Dodaj do ulubionych

Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać

21.01.21, 11:34
Rozgladam się już w kwestii wakacji 2021. Do tej pory jeździliśmy do Polski. Wakacji w Szkocji nie spędzaliśmy. Pogoda jest jednym z czynników. W tym roku myślę, że powinniśmy się nastawić, że jednak za granicę nie pojedziemy.
Wiem, że wiele z was jest bardzo zorientowana w różnych stronach internetowych i miejscach.
Czy możecie mi pomóc? Bo poza wami to zostaje mi google i różne strony, które mi wyskakują.
Interesuje mnie working farm na 7 dni. Zdecydowanie Anglia albo Walia, żeby pogoda była fajna, chociaż 20 stopni w cieniu, bo u nas latem to można pomarzyć o takim upale. Znalazłam jakąś stronę holiday cottages. Gdzie jeszcze patrzeć? A może same znacie takie miejsce? Working farm, żeby można było aktywnie uczestniczyć. Szczegolny wymóg to drób przepiórki, kury, kaczki, gęsi.
Dzięki
Obserwuj wątek
    • wiwi1 Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 21.01.21, 17:57
      My wakacje spedzamy glownie w Angli, kiedys nawet mialam podobny pomysl i szukalam wakacji na farmie, ale zawsze wygrywala chec bycia gdzies blisko morza i jezdzilismy zazwyczaj do jakichs holiday parks, raczej poludniowa Anglia, Devon, Dorset, Cornwalia. Natomiast przegladalam kiedys oferty z tej strony (ale tak jak pisalam nigdy nie skorzystalam, wiec nie moge polecic), wydaja sie byc interesujace, moze cos znajdziesz ciekawego:
      www.farmstay.co.uk/Accommodation/HolidayIdeas/workingfarm
    • lucasa Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 21.01.21, 23:35
      Oj w UK jest sporo do zwiedzania. Zalezy tez w Jaki wieku dzieci.
      Szkocja - mozna zrobic objazdowke i/albo West Highlands
      Peak District - z baza w srodku I chodzic do bolu
      Lake District - tez do zlazenia, tylko ciezko trafic na pogode, jakis mikroklimat 🤔

Kornwalia - wiadomo, piekna, obojetnie gdzie bo tam wszedzie blisko, w tym roku podeslalam kolezance strone o Rock Pools I jezdzili od jednego do drugiego I mieli fun. Ale pogoda im sie cudnie udala przez 2 tyg I mieli zdjecia jak z lazurowego wybrzeza. My jak pojechalismy to nam lalo caly tydzien I jeszcze mielismy byc wdzieczni, ze nie musieli nas ewakowac bo jakies opady stulecia byly czy cos. .. Od czasu tego wyjazdu rodzinnie w UK zatrzymujemy sie w holidays parks - my w ogole lubimy plywac, ale jak nie ma pogody to mozemy przynajmniej caly dzien siedziec na basenie.

Ze swojej strony bardzo polecam Isle of Wight - my rzadko spedzamy urlop w UK ale tam zdazylismy byc kilka razy. Jak pada jest basen, jak cieplo to fajne plaze, jest gdzie po chodzic po wybrzezu, z English Heritage jest bezplatny wstep do kliku palacow/zamkow. Bardzo sie tam nam podoba.

Co jeszcze?
      Polnocna Walia na chodzenie I plaze,
      Srodkowa na Snowdonie

Jezeli chodzi o morze to my czesto jestesmy w Norfolk. Czy bym polecala na glowny urlop? Mi dlugi weekend wystarcza. Tych ang post-wikorianskich miasteczek nie lubie. Dla dzieci OK, ja wole cieplejsze morze, piaszczyste plaze I slonce. Jezeli juz to plaza w Bracknell jest OK, I z dala od tych typowych Hunstington, Great Yarmouth it'd.
      Na poludniu bylismy tylko w Weymouth, plaza super ale trafilismy na ladna pogode.

Dopiero w zeszlym roku wpadlismy na pomysl wetsuits dla dzieci, nie tylko do windfurfingu ale w ogole do kapania I moczenia sie (plus bodyboard). Dziewczynki siedzialy godzinami w wodzie, obojetnie czy bylo cieplo czy chlodno. Nie wiem dlaczego wczesniej na to nie wpadlismy. Must have nad morzem w UK...
    • aniaheasley Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 22.01.21, 09:43
      Myslisz, ze bedzie mozna wyjezdzac w lecie w obrebie UK?

W zeszlym roku w sierpniu bylismy tydzien w North Yorkshire, konkretnie w Sandsend, jakies 3 mile plaza od Whitby, rezerwacja apartamentu z widokiem na morze z HomeAway.co.uk
      Bylismy bardzo zadowoleni. Sandsend to takie male village, do Whitby na piechote plaza jakas godzina moze. Dobry punkt wypadowy do wedrowek po Yorkshire Dales.

Zwykle w UK nocujemy w self-catering cottages, czasami szukam po prostu na booking.com, albo googluje np. 'Cornwall cottages', Lake District cottages, i zawsze znajduje strony z lokalnymi cottages.

Na working farm nigdy nie bylam, wiec nie pomoge.
        • wiwi1 Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 30.01.21, 12:45
          Bylismy pare lat temu z dziecmi, bylo super! Mielismy Bear lodge ale tylko jedna noc, bo bardzo drogo jak dla nas. Ach wlasnie patrze maja jakies promocje na 2021.
          A byl ktos w tym safari?
          www.longleat.co.uk/
          Jest pare atrakcji, ktore chcialabym w tamtych okolicach obejrzec, ale nie wiadomo czy bedzie cos dostepne i otwarte
      • kalpa Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 29.01.21, 14:30
        wetsuits... dzieki za pomysł, wogóle o tym nie myslałam! oby tylko wreszcie zluzowali - jak ja mam dość siedzenia w moim uroczym miasteczku pod Londynem. My ciągle gdzieś jeździliśmy, spacery dla nas zaczynają się od 10 mili :)
        Zwykle robimy 20-25 jak nas poniesie - kocham chodzić godzinami, ach, rozmarzyłam się ! :) :)
        • ilonka45 Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 29.01.21, 18:46
          Kalpa ja tez uwilbiam spacerowac :) 25mili???? To Ty mozesz z uroczego miasteczka do Londynu codziennie spacerowac :) Mam kolezanke Wegierke, z ktora sie umowilam na stacji, na odwiedzenie kogostam, tylko mi powiedziala, ze pojdziemy sobie spacerkiem, po ponad godzinie dotarlysmy, gdyby beze mnie szla to pewnie polowe czasu by jej to zajelo, po wizycie jechalam autobusem 30 minut do stacji :) Ona tak specyficzna, na wakacjach w Polsce, przed sniadaniem jezioro 3 razy przeplywala..
              • wiwi1 Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 30.01.21, 12:33
                A propos Isle of Wight, zastanawiam sie juz od jakiegos czasu, zeby sie wybrac. Przy okazji zeszlorocznych wakacji w Dorset nawet myslalam, zeby sie tam wybrac, ale czasu nie starczylo na zwiedzenie wszystkiego w okolicy ( a jest tam przepieknie!). No i tak sie zastanawiam czy jest tam co robic przez tydzien (gdybym wykupila tydzien na przyklad z parksdean holidays), czy jest co zwiedzac w okolicy, zwlaszcza w razie gorszej pogody na przyklad. Czy lepiej byloby na przyklad wykupic jednak wakacje po drugiej strony brzegu i przeplynac na wyspe w ramach ciekawostki na jednodniowe zwiedzanie?
                Tak mysle i sie zastanawiam gdzie chcialabym pojechac na wakacje i wlasnie mysle o Isle of Wight albo Somerset - moze ktos byl w Minehead z Butlin's resort?
              • kalpa Re: Wakacje 2021 w UK pomoc gdzie szukać 30.01.21, 19:40
                Byłam w Buttlins resort w Bognor i to zdecydowanie nie jest dla mnie - mimo, że kocham Bognor i wszystkie okolice. Głosno, drogo i tłumnie- ale jeśli komuś to nie przeszkadza, zwłaszcza ceny!! to może być fajna opcja bo w razie czego dzieci się NIE nudza :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka