Dodaj do ulubionych

Stracilam prace. Kto jeszcze?

18.03.20, 12:58
Czyzbym byla pierwsza? Od jutra nie chodze do pracy, ktora stanowila 60-70% mojego dochodu. Pozostalo mi moje domowe prasowanie, ale klientow teraz jak na lekarstwo. Ludzie zaciskaja pasa.
Maz 2tyg temu zlozyl wymowienie z pracy. Mielismy zyc z mojej pensji. Na szczescie udalo mu sie je cofnac kilka dni temu, ale jego praca i tak wisi na wlosku. Teraz to pewnia kwestia dni/tygodni kiey i jego zwolnia. Co dalej? Jestem przerazona. Jakies oszczednosci mamy, ale jak dlugo damy rade pociagnac to nie wiem.

--
Simplicity is the ultimate sophistication. Leonardo da Vinci
Obserwuj wątek
    • glasscraft Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 18.03.20, 13:44
      Przykro mi, mam nadzieje ze jako sie wyprostuje i szybko. Sprawdz, czy wypowiedzenie bylo zgodne z umowa (okres wypowiedzenia/urlop niewykorzystany) i prawem ogolnie (powod wypowiedzenia, okres 2 lat przepracowany itp). I szukaj natychmiast, cokolwiek by to mialo byc. Plus jak radzi alannda - pogadaj z bankiem.

--
      Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
    • aniaheasley Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 18.03.20, 14:23
      Ja stracilam zdecydowana wiekszosc dochodow, czyli w sumie podobnie. Przestalam przyjmowac prace face to face, ktore oznaczalyby ze musialabym jezdzic do centrum Londynu, autobusami, metrem itp. Az taka ofiarna nie jestem.
      Czekam teraz na zwrot pieniedzy za bilety na liczne przedstawienia teatralne. Jestem silnie uzalezniona od musicali, chodze tez 'na znanych aktorow' wiec troche tych zwrotow sie uzbiera.
      Czekam tez na zwrot zaliczek wplaconych na wycieczki szkolne, ktore sie nie odbeda.
      Potem zaczne pewnie wyprzedawac mienie ;)

--
      Ania's Poland
    • lucasa Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 18.03.20, 15:29
      Cherrie, strasznie mi przykro!
      Mam nadzieje, ze szybko teraz znajdziesz prace, choc jak szkoly zamkna to jeszcze bedzie na glowie problem z (platnym?) childcare....
      U mojego meza w pracy stracili najwiekszego klienta, firma malutka, wiec nie wiadomo jak sobie poradza. U wielu znajomych juz zaczynaja sie problemy w pracy, albo zwolnienia, albo bezplatne urlopy. W sumie chyba tylko rzadowe posady sa teraz bezpieczne.
      Najgorzej, ze nie wiadomo ile to potrwa.
      • kalpa Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 18.03.20, 19:05
        Bardzo mi przykro, że straciłaś pracę :(
        Mnie się to przytrafiło dwa razy w zeszłym roku - to był trudny moment dla mnie, zwłaszcza przy drugim zwolnieniu wiec Cie rozumiem. Jako od lat samodzielna, zupełnie sama mama miałam stracha. W nowej pracy jestem już rok ale też są zwolnienia, co nie wpływa dobrze na psyche pracowników. Tym razem mnie ominęło, ale nie wiem jak będzie dalej, bo najwyraźniej kryzys wirusowy pogłębia wszystkie inne.
        Trzymam kciuki, żebyś znalazła coś dla siebie co będzie korzystniejsze, bo z tego co zrozumiałam, nie zawsze tam było różowo.

--
        Taniec i wiatr to moje żywioły!
    • elle-joan Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 18.03.20, 15:44
      Pracuję jako samozatrudniona, bezpośrednio z klientem. Kazdy, kto ma chociaz drobne objawy przeziębienia odwołuje spotkania i ode mnie -jak myślę- oczekują tego samego. Tak, ze tez tracę część dochodów. A co będzie dalej?
    • liwazi_mama Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 19.03.20, 12:28
      To ja Cyba będę druga . Godziny już obciete. Od poniedziałku mają być zwolnienia. Ja mam najkrótszy staż i szefowa od razu powiedzila że jak coś to pierwsza lecę. Trudno będzie znaleźć pracę zanim to się nie uspokoi. A mąż na urlop bezpłatny.... Tylko jakoś przetrwać....
    • plain-vanilla Re: Stracilam prace. Kto jeszcze? 19.03.20, 14:06
      Cherrie, bardzo mi przykro. Trzymajcie się. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży.
      Ja mam szczęście, że będę mieć pensję płaconą do połowy sierpnia. Żyjemy jednak z pensji męża i jeśli firma wyśle go na przymusowe bezpłatne wakacje, to leżymy i wtedy żyjemy z oszczędności.
      Jeśli dojdzie do tego, to poproszę bank o 3 miesięczną przerwę w spłacie kredytu.
      Uściski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka