Dodaj do ulubionych

Wesolych Swiat!

24.12.19, 14:53
Przerwe mam w lepieniu :-) wiec wszystkim skladam najlepsze zyczenia. Zdrowia, szczescia i pomyslnosci oraz spokojnego Nowego Roku.

--
Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
Obserwuj wątek
      • yuka12 Re: Wesolych Swiat! 25.12.19, 18:26
        Kura świetna 😁. Zdrowych i Szczęśliwego 😃.

--
        "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
    • wiwi1 Re: Wesolych Swiat! 24.12.19, 22:32
      Glasscraft zazdroszcze Ci tej kury:) My w tym roku nie przygotowywalismy nic na Wigilie tylko poszlismy do restauracji, wrocilismy niedawno.
      Wesolych Swiat Bozego Narodzenia, szczescia, pomyslnosci i wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)

--
      Eco Forum UK
      • cherrie Re: Wesolych Swiat! 25.12.19, 10:52
        Wesolych Swiat! U nas swieta rekordowe....Wszystkich powalila okropna grypa! Nawet moja mame, ktora przyjechala na swieta. Bylo tak zle, ze miala zostac w szpitalu, ale sie sama wypisala🤨 U nas masakra. wszystkim zdrowia zycze!

--
        Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
    • derka1 Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 13:56
      Dziekuje i odwzajemniam.

W tym roku oklepane slowo "zdrowych" i u nas nabralo glebszego sensu. W Wigilie Mikolaj obdarowal syna ospa wietrzna. "Za chwile" mielismy leciec do Polski. Z przyczyn oczywistych podroz nie dojdzie do skutku. Oprocz znaczacych strat materialnych (nauczka na przyszlosc by kupowac podrozne ubezpieczenia :-( ), tracimy te najwazniejsze - czas spedzony z bliskimi. Pech straszny :-(. Oby przyszly rok okazal sie bardziej laskawy.

Kura ciekawa. Jak ma na imie?
      • glasscraft Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 14:34
        Nie udaloby sie wynegocjowac jakos z przewoznikiem przebukowania na inny termin? Czasami nawet oni ludzkim jezykiem na swieta mowia :-)

Kura zwie sie Miley, jej "siostra" - Cyrus. Akurat w radiu MC leciala, jak je odbieralismy :-D

--
        Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
        • derka1 Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 16:34
          Niestety nie :-(. Dzisiaj dzwonilam i pan powiedzial, ze moga jedynie zwrocic oplaty lotniskowe czyli cale £70. Najgorsze jest to, ze w przypadku nie-wylotu, automatycznie przepada rowniez bilet powrotny - bo juz sobie wymyslalam, ze kupie nowe bilety na poniedzialek lub wtorek, wtedy powinny byc juz tylko same strupy, czyli bez opcji zarazania innych, a wrocimy tak jak mielismy wrocic, korzystajac z biletow juz posiadanych, no ale nawet tutaj przewoznik nie ma litosci. Kapitalizm pelna geba. Trudno. Nauczka na przyszlosc.

Miley and Cyrus - ladnie :-). A kupy, ze sie tak wyraze, w domu nie robia? Szkoda by mi bylo tej ladnej podlogi.
          • glasscraft Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 16:55
            Nienawidze linii lotniczych oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Zawsze cos tam jest, ze jak sie wydalo kupe pieniedzy a nie zalozylo zoltej kokardki do wlosow w momencie platnosci oraz zielonych majtek w momencie wydrukowania biletow to ma sie pod gorke. Troche nie na temat (ale niejako zwiazane) - jezeli macie pania do sprzatania/prasowania/budowlancow i dajecie im klucze w czasie waszej nieobecnosci, to sprawdzcie, czy ubezpieczenie pokrywa znikajacego ze sciany Picassa w czasie ich obecnosci. Bo jak nie ma sladow wlamania, to nawet jezeli dostanie sie od policji numer przestepstwa - bo np pani sprzataczka jest na domowej kamerze uwidoczniona jak tegoz picassa ze sciany zdejmuje, to towarzystwo ubezpieczeniowe mowi - so what - dalo sie klucze.

Kury normalnie do domu nie wchodza, moze i by wlazly jakby byly drzwi otwarte, ale nasze koty sa niewychodzace, wiec jedno z drugim sie nie miesza. Kupy niewatpliwie by byly, bo kura to kura :-)
            To bylo w ramach eksperymentu pt Xmas tree - kura drzewko olala (bo nie bylo na nim nic jadalnego) i zwiala jak sie tylko dalo (bo jak byla chora to wlasnie w tym pokoju ja ladowalismy lekarstwami i uber jedzeniem - moze rozpoznala :-)

--
            • derka1 Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 18:37
              glasscraft napisała:

> Nienawidze linii lotniczych oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Zawsze cos tam j
              > est, ze jak sie wydalo kupe pieniedzy a nie zalozylo zoltej kokardki do wlosow
              > w momencie platnosci oraz zielonych majtek w momencie wydrukowania biletow to m
              > a sie pod gorke.

A wiesz, ze cos w tym jest :-).

Zazdroszcze Ci tych kur. A najbardziej produktow pochodnych - czyli jajek (precyzuje, zeby nikt nie pomyslal, ze mord mi w glowie :-)) ). Sasiadka kiedys miala kury i dzielila sie ich dobrem, bo strzelaly jajkami bez opamietania. Bez porownania ze sklepowa masowka. Miala niestety rowniez koguty i tu juz tak pieknie nie bylo, z powodow wokalnych. Pialy non stop, jak oszalale, a wszystkich sasiadow szlag trafial. No, ale to juz historia. Tylko koty jej zostaly...
                    • glasscraft Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 19:42
                      Ja mam alergie na wyjazdy , Rudy to samo, wiec wyjazdow u nas niet. Plus - nie da sie z calym zwierzecym towarzystwem, ktore w domu i na polu siedzi i miecha/wody/ziarkan/siana wola :-)

--
                      • derka1 Re: Wesolych Swiat! 26.12.19, 20:22
                        Zwierzece nianki na ten czas zatrudnijcie, a sami chociaz na wycieczke rowerowo-namiotowa na dzien/dwa/trzy sie wybierzcie. No chyba, ze mieszkacie w miejscu, ktore jest jak wakacyjne - to tylko pozazdroscic.

p.s. to kogo Ty jeszcze miesem i sianem na polu karmisz?????
                        • glasscraft Re: Wesolych Swiat! 27.12.19, 11:11
                          O rany - dobrze mi wyszlo z tym miesem na polu - jakbym jakies tygrysy miala :-D
                          "Miesem" to tylko "tygrysy" domowe. Siano - konie i owce.

Rowerowo to zawsze u nas jest jak jestemy na urlopie (chociaz co prawda mamy troche inne pomysly - ja jako ta zwiewna dama zatrzymuje sie zeby jakies owoce zebrac albo popatrzyc na okolice, jak pod gorke to sie rower prowadzi, zatrzymac sie na cos zimnego z babelkami w lokalnym pubie :-) a moj maz - popylac tak byle tylko sie spocic jak najbardziej :-)

Czy wakacyjnie u nas jest - dla mnie tak (chociaz oczywiscie moja "wakacyjnosc" i kogos innego to moga byc dwie rozne rzeczy) i stad nie mam zadnych problemow z "siedzeniem" w domu jak mam wolne w pracy. Do morza jakies 20 min (z czesciowo piaszczysta plaza), rowerowo sie da, polazic tez. Kocham dlubac w ziemi, wiec warzywnik pracuje rok w rok no i wtedy mam czas na moje szklo i inne pomysly. Jak dla mnie to raj :-)

--
                        • glasscraft Re: Wesolych Swiat! 27.12.19, 11:14
                          Czy chodzi o "na polu" ver "na dworze"? :-)

Ja z Warszawy, ale tutaj jak wychodze z domu na dwor to wychodze na pole, bo to jest pole :-)

--
                          • wiwi1 Re: Wesolych Swiat! 27.12.19, 12:34
                            haha, no tak, to "pole" mnie zmylilo wlasnie. Ja to zrozumialam, ze wychodzisz "na pole" w sensie "na zewnatrz":)
                            Az nawet sobie poczytalam o regionalizmach i znalazlam taki fajny artykul:
                            gazetakrakowska.pl/dlaczego-krakowianie-mowia-ze-wychodza-na-pole/ar/308387
                            Sorry, ze zasmiecam Twoj Swiateczny post, ale tak mnie sentymentalnie wzielo;)
                            Pozdrawiam:)

--
                            Eco Forum UK
                            • glasscraft Re: Wesolych Swiat! 27.12.19, 12:41
                              Bardzo ciekawy artykul - dzieki! Fajne to z "mieszanymi" dziecmi, ktore wychodza na dwor na pole. No i te kartofle/ziemniaki - u mnie w domu bylo i jedno i drugie, jakos zamiennie uzywane :-)

--
    • glasscraft Wiesci z pola vel dworu 29.12.19, 13:48
      Pan Owiec zwial z od sasiadow (w poszukiwaniu milosci zycia ponoc :-D) i aktualnie jest naszym sasiadem. Pan Owiec jest rasy soay, jak pierwszy raz zobaczylam, to myslalam ze to koza.
      (zdjecie w wersji zimowej z mojej ulubionej apki).

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka