Dodaj do ulubionych

Powrót do Polski w ciąży

31.08.20, 22:58
Witam, zacznę w skrócie od początku. Mieszkam w Anglii z chłopakiem już 3lata. Mamy 8 miesięcznego synka urodzonego tutaj (nasze pierwsze dziecko). Obecnie jestem w kolejnej ciąży na ten moment 10tydzień. Dodam, że w ciąż jestem na macierzyńskim. Problem polega na tym, że za miesiąc mamy plan zjechać do Polski. Trochę się obawiam czy to dobry pomysł, bo za rok dwa i tak planujemy wrócić do Anglii. Chodzi ogólnie o pomoc mojej mamy przy dzieciach niestety tutaj nie mamy za bardzo kogo w razie potrzeby, a dodatkowo chłopak pracuje od rana do nocy, więc była bym sama całymi dniami - to jest główny powód powrotu do Polski. Czy myślicie, że to dobry pomysł ? I jak wygląda sprawa z macierzyńskim? Czy jak wylece do Polski i będę prowadzić ciążę w Polsce to czy będzie mi przysługiwać kolejne macierzyńskie z pracy którą tutaj mam na dziecko urodzone w Polsce ?
Obserwuj wątek
  • botu Re: Powrót do Polski w ciąży 01.09.20, 15:53
   Nie znam szczegółów macierzyńskiego (dostałaś odpowiedź w innym wątku) ale upewnij się czy powrót nie okaże się problematyczny.

   Teraz po trzech latach pobytu możesz tutaj mieć pre-settled status i musisz wjechać z powrotem w ciągu dwóch lat żeby go nie stracić.
   If you have pre-settled status, you can spend up to 2 years in a row outside the UK without losing your status. You will need to maintain your continuous residence if you want to qualify for settled status.

   Bez statusu będziesz podlegać prawu imigracyjnemu takiemu jak teraz dla ludzi spoza EU.
  • illegal.alien Re: Powrót do Polski w ciąży 01.09.20, 17:13
   Na pytania formalne nie odpowiem, ale pytasz, czy myślimy, ze to dobry pomysł, to pozwolę sobie odpowiedzieć.
   Jeżeli teraz jesteś sama z synem i nie nawiązałas zbyt wielu kontaktów towarzyskich, to jak wrócisz za ten rok czy dwa będziesz tak samo samotna tylko z dwójka dzieci. Nie lepiej wykorzystać kolejny macierzyński na zbudowanie jakiejś siatki wsparcia dla ciebie/Was, a mamę zaprosić na tydzień/dwa/siedem jak wam pasuje?
  • ilonka45 Re: Powrót do Polski w ciąży 02.09.20, 18:42


   However, if you do not return to work (or do not return for very long) you may not earn enough to qualify for Statutory Maternity Pay (SMP) for your second period of maternity leave. This is because your SMP entitlement is based on your average earnings over the eight week period before the 15th week before the baby is due (about weeks 17 to 25 of pregnancy). However, if you don’t qualify, you are likely to qualify for Maternity Allowance (MA) instead.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka