow od sprzedawcow wsypujacych ci truskawki w papierowa tytke. Love, pet, ducky, sweetheart, darlin', doll i pewnie pare innych ;)
                              • a74-7 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 12:32
                                " po 40 latach poza granicami Polski I nie majac kontaktu z jezykiem polskim oprocz forum,"
                                na moje oczko po tych 40 latach poza granicami kraju ,bys sie lepiej integrowala
                                z brytyjczykami :-D,zadne darli'by cie nie uwlaszczylo,pardon, nie uwlaczalo Ci specjalnie
                                :-D :-D
                                A ty ciagle po polsku myslisz:-)
                                I to chyba nie tylko ja odnosze takie wrazenie :-)
                                • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 06.10.16, 11:15
                                  A ty ciagle po polsku myslisz:-)
                                  A skad wiesz? I znowu sie mylisz co do integracji, natomiast ty znowu z typowa polska zlosliwoscia I jadem, nie na temat, jak zwykle, ale zeby tylko komus dowalic wyszukujesz na sile bledy jezykowe etc, bo nie masz sie do czego przy...lic. Poszukaj w soich watkach ile , "pani pomoc nauczycileki" ile bledow ortograficznych zrobilas.
                            • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 13:03
                              Czyzbys porownywala stragan z forum? Bywam I bardzo lubie, potrafie tez odroznic Cockney happy chappy (chappie) nazywajacego mnie love I darlin od Polki poblazliwie nazywajcej mnie zlotko.... Przydaloby Ci sie odwiedzic jakis market, a nie czerpac wiadomosci z filmow ex-meza Madonny, nikt nie wsypuje truskawek w papierowe tytki (chyba tylko na terenie Poznania)
                              • aniaheasley Re: polskie flagi w uk 15.09.16, 14:51
                                Tytka byla metaforyczna. Nie spodziewalam sie ze zrozumiesz. Wlasnie w tym jest problem w probach rozmow z Toba. Nie lapiesz, no nie lapiesz slonko co sie do Ciebie pisze. Pa, buzka, wypadam z rozmowy z Toba.
                                • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 30.09.16, 18:22

"Pa, buzka, wypadam z rozmowy z Toba"
                                  Wypadaj zlotko, nie myslalm, zebys sie czegokolwiek spodziewala po kimkolwiek, przeciez jestes najmadrzejsza I wszystkowiedzaca. A tak naprawde zarozumiala I ograniczona w swoich ocenach innych osob. I do tego wyjatkowo zle wychowana. Jka juz kiedys pisalam, ze mozna wyjac Anie ze wsi, ale...
                                    • a74-7 Re: polskie flagi w uk 01.10.16, 13:14
                                      ta sloma w butach to chyba typowo polskie,co ilonko?
                                      Tu raczej nie pietnuje sie "ludzi ze wsi ":-)
                                      Wrecz odwrotnie - zazdrosci im sie ,ze mieszkaja w pieknych okolicznosciach przyrody:-):-)
                                      Tyle lat w UK a myslenie…. hmmmm …jakby wczoraj przyjechala ;-D
                                      • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 03.10.16, 13:06
                                        "Tu raczej nie pietnuje sie "ludzi ze wsi ":-)
                                        Wrecz odwrotnie - zazdrosci im sie ,ze mieszkaja w pieknych okolicznosciach przyrody:-):-)"

Uderz w stol.... Jakbys zadala sobie troszke trudu I przeczytala ze zrozumieniem to zadnego potepienie dla ludzi ze wsi nie znajdziesz, Jedyne co napisalam to, ze niektorzy moga mieszkac poza granicami kraju cale wieki, ale nie potrafia sie pozbyc typowo polskich przywar: zlosliwosci, checi dokopania na kazdym kroku, I poczucia, ze jest sie lepszym niz inni. W przeciwienstwie do waszego kolka wzajemnej adoracji mam szacunek dla wszystkich ludzi, dlatego takie niezbyt madre, zlosliwe I osobiste wpisy mnie draznia.
                                    • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 03.10.16, 12:44
                                      No popatrz, cale rzesze Anglikow sie myla najwidoczniej co do mojego poczucia humoru, musialm wejsc na polskie forum, zeby zostac uswiadomiona. Nie potrzebuje kuli szklanej, spodziewalam sie 2 sidekicks I sie nie zawiodlam :)
        • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 00:18
          przypadkiem zobaczylam teraz to zdjecie - nie zacheca mnie do niczego, integracyjnie tez nie wyglada.
          www.theguardian.com/society/2016/sep/07/hate-surged-after-eu-referendum-police-figures-show
          a tak swoja droga - czy byly kiedys jakies protesty litwinow, czy innych wschodznioeuropejskich w uk? bo jesli chodzi o polakow to juz ktorys marsz z kolei.
          • ilonka45 Re: polskie flagi w uk 08.09.16, 13:23
            "czy byly kiedys jakies protesty litwinow, czy innych wschodznioeuropejskich w uk? bo jesli chodzi o polakow to juz ktorys marsz z kolei."
            Matematyka sie klania, sprawdz sobie statystyki odnosnie ilosci osob z danych panstw. Polakow jest najwiecej.
      • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 09.09.16, 00:05
        no chyba po to wyszli ze sie boja ze zostana zabici nastepni? nie oto wyszli z marszem? no to po co wyszli?
        nei mylcie wazeliniarstwa z celowana kampania marketingowa.
        jak ktos wierzy ze bieganie z polska flaga w innym kraju da polakom dobry PR i podkreci sympatie to sie ciezko myli. podejrzewam ze polowa ludzi ktora byla w okolicy nie wie o co biegalo - tylko widza tych ludzi z obcymi flagami. teraz sie zastanawiam ze pewnie wiekszosc tez nie kuma co to za flaga, wiedza tylko ze nie brytyjska.
        a dla zainteresowanych polecam -
        Evil by Design: Interaction Design to Lead Us into Temptation
        www.amazon.com/Evil-Design-Interaction-Lead-Temptation/dp/1118422147
        • robak.rawback Re: polskie flagi w uk 09.09.16, 00:11
          pewnie dlatego jeszcze dlugo trzeba bedzie poczekac na sensowana reklame polskich krajobrazow i atrakcji turystycznych na posterach za granica - zamiast zdjecia morskiego oka, wnetrz goralskich restauracyjek i fajnego jedzenia centralnie umiejscowionych w metrze, najlepiej walnac polska flage na tle walesy albo ikonki solidarnosci...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka