Dodaj do ulubionych

Podróż do Polski za chwilę

28.06.21, 17:58
Czy któraś z Was sie nie wybiera? Ewentualnie pojechała niedawno po ostatnich zmianach?

Jestem zaszczepiona, wiec ominie mnie kwarantanna, ale nie wiem czy mimo wszystko nadal nie jest mi (i dziecku) przy wjeżdzie potrzebny negatywny wynik testu. Sprawdzałam stronę rządowa i stronę straży granicznej, ale nie ma żadnych informacji, a wolałabym wiedzieć i się przygotować zanim pojade na lotnisko.

Dzięki wielkie.
Obserwuj wątek
    • jo.wu Re: Podróż do Polski za chwilę 28.06.21, 20:22
      Juz od jakiegos czasu Polska nie uznaje testow robionych w UK (nie wiem czy innych krajow tez to sie tyczy). Przed ostatnimi zmianami lecialo sie bez testu I obowiazkowo byl test tuz po ladowaniu w Polsce. Kwarantanna byla nakladana automatycznie na kazdego. Po otrzymaniu negatywa samemu dzwonilo sie do sanepidu I informowalo ich o wyniku - wtedy sciagano kwarantanne. Teraz, zaszczepieni I ozdrowiency, oraz dzieci pod ich opieka (do 12 lat) bez kwarantanny I bez testu.
    • derka1 Re: Podróż do Polski za chwilę 05.07.21, 13:57
      Wlasnie rozmawialam z kolezanka, ktora w sobote pojechala samochodem (na angielskich numerach) do Polski. Powiedziala, ze na granicy z Polska nikt jej o nic nie pytal i nie kazal niczego wypelniac, w zwiazku z tym nie ma narzuconej zadnej kwarantanny. Miala test przy wjezdzie do Francji, ale tez nikt go nie ogladal i nikogo nie zatrzymywano.

Ja od tygodnia czekam na odpowiedz na maila od strazy granicznej (bo dodzwonic sie do nich graniczy z cudem). Na polaczenie z Lotem czekalam ponad godzine i odpuscilam, bo jak dlugo mozna. Moze panikuje, ale boje sie, ze na lotnisku tutaj trafie na kogos bardzo gorliwego, kto nie wpusci mnie do samolotu bez testu "fit to fly". Cholery mozna dostac.
      • jo.wu Re: Podróż do Polski za chwilę 05.07.21, 22:09
        Borys za chwile ma zniesc wszystkie legal restrictions od 19, to moze I testy zniesie jeszcze pare dni I bedzie wiadomo.
        Zrob sobie ten fit to fly I lec ze spokojna glowa jak sie martwisz. W koncu to maja byc wakacje😉 Te wszystkie restrykcje teraz juz sa tak absurdalne, ze malo kto sobie zawraca glowe, lacznie z pl straza graniczna. Tez znam 2 osoby, ktore przejechaly na ang blachach bez zadnego zatrzymywania I sprawdzania gdziekolwiek. I hope everything goes well for you🤞
      • wybior Re: Podróż do Polski za chwilę 10.07.21, 12:10
        "na granicy z Polska nikt jej o nic nie pytal i nie kazal niczego wypelniac, w zwiazku z tym nie ma narzuconej zadnej kwarantanny"
        - to jednak mocno kuriozalna konkluzja. To, ze "panstwo istnieje tylko teoretycznie", i to, unikneli - wymaganej prawnie - (czy zgodnej z konstytucja, to inna sprawa) kwarantanny, nie znaczy, ze te wymogi prawne ich NIE obowiazuja. Jak najbardziej obowiazuja - o ile nie spelniaja wymogow, ktore zwalaniaja ich z tej kwarantanny (szczepienie, ozdrowienie w ciagu 180 dni, dzieci do l. 12 i inne wyjatki). I pal licho przepisy, chodzi raczej o to, ze one maja konkretny, bardzo wazny cel.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka