Dodaj do ulubionych

Prom Harwich-Hook of Holland

14.06.20, 23:41
Kto płynął? Ile czasu zajmuje wjechanie i dotarcie do kabiny przy wjeżdżaniu na prom, a ile wychodzenie z kabiny i zjeżdżanie na ląd jak prom już dopłynie?
Jak w ogóle wyglada ta trasa do Polski? Zatrzymujecie się po drodze? Gdzie? Biorę pod uwagę jazdę samochodem do Polski w tym roku - sama, z dwójka dzieci. Nie wiem, czy to szaleństwo, czy fantastyczny pomysl :D
Obserwuj wątek
    • niyaa Re: Prom Harwich-Hook of Holland 14.06.20, 23:52
      To zalezy, od Ciebie czy jako kierowca lubisz postoje I czy dzieci marudza w aucie. Wiec to zalezy. Nie jechalam ta trasa ale jechalam z PL do NI i poprostu wsiadlam i pojechalam, spalam dopiero na promie z Anglii do NI.czy chcialabym jeszcze raz to powtozyc - nie, z dziecmi - NIE 🤣
      • illegal.alien Re: Prom Harwich-Hook of Holland 14.06.20, 23:59
        Dzieci potrafią się spiąć i zachować jak ludzie jak trzeba. Oni już maja 6 i 9 lat, wiec nie są maluchami :) na prom po tej stronie mamy ledwo 50 mil, wiec dopiero po drugiej stronie zaczęlibyśmy poważna jazdę samochodem :)
        Mysle nad tym, żeby dojechać tam, gdzie poczuje, ze jestem zmęczona i szukać noclegu w przydrożnym hotelu w razie czego, bez wielkiego planowania :)
    • andgie Re: Prom Harwich-Hook of Holland 15.06.20, 08:45
      Wjechanie samochodem i dotarcie do kabiny nie trwalo dlugo, nie pamietam ile dokladnie , ale bylo sprawnie. Wyjechanie z promu juz nie tak sprawnie. Sama podroz przebiegla sprawnie. Jechalismy do Polski na noc. Wypilismy po kawie , o szostej po poludniu wyjechalismy z Hook of Holland, a o piatej rano minelismy Poznan.
    • lucasa Re: Prom Harwich-Hook of Holland 15.06.20, 13:37
      My nigdy nie korzystalismy z tego polaczenia. Jak zjedziesz z promu wczesnie rano pewnie uda Ci sie zajechac na raz.

Ja 2 lata temu jechalam z dziecmi ale zatrzymywalismy sie w Berlinie na nocleg aby odwiedzic znajomych i na jeden raz na poludnie Polski na pèwno bym nie dojechala (tym bardziej, ze wg nawigacji w Berlinie mielismy byc o 15 a bylismy o 22 przez roboty drogowe).

Sama jazda OK. Kilka postojow, tablety w rece, przegryzki do samochodu i naprawdè nie bylo problemu.

Spokojnie dacie rade...

Szkoda troche tego czasu w drodze gdy samolotem jest tak szybko ale my wtedy potrzebowalismy wziazc sporo rzeczy wiec tak bylo najwygodniej....
      • illegal.alien Re: Prom Harwich-Hook of Holland 15.06.20, 14:04
        No właśnie - ja planuje jechać na cały sierpień i pracować pierwsze dwa tygodnie z domu moich rodziców. Żeby to zrobic, musiałabym zabrać pracowy komputer (duży, nie laptopa), wiec samochodem byłoby nam najłatwiej. No i jednak w obecnej sytuacji jazda samochodem znacząco zmniejsza ryzyko, ze utkne w Polsce na Bóg wie ile ;)
    • derka1 Re: Prom Harwich-Hook of Holland 15.06.20, 16:34
      Jeszcze do niedawna tez sie zastanawialam nad ta opcja, ale ja sie boje jezdzic w Polsce samochodem, wiec wczoraj kupilismy bilety na samolot.

Jezeli sie zdecydujesz - daj znac jak Wam poszlo. Moze sie odwaze w przyszlym roku.
      • illegal.alien Re: Prom Harwich-Hook of Holland 15.06.20, 17:58
        Tez sie troche boje, dlatego zakladam, ze rozbije na dwa dni, zeby w Polsce byc 'swieza', a nie jechac na ostatkach :) Na szczescie musze dojechac tylko do Wroclawia, wiec daleko nie mam ;) Jak dojade na miejsce, to zaparkuje I nie ruszam samochodu dopoki nie wsiadziemy w droge powrotna ;)
        Ale chyba juz postanowilam, ze jak moj manager sie zgodzi (a nie ma powodu, zeby nie), to wlasnie tak zrobie - raz sie zyje ;)
        • derka1 Re: Prom Harwich-Hook of Holland 16.06.20, 12:41
          illegal.alien napisała:

> Tez sie troche boje, dlatego zakladam, ze rozbije na dwa dni, zeby w Polsce byc
          > 'swieza', a nie jechac na ostatkach :) Na szczescie musze dojechac tylko do Wr
          > oclawia, wiec daleko nie mam ;) Jak dojade na miejsce, to zaparkuje I nie rusza
          > m samochodu dopoki nie wsiadziemy w droge powrotna ;)
          > Ale chyba juz postanowilam, ze jak moj manager sie zgodzi (a nie ma powodu, zeb
          > y nie), to wlasnie tak zrobie - raz sie zyje ;)
          >

Rzeczywiscie Wroclaw relatywnie blisko granicy, wiec plan powinien sie udac. Ja musialabym jeszcze kawal na wschod ciagnac - nie wiem czy marze o dodatkowych siwych wlosach :-).
    • monstroteratum.furiosum Re: Prom Harwich-Hook of Holland 19.06.20, 02:22
      Jechalismy tak dwa lata temu - zaladunek poszedl sprawnie, rozladunek troche dluzej. Straz graniczna w Hollandii byla bardzo mila, z bardzo dobrym angielskim - francuzow tak milo nie wspominam :P Vierze sie bardzo podobalo w kabinie, szczegolnie pietrowe lozko i telewizor z kreskowkami. I boisko do kosza na pokladzie :) Nocleg mielismy kolo Magdeburga. My samochodem jezdzilismy do Polski pare razy i poza jedna zima kiedy zamarzly nam wycieraczki tragedii nie bylo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka