Dodaj do ulubionych

Haven holiday parks

22.09.18, 23:10
Bylyscie w jakis parkach z tej sieci? W ktorych? Mozecie cos napisac-odpowiedziec na kilka pytan?
Obserwuj wątek
        • yadrall Re: Haven holiday parks 23.09.18, 12:46
          Super dziewczyny!
          To pytam o haven:
          Pierwsze pytanie: jak sie wynajmuje carawan to co tak naprawde jest w cenie? Te atrakcje opisane na stronie faktycznie sa fajne? Czy raczej trzeba planowac jakies zajecia poza osrodkiem?
          Drugie pytanie: Devon cliffs czy Weymouth? Jak daleko do plazy-pieszo czy autem? Jaka ta plaza? Gdzie lepiej z psem (coby sie nie okazalo,ze pies musi sam siedziec w domku calymi dniami).
          Trzecie pytanie: jest tam co robic latem z dwojka dzieci?
          I na koniec-warto placic wiecej za lepszy standard caravan?
          • yuka12 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 13:13
            Dużo zależy od ośrodka i obłożenia. Polecam celować w droższe caravany, bo większa gwarancja lepszych warunków. Basen jest w cenie, ale trzeba się czesto zapisać. Atrakcje typu golf czy łucznictwo są płatne oddzielnie, na to drugie najlepiej zapisać sie jak najszybciej po przyjeździe, bo poźniej może nie być miejsc. Zreszta przy rejestracji dostaje się informację o wszystkuch atrakcjach na terenie danego ośrodka. Ale bywa jak w Greenacres- mnóstwo ludzi, basen załadowany, na wieczornych atrakcjach miejsca jedynie stojące. Dlatego napisałam, że niemal każdy park jest specyficzny i różni się nieco od innych. Dobrze jest też wejść na google earth i sprawdzić, jak położony jest dany ośrodek i czy nsm to pasuje, jak daleko są jakieś sklepy, inne restauracje/ bary oprócz tych w ośrodku,jak daleko plaża i inne atrakcje itp. itd.
          • wiwi1 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 13:13
            NIe bylam w Weymouth, wiec wypowiem sie tylko o Devon cliffs. Domki sa nad samym morzem, wydaje mi sie, ze wszystkie parki sa usytowane w ten sposob, ze na piechote w kilka minut dojdziesz do plazy. Te blizej plazy sa drozsze, lepsze domki. Ja zawsze bralam wyzszy standard. Kiedys czytalam bardzo niepochlebne opinie o nizszych standardach i sie zniechecilam. Bralam platinum lub prestige. Domki czysciutkie, kuchnia wyposazona we wszystko , male placyki zabaw pomiedzy karawanami i jeden duzy w centrum osroda. Plaza super, czysty, zloty piasek. Bylismy tam 5 lat temu, dwa razy z rzedu. Jedzenie w tych ichniejszych restauracjach niesmaczne niestety (oprocz kafeki przy samej plazy gdzie obiad i sniadania byly super). Ja gotowalam obiady i robilam sniadania w karawanie. Zawsze tak robie, wole sama przyrzadzic jedzenie. Dzieci bardzo zadowolone, zawsze mialy sie z kim bawic. Jesli chodzi o psa, to sama nie posiadam, ale w niektorych domkach jest zaznaczone ze moga byc psy i tylko takie domki mozna wynajac. Chyba jednak na plaze w Devon w okresie letnim nie mozna wprowadzac psow, ale to sie musisz dowiedziec.
            Jesli wybierzesz Devon to konecznie zarezerwuj restauracje ( dosyc daleko od osroda, z 40 minut jazdy samochodem) Riverford. To jest siec, ktora dostarcza organic jedzenie, maja wlasna farme, farm shop i restauracje. Bylam tam dwa razy i jest to zorganizowane fatastycznie a jedzenie jest super. My jezdzilismy duzo poza osrodek do okolicznych atrakcji ale i na miejscu jest co robic dla dzieci.
            NIektore zajecia w osrodku trzeba wykupic i zakubowac wczesniej, wodne rowerki dla dzieci, nauke plywania itd. sam basen jest w cenie. Tam jest chyba jeden kryty basen i jeden otwarty.
            Pozdrawiam:)
            • yuka12 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 13:20
              No właśnie w Doniford Bay wszystko poza podstawowym ponoć nie było dostępne, choć po moim ataku astmy caravan platinum znalazł się od razu :). Być może to po prostu skutek ówczesnego zarządzania tym ośrodkiem a nie sieci jako takiej. Nie wiem. W każdym badź razie już więcej z Havenu nie korzystaliśmy.
    • yuka12 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 12:55
      Byliśmy w Greenacres i Doniford Bay. Z tego pierwszego byliśmy bardzo zadowoleni, udało się nam też wynająć bardzo czysty i świetnie wyposażony caravan trochę oddalony od najbardziej zaludnionych kwartałów.
      Natomiast to drugie miejsce .... Hm, mamy nienajlepsze wspomnienia. Zaczynając od problemów z zabukowaniem wygodniejszego caravanu (wg strony internetowej pod koniec października żaden nie był dostępny), poprzez ohydny, brudny i śmierdzący papierochami caravan który dostaliśmy w niemal pustym ośrodku (co skonczyło się moim atakiem duszności), do całkowitego olania reklamacji. Mąż przerażony moim stanem wybłagał wprawdzie zmianę caravanu na lepszy, wygodniejszy i mniej śmierdzący, ale dlaczego recepcja zaraz po naszym przyjeździe twierdziła, że nie możemy dopłacić i zmienić? Wysłaliśmy reklamację, ale Haven zostwił nas z niczym. Generalnie poza basenem reszta była średnia, brak porządnego placu zabaw, park widać było niedofinasowany. I to doświadczenie nas zniechęciło do sieci.
    • princesswhitewolf Re: Haven holiday parks 23.09.18, 16:15
      The Sun, ta gazeta robi promocje. Kupuje sie 7 kolejnych gazet jak oglosza kiedy, no i potem wpisujesz kody w apke czy online. Po wpisaniu wszystkich masz 1 nocleg w Haven, Parkdean i paru innych sieci ( kilkaset miejsc w UK FRancji i Hiszpanii) za klikanascie funtow za dobe. Sunsavers sie to zowie. Tez dzieki temu wlazimy za grosze do Legolandu, Chessington itd itp wszystko co posiada Merlin siec
      • wiwi1 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 17:01
        Wlasnie, zapomnialam napisac on Sunsavers. Tyle tylko, ze daty nie zawsze sa takie jak by nam pasowaly, ja w sezonie eltnim nie znalazlam nic, ale za to bylismy w majowy dlugi weekend w Norfolk za grosze. Mozna sobie kupic wyzszy standard i doplacic odpowiednio, ja tak zrobilam, a i tak cena wyszla duzo nizsza niz gdybym bukowala bezposrednio przez Haven.
      • yadrall Re: Haven holiday parks 23.09.18, 17:43
        O tym The Sun slyszalam,ale puki co mam vouher z jednej z fundacji i niestety jest tylko do sieci Haven. A ze w naszym wypadku,zeby wyjazd dal nam jakikolwiek odpoczynek to musimy wziac opieke do dzieci,wiec wypadaja jedyne letnie wakacje-babka pracuje w szkole...
        Tyle,ze nie wiem ktory osrodek wybrac i czego sie spodziewac...
        • paola_k2 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 17:55
          Poczytaj opinie na tripadvisor. My kilka razy bylismy na weekend z dziecmi, Heaven i Parkdean. Kozystalismy z kodow z The Sun. Gdy pogoda niepewna dobrze wybrac park gdzie jest sporo atrakcji na miejscu i kryty basen. Raz wybralismy park nad samym morzem wiec z rana mozna od razu na spacer na plaze. Duze parki maja sporo atrakcji, oprocz tego robia entartainment dla dzieci i doroslych. Jest gdzie posiedziec wieczorem. Nikt sie nie nudzi. Maja na miejscu sklep, restauracje, place zabaw itd.
          My bralismy standardowe karawany, bez doplaty. Wszystko czyste, wyposazona kuchnia.
          • liwazi_mama Re: Haven holiday parks 23.09.18, 18:08
            Osrodki maja fajne. My zawsze cos robimy jeszcze poza. Domki zdecydowanie warto zaplacic za wyzszy standard. Za niektore dodatkowe atrakcje jest doplata. Ale nie jest to jakos kosmicznie duzo. Co do pieseła to nie mam pojecia .
            • szczepka75 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 18:24
              My braliśmy zwykłe domki. Zawsze bylo ok.
              Baseny zazwyczaj na zdjęciu wyglądają super w rzeczywistości sa małe.
              My raczej nie korzystamy z wieczornych entertainments.
              Restauracja zazwyczaj paskudny fast food. Śniadania i kolacje robimy sami.
              Obiad zazwyczaj gdzieś poza ośrodkiem.
              Kuchnia będzie wyposażona, spokojnie prosty obiad zrobisz. Ja zawsze biorę swój nóż, bo zazwyczaj mega tępe sa.
              Weymouth jest super. Cudowne plaże, Wiele do atrakcji dla dzieci,
              Polecam tez Isle of Wight,
              W Kornwalii Greenacres, ośrodek tuz nad morzem.
              Nie wiem jak z psami, nie posiadamy.

• wiwi1 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 18:40
                Ja zawsze biore swoje sztucce ale tez i talerze i kubki (mam specjalnie dawno temu kupione emaliowane talerze, miski i kubki na wakacyjne wyjazdy). Greenacres jest chyba w Walii? w Kornwalii jest Perran Sands i Riviere Sands, ja bylam w Riviere, to jest w Hayle, cudowna plaza.
                • szczepka75 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 18:48
                  Tak Grreenacres w Walii. W kornwalii byliśmy w Perran Sands.
                  może mieliśmy szczęście i trafiliśmy na dobre warunki w standardowych domkach.
                  Ja ze sobą biore ostry noz, filiżanki do double espresso i włoski kubryczek do parzenia kawy.

Wszystkie sztućce, talerze, garnki myje.
                  My kiedyś nieswiadomi trafiliśmy do ośrodka Pontis i po tym przezyciu juz wszystko inne jest luksusem.
                  • wiwi1 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 18:54
                    Haha, w Pontis nigdy nie bylam, ale rozwazalam, bo sie kiedys pojawila interesujaca oferta na Grouponie. Sprawdzilam opinie na trip advisor i juz wiedzialam dlaczego cena jest tak atrakcyjnie niska:)
                    • szczepka75 Re: Haven holiday parks 23.09.18, 19:29
                      jedna z nich pewnie byla moja .bylismy tam juz pare lat temu.
                      powiem szczerze ,ze Ponitns Souhtport ma przecudna loakalizacje .przepiekne wydmy ,ogromna piaszczysta plaza .
                      wiec mimo okropnych warunkow warto bylo. polecam plaze miedzy Formby a Southporth ,a szczegolnie ta za osrodkiem Pontins
    • whitediamond Re: Haven holiday parks 24.09.18, 16:13
      Hej. Bylam 3 razy w 3 roznych parkach, kazdy inny. Devon Cliffs, Caister-on-sea i Burnham on-sea. Pierwszy najladniejszy ale tez gozysty, bardzo duzy i basen potwornie zatloczony, nie dalo sie plywac w ogole ale poza tym polecam, bardzo ladny. Drugi maly, moze nie taki ladny, ale plaza piekna, basen spoko (chociaz maly), super atrakcje dla dzieci, polecam. Trzeci, osrodek bardzo ladny, duzo zieleni, ale basen maly i potwornie chlorowany i plaza okropna, nie polecam. Mi sie podobaja atrakcje dla dzieci (extra platne), kajaki na basenie, aqua jets, wspinaczki itd itd. Aaa ja zawsze wybieram karawany z 'decking', robi roznice.
    • julek_i_ja Re: Haven holiday parks 28.09.18, 15:40
      Ja bylam dla odmiany w Parkdean w malo obleganej lokalizacji.
      Przy doborze kierowalam sie nie cena, tylko nowoscia domku, i wybralam nowy z tego roku. Co z tego, ze standard niby wyzszy w drozszym domku, jak juz wszystko jest zuzyte i sfatygowane.
      Wszystko bylo bardzo czyste, wrecz pachnace nowoscia, wygodne, nie wylezane jeszcze lozka. Basen w cenie. Jedzenie w restauracji koszmarnie niejadalne, czas oczekiwania ponad 1,5 godziny!
      • yuka12 Re: Haven holiday parks 28.09.18, 23:29
        My bylismy w Park Resort (teraz Parkdean) w Essex w dosyc malym osrodku na sporym odludziu. Wzielismy wyzszy standard i dom z poprzedniego roku, ale mimo wszystko jakosc mial nizsza niz podobne w Haven-ie. A cenowo nie byl wcale duzo tanszy. W sumie bylismy troche rozczarowani i w polaczeniu z kiepskimi wspomnienimi z poprzedniego caravaningu zniechecilismy sie do caravan parkow. W dodatku podroz przez Anglie do jakiegokolwiek parku w szkolne wakacje przypomina droge przez meke i wiecej sie stoi w korkach niz jedzie. Kazdy kto jechal wtedy przez M5 na Devon, chociazby, wie, o czym mowie :).
        • wiwi1 Re: Haven holiday parks 29.09.18, 09:37
          My jak jezdzilismy do parkow w Devon i Kornwalii to wyjezdzalismy wczesnie rano, tak o 4 i podroz byla calkiem przyjemna. Dojezdzalismy na miejsce przed najwiekszymi korkami.
          • yuka12 Re: Haven holiday parks 29.09.18, 16:46
            My wtedy musielibyśmy wyjechać chyba w okolicach północy :). Rok temu wyjechaliśmy z rana, a korki złapały nas na dojazdówkach do Bristolu. Objechaliśmy spory kawałek południowej Walii, żeby je ominąć. To w nagrodę trafiliśmy na korek za Bristolem :). Który też w końcu udało się nam choć częściowo objechać. Prawie zdążyliśmy na kolację.
            • yadrall Re: Haven holiday parks 29.09.18, 17:26
              Ja z zalozenia biore pod uwage parki oddalone o nie wiecej niz 2h drogi od domu-nie bede jechac 6-8h w jedna strone na 4 noce. Do tego w 5 osob (2 dzieci w duzych fotelikach) plus pies.
              Dlatego realnie albo Devon cliffs albo Weymouth.
            • wiwi1 Re: Haven holiday parks 29.09.18, 17:52
              No tak, zalezy skad sie jedzie. Odemnie jest tak 7 godzin jazdy mniej wiecej, korki sie robily tak gdzies kolo 10 godziny, ale wtedy bylismy juz blisko celu podrozy. Raz jednak jechalismy 14 godzin do Kornwalii, kiedy moj maz, swiezy kierowca wtedy, zle ustawil nawigacje w samochodzie i dojechalismy w zupelnie inne miejsce niz planowane. Do planowanego miejsca dotarlismy o polnocy:)
              • yuka12 Re: Haven holiday parks 29.09.18, 18:19
                Od nas do Torquay formalnie 5 godzin. Ostatnie kilka lat jeździmy właśnie do Devonu i na miejscu musimy być najlepiej 15:30-17:00 (ośrodek hotelowo-wypoczynkowy). Więc wyjeżdżamy z domu o 9:00 i najczęściej przyjeżdżamy na 17:00-18:00 (czyli 2x dłużej niż wujek Google przewiduje).
                A tak zupełnie na boku- uwielbiam Devon i chętnie bym tam sobie kupiła holiday home 😀.
                • wiwi1 Re: Haven holiday parks 29.09.18, 18:33
                  Zgadzam sie, Devon jest piekne:) Ja bym chciala zwiedzic Walie, nigdy nie bylam. Yuka mozesz polecic jakies fajne miejsce w Walii, najlepiej blisko fajnych atrakcji dla dzieci (9 i 7 lat)?
                  • yuka12 Re: Haven holiday parks 30.09.18, 16:15
                    W Pln. Walii jest pare atrakcji dla dzieci, ale sa troche rozrzucone. Najlepiej zatrzymac sie w Llandudno, Conwy czy gdzies w okolicy, bo wtedy jest blisko zarowno do Snowdonii jak i Anglii. Nie wiem, co Was interesuje. W Llandudno jest tramwaj na Great Orme jak rowniez kolejka linowa i dosc fajny plac zabaw na szczycie + piekne widoki. Troche ponizej stacji koncowej tramwaju sa Ancient Mines- swietne do zwiedzania dla dzieci, wrazenia niezapomniane, ale zamkniete listopad- marzec. Niedaleko A55 i Conwy jest Bodnant Garden, Zip World, a w samym Llandudno Bonkerz Fun Centre. W Colwyn Bay jest zoo, w Rhylu SeaQuarium. Kilka zamkow do zwiedzania w rejonie od zupelnych ruin do calkiem dobrze zachowanych budowli. Poza tym z Conwy czy Llandudno mozna zrobic wypad do Blaenau Ffestiniog do muzeum kamieniolomow i przejsc sie szlakiem wokol. Zreszta sama wyprawa do Blaenau to juz przygoda, bo po drodze nie brakuje pieknych widokow. Mozna jeszcze wyskoczyc do Penhryn Castle w Bangor, zeby sie przekonac naocznie, ile mozna bylo sie oblowic z plantacji na Jamajce (pracy niewolniczej ofc) i rodzimych kamieniolomow. Poza tym sam budynek zapiera dech w piersiach.
                    Generalnie polecam wyprawe do Walii w jakies piekne sloneczne dni, bo jej najwieksze atrakcje, poza zamkami i palacami, sa na zewnatrz, a w Snowdonii pada czesciej niz gdziekolwiek indziej.
                    • wiwi1 Re: Haven holiday parks 30.09.18, 16:57
                      Myslalam o wielkanocnej przerwie, ktora wypada pod koniec kwietnia w tym roku. Ja nie jezdze samochodem, a te wszystkie atrakcje pewnie na piechote niedostepne, ale co nam sie uda to zwiedzimy. Wszelkiego rodzaju kopalnie to sie napewno spodobaja mojemu synowi. Czy masz jakies miejsce gdzie sie zatrzymujesz jak tam jestes, mozesz cos polecic? Ja sprawdzilam wlasnie oferte Haven park, ale jak bys miala jakis hotelik lub domek sprawdzony to bylabym wdzieczna za polecenie.
                      I dziekuje za wymienienie atrakcji, wlasnie takie przyrodnicze, widokowe, zamki takie cos mnie interesuje.
                      Dziekuje i Pozdrawiam:)
                      • yuka12 Re: Haven holiday parks 30.09.18, 18:31
                        My tu mieszkamy, wiec sie nigdzie nie zatrzymujemy. Najlepiej chyba poszukac czegos w Llandudno, Conwy lub Rhos on Sea, bo z kazdej z tych miejscowosci mozna dojechac do roznych atrakcji autobusem lub pociagiem. Kolo Rhylu jest kilka caravan parks, choc nie polecam noclegow w samym Rhylu. Niestety nie ma takich parkow kolo samego Llandudno, nie wiem, czy jest cos kolo Conwy. W glab Walii to juz niestety tylko samochod- do Blaenau jest chyba autobus z Llandudno, ale ostatnio byly zmiany w rozkladzie, pociag tylko turystyczny (normalne sa wzdluz wybrzeza do Bangor).
                        Z tych caravan parkow kolo Rhylu sa regularne autobusy do Llandudno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka