Dodaj do ulubionych

AAT - co i jak wytlumaczcie

22.01.20, 15:22
Tak na szybko... pracuje z pania Finance Assistant od kilku mies i widze, ze ma duze braki wiedzy w podstawowych kwestiach. Moze zaproponuje jej, zeby zabrala sie za AAT jesli na powaznie mysli o pracy w finansach.
Kto z Was ma te kursy, albo jest w trakcie uczenia sie. Prosze napiszcie w skrocie o poziomach, ile tych egzaminow i w jakim czasie to mozna zrobic mniej wiecej.
dzieki!
Obserwuj wątek
    • yuka12 Re: AAT - co i jak wytlumaczcie 22.01.20, 22:48
      Ja zrobiłam Level 2 i 3. Każdy kurs zabrał około roku akademickiego, bi zajęcia odbywały się raz w tygodniu i trwały niemal cały dzień (9-17 z przerwami). Robiłam przez lokalny koledż. Wiem, że można też te kursy robić w innym trybie, najlepiej sprawdzić lokalnie kto organizuje, jak i ile kosztuje. Link do strony AAT z informacjami:
      www.aat.org.uk/aat-qualifications-and-courses/aat-qualifications/aat-accounting-qualifications
      --
      "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
    • lucasa Re: AAT - co i jak wytlumaczcie 23.01.20, 10:34
      Jezeli firma jest duza i placi apprenticeship levy to pewnie lepiej zrobic kurs w ramach apprenticeship, wtedy jest jeden dzien jest w collegu. Ja nie robilam wiec nie wiem dokladnie -sa chyba 4 poziomy, kazdy poziom ok roku, ale jezeli ktos juz pracuje w ksiegowosci to moze egzamin zaliczyc w ciagu roku, nie trzeba nawet chodzic na kurs.

Jezeli chodzi o braki to jest roznie. Ja w jednej pracy przeszkolilam dziewczyne z recepcji do pracy w ksiegowosci. Robila podstawowe rzeczy, ale robila dobrze. Nie poszla na zaden kurs. Teraz u nas Finance Assistance niby robi duzo, ale czasami znajduje takie bledy, ze od razu widac, ze nie ma pojecia co zrobila (nawet nie tylko pod wzgledem finansowym, ale tez logicznym) . Ma ukonczony poziom 3. Wiec niekoniecznie kurs przeklada sie na zrozumienie tego cos sie robi.
      • panixx Re: AAT - co i jak wytlumaczcie 23.01.20, 14:54
        Zgadzam sie z Toba lucasa. Pracowalam z wieloma asystentami, szkolonymi i nie i byli lepsi lub gorsi.
        Ja probuje ta pania uczyc, ale jej sie chyba nie chce... ciagle te same bledy robi. Wiec mysle, ze pogadam z szefostwem jak inaczej by ja podszkolic i chce zaproponowac rozne opcje.
        • kalpa Re: AAT - co i jak wytlumaczcie 23.01.20, 20:47
          Niestety zgadzam sié,że samo zdobycie certyfikatu kursu o niczym nie świadczy zwłaszcza, jak ktoś robi na sucho czyli nie pracując w branży.
          Ale konkretnej koleżance mogłoby bardzo pomóc pójście na wet na sam bookkeeping, tańszy kurs, lepszy dla osób na bardziej podstawowe stanowiska

--
          Taniec i wiatr to moje żywioły!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka