Dodaj do ulubionych

Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzinnych

08.04.22, 11:13
Przymierzam sie do uregulowania pewnych spraw z bylym mezem, typu rozwod, sprawy fiansowe i opieka nad dziecmi. Z tego co sie zorientowalam jest to kwestia nieslychanie kosztowna i bede musiala wziac spora pozyczke na to. Spotkalam sie z prawniczka niedawno w celu uzyskania porady, ale ona nawet nie wiedziala dokladnie kiedy wchodzi nowe prawo "no fault divorce" a moje sporkanie z nia bylo dwa dni przed ta data.
Poniewaz bede musiala wydac duzo pieniedzy chcialaym miec dobrego prawnika. Po czym poznam ze prawnik jest dobry, ze poradzi sobie w sadzie i zapewni mi jak najkorzystniejszy dla mnie uklad. Bylemu mezowi zaczyna odwalac, zaczyna sie to dobijac na dzieciach. jak na razie jestesmy tylko w separacji i chce wszystko uregulowac prawnie. Poradzcie na co zwracac uwage przy wyborze prawnika i co zrobic, zeby nie zaplacic jak za woly? da sie tak wogole?
Obserwuj wątek
    • alannda Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 08.04.22, 15:04
      Niestety z brytyjskimi prawnikami rodzinnymi mam tylko zle doswiadczenia. Ostatecznie po wydaniu kilku tysiecy na glupie listy, ktore moj byly tylko zignorowal rozwiodlam sie w Polsce. Trwalo raptem kilka tygodni czekania na termin rozprawy i kosztowalo 600 zlotych, z czego pozniej polowe dostalam z powrotem. Kolezanka prawniczka mnie rozwiodla na jednej rozprawie, nawet sie osobiscie nie musialam pojawic.
      A w temacie to moze szukaj prawnika ktory oferuje fixed fee, nie daj sie naciagnac na wysylanie niezliczonych ilosci listow, kosztuja majatek z nic z tego nie ma, list ktory napiszesz sama ma taka sama wartosc. Jesli wiesz co konkretnie chcialabys osiagnac to popros o szczegolowa wycene ile bedzie to kosztowalo. Powodzenia!
      • wiwi1 Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 08.04.22, 16:13
        Dzieki za odpowiedz, ja zaluje, ze nie ogarnela tematu jak bylismy jeszcze w uni, teraz chyba nie da sie rozwiesc w Polsce tak zeby tutejsze prawo respektowalo tamtejsze ustalenia zwlaszcza dotyczace podzialu majatku i opieki nad dziecmi, ale sprawdze to. Po tej rozmowie z prawniczka oraz lekturze z internetu widze, ze prawo wcale nie jest przychylne kobietom
    • aniaheasley Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 08.04.22, 19:01
      Zdecydowanie odradzam branie drogiego prawnika, wszystko to co piszesz mozna zalatwic przy minimalnym udziale prawnikow, bo chodzi o dogadanie sie miedzy stronami. Prawnikow doradzam zdecydowanie w sprawach rodzinnych, w ktorych bierze opieka spoleczna, bo oni czesto dzialaja w sposob, gdzie osoba prywatna nie jest w stanie sie dobrze przygotowac samodzielnie. W sprawach rozwodowych naprawde dosyc latwo jest wiele rzeczy przygotowac samemu, przedstawic swoje stanowisko (position statement) w punktach, z uzasadnieniem kazdego z nich. Sad jest zwykle w takich sprawach bardzo sprawiedliwy i nie pozwala na bezczelne i jawne wykorzystanie jednej ze stron przez druga. Wuguglaj sobie position statement in divorce proceedings. Jezeli chodzi o sprawy finansowe to punktem wyjsciowym jest podzial majatku 50/50, i trzeba miec porzadne podstawy zeby probowac przekonac sad aby od tej zasady odstapil.
      Jezeli chodzi o kontakty z dziecmi, to sa pewne standardowe rozwiazania, do ktorych sad jest przyzwyczajony, bo sa one wlasnie - standardowe, czyli najczesciej stosowane. Dzieci mieszkaja z jednym z rodzicow, maja regularne widzenia z drugim. Bardzo to wszystko uogolniajac, to (w zaleznosci od odleglosci zamieszkania stron od siebie), dzieci spedzaja co drugi weekend z rodzicem, z ktorym nie mieszkaja, plus polowe wakacji, Christmas co drugi rok z kazdym z rodzicow, jezeli Easter jest dla obu stron wazne, to rowniez ta sama zasada. Jak masz jakies pytania, to pisz w razie czego. Pomagalam kilku osobom, w tym w rodzinie meza, przygotowac sie do rozwodu, nie jest to niemozliwe bez prawnika.
      • wiwi1 Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 09.04.22, 08:49
        Dzieki Ania, czy moge sie odezwac na priva? jesli tak to na poczte gazetowa?
        • aniaheasley Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 09.04.22, 17:23
          Prosze, ale gazetowa mi nie dziala. Email najlepiej: info@aniaspoland.com
    • jo.wu Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 08.04.22, 19:17
      Rozmawialam z tutejszym prawnikiem rodzinnym. Nie potrafil udzielic mi odpowiedz na podstawowe pytania o podziale majatku. Za napisane oswiadczenia, ktore (jak sam powiedzia) moze nie miec zadnej mocy w sadzie, zazyczyl sobie £300 - haha😀
      Zdecydowanie - rozwod w Polsce. Tutaj wszystko bedzie respektowane. Jedynie alimenty (zasadzone w Pl) beda tu niesciagalne jezeli maz nie bedzie placil.
    • ilonka45 Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 10.04.22, 10:32
      Wiwi1
      Wejdź na gov site i sprawdź czy się nie załapiesz na pomoc finansowa, nie musisz być na benefitach, Twoje zarobki, dzieci, oszczędności, okoliczności są brane pod uwagę, na tej stronie jest kalkulator, powodzenia
    • aniaheasley Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 29.04.22, 19:02
      Nie wiem czy cos ruszylas w sprawie, ale jakbys chciala zglebic temat sama, to tutaj masz link do info jak sie rozwiesc bez prawnika:

www.advicenow.org.uk/guides/how-get-divorce-or-end-civil-partnership-without-lawyer
      • wiwi1 Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 02.05.22, 07:30
        Dziekuje Ania, poczytam sobie. na razie jeszcze nic nie ruszylam w tym temacie. wiem, ze jesli wystapie o rozwod to bede chciala zeby to byl rozwod z jeo winy, wiec to moze sie troche ciagnac, dlateo na razie zostawiam to i musze troszke bardziej pomyslec jak to zrobic. mamy mortgage na wspolnym mieszkaniu, w ktorym on zosatl, wiec jeszcze podzial majatku do tego.
        Dzieki za linki i chec pomocy:)
        • aniaheasley Re: Po czym poznac dobreo prawnika do spraw rodzi 02.05.22, 11:06
          Jak bedziesz chciala pogadac to pisz na moj email info@aniaspoland.com.
          Oczywiscie Twoja decyzja, ale jezeli bedziesz sie rozwodzic w UK, to nie ma zadnego znaczenia z jakiego powodu jest rozwod, i z czyjej 'winy'. W praktyce 'wina lezy zwykle po obu stronach, a raczej w ogole trudno mowic o winie, po prostu, nie wyszlo, nie udalo sie, zycie toczy sie dalej. Rozwod bez przypisywania winy jest szybszy, i wszedl w zycie w kwietniu tego roku. Wiele par to wybiera jako najbardziej odpowiednia forme rozwodu, ale jezeli Wam sie nie spieszy i dla Ciebie jest wazne zeby w papierach bylo jego unreasonable behaviour, albo adultery to oczywiscie masz do tego prawo. Z tym ze jezeli mieszkacie osobno co najmniej 2 lata to rozwod jako taki bedzie formalnoscia.

Podzial majatku to jest zupelnie inna sprawa, to trzeba zrobic porzadnie, dobrze sie przygotowac, przedstawic swoje stanowisko i argumenty, zeby byla jak najwieksza szansa uzyskania sprawiedliwego wyniku. Sprawiedliwie zwykle, ale nie zawsze oznacza podzial po polowie.
          Financial resolution hearing (FRH) jest czesto jedynym posiedzeniem sadowym, na ktorym malzonkowie sie stawiaja osobiscie, i skladaja oswiadczenia pisemne i zeznania ustne. Radzilabym Ci sie skupic bardziej na stronie podzialu majatku, bo to jest jedyna praktyczna strona rozwodu, ktora bedzie miala znaczenie dla Ciebie i dzieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka